Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    46500/4999
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα!

    Σε έναν πολύ στενό μου συγγενή, του μπλόκαραν πρόσφατα το facebook, με την κατηγορία ότι "Ο λογαριασμός σας απενεργοποιήθηκε επειδή παριστάνει κάποιον άλλο, κάτι που παραβιάζει τους Όρους της κοινότητας του Facebook.".
    έστειλα επανειλημμένα μηνύματα για να τον ενεργοποιήσουν(με ταυτότητες κτλπ στο security@facebookmail.com) και τίποτα ακόμα, πάνε 5 μέρες που είναι κλειστός, και έχει δουλειές και πολλά άλλα που διαχειρίζεται μέσω FB.
    επίσης κάθε φορά που πατάω στο "Αν πιστεύετε ότι κάνουμε λάθος, ενημερώστε μας", μου πετάει έρορ "Sorry, something went wrong. We're working on getting this fixed as soon as we can. Go Back "

    Σημείωση: έχει δύο λογαριασμούς στο facebook(δε ξέρω αν επιτρεπεται βέβαια, αλλά και πάλι έπρεπε να απαντήσουν στα μηνύματα λέγοντας ότι δεν επιτρέπεται), μπορεί κάποιος που θέλει να της κάνει κακό να έκανε αναφορά ότι υποδύεται τον Α και να έφαγε μπλοκ στον Β;
    δε μας απαντάνε ώστε να ξέρουμε τουλάχιστον ποιον από τους δύο λογαριασμούς να απενεργοποιήσουμε (γιατί ο Β είναι πολύ σημαντικός).

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 10101 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!

    Σε έναν πολύ στενό μου συγγενή, του μπλόκαραν πρόσφατα το facebook, με την κατηγορία ότι "Ο λογαριασμός σας απενεργοποιήθηκε επειδή παριστάνει κάποιον άλλο, κάτι που παραβιάζει τους Όρους της κοινότητας του Facebook.".
    έστειλα επανειλημμένα μηνύματα για να τον ενεργοποιήσουν(με ταυτότητες κτλπ στο security@facebookmail.com) και τίποτα ακόμα, πάνε 5 μέρες που είναι κλειστός, και έχει δουλειές και πολλά άλλα που διαχειρίζεται μέσω FB.
    επίσης κάθε φορά που πατάω στο "Αν πιστεύετε ότι κάνουμε λάθος, ενημερώστε μας", μου πετάει έρορ "Sorry, something went wrong. We're working on getting this fixed as soon as we can. Go Back "

    Σημείωση: έχει δύο λογαριασμούς στο facebook(δε ξέρω αν επιτρεπεται βέβαια, αλλά και πάλι έπρεπε να απαντήσουν στα μηνύματα λέγοντας ότι δεν επιτρέπεται), μπορεί κάποιος που θέλει να της κάνει κακό να έκανε αναφορά ότι υποδύεται τον Α και να έφαγε μπλοκ στον Β;
    δε μας απαντάνε ώστε να ξέρουμε τουλάχιστον ποιον από τους δύο λογαριασμούς να απενεργοποιήσουμε (γιατί ο Β είναι πολύ σημαντικός).
    Δεν θα σου απαντησει ποτε κανεις.....πολυ απλα γιατι δεν νοιαζονται.

    Socoal Media ειναι. ΟΣΟ σημαντικος και να ειναι ο λογαριασμος.... ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΟΜΑΣΤΕ σε αυτον για τις δουλειες μας.

    Ειναι ενα βοηθημα. Οχι η ιδια μας η δουλεια.

    Δυστυχως φιλε μου... παλιοτερα δεν βγαλαμε ακρη (για προσωπικο προφιλ) και δεν ασχοληθηκαμε αλλο. Απλα ανοιξαμε καινουριο .


    Τα social media σημερα ειναι -αυριο δεν ειναι. Επενδυστε το χρονο σας σε κατι αλλο παρα εκει.
    The gr81 .

  3. #3
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Τότε γιατί λένε επικοινώνησέ μας; Σίγουρα απαντούν.

    Το θέμα είναι πως μάλιστα βρήκες το χειρότερο μέρος να ρωτήσεις. Δεν νομίζω να βρεις πολλούς facebook fans εδώ

  4. #4
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείται απαντούν. Απάντηση αυτοματοποιημένη χωρίς κανένα νόημα και ουσία. Τραγικό Facebook, τόσα δις βγάζει και ακόμα ένα support δεν έχει φτιάξει.
    Άλλο παράδειγμα του πόσο πίσω είναι και γνωρίζω λόγω δουλειάς, το livestreaming video του φτάνει μέχρι 720p ανάλυση.
    Ακόμα δεν έχουν ενσωματώσει ένα σύστημα ώστε τα έσοδα από πιθανά δικαιώματα μουσικής που θα ακουστούν σε ένα livestream video να πάνε σε αυτούς που τα δικαιούνται. Αντί αυτού απλά ρίχνει το live βίντεο.
    Από διαφημίσεις μια χαρά ξέρει να τα παίρνει.

    Συγνώμη για τα offtopic, αλλά μη περιμένεις λύση από το Facebook. Όπως σου είπανε παραπάνω, φτιάξε άλλο λογαριασμό.

  5. #5
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Όντως

    H μέγιστη ανάλυση είναι 720p (1280 x 720), 30 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σου απαντησει ποτε κανεις.....πολυ απλα γιατι δεν νοιαζονται.

    Socoal Media ειναι. ΟΣΟ σημαντικος και να ειναι ο λογαριασμος.... ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΟΜΑΣΤΕ σε αυτον για τις δουλειες μας.

    Ειναι ενα βοηθημα. Οχι η ιδια μας η δουλεια.

    Δυστυχως φιλε μου... παλιοτερα δεν βγαλαμε ακρη (για προσωπικο προφιλ) και δεν ασχοληθηκαμε αλλο. Απλα ανοιξαμε καινουριο .


    Τα social media σημερα ειναι -αυριο δεν ειναι. Επενδυστε το χρονο σας σε κατι αλλο παρα εκει.
    +1

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα δεν έχουν ενσωματώσει ένα σύστημα ώστε τα έσοδα από πιθανά δικαιώματα μουσικής που θα ακουστούν σε ένα livestream video να πάνε σε αυτούς που τα δικαιούνται. Αντί αυτού απλά ρίχνει το live βίντεο.
    Από διαφημίσεις μια χαρά ξέρει να τα παίρνει.
    Να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου όμως. Αν ανεβάσεις ένα βίντεο π.χ. στο youtube που έχει τέτοιες δυνατότητες και μετά βάλεις το σύνδεσμο στο facebook για να προσελκύσεις κόσμο οκ, κατευθείαν μέσω fb μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  7. #7
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    46500/4999
    ISP
    Forthnet
    Απλά είχε κάνει και διαφημίσεις και άλλα πραγματάκια από το Β, δυστυχώς θα πρέπει να παραμείνει με το Α, γιατί από ότι φαίνεται απάντηση δε παίρνει από το FB, και όταν απαντούν, απαντούν με αυτοματοποιημενο μήνυμα.
    Της το είχανε κλείσει άλλες δύο φορές, αλλά το είχανε ανοίξει την επόμενη μέρα, τώρα έχουν καθυστερήσει 5 μέρες+.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Οι δύο λογαριασμοί απαγορεύονται, οπότε αποφάσισαν να κλείσουν τον ένα. Αφού σας είχαν κλείσει ήδη δύο φορές, έπρεπε να αρχίσετε να ψάχνετε εναλλακτικές όσο υπήρχε ακόμα χρόνος. Δεν βλέπω να βγάζει άκρη, δυστυχώς.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Δεν ξέρω τι λέτε οι από πάνω, αλλά σε μια περίπτωση γνωστής μου που της lock-αραν το fb account, πήγα στη βοήθεια, βρήκα το σχετικό section κι αποστείλαμε ταυτότητα και σε λιγότερο από 24 ώρες είχε επανέλθει.

    Πολλοί δεν γνωρίζουν που να ψάξουν και θεωρούν ότι δεν υπάρχει τρόπος ανάκτησης.

    Αλλά ότι ενδιαφέρονται και διεκπεραιώνουν, ισχύει.
    Η δικαιολογία ότι είναι υπερβολικά μεγάλος ο αριθμός των χρηστών για να ασχοληθούν, δεν με πείθει.

    Οι χρήστες τους είναι η αξία τους και με την τερατώδη γιγάντωση αυτού του site, υπάρχουν οι πόροι να παράσχουν όσο support απαιτηθεί.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι λέτε οι από πάνω, αλλά σε μια περίπτωση γνωστής μου που της lock-αραν το fb account, πήγα στη βοήθεια, βρήκα το σχετικό section κι αποστείλαμε ταυτότητα και σε λιγότερο από 24 ώρες είχε επανέλθει.

    Πολλοί δεν γνωρίζουν που να ψάξουν και θεωρούν ότι δεν υπάρχει τρόπος ανάκτησης.

    Αλλά ότι ενδιαφέρονται και διεκπεραιώνουν, ισχύει.
    Η δικαιολογία ότι είναι υπερβολικά μεγάλος ο αριθμός των χρηστών για να ασχοληθούν, δεν με πείθει.

    Οι χρήστες τους είναι η αξία τους και με την τερατώδη γιγάντωση αυτού του site, υπάρχουν οι πόροι να παράσχουν όσο support απαιτηθεί.
    Αν διαβασεις τα ποστ του συντακτη.... τον ειχαν μπλοκαρει αλλες 2 φορες.

    Οποτε η διδικασια που περιγραφεις εχει γινει ηδη.

    Το προβλημα του ειναι γιατι δεν του απαντανε και να τον ανοιξουν 3η φορα εφοσον εχει υποτροπιασει αλλες 2 .
    The gr81 .

  11. #11
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διαβασεις τα ποστ του συντακτη.... τον ειχαν μπλοκαρει αλλες 2 φορες.

    Οποτε η διδικασια που περιγραφεις εχει γινει ηδη.

    Το προβλημα του ειναι γιατι δεν του απαντανε και να τον ανοιξουν 3η φορα εφοσον εχει υποτροπιασει αλλες 2 .
    Ε τότε δεν φταίει το support. Άμα δεν κάνει ορθή χρήση του λογαριασμού, τι ψάχνει να βρει...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας