Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 46
  1. #31
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η ιστορία δεν σου χει δείξει πως πληρώνεις χωρίς λόγο στην apple άμα πάρεις apple συσκευή; Εδώ παίρνεις iphone και σου χρεώνει το itunes... ενώ χρυσοπληρώνεις το iphone θα πρεπε να στο δίνει δωρεάν αυτό κατα τη γνώμη μου!
    Αν με ρωτάς, με το που ξεκινάς να πάρεις Apple συσκευή , φόρα το κεφάλι στον τοίχο.
    Οποιος νοιώσει διάθεση να απαντήσει στο μήνυμα γιατί και καλά τον αδικώ, το κεφάλι στο μόνιτορ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #32
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιρναμε σιγά σιγά σε συνδρομητικό μοντέλο για τα πάντα. Είναι τάση.
    ακριβώς

    τα πάντα θα γίνουν "συνδρομητικά"

    και για αυτό φταίμε "εμείς" αποκλειστικά

  3. #33
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρώτο δεν παίζει να εφαρμοστεί καθολικά πιστεύω. Δεν είναι όλοι οι χρήστες με την κάρτα ανά χείρας, έτοιμοι να πληρώνουν συνδρομές...
    Ακριβώς, ψάχνουν για κορόιδα στη θάλασσα του αχταρμά της αποτυχημένης παγκοσμιοποίησης...όλο και κάτι θα βρουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς

    τα πάντα θα γίνουν "συνδρομητικά"

    και για αυτό φταίμε "εμείς" αποκλειστικά
    Ας το κάνουν, το κοινό τους θα μικρήνει και πολλοί θα απαλλαγούν από την πλύση εγκεφάλου αυτής της εποχής, υπάρχουν και τα βιβλία όπου κανείς μπορεί να περάσει ευχάριστα την ώρα του εκτός από τις χαζομάρες του Google play...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    άντε να βάζει και το netflix καμια σοβαρή τιμή. φτάνει το τζάμπα γιατί κάνετε και σπατάλες που λέει κι ο Μπάμπης
    Χαχαχαχαχαχαχααααααα έγραψες!

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    άντε να βάζει και το netflix καμια σοβαρή τιμή. φτάνει το τζάμπα γιατί κάνετε και σπατάλες που λέει κι ο Μπάμπης
    Εγώ θα ξεκινήσω πρώτος, διαθέτω τζάμπα το προγραμματάκι μου σε όλους

    Κώδικας:
    10  print "hello world"
    20  goto 10
    Αν το κάνουμε όλοι δεν τους έχουμε ανάγκη, θα κάνουμε το δικό μας περιεχόμενο

  5. #35
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς, ψάχνουν για κορόιδα στη θάλασσα του αχταρμά της αποτυχημένης παγκοσμιοποίησης...όλο και κάτι θα βρουν.

    - - - Updated - - -



    Ας το κάνουν, το κοινό τους θα μικρήνει και πολλοί θα απαλλαγούν από την πλύση εγκεφάλου αυτής της εποχής, υπάρχουν και τα βιβλία όπου κανείς μπορεί να περάσει ευχάριστα την ώρα του εκτός από τις χαζομάρες του Google play...

    - - - Updated - - -



    Χαχαχαχαχαχαχααααααα έγραψες!
    αν γίνουν τα πάντα "συνδρομητικά" εμείς θα χάσουμε όχι αυτοί

    εμείς θα είμαστε αυτοί που θα πληρώνουν τις συνδρομές από τα απλά καθημερινά πράγματα έως τα πιο εξειδικευμένα

  6. #36
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν γίνουν τα πάντα "συνδρομητικά" εμείς θα χάσουμε όχι αυτοί

    εμείς θα είμαστε αυτοί που θα πληρώνουν τις συνδρομές από τα απλά καθημερινά πράγματα έως τα πιο εξειδικευμένα
    Τα μοναδικά που θα αναγκαστώ να πληρώνω - αν και εδώ χωράει τεράστια συζήτηση για το τι θα έπρεπε κι από αυτά να πληρώνουμε, αντί να παρέχονται δωρεάν από ένα κράτος προστάτη αρωγό και υπηρέτη του πολίτη - είναι τα απολύτως αναγκαία για την ίδια την ζωή, νερό κι ηλεκτρικό...το τηλέφωνο να σκεφτείς δεν το θεωρώ καν ανάγκη...καταλαβαίνεις λοιπόν την άποψη μου για όλα τα υπόλοιπα...

  7. #37
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μοναδικά που θα αναγκαστώ να πληρώνω - αν και εδώ χωράει τεράστια συζήτηση για το τι θα έπρεπε κι από αυτά να πληρώνουμε, αντί να παρέχονται δωρεάν από ένα κράτος προστάτη αρωγό και υπηρέτη του πολίτη - είναι τα απολύτως αναγκαία για την ίδια την ζωή, νερό κι ηλεκτρικό...το τηλέφωνο να σκεφτείς δεν το θεωρώ καν ανάγκη...καταλαβαίνεις λοιπόν την άποψη μου για όλα τα υπόλοιπα...
    εγώ μαζί σου είμαι

    βασικά αγαθά όπως το νερό και το ρεύμα εννοείται ότι θα τα πληρώνουμε για να ζήσουμε

    το τηλέφωνο (σταθερό/κινητό) αλλά και η σύνδεση με το διαδίκτυο είναι καθαρά θέμα επιλογής

    το κακό έρχεται όταν θες να δεις ταινίες ή σειρές (netflix/amazon...) ή να ακούσεις μουσική (spotify) ή να παίξεις κανένα παιχνίδι σε υπολογιστή (steam/origin/uplay/...) ή σε κονσόλα (xbox live/game pass/ea access)

    τότε πρέπει να πληρώσεις

    εννοείται ότι έχω πληρώσει για εφαρμογές στο android που θεωρώ χρήσιμες κατά την άποψη μου

    όπως και στον υπολογιστή

    όλα τα παραπάνω έχουν ένα κόστος το μήνα

  8. #38
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα ξεκινήσω πρώτος, διαθέτω τζάμπα το προγραμματάκι μου σε όλους

    Κώδικας:
    10  print "hello world"
    20  goto 10
    Αν το κάνουμε όλοι δεν τους έχουμε ανάγκη, θα κάνουμε το δικό μας περιεχόμενο
    Τι μου θύμησες τώρα...GW-BASIC...κάτι εποχές..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #39
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    όλες οι επί πληρωμή εφαρμογές θα ξεκλειδώνουν και θα είναι διαθέσιμο το πλήρες περιεχόμενο τους -συμπεριλαμβανομένων και των app-purchases.
    Να υποθέσω ότι αυτό θα αφορά τις εφαρμογές κι όχι τα παιχνίδια..

  10. #40
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    η αγορά θα ρυθμίσει αυτήν την τάση που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια, δεν γίνεται ο καθένας μας να έχει συνδρομή για netflix,disney,apple tv,amazon,play store,xbox game pass,ps4,ubisoft και πόσα άλλα πράγματα που μου διαφεύγουν τώρα.

    Απλώς δυστυχώς επειδή ήμαστε στην αρχή θα είναι δύσκολα για όποιον θέλει να τα έχει όλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adiS : 25-09-19 στις 09:11.

  11. #41
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.447
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αγορά θα ρυθμίσει αυτήν την τάση που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια, δεν γίνεται ο καθένας μας να έχει συνδρομή για netflix,disney,apple tv,amazon,play store,xbox game pass,ps4,ubisoft και πόσα άλλα πράγματα που μου διαφεύγουν τώρα.

    Απλώς δυστυχώς επειδή ήμαστε στην αρχή θα είναι δύσκολα για όποιον θέλει να τα έχει όλα.
    Φυσικά και δεν γίνεται. Γιαυτό η Disney θα αγοράσει τη Netflix, η Amazon τη Sony, η Facebook τη Ubisoft κλπ
    Ή θα περάσουμε σε bundles που θα περιέχουν όλα τα είδη περιεχομένου, π.χ. Media+Gaming+Mobile Apps.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #42
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και δεν γίνεται. Γιαυτό η Disney θα αγοράσει τη Netflix, η Amazon τη Sony, η Facebook τη Ubisoft κλπ
    Ή θα περάσουμε σε bundles που θα περιέχουν όλα τα είδη περιεχομένου, π.χ. Media+Gaming+Mobile Apps.
    το θέμα τους είναι ποιος θα επιζήσει, και οι ίδιες το ξέρουν ότι θα έχουν πρόβλημα στο άμεσο μέλλον.

    Π.χ. στα των ταινιων, η Disney είναι σε πλεονεκτική θέση σε σχέση με τις άλλες εταιρείες, οπότε δεν θα είναι καθόλου παράξενο αν κάποια μέρα αγοράσει το Netflix όπως αναφέρεις.

    bundles θεωρώ απίθανο να υπάρξουν, γιατί δεν θα βγάζουν άκρη ποιος θα παίρνει τα περισσότερα, δες π.χ. Disney-Sony για τον spiderman,σαν μικρά παιδιά "μαλώσαν" και έσπασε η δουλειά.

  13. #43
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αγοράσεις τώρα μια εφαρμογή αυτή είναι διαθέσιμη στη βιβλιοθήκη σου για πάντα σε όλες τις συσκευές σου, αυτές που έχεις και αυτές που θα αγοράσεις στο μέλλον.

    Με το συνδρομητικό μοντέλο τι γίνεται; όταν λήξει η συνδρομή δε θα έχεις τίποτα; ή αυτές που κατέβασες θα εξακολουθείς να τις έχεις στη βιβλιοθήκη σου;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω ότι αυτό θα αφορά τις εφαρμογές κι όχι τα παιχνίδια..
    Έχει "παρόμοιο" μοντέλο η amazon στο store της, ή πιο σωστά σε ένα δεύτερο store που άνοιξε γιαυτό τον σκοπό, το Amazon Underground.
    Όλα δωρεάν, συμπεριλαμβανομένων των in-app-purchases και συμπεριλαμβανομένων και των παιχνιδιών*. Δεν είχε συνδρομή αλλά δεχόσουν τα στέλνει κάποια δεδομένα των εφαρμογών που έβαζες απ το store της στους devs. Θεωρητικά δεν έστελνε προσωπικά δεδομένα, αλλά πόση ώρα χρησιμοποιούσες το app, τι αγορές έκανες κτλ.

    Το κράτησε λίγα χρόνια και μετά σταμάτησε να δέχεται apps αλλά οι εφαρμογές ήταν διαθέσιμες και μετά, ακόμα και αν ένα appa έφευγε απ το πρόγραμμα. Δεν θυμάμαι αν παρέμεναν δωρεάν και τα in-app-purchases, αλλά η εφαρμογές έμεναν κανονικά. Μάλιστα 1-2 που μου άρεσαν, μετά το "κλείσιμο" του Amazon Underground τις μετέφερα σε άλλες συσκευές. Δεν φαίνονταν στο history μου στο play store αλλά έστειλα mail στους dev και μου έστειλαν κωδικό να ξεκλειδώσω την free έκδοση σε paid (αυτό και σε android και σε ios). Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και τώρα, να σε ρίχνει στην free έκδοση όταν λήξει η συνδρομή.

    *Πάντως όλα τα σύγχρονα παιχνίδια, με δωρεάν in-app-purchases τα βαριέσαι σε 1-2 μέρες

  14. #44
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Πάντως όλα τα σύγχρονα παιχνίδια, με δωρεάν in-app-purchases τα βαριέσαι σε 1-2 μέρες
    Αυτό ήθελα να πω. Δε θα έχει μέλλον ένα παιχνίδι έτσι.

  15. #45
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αυτό έχω παρατηρήσει και από προσπάθειες μικρών εταιρειών παραγωγής παιχνιδιών (π.χ. World War 3) δεν πάνε καλά
    βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις όπως της Bluehole = PUBG , Epic Games = FORTNITE
    κτλ
    δυστυχώς το μέλλον του GAMING προμηνύει το Paid for Gaming

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας