Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Καλησπέρα σε όλους. Μένω σε ενοίκιο 10 χρόνια χωρίς να έχω καθυστερήσει ούτε ένα ενοίκιο στην σπιτονοικοκυρά.Το ερώτημα είναι ότι τον Μαιο έχει λήξει η τελευταία περίοδος ενοικίασης όπως είχε δηλωθεί στο taxis
    και δεν την έχει ανανεώσει. Η τελευταία ανανέωση στο taxis ήταν για από Μαίο του 2017 έως Μαιο του 2019. Ουσιαστικά μένω σε ένα σπίτι χωρίς συμβόλαιο αυτή την στιγμή. Άρα μπορεί να έρθει αύριο και να μου πει φεύγεις? Δεν ξέρω αν πρέπει να το κυνηγήσω.Οι πληρωμές γίνονται όλες ηλεκτρονικά μέσω τραπέζης άρα δεν μπορεί να επικαλεστεί ότι δεν την πληρώνω..Προς το παρόν το έχω αφήσει έτσι.
    Δυστυχώς η επικοινωνία μαζί της είναι προβληματική αφού σχεδόν ποτέ δεν σηκώνει το τηλέφωνο...Ποτέ δεν ήταν πιεστική ούτε ερχόταν να κοιτάει το σπίτι κάθε μήνα όπως κάνουν άλλοι αλλά είμαστε στο άλλο άκρο αφού δεν
    μπορώ να την βρώ σχεδόν ποτέ.Εσάς ποια είναι η γνώμη σας?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Redbill : 18-09-19 στις 22:39.
    Πρόοδο ονομάζουμε την ικανότητα του ανθρώπου να περιπλέκει την απλότητα.
    Thor Heyerdahl, Fatu-Hiva


  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μα και πριν έμενες στο σπίτι χωρίς συμβόλαιο, η δήλωση στο taxis δεν είναι συμβόλαιο.
    Ο νόμος σε καλύπτει για τα πρώτα 3 χρόνια, έτσι αν είχες κάνει συμβόλαιο και είχε γράψει πχ για 1 χρόνο πάλι θα ίσχυαν τα 3 χρόνια, αλλά εσύ τα έχεις ξεπεράσει.

    Θα έλεγα να προσπαθήσεις να την ξανακαλέσεις, στην τελική της καθυστερείς και κάποιο νοίκι ώστε να σε καλέσει αυτή και να κάνετε κανονικό συμβόλαιο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας