Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 58
  1. #31
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Ξέρω και για τις καμπίνες και για τα καφαο δεν έχω θέμα σε αυτό αλλά με βοήθησε πολύ η φωτό που μου έστειλες για τον κατανεμητή μονοκατοικίας γιατί μάλλον κάτι τέτοιο έχει κοντά στο σπίτι μου δεν το είχα ξαναδει

    Εγώ θα τους ξαναπάρω και θα τους ξαναπώ να ρίξουν το noise γιατί σε αυτό το τηλ πήρα και αν όλοι έχουν γιατί να μην το κάνουν σε εμένα

    Όσο για την ζημιά δεν παίζει να κάνω ποιανούν τα χέρια μου αρκετά απλά το θέμα μου είναι να κατανοήσω πως δουλεύει το σύστημα γενικά το κενό μου γέμισε με την φωτό της μονοκατοικιας

    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και θα ενημερώσω το τι μπόρεσα να κάνω :-)

  2. #32
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα βλέπω πιο απλά και πρακτικά τα πράγματα, γιατί να κάθεται να τρώει τα νύχια του και να σπαταλάει τον χρόνο του με το τι συμβαίνει ακούγοντας τον έναν και τον άλλον να του αναπτύσσει την δικιά του θεωρία;; έμαθε μερικά πράγματα μέσω των άρθρων που διάβασε και πλέον μπορεί και μόνος του ή με την βοήθεια κάποιου τεχνικού να βγάλει άκρη τι συμβαίνει με την γραμμή του, όσα περισσότερα και διαφορετικά ακούει, τόσο περισσότερο μπορεί να μπερδεύεται και να μην ξέρει τι να κάνει.
    Υπάρχει και η σοφία του λαού με τις παροιμίες που μία από αυτές λέει "Οι πολλές μαμμές βγάζουν στραβό το παιδί".
    Δεν έχεις και άδικο.. Αλλά ακούγοντας και άλλους μαθαίνεις διάφορα καμιά φορά..
    Υπάρχει η καλή πληροφορία, υπάρχει και η κακή..
    Όλα αυτά μπορεί να σε μπερδέψουν..αλλά κάτι μαθαίνεις..κάποιο συμπέρασμα βγάζεις..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι' εγώ 6 έχω, αλλά πρώτα ασχολήθηκα με τον κατανεμητή μου και το καλώδιο που έρχεται στο ρούτερ και μετά με όλα τα άλλα, υπάρχει μια σειρά που πρέπει να γίνονται όλα αλλιώς τα κάνουμε σαλάτα.
    Κάνουμε πρώτα έλεγχο της εσωτερικής μας εγκατάστασης, δοκιμές και με διαφορετικά ρούτερ, σιγουρευόμαστε ότι η γραμμή μας είναι σταθερή και χωρίς θόρυβο και μετά πάμε στο κατέβασμα του SNR.
    Και εγώ ότι έκανες εσύ..
    Αλλά αν η γραμμή του είναι σταθερή..με το να δοκιμάσει ένα 6αρι δεν χάλασε και ο κόσμος.. Και αν δε κάτσει το ανεβάζει ξανά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω και για τις καμπίνες και για τα καφαο δεν έχω θέμα σε αυτό αλλά με βοήθησε πολύ η φωτό που μου έστειλες για τον κατανεμητή μονοκατοικίας γιατί μάλλον κάτι τέτοιο έχει κοντά στο σπίτι μου δεν το είχα ξαναδει

    Εγώ θα τους ξαναπάρω και θα τους ξαναπώ να ρίξουν το noise γιατί σε αυτό το τηλ πήρα και αν όλοι έχουν γιατί να μην το κάνουν σε εμένα

    Όσο για την ζημιά δεν παίζει να κάνω ποιανούν τα χέρια μου αρκετά απλά το θέμα μου είναι να κατανοήσω πως δουλεύει το σύστημα γενικά το κενό μου γέμισε με την φωτό της μονοκατοικιας

    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και θα ενημερώσω το τι μπόρεσα να κάνω :-)
    Να ξαναπώ προσοχή αν βρεις το κατανεμητή..στο τι πειράζεις...
    Δεν έχουν όλοι 6... Μόνο όσοι ανέφερα.. Η cyta έχει 7-8 κυμαινόμενο..μόνο αν το ψάξεις δίνουν 6.. Εμένα για να μου το κάνουν τους είπα ότι ακριβώς σου έχω γράψει.. Και΄ότι το ζητάω υπ'ευθύνη μου.. Ο οτε bytheway έχει 9 το πάει μέχρι 8 με τα χίλια ζόρια... Η wind έχει 9 και το πάει 6 αν ζητήσεις.. Η φόρθνετ πάντα 6 είχε.. Παραπάνω το πάνε αν έχεις προβλήματα και μειώνεται η ταχύτητα.. Το παρακάτω είναι δύσκολο καθώς μπορεί να αποσταθεροποιηθεί η γραμμή.. Και εκτός αυτού.. Το ότι θα ρίξεις το σνρ και θα ανέβει η ταχύτητα.. Δεν είναι σίγουρο ότι θα τα πιάνεις και στο κατέβασμα αν η γραμμή δεν αντέχει..

    - - - Updated - - -

    kosgreece38's...
    Κάτι ακόμα.. Μάλλιασε η γλώσσα μας..
    Βάλε άλλη μία στατιστικά...
    Μετά κάνε ρεστάρτ το ρούτερ και ξαναβάλε...
    Αυτό...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-09-19 στις 01:08.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #33
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Πριν απο λιγο με πηραν απο την vodafone και μου ενεργοποιησαν ξανα το προφιλ μου στο 6 το noise margin
    Τους ρωτησα ποσο κλειδωνει το router κ μου ειπαν 18 κ κατι με μεγιστο 20mbps δλδ πρεπει να τους πεις πως θα φυγεις για να το κανουν

    Η ιστορια μου ειναι πως μετα απο πολλα τηλεφωνηματα ανοιγανε αιτημα χαμηλου συνχρονισμου και δεν με επαιρναν ποτε τηλ,μετα απο 3 αιτηματα τους ειπα στην τελευταια συνομιλια μου πως θα φυγω αν δεν το κατεβασετε και τοτε με πηραν

    Μου ειπαν πως τετοιο προφιλ στο 6 δεν εχουν αλλα θα κανουν αιτημα στο ΑΚ του περαματος να το ενεργοποιησουν ξανα οπως και σημερα με ενημερωσαν πως το εκαναν,ελεος τοσα χρονια στο 6 το ειχα και για να το ξανακανω με επρηξαν κανονικα ουτε στον εχθρο μου πραγματικα

    Το βραδι που θα παω στο πατρικο απο την δουλεια μετα της 11 θα ανεβασω και τα στατιστικα που εχω πλεον με 6 οπως μου ειπαν να δειτε πως ειναι

    Εχω απο την cyta και το router technicolor 788vn v2 οπου θα το βαλω και αυτο πλεον στην θεση του zte για να εχει και το σπιτι καλυτερο wifi και αυριο θα στειλω και αυτα τα στατιστικα πιστευω αξηζει?

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια και επανερχωμαι το βραδι με τα στατιστικα του ρουτερ

  4. #34
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παλια συνχρονιζε στα 23mbps
    ήμουν κλειδωμένος 22 με 23 τώρα μέσα σε 2 μήνες τι άλλαξε και έπεσα τόσο πολύ
    Συγχρόνιζες, απ' ότι λες, 22~23, τώρα σε πήγανε από το 17 στο 18 και κάνεις πάρτυ....... τελικά δεν φταίνε οι εταιρίες που μας κάνουν ότι γουστάρουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #35
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχρόνιζες, απ' ότι λες, 22~23, τώρα σε πήγανε από το 17 στο 18 και κάνεις πάρτυ....... τελικά δεν φταίνε οι εταιρίες που μας κάνουν ότι γουστάρουν.
    Φυσικα κ δεν ειμαι ευχαριστημενος θα δω μολις παω στο πατρικο το βραδι μετα απο μια επανεκινηση του ρουτερ,το θεμα μου για αρχη ηταν να το ριξω στο 6 οπως παλια τωρα βημα βημα θα δω τι αλλο μπορει να φταιει

    Παλια ημουν πολυ παραπανω κ 23 κ 24 τα μετρα μου ηξερα πως ειναι 1100 το ρουτερ λεει 23,8 δλδ 1700μετρα η vodafone μου ειπε 930 μετρα περιπου βημα βημα λοιπον θα το ψαξω

    Παρτι δεν κανω αλλα πιστευω η λυση θα βρεθει σιγα σιγα για ολο αυτο το ριξημο της ταχυτητας

  6. #36
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν απο λιγο με πηραν απο την vodafone και μου ενεργοποιησαν ξανα το προφιλ μου στο 6 το noise margin
    Τους ρωτησα ποσο κλειδωνει το router κ μου ειπαν 18 κ κατι με μεγιστο 20mbps δλδ πρεπει να τους πεις πως θα φυγεις για να το κανουν

    Η ιστορια μου ειναι πως μετα απο πολλα τηλεφωνηματα ανοιγανε αιτημα χαμηλου συνχρονισμου και δεν με επαιρναν ποτε τηλ,μετα απο 3 αιτηματα τους ειπα στην τελευταια συνομιλια μου πως θα φυγω αν δεν το κατεβασετε και τοτε με πηραν

    Μου ειπαν πως τετοιο προφιλ στο 6 δεν εχουν αλλα θα κανουν αιτημα στο ΑΚ του περαματος να το ενεργοποιησουν ξανα οπως και σημερα με ενημερωσαν πως το εκαναν,ελεος τοσα χρονια στο 6 το ειχα και για να το ξανακανω με επρηξαν κανονικα ουτε στον εχθρο μου πραγματικα

    Το βραδι που θα παω στο πατρικο απο την δουλεια μετα της 11 θα ανεβασω και τα στατιστικα που εχω πλεον με 6 οπως μου ειπαν να δειτε πως ειναι

    Εχω απο την cyta και το router technicolor 788vn v2 οπου θα το βαλω και αυτο πλεον στην θεση του zte για να εχει και το σπιτι καλυτερο wifi και αυριο θα στειλω και αυτα τα στατιστικα πιστευω αξηζει?

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια και επανερχωμαι το βραδι με τα στατιστικα του ρουτερ
    Στη cyta δεν είναι αυτή η γραμμή; Το support της απ'ότι λέγεται υπάρχει ακόμα..
    Αλλά σε πήρε η voda..
    Πάντα το 6αρι το έδιναν σχετικά δύσκολα παλιά αλλά και πρόσφατα.. Η μόνη που το έδινε σχετικά εύκολα τώρα τελευταία ήταν η βόντα, προφανώς δυσκολεύτηκες λόγω cyta.. Και εγώ το ίδιο btw..
    Αλλά απορώ γιατί δήθεν έπρεπε να κάνουν ειδικό αίτημα ενώ μέσω απομακρυσμένης πρόσβασης το κάνουν σε μισό λεπτό..
    Anyway..καθώς ο κύβος αν και μερικώς ερρίφθη..
    Όταν μπορέσεις βάλε τα στατιστικά να δούμε τη κατάσταση (σταθερότητα)..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχρόνιζες, απ' ότι λες, 22~23, τώρα σε πήγανε από το 17 στο 18 και κάνεις πάρτυ....... τελικά δεν φταίνε οι εταιρίες που μας κάνουν ότι γουστάρουν.
    Spoiler:
    Μα γιατί τέτοια απαισιοδοξία;

    Το καταλάβαμε το: https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post6669438
    Αν η γραμμή είναι και τώρα σταθερή δεν έχει σημασία θεωρώ με ποια σειρά θα τα κάνεις.. Και είναι δικό του θέμα του ανθρώπου αν θα αρκεστεί σε αυτό η θα το ψάξει παραπάνω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-09-19 στις 22:39.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #37
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα κ δεν ειμαι ευχαριστημενος θα δω μολις παω στο πατρικο το βραδι μετα απο μια επανεκινηση του ρουτερ,το θεμα μου για αρχη ηταν να το ριξω στο 6 οπως παλια τωρα βημα βημα θα δω τι αλλο μπορει να φταιει

    Παλια ημουν πολυ παραπανω κ 23 κ 24 τα μετρα μου ηξερα πως ειναι 1100 το ρουτερ λεει 23,8 δλδ 1700μετρα η vodafone μου ειπε 930 μετρα περιπου βημα βημα λοιπον θα το ψαξω

    Παρτι δεν κανω αλλα πιστευω η λυση θα βρεθει σιγα σιγα για ολο αυτο το ριξημο της ταχυτητας
    Βήμα-βήμα θα φτάσεις στο overhead, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, μακάρι να φτάσεις πάλι εκεί που ήσουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #38
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα κ δεν ειμαι ευχαριστημενος θα δω μολις παω στο πατρικο το βραδι μετα απο μια επανεκινηση του ρουτερ,το θεμα μου για αρχη ηταν να το ριξω στο 6 οπως παλια τωρα βημα βημα θα δω τι αλλο μπορει να φταιει

    Παλια ημουν πολυ παραπανω κ 23 κ 24 τα μετρα μου ηξερα πως ειναι 1100 το ρουτερ λεει 23,8 δλδ 1700μετρα η vodafone μου ειπε 930 μετρα περιπου βημα βημα λοιπον θα το ψαξω

    Παρτι δεν κανω αλλα πιστευω η λυση θα βρεθει σιγα σιγα για ολο αυτο το ριξημο της ταχυτητας
    @kosgreece38
    Να ξαναπώ ότι με attenuation24 εγώ 23Μ πιάνω μόνο όταν έχει blackout όλη η περιοχή..
    Γιαυτό μου φαίνονται overkill για αυτή την απόσταση σε πυκνοκατοικημένη περιοχή..
    Παλιά μπορεί να έπιανε 23Μ αλλά τα πράγματα αλλάζουν, εξαρτάται και το πόσο παλιά ήταν αυτό το παλιά..
    Τα 16-18Μ φαίνονται πιο ρεαλιστικά..

    Από εκεί και πέρα αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω με την εσωτερική καλωδίωση, μήπως τρέχει τπτ, αλλάζει..
    Αλλά ο πάροχος να ασχοληθεί παραπάνω με αυτή τη ταχύτητα..δε νομίζω..θεωρείται ικανοποιητική.

    Μέσα στο myaccount της voda εκεί που είναι και το speedtest νομίζω κάπου λέει ταχύτητα συγχρονισμού;
    Πρέπει να σου δίνει πληροφορίες απόστασης κλπ και τον μέσο όρο ταχύτητας της περιοχής..
    Αλλά την απόσταση την υπολογίζει μέσω χάρτη νομίζω.. Για δες το..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #39
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί τέτοια απαισιοδοξία;
    Το καταλάβαμε το: https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post6669438
    Αν η γραμμή είναι και τώρα σταθερή δεν έχει σημασία θεωρώ με ποια σειρά θα τα κάνεις.. Και είναι δικό του θέμα του ανθρώπου αν θα αρκεστεί σε αυτό η θα το ψάξει παραπάνω..
    Είμαστε στο Forum για να λέμε την γνώμη μας σ' αυτόν που ρωτάει και όχι να κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση μεταξύ μας γεμίζοντας τα νήματα με άχρηστα posts, o κάθε συμφορουμίτης είναι ελεύθερος να ακολουθήσει όποιες συμβουλές ή οδηγίες θέλει, άλλωστε για τα προσβλητικά posts υπάρχουν και οι moderators.
    Οτιδήποτε γράφει ο καθένας, σου αρέσει-δεν σου αρέσει, σπαταλάει χρόνο και μυαλό για να το γράψει, θα πρέπει να το σεβόμαστε ότι και αν είναι αυτό, έχουμε ανεχτεί του κόσμου τις άχρηστες βλακείες και ασχετοσύνες.

    Φιλικά πάντα
    και χωρίς διάθεση άσχετης συζήτησης μέσα από το Forum, μπορούμε να τα πούμε άνετα και ωραία από PM.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #40
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε στο Forum για να λέμε την γνώμη μας σ' αυτόν που ρωτάει και όχι να κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση μεταξύ μας γεμίζοντας τα νήματα με άχρηστα posts, o κάθε συμφορουμίτης είναι ελεύθερος να ακολουθήσει όποιες συμβουλές ή οδηγίες θέλει, άλλωστε για τα προσβλητικά posts υπάρχουν και οι moderators.
    Οτιδήποτε γράφει ο καθένας, σου αρέσει-δεν σου αρέσει, σπαταλάει χρόνο και μυαλό για να το γράψει, θα πρέπει να το σεβόμαστε ότι και αν είναι αυτό, έχουμε ανεχτεί του κόσμου τις άχρηστες βλακείες και ασχετοσύνες.

    Φιλικά πάντα
    και χωρίς διάθεση άσχετης συζήτησης μέσα από το Forum, μπορούμε να τα πούμε άνετα και ωραία από PM.
    Εννοείται φιλικά πάντα..σκοπός μου σε καμιά περίπτωση δεν ήταν να σε προσβάλλω αν έτσι το εξέλαβες..
    Αλίμονο, ελευθερία του λόγου έχουμε και ο καθένας γράφει ότι νομίζει..
    Αλλά θεωρώ ότι το έχεις πάρει λίγο σοβαρά το θέμα επειδή παρατηρώ από την αρχή του thread μια σχετικά αρνητική στάση σε αυτά που λέμε εδώ.. Δεν διδάσκουμε και στο πανεπιστήμιο πια.. Λέμε την άποψη μας όπως λες..
    Αν το πρόσεξες στο είπα και παραπάνω ότι αυτά που λες είναι σωστά και ότι έκανα κ εγώ τα ίδια με εσένα όπως περιγράφεις..
    Και στο τέλος είτε με τον έναν η με τον άλλο τρόπο ο άνθρωπος θα καταλήξει εκεί που πρέπει..
    Άποψη μου πάντα..

    Δεν ξέρω αν κάνω λάθος η όχι.. Αλλά το: κάνεις πάρτυ... που είπες στον άνθρωπο και αυτό που μου χτύπησε κάπως άσχημα δεν είναι χαρακτηρισμός;
    Όπως είπες ο καθένας λέει την άποψη του και αυτός που ρωτάει ακολουθεί ότι νομίζει..
    Τώρα για τα περί: φιλοσοφίας,ασχετοσύνης, άχρηστες βλακείες και ασχετοσύνες δε θα το σχολιάσω..άποψη σου..

    Σε κάθε περίπτωση αν θεωρείται προσβλητικό (που δεν ήταν ξαναλέω αυτή η πρόθεση μου) το μήνυμα ας διαγραφεί-διορθωθεί από τους αρμόδιους..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-09-19 στις 22:38.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #41
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται φιλικά πάντα..σκοπός μου σε καμιά περίπτωση δεν ήταν να σε προσβάλλω αν έτσι το εξέλαβες..
    Αλίμονο, ελευθερία του λόγου έχουμε και ο καθένας γράφει ότι νομίζει..
    Αλλά θεωρώ ότι το έχεις πάρει λίγο σοβαρά το θέμα επειδή παρατηρώ από την αρχή του thread μια σχετικά αρνητική στάση σε αυτά που λέμε.. Δεν διδάσκουμε και στο πανεπιστήμιο πια.. Λέμε την άποψη μας όπως λες..
    Αν το πρόσεξες στο είπα και παραπάνω ότι αυτά που λες είναι σωστά και ότι έκανα κ εγώ τα ίδια με εσένα με τη σειρά που περιγράφεις..
    Και στο τέλος είτε με τον έναν η με τον άλλο τρόπο ο άνθρωπος θα καταλήξει εκεί που πρέπει..
    Άποψη μου πάντα..

    Δεν ξέρω αν κάνω λάθος η όχι.. Αλλά το: κάνεις πάρτυ... που είπες στον άνθρωπο και αυτό που μου χτύπησε κάπως άσχημα δεν είναι χαρακτηρισμός;
    Όπως είπες ο καθένας λέει την άποψη του και αυτός που ρωτάει ακολουθεί ότι νομίζει..
    Τώρα για τα περί: φιλοσοφίας,ασχετοσύνης, άχρηστες βλακείες και ασχετοσύνες δε θα το σχολιάσω..άποψη σου..

    Σε κάθε περίπτωση αν θεωρείται προσβλητικό (που δεν ήταν ξαναλέω αυτή η πρόθεση μου) το μήνυμα ας διαγραφεί-διορθωθεί από τους αρμόδιους..
    Δεν θεώρησα τίποτα προσβλητικό, λάθος κατάλαβες, απλά δεν μου αρέσουν οι άσχετες συζητήσεις μεταξύ μας που δεν προσφέρουν κάτι στον ts.

    Φυσικά και παίρνω σοβαρά και υπεύθυνα ότι γράφω εδώ μέσα, γιατί απλά αγαπάω το Forum και σέβομαι αυτούς που το διαβάζουν.

    Ο ts μου απάντησε μόνος του για το "πάρτυ" και συνεχίσαμε την συζήτηση, δεν νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο για μια τέτοια έκφραση με φιλικότητα και χιούμορ, αν δεν τον γούσταρα δεν θα προσπαθούσα και να τον βοηθήσω.

    To θέμα έχει λήξει φιλικά και ωραία, θα παρακαλούσα για οτιδήποτε άλλο με PM.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #42
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δεν θεώρησα τίποτα προσβλητικό, λάθος κατάλαβες, απλά δεν μου αρέσουν οι άσχετες συζητήσεις μεταξύ μας που δεν προσφέρουν κάτι στον ts.

    Φυσικά και παίρνω σοβαρά και υπεύθυνα ότι γράφω εδώ μέσα, γιατί απλά αγαπάω το Forum και σέβομαι αυτούς που το διαβάζουν.

    Ο ts μου απάντησε μόνος του για το "πάρτυ" και συνεχίσαμε την συζήτηση, δεν νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο για μια τέτοια έκφραση με φιλικότητα και χιούμορ, αν δεν τον γούσταρα δεν θα προσπαθούσα και να τον βοηθήσω.

    To θέμα έχει λήξει φιλικά και ωραία, θα παρακαλούσα για οτιδήποτε άλλο με PM.
    Όλα καλά τότε..
    Το έκανα strike..και τα έβαλα κ σε spoiler να μη πιάνουν χώρο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-09-19 στις 22:38.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #43
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Καλησπερα παιδια αυτα ειναι πλεον τα στοιχεια του ρουτερ μετα απο επανεκινηση αυριο θα παω να αλλαξω τα καλωδια ολα και να το βαλω το ρουτερ εκει που ηταν παλια σαλονι γιατι ειναι υπνοδωματιο τωρα και θα σας ξαναστειλω
    Μετα απο ολα αυτα θα κοιταξω και τα καλωδια απο εξω με την vodafone πλεον δεν μπορω να κανω κατι εφοσον μου κατεβασαν το noise

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή3.PNG 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  64,5 KB 
ID: 207260

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-09-30-23-12-57-946_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  83,1 KB 
ID: 207261

  14. #44
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια αυτα ειναι πλεον τα στοιχεια του ρουτερ μετα απο επανεκινηση αυριο θα παω να αλλαξω τα καλωδια ολα και να το βαλω το ρουτερ εκει που ηταν παλια σαλονι γιατι ειναι υπνοδωματιο τωρα και θα σας ξαναστειλω
    Μετα απο ολα αυτα θα κοιταξω και τα καλωδια απο εξω με την vodafone πλεον δεν μπορω να κανω κατι εφοσον μου κατεβασαν το noise

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή3.PNG 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  64,5 KB 
ID: 207260

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-09-30-23-12-57-946_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  83,1 KB 
ID: 207261


    Αύριο που θα βάλεις στατιστικά ΜΗΝ κάνεις ρεστάρτ το ρούτερ.. Πρώτα βάλε στατιστικά να δούμε τι έγραψε από error κλπ και μετά μετακίνησε το και ξαναβάλε..
    Απ'την άλλη μήπως η μετακίνηση του ρούτερ στο υπνοδωμάτιο είναι και η αιτία αύξησης του attenuation; Λέω εγώ τώρα..
    Έστω και σε μικρό βαθμό.. Ποτέ δε ξέρεις τι σου επιφυλάσσουν τα καλώδια ε;..
    Τόσο καιρό που μιλάμε ρώτησε κανείς αν το ρούτερ είναι στη κεντρική πρίζα άραγε; Για να δω πίσω..
    Εκ πρώτης όψεως καλή φαίνεται η γραμμή.. Με μόλις 8sec.. Θα δείξει..
    P.s Τερμάτισε και το up..
    Εμείς εδώ τα "σπάσαμε" λίγο αλλά τα βρήκαμε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-10-19 στις 00:28.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #45
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [/SPOILER]

    Αύριο που θα βάλεις στατιστικά ΜΗΝ κάνεις ρεστάρτ το ρούτερ.. Πρώτα βάλε στατιστικά να δούμε τι έγραψε από error κλπ και μετά μετακίνησε το και ξαναβάλε..
    Απ'την άλλη μήπως η μετακίνηση του ρούτερ στο υπνοδωμάτιο είναι και η αιτία αύξησης του attenuation; Λέω εγώ τώρα.. Έστω και σε μικρό βαθμό..
    Εκ πρώτης όψεως καλή φαίνεται η γραμμή.. Με μόλις 8sec.. Θα δείξει..
    Εμείς εδώ τα "σπάσαμε" λίγο αλλά τα βρήκαμε..
    Ναι ενοειται θα βγάλω στατιστικά πριν αλλάξω καλώδια και μετακίνηση να δω και εγώ και εσείς τα errors δεν ξέρω αν φταίει το υπνοδωμάτιο αλλά πλέον μπορώ να το κινηγησω το θέμα τώρα που έπεσε το noise
    Τα βρήκατε γιατί όλοι καλοί χωράνε εδώ μέσα

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας