Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    22-03-2014
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κάποιος έκανε εργασίες και φαίνεται οτι έκοψε τα καλώδια οπότε τέρμα η επικοινωνία με τον έξω κόσμο!! Ουτε ιντερνετ ούτε τηλέφωνο!!! Αφού προσπαθούσα επι 2 ημέρες ναι επι 2 ημέρες να επικοινωνήσω με τις βλάβες (ατελείωτες ώρες στο περίμενε και χωρίς να έχουν και καλή μουσική μόνο κραυγές) έπεσα σ΄ενα απ΄ αυτά τα παιδάκια που επέμενε οτι ολα είναι καλά και εγώ δεν ήξερα, τελικά κατάλαβε οτι έπρεπε να το δώσει παραπάνω. Μετά από λίγο έρχεται ένα μήνυμα που έλεγε ότι ο πάροχος (κοινός Cosmote ) θα το δεί στις 7/10. Δηλαδή ψέμματα οτι είναι ιδιόκτητο το δίκτυο και περίμενε και 15 μέρες και αν γίνει!!! Μετά ρωτάνε γιατί δεν μπορούν να έχουν πελατεία!!! Όπως έλεγαν και οι παλιοί βρε .......ουστ
    Γεννήθηκα γιατί ο μπαμπάς μου χρησιμοποίησε γενόσημο Durex

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δίκτυο είναι ιδιόκτητο μέρχι το A/K, ή το πού μέχρι το καφάο. Το ζεύγος χαλκού από το καφάο μέχρι το κτίριο είναι ιδιοκτησίας του ΟΤΕ, με μόνη εξαίρεση τα fiber to the home. Αυτό ισχύει για όλους τους παρόχπυς, και ό,τι άλλο και να πει οποιοσδήποτε απελπισμένος τηλεπωλητής είναι απλά παπαριές. Κοινώς, αν η βλάβη είναι στο last mile, είσαι στο έλεος του ΟΤΕ. Ο δε ΟΤΕ, δεν δίνει απαραίτητα προτεραιότητα σε βλάβες πελατών άλλων παρόχων - μόνο αν είναι πλεξούδα που περιλαμβάνει και δικούς του πελάτες θα πάρει προτεραιότητα.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-03-2014
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχεις δίκιο αλλα θα πω πως μετα απο παρακάλια μου το έφιαξε σε 2 μέρες!!!Θαύμα!!
    Γεννήθηκα γιατί ο μπαμπάς μου χρησιμοποίησε γενόσημο Durex

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παρακάλαγες εσύ το παιδί στο call center της Wind, και αυτοί παρακάλαγαν το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ, και συγκινήθηκαν; Μήπως είσαι Θεσσαλονίκη και πήγαν με το μετρό να το φτιάξουν; Δεν παίζει με την καμμία! Προφανώς ήταν πλεξούδα που περιλάμβανε και πελάτες ΟΤΕ.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-03-2014
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον δίκιο έχεις.
    Γεννήθηκα γιατί ο μπαμπάς μου χρησιμοποίησε γενόσημο Durex

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας