Καλησπέρα σε όλους!
έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με το φόρουμ σας, αλλά σήμερα μου ήρθε μια ιδέα για όποιον μπορεί να του φανεί χρήσιμη.

Είμαι στην Elpedison περίπου 1 χρόνο και κάθε μήνα εκδίδεται εκκαθαριστικός λογαριασμός (στέλνω φωτογραφία μετρητή ρεύματος κάθε μήνα).
Κάποια στιγμή λοιπόν, έκατσα και έψαξα τι στο καλό είναι όλες αυτές οι χρεώσεις που υπάρχουν στον λογαριασμό και πως μεταβάλλονται κάθε μήνα. Οπότε έφτιαξα ένα αρχείο excel, στο οποίο συμπλήρωσα τις "σταθερές" τιμές και απλά κάθε μήνα, γράφω την εκάστοτε κατανάλωση Kwh και τις ημέρες κατανάλωσης. Το σύνολο των χρεώσεων είναι ίδιο με τον λογαριασμό που μου στέλνουν από την εταιρεία.

Οποιος λοιπόν, θα ήθελε ένα τέτοιο αρχειάκι excel να το προσαρμόσει στα δικά του δεδομένα, ευχαρίστως να του το στείλω!
Να σημειώσω, ότι ουδέποτε δεν πλήρωσα παραπάνω σε σχέση με αυτό που αναμενόταν βάση excel. Οση κατανάλωση έχω, τόσα χρήματα θα πληρώσω.
Δεν είναι τέλειο μιας και δεν είμαι έξπερτ στο excel, αλλά αν ασχοληθείτε λιγάκι με τους λογαριασμούς του ρεύματός σας, όποιας εταιρείας και αν είναι, νομίζω θα διορθώσετε σωστά τις τιμές, ώστε να βγάζετε σωστό σύνολο ευρώ!