Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 98
  1. #46
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Οι μισοί εδώ μιλάνε για το πρώην Fon και οι άλλοι μισοί για το wifi calling!

  2. #47
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ναι μέσο 13888 δεν φαγαμε πόρτα το ενεργοποίησε και παίζει http://prntscr.com/p8thy4 συμβατές συσκευές και μαντολες κεφαλονιας
    εχω p9 lite 2017 και εχει αυτην την δυνατοτητα το λεει καθαρα στις ρυθμισεις COSMOTE wifi callong και λεει ενεργοποιηση απενεργοποιηση αμα παρω στο 13888 και τους πω να μου το ενεργοποιησουν χωρις να αναφερω το ονομε της συσκευης ή να πω καποια συσκευη της ιδιας μαρκας που ειναι συμβατη λετε να μου το ενεργοποιησουν?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποστηρίζουν τα speedport που δίνει ο οτε αυτη τη λειτουργία; Επισης σε εμενα συνδεεται αυτοματα. Μια φορα συνδεθηκα με username και password και τωρα οποτε μπαινω σε cosmote wifi fon δικυτο μου ανοιγει στο browser μια σελιδα που λεει connected. Η εφαρμογη φανταζομαι ειναι χρησιμη αν θελουμε να δουμε που βρισκεται το καθε δικτυο αλλιως κανεις τη δουλεια σου και χωρις αυτή.
    ολα τα ρουτερ το υποστηριζουν η μανα μου εχει την λειτουργια στο κινητο και παιρνει απο γραμμη νοβα την υπηρεσια

    - - - Updated - - -

    Nα ορίστε έχει την λειτουργία απλά πρέπει να το ενεργοποιησουν οι ίδιοι θεωρώ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190922-123729.jpg  


  3. #48
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δωρεάν ρε λαμόγιο COSMOTE;
    Εκτός που την ακριβοπληρώνουν την συνδρομή σας, τα spot δεν είναι δικά σας αλλά του κοσμάκου από τον οποίο κόβετε bandwith.
    Δώσε 3G και πες το δωρεάν άμα θες.
    Σε τι απευθύνεσαι;
    Σε βόδια;
    Δεν κόβει bandwidth, την έχουμε ξανακάνει αυτή την κουβέντα.

  4. #49
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Αμα πάρεις 13888 ΜΗΝ πεις ποια συσκευή έχεις και εάν σε ρωτήσει πες έχω μια huawei δε ξέρω μοντέλο κανε τον άσχετο, απλα πες ότι έχεις ενεργοποίησει το wifi calling βλέπεις τα menu στο κινητο σου αλλα δεν δουλεύει πρέπει να κάνετε κάτι εσείς????? έχω σοβαρό πρόβλημα με σήμα μου σπίτι δεν πιάνει καλά το σήμα κοσμοτέ και από κι και πέρα με λίγη τύχη και ανάλογα σε οποιον πέσεις φιλε μου. Αλλιώς είπαμε βρείτε έναν γνωστό έναν συγγενή βάλτε την sim σας στο κινητό του στείλτε SMS γράφοντας «WIFICALL» στο 1333 και μόλις εγκριθεί βάλτε πίσω την sim στο κινητό σας.

  5. #50
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κόβει bandwidth, την έχουμε ξανακάνει αυτή την κουβέντα.
    Kόβει, αλλά λίγο.
    Η γραμμή μοιράζεται δυναμικά στον ιδιοκτήτη και στον FON με προτεραιότητα στον ιδιοκτήτη.
    Αν ο κάτοχος του μόντεμ το μπουκώσει, μπορεί και ο FON να κάνει browsing
    Aν o FON μπουκώσει το upload τι γίνεται ? Τσιμουδιά από ΟΤΕ

    Αν κάποιος έχει FON σπίτι ας κάνει δοκιμή και ας ενημερώσει εδώ.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #51
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα πάρεις 13888 ΜΗΝ πεις ποια συσκευή έχεις και εάν σε ρωτήσει πες έχω μια huawei δε ξέρω μοντέλο κανε τον άσχετο, απλα πες ότι έχεις ενεργοποίησει το wifi calling βλέπεις τα menu στο κινητο σου αλλα δεν δουλεύει πρέπει να κάνετε κάτι εσείς????? έχω σοβαρό πρόβλημα με σήμα μου σπίτι δεν πιάνει καλά το σήμα κοσμοτέ και από κι και πέρα με λίγη τύχη και ανάλογα σε οποιον πέσεις φιλε μου. Αλλιώς είπαμε βρείτε έναν γνωστό έναν συγγενή βάλτε την sim σας στο κινητό του στείλτε SMS γράφοντας «WIFICALL» στο 1333 και μόλις εγκριθεί βάλτε πίσω την sim στο κινητό σας.
    θα το δοκιμασω ευαχριστω DiM τεκνο μου την ευχη σου γεροντα

    - - - Updated - - -

    Παιδιά να στε καλά με σώσατε ούτε καν χρειάστηκε να πάρω τηλέφωνο απλά ενεργοποίησα την λειτουργία από συμβατό τηλέφωνο και έβαλα την sim στο δικό μου μετα

    - - - Updated - - -

    Παρουσιαστηκαν δυσλειτουργιες βεβαια αυτο μπορει να οφειλεται και στο εμπαργκο της huawei αλλα κατεβαζει ενημερωσεις λες και εχει μπουκωσει ολη η google
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190922-132313.jpg  


  7. #52
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιά συσκευή;
    Samsung Galaxy S8 . Σε επίπεδο δικτύου το έχουν ενεργό, στην συσκευή δεν δουλεύει γιατί είναι αγορασμένη από Cosmote και δεν έχει το VoWiFi & VoLTE προφίλ της Vodafone. Δεν έχω ασχοληθεί να το φτιάξω ακόμα.

  8. #53
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Samsung Galaxy S8 . Σε επίπεδο δικτύου το έχουν ενεργό, στην συσκευή δεν δουλεύει γιατί είναι αγορασμένη από Cosmote και δεν έχει το VoWiFi & VoLTE προφίλ της Vodafone. Δεν έχω ασχοληθεί να το φτιάξω ακόμα.
    Ίσως βέβαια να μπορούσες να το δουλέψεις μέσω του app που δίνουν. (Αν και δεν διαβάζω τις καλύτερες εντυπώσεις).

  9. #54
    Εγγραφή
    17-05-2015
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    FRITZ!Box 7490
    SNR / Attn
    14dB(dB) / 7dB(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δωρεάν ρε λαμόγιο COSMOTE;
    Εκτός που την ακριβοπληρώνουν την συνδρομή σας, τα spot δεν είναι δικά σας αλλά του κοσμάκου από τον οποίο κόβετε bandwith.
    Δώσε 3G και πες το δωρεάν άμα θες.
    Σε τι απευθύνεσαι;
    Σε βόδια;
    Πέστα αδελφέ έτσι είναι.

  10. #55
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Samsung Galaxy S8 . Σε επίπεδο δικτύου το έχουν ενεργό, στην συσκευή δεν δουλεύει γιατί είναι αγορασμένη από Cosmote και δεν έχει το VoWiFi & VoLTE προφίλ της Vodafone. Δεν έχω ασχοληθεί να το φτιάξω ακόμα.
    Εγω το p9 απο την vodafone το πηρα με επιδοτηση μια χαρα λειτουργει σε cosmote

  11. #56
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μισοί εδώ μιλάνε για το πρώην Fon και οι άλλοι μισοί για το wifi calling!
    χαχαχα χαζεψα που το διάβαζα , λέω δεν γίνετε ..
    με το 3102 δεν ξερω τι να κανω που σε "κλειδωμενο" wind router (sip alg, dns κλπ) η omni κανει login μονο με tls η με alternative server/port (το οποιο δεν ειναι τοσο χρησιμο "τωρα" ) και η betamax με alternative αλλα σε udp (σε μια δευτερη συνδεση η betamax finarea καθολου).
    Σε ολα τα αλλα vdsl κανενα προβλημα, κουμπωνεις και καπακι κανουν εγγραφη.
    Νομιζω καπου ειχα διαβασει πριν χρονια οτι μπορω απο το dial plan απευθειας να του πω να κανει login στον ταδε παροχο και να παιρνει πχ τα διεθνη απο εκει .
    Και πες οτι γινετε .. Θα μπορω ομως να του πω αντι για tls που θα ειναι επιλεγμενο στο line 1 να χρησιμοποιει udp?
    (προπαθω να αποφυγω την λυση pbxes)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 22-09-19 στις 19:01.

  12. #57
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί όταν πρωτοβγηκε που είχα πάρει κατά τον Μάιο. Ο ένας πωλητής με έστελνε στον άλλο, δεν ξέρανε πως να το ενεργοποιησουν.

  13. #58
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    "Ο τρόπος να έχεις δωρεάν WiFi άλλαξε: αυτόματη, δωρεάν και ασφαλής πρόσβαση στο μεγαλύτερο WiFi δίκτυο, με 1.000.000 σημεία σε όλη την Ελλάδα "

    Όχι, δεν είναι δωρεάν. Είναι υπηρεσία παρεχόμενη επί πληρωμή. Δωρεάν σημαίνει πάνε όλοι και παίρνουν wifi χωρίς να πληρώνουν μία.
    Portable CD player

  14. #59
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μισοί εδώ μιλάνε για το πρώην Fon και οι άλλοι μισοί για το wifi calling!
    Σωστό!
    Για το fon:
    Συνεχίζει να παίζει; Το fon δεν είχε προυποθεση να έχεις και πρόγραμμα κινητής cosmote. Αυτό λέει "σε όλους τους συνδρομητές COSMOTE Double Play με σύνδεση κινητής, μέσα από τη νέα, εξελιγμένη εφαρμογή «COSMOTE Best Connect»." Δοκίμασα να κατεβάσω την εφαρμογή αλλά δεν έχω πρόγραμμα κινητής cosmote. Μετά δοκίμασα το fon, ολίγον ταλαιπωρία για να συνδεθεί και να μείνει συνεδεμένο.

    Εδώ πάντως φαίνεται ότι συνεχίζει να παίζει και για αυτούς που έχουν double play. Αυτό όμως ότι χρειάζεται μόνο μια φορά να βάλεις τα στοιχεία σου, ολίγον μούφα. Εμένα συνέχεια τα ζητάει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexandros : 23-09-19 στις 10:30.

  15. #60
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δωρεάν ρε λαμόγιο COSMOTE;
    Εκτός που την ακριβοπληρώνουν την συνδρομή σας, τα spot δεν είναι δικά σας αλλά του κοσμάκου από τον οποίο κόβετε bandwith.
    Δώσε 3G και πες το δωρεάν άμα θες.
    Σε τι απευθύνεσαι;
    Σε βόδια;
    Δε καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί δεδομένου ότι εφαρμόζεται QOS και χρησιμοποιεί μόνο όσο bandwidth δεν χρειάζεσαι. Άμα πχ εσύ θες να κατεβάσεις κάτι και την ίδια ώρα κάποιος είναι συνδεδεμένος στο hotspot του ρουτερ σου εσύ θα έχεις όλη την ταχύτητα που πιάνεις και ο άλλος θα σέρνεται. Παράλληλα βγαίνει και από διαφορετική IP οπότε και να κάνει κάτι παράνομο εσύ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.


    Για αυτό το δώσε δωρεάν 3G που το διαβάζω και εδώ απο εσένα και σε σχόλια άλλον στο fb που διαμαρτύρονται. Όσο μιλάμε για ασύρματες επικοινωνίες το "μέσο διάδοσης" είναι περιορισμένο και το μοιράζεσαι με όλους τους υπόλοιπους συνδρομητές που βρίσκονται στην ίδια κυψέλη με εσένα. Για αυτο το λόγο δεν είναι άπειρο και θέτει όρια χρήσης για να ελέγξει κάπως την χρήση. Άμα είχαμε όλοι απεριόριστο θα σερνόταν το σύμπαν δε θα φόρτωνε τίποτα. Για αυτό και δεν μπορεί τουλάχιστον μέχρι τωρα να δώσει Unlimited data. Με την έλευση του 5G, αυτό μπορεί και να αλλάξει δεδομένου ότι θα αυξηθεί πολύ η χωρητικοτητα των κυψελών.


    Αφορμή να κράξουμε ψάχνουμε μου φαίνεται...

Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας