Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 58
  1. #1
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Γεια σας παιδια

    Στο πατρικο μου εχω adsl και παροχο cyta 24αρι adsl συνχρονιζει 17mbps περιπου απο το ρουτερ zxhn h267n :-) μπορουμε να δουμε ποια ειναι η αποσταση απο την καμπινα του ote που παιρνω η από το ρούτερ η από κάποιο site που λέει αποστασεις,παλια συνχρονιζε στα 23mbps έχω adsl 24αρι

    Επησεις θελω να αλλαξω το καλωδιο απο το καφαο του οτε εξω απο το σπιτι μεχρι μεσα στο σπιτι ποιο να διαλεξω

    Σας ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kosgreece38 : 22-09-19 στις 22:41.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια

    Στο πατρικο μου εχω adsl και παροχο cyta 24αρι adsl συνχρονιζει 17mbps περιπου απο το ρουτερ zxhn h267n :-) μπορουμε να δουμε ποια ειναι η αποσταση απο την καμπινα του ote που παιρνω η από το ρούτερ η από κάποιο site που λέει αποστασεις,παλια συνχρονιζε στα 23mbps έχω adsl 24αρι

    Επησεις θελω να αλλαξω το καλωδιο απο το καφαο του οτε εξω απο το σπιτι μεχρι μεσα στο σπιτι ποιο να διαλεξω

    Σας ευχαριστω
    Kάνε το παρακάτω
    Kάνε μια επανεκκίνηση στο modem/router από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και σύνδεσε το πάλι. Ανέβασε τα στοιχεία της γραμμής με screenshot μέσα από το μενού (Actual Rate(Up/Down)-Downstream Attenuation-SNR Margin-Errors(Up/Down), κ.λ.π.).
    Όταν λες "καφάο" μάλλον θα εννοείς τον κατανεμητή;; το κουτί που είναι πάνω στον τοίχο του σπιτιού σου;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Ναι φίλε μου εμείς είμαστε σε τριοροφο κτήριο αλλά είναι όλο δικό μας και δεν έχουμε κατανεμητή είναι το απλό κουτάκι απλά δεν ξέρω τι καλώδιο να πάρω την καλύτερη επιλογή κατά κάποιο τρόπο για να κάνω μια δοκιμή πρώτα και αν είναι πολύ καλύτερα να το αλλαξω

    - - - Updated - - -

    Εδώ είναι και οι ανδηξεις
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2019-09-22-10-44-44-331_com.miui.gallery.jpg  


  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όλοι οι όροφοι παίρνουν από το κουτί διακλάδωσης του ΟΤΕ;;
    Kαλώδιο μπορείς να πάρεις τηλεφωνικό για εξωτερικούς χώρους.

    Δεν φαίνεται να έχεις κάνει επανεκκίνηση στο ρούτερ και μπορεί να είναι αλλοιωμένα τα στοιχεία, με αυτά που έχεις η απόσταση από το DSLAM είναι περίπου στα 1700 μέτρα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φίλε μου εμείς είμαστε σε τριοροφο κτήριο αλλά είναι όλο δικό μας και δεν έχουμε κατανεμητή είναι το απλό κουτάκι απλά δεν ξέρω τι καλώδιο να πάρω την καλύτερη επιλογή κατά κάποιο τρόπο για να κάνω μια δοκιμή πρώτα και αν είναι πολύ καλύτερα να το αλλαξω

    - - - Updated - - -

    Εδώ είναι και οι ανδηξεις
    Τα στατιστικά σου πάντως είναι μια χαρά για την συγκεκριμένη εξασθένιση και τα crc όχι απαγορευτικά..
    Η ταχύτητα μπορεί να έπεσε λόγω αύξησης συνδέσεων στη περιοχή..
    Δεν βλέπω κάποιο λόγο να βασανίζεσαι με το καλώδιο.. Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα Η απλά ήρθε η ώρα του;

    Σύμφωνα με αυτό, είσαι..1665 Μέτρα..+-, από το αστικό κέντρο..

    Εγώ με την ίδια απόσταση πιάνω ~11M+-, σε αυτό παίζει ρόλο & η περιοχή γενικά, αν είναι πυκνοκατοικημένη η όχι..αλλά +-
    καλά είσαι..
    Και εγώ θυμάμαι γραμμές που σε βάθος χρόνου έχουν χάσει 2-3M...
    Πάντως αν δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα και θες κανα +1,5M παραπάνω..ζήτα τους σνρ6..

    Τώρα η απόσταση από το adsl καφάο..είναι άλλο θέμα.. Αν βρεις τον αριθμό του κάτι μπορούμε να δούμε..
    Συνήθως το γράφει και στο κουτί που είναι στο σπίτι σου.. Η κάπου τριγύρω στο τετράγωνο θα είναι..
    Στην δική μου περίπτωση ως παράδειγμα..μιας και έχουμε την ίδια απόσταση, τεχνικός παρόχου παλαιότερα μου είχε πει ότι από τα 1600μ ξέρω γω της γραμμής..το adsl καφάο ήταν στα 1200-1300μ..
    Μέσω του google maps οι αποστάσεις αλλάζουν ανάλογα με τη δρομολόγηση..οπότε δεν είναι να τις παίρνεις στα σοβαρά..
    Εδώ καλά καλά και τα ρούτερ δεν είναι όργανα ακριβείας..
    Μέσω του google maps, το adsl καφάο το δικό μου το βγάζει στα 150μ.. Και το αστικό κέντρο στο 1χλμ.. Go figure..
    Στην πράξη όμως το καλώδιο μέχρι να φτάσει σε εσένα μπορεί να κάνει αρκετές βόλτες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι οι όροφοι παίρνουν από το κουτί διακλάδωσης του ΟΤΕ;;
    Kαλώδιο μπορείς να πάρεις τηλεφωνικό για εξωτερικούς χώρους.

    Δεν φαίνεται να έχεις κάνει επανεκκίνηση στο ρούτερ και μπορεί να είναι αλλοιωμένα τα στοιχεία, με αυτά που έχεις η απόσταση από το DSLAM είναι περίπου στα 1700 μέτρα.
    Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει..αλλά τα στατιστικά δείχνουν καλά..και το σνρ είναι αυτό που δίνει η cyta, παίζει 7~8..
    Πόσα ζεύγη έχει αυτό το καλώδιο αλήθεια;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-09-19 στις 10:35.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει..αλλά τα στατιστικά δείχνουν καλά..και το σνρ είναι αυτό που δίνει η cyta, παίζει 7~8..
    Πόσα ζεύγη έχει αυτό το καλώδιο αλήθεια;
    Πάντα κάνουμε επανεκκίνηση για να δούμε τα στοιχεία, προσωπικά το περίπου, μπορεί, πιθανόν, κ.λ.π. δεν μου αρκεί, από κει και πέρα ότι θέλει ο καθένας ας κάνει.

    Το τηλεφωνικό PET το συγκεκριμένο γράφει ότι είναι 2 ζευγών, αλλά υπάρχει σε όσα ζεύγη θέλουμε.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα κάνουμε επανεκκίνηση για να δούμε τα στοιχεία, προσωπικά το περίπου, μπορεί, πιθανόν, κ.λ.π. δεν μου αρκεί, από κει και πέρα ότι θέλει ο καθένας ας κάνει.

    Το τηλεφωνικό PET το συγκεκριμένο γράφει ότι είναι 2 ζευγών, αλλά υπάρχει σε όσα ζεύγη θέλουμε.
    Δεν αντιλέγω..αλίμονο.. Αν και δεν νομίζω να αλλάξουν ριζικά..
    Anyway..
    Υποθέτω ότι αυτό το καλώδιο είναι ενισχυμένο εξωτερικά σε σύγκριση π.χ με ένα απλό utp..
    Είναι απλό τηλεφωνικό καλώδιο;
    Σε θέματα χαρακτηριστικών.. π.χ συστροφή κλπ.. Τι λένε; Όχι ότι έχει σημασία για χρήση σε τηλέφωνο..
    Προτίμηση μου πάντως θα ήταν κάποιο με όσα ζεύγη έχει κ το utp..
    Π.χ...αυτό; Δεν θα ήταν προτιμότερο;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλέγω..αλίμονο.. Αν και δεν νομίζω να αλλάξουν ριζικά..
    Anyway..
    Υποθέτω ότι αυτό το καλώδιο είναι ενισχυμένο εξωτερικά σε σύγκριση π.χ με ένα απλό utp..
    Είναι απλό τηλεφωνικό καλώδιο;
    Σε θέματα χαρακτηριστικών.. π.χ συστροφή κλπ.. Τι λένε; Όχι ότι έχει σημασία για χρήση σε τηλέφωνο..
    Προτίμηση μου πάντως θα ήταν κάποιο με όσα ζεύγη έχει κ το utp..
    Π.χ...αυτό; Δεν θα ήταν προτιμότερο;
    Είπες την μαγική λέξη "νομίζω" που στα ηλεκτρονικά δεν υπάρχει, έχει αντικατασταθεί με το "είμαι σίγουρος".

    Το τηλεφωνικό έχει μια απλή συστροφή απλά για να ξεχωρίζεις τα ζευγάρια.
    Όταν έχουμε μεγάλη απόσταση κοιτάζουμε και την διατομή του καλωδίου ώστε να μην έχουμε πτώση τάσης και απώλειες, για λίγα μέτρα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Περισσότερα στο Link παρακάτω που τα είχαμε πει και πιο αναλυτικά(προσοχή και στο μπερδεμένο ζήτημα σχετικά με την διατομή και την διάμετρο των αγωγών).
    https://www.adslgr.com/forum/threads...AE-UTP-STP-FTP
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Εγώ ημουν στην cyta πολλά χρόνια και δεν αντιμετοπιζα προβλήματα συνχρονιζε 23 με 22 φέτος έφυγα από cyta και πήγα wind και δεν τα βρήκαμε και επέστρεψα cyta μέσα σε ένα μήνα γιατί δεν τα βρήκαμε και λέω μήπως άλλαξαν την καλωδίωση και με σύνδεσαν με καφαο παλιό του οτε και όχι στην καμπίνα που προφανώς ήμουν προηγούμενα λέω εγώ τώρα ένα θέμα είναι αυτό ο λόγος που το λέω είναι πως μόλις έκανα αίτηση να πάω wind ήμουν κλειδωμένος 22 με 23 τώρα μέσα σε 2 μήνες τι άλλαξε και έπεσα τόσο πολύ μου άλλαξαν πόρτα πχ η μπορεί να έπεσα στην περίπτωση όπου πλέον την άκουσε η καλωδίωση του σπιτιού τι να πω είναι περίεργο,η περιοχή μου παίρνει και vdsl μέχρι 100mbos έχουν αλλαχτεί όλες οι καμπίνες σε καινούργιες του οτε αλλά έχει μείνει ακόμα μια παλιά κοντά στο σπίτι μου για κάποιο λογο

  10. #10
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ημουν στην cyta πολλά χρόνια και δεν αντιμετοπιζα προβλήματα συνχρονιζε 23 με 22 φέτος έφυγα από cyta και πήγα wind και δεν τα βρήκαμε και επέστρεψα cyta μέσα σε ένα μήνα γιατί δεν τα βρήκαμε και λέω μήπως άλλαξαν την καλωδίωση και με σύνδεσαν με καφαο παλιό του οτε και όχι στην καμπίνα που προφανώς ήμουν προηγούμενα λέω εγώ τώρα ένα θέμα είναι αυτό ο λόγος που το λέω είναι πως μόλις έκανα αίτηση να πάω wind ήμουν κλειδωμένος 22 με 23 τώρα μέσα σε 2 μήνες τι άλλαξε και έπεσα τόσο πολύ μου άλλαξαν πόρτα πχ η μπορεί να έπεσα στην περίπτωση όπου πλέον την άκουσε η καλωδίωση του σπιτιού τι να πω είναι περίεργο,η περιοχή μου παίρνει και vdsl μέχρι 100mbos έχουν αλλαχτεί όλες οι καμπίνες σε καινούργιες του οτε αλλά έχει μείνει ακόμα μια παλιά κοντά στο σπίτι μου για κάποιο λογο
    Μιλάμε πάντα για adsl ε;
    Η απόσταση σου πάντως δείχνει αστικό κέντρο..
    Έχεις vdsl καμπίνες στη περιοχή & κοντά σου; Δεν εννοώ τα παλιά adsl καφάο.. Μπας κ σου είχαν δώσει καμιά μορφή adsl μέσω vdsl από εκεί;
    Αλλά νομίζω μόνο ο οτε το κάνει αυτό με το 24/1 από καμπίνα..
    Απ την άλλη μπορεί να σου έδωσαν χειρότερο ζεύγος από το αστικό κέντρο..αν σε έριξαν εκεί..
    Στατιστικά από παλιά έχεις;
    Το adsl καφάο σου έχεις το νούμερο; Το γράφει κ στο κατανεμητή καμιά φορά.. Να δούμε γιατί δεν έχουν αλλάξει το παλιό καφάο..
    Πάντως..για εμένα, αν δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα..ζήτα ένα σνρ6 να πάρεις ~+1,5Μ και άστο εκεί..μη βασανίζεσαι..
    Η ταχύτητα σου και πάλι είναι αρκετά καλή..
    Μόνο κάνε και το άλλο που προτάθηκε.. Κάνε ρεστάρτ το ρούτερ και βάλε στατιστικά..
    Τα crc στο down μου φαίνονται σχετικά οκ για ~24ώρες...Αυτά στο up με ψιλιάζουν λίγο..δεν τα συναντάω συχνά.. Αλλά μπορεί να μην είναι κάτι..
    Το καλύτερο θα ήταν να έπαιρνες κ μια μέτρηση στο κατανεμητή..

    ps. Βάζε κ καμιά τελεία η κόμμα.. Μου βγήκαν τα μάτια..λολ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-09-19 στις 12:45.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #11
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Πήρα την cyta και μου είπαν για μια υπηρεσία πασθρου αν θυμάμαι καλά που δείνει κάτι παραπάνω,το κάναμε αλλά δεν πήρε ούτε mbps ενώ έπεσε κι όλας,τώρα έχει δηλώσει αίτημα με τα παλιά στοιχεία και τους παλιούς συνχρονισμους μπας και το φτιάξουν και να μου πουν σε τι πόρτες ζεύγη ήμουν με τα καινούργια στοιχεια,όσο έχει με το κουτι έξω από το σπίτι μου μόλις πάω στο πατρικο θα δώσω στοιχεία ότι νουμερο λέει,παλιά στοιχεία δεν έχω δυστηχως γιατί δεν είχα θέμα ποτέ αλλά εμφανίστηκαν από ότι πήγα wind και πίσω πάλι cyta,με ενδιαφέρει αν παίρνω μέσω καμπίνας οτε η απλό προφίλ adsl όπως τα λένε αυτα

  12. #12
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα την cyta και μου είπαν για μια υπηρεσία πασθρου αν θυμάμαι καλά που δείνει κάτι παραπάνω,το κάναμε αλλά δεν πήρε ούτε mbps ενώ έπεσε κι όλας,τώρα έχει δηλώσει αίτημα με τα παλιά στοιχεία και τους παλιούς συνχρονισμους μπας και το φτιάξουν και να μου πουν σε τι πόρτες ζεύγη ήμουν με τα καινούργια στοιχεια,όσο έχει με το κουτι έξω από το σπίτι μου μόλις πάω στο πατρικο θα δώσω στοιχεία ότι νουμερο λέει,παλιά στοιχεία δεν έχω δυστηχως γιατί δεν είχα θέμα ποτέ αλλά εμφανίστηκαν από ότι πήγα wind και πίσω πάλι cyta,με ενδιαφέρει αν παίρνω μέσω καμπίνας οτε η απλό προφίλ adsl όπως τα λένε αυτα
    Passthrough είναι άλλο πράγμα.. Μίλησες με τεχνικό; Κατάλαβε καλά τι ήθελες;
    Αν ήθελες αυτό το +1,5Μ που έλεγα..το ζητάς..μείωση του snr margin στο 6...
    Αν κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ζήτα το δοκιμαστικά και ότι αν έχεις πρόβλημα θα ξαναπάρεις... Το κάνουν.. Το έχω κάνει κ εγώ..

    Για να έχεις μια ιδέα..
    Παλιό adsl καφάο...
    Νέα καμπίνα για vdsl..1 , 2.

    Με adsl από αστικό κέντρο..και την εξασθένιση που έχεις.. Από τέτοιο θα παίρνεις..
    Τώρα για τα 22-23 δε νομίζω να σου κάνουν κάτι μιας και η ταχύτητα σου πάλι είναι αρκετά καλή...
    Να είχαμε κ εμείς 17...καλά θα ήταν..
    Κάνε αυτό με το σνρ6 κ είσαι οκ.. Αν είναι σταθερή η γραμμή σου βέβαια..
    Τέλος..όταν κάνεις ρεστάρτ το ρούτερ..βάλε στατιστικά..


    ps2. Βάζε κ καμιά τελεία η κόμμα.. Πάλι μου βγήκαν τα μάτια..λολ
    Διαχώριζε κάπως το κείμενο σου..μη το γράφεις όλο συνεχόμενο..άφηνε κενά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-09-19 στις 03:36.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    FastPath θα ήθελε να πει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Ναι fastpath αυτό μου είπαν μόλις το έβαλε έπεσε η ταχύτητα δεν ανεβηκε.

    Το noise το είχα ζητήσει παλιότερα να κατέβει και το κατέβαζαν τώρα πλέον δεν μπορούνε να το κάνουν μάλιστα κατέβαζα και μόνος το snm σε ένα router siemens cl-110 πολι παλιά με το dmt αλλά μάλλον τώρα δεν γίνεται.

    Κάποια παιδιά μου είπαν πως είμαι 1200 η 1300 μακριά από το αστικό κέντρο αυτό πως το βρίσκουν από τις ρυθμίσεις του ρούτερ?

    Γράφω από κινητό συνέχεια σόρρυ που τα γράφω κολλημένα :-)

    Το σνρ6 τι είναι?

    Το κουτί έξω από το σπίτι του οτε κάτι πρέπει να γράφει από έξω αλλά δεν φενεται λόγο μπογιάς κ φθορας
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190923_165515.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kosgreece38 : 24-09-19 στις 10:27.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό γίνεται με το fastpath, πέφτει η ταχύτητα συγχρονισμού.

    Η απόσταση βρίσκεται από το Downstream Attenuation των στοιχείων του ρούτερ, το βάζεις στο Link και το βλέπεις μόνος σου για να μην στηρίζεσαι στο τι σου λένε τα παιδιά......

    Το κουτί διακλάδωσης δεν γράφει τίποτα, μόνο οι κατανεμητές γράφουν που ανήκουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας