Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    31-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    512/512
    Γεια σας,

    Ειχα Cosmote VDSL 50 και επειδη πλεον μου φαινονταν πολλα αποφασισα να κατεβω σε ταχυτητα, οποτε τηλεφωνησα Nova για προσφορα 18.80 στις 4/9 οποτε και υπεγραψα, αφου ειδαν την φορητοτητα ο ΟΤΕ με πηραν τηλεφωνο και μου ταξανε του ουρανο με τα αστρα.

    Αποφασισα να παραμεινω σε αυτους ομως οταν πηγα να κανω ακυρωση στην Nova Μου ειπαν οτι περασαν οι 14 μερες.

    Παιρνω τηλεφωνο στον ΟΤΕ και τους το λεω sorry παιδια αλλα περανσαν οι μερες.

    Και γυρνανε και μου λενε δεν υπαρχει θεμα απο την στιγμη που δεν θα επιτρεψεις τεχνικο να μπεις σπιτι ειναι υποχρεωμενη να ακυρωσουν την αιτηση φορητοτητας και να παραμεινεις σε εμας.

    Και ρωταω εγω τωρα ειναι μαφια αυτοι οι παροχοι ?

    H Nova τι ειναι χαζη δεν θα με χρεωσει εμενα τελη ενεργοποιησης, καλα λενε οι αλλοι μην κανεις τιποιτα αλλα εαν με κυνηγησουν δικαστικα εγω τι θα πω ετσι μου ειπε ο ΟΤΕ ?

    Εχει τυχει σε κανεναν αλλο παρομια περιπτωση ?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    όλες οι εταιρείες λένε ότι δεν πειράζει, αλλά στο τέλος χρεώνουν όταν είναι στον ρόλο της Nova στην δικιά σου περίπτωση.

    Οπότε όχι δεν είναι οκ αυτό που σου είπαν, από την στιγμή που πέρασαν οι 14 μέρες, η Nova κανονικά θα σου χρεώσει ότι είναι να σου χρεώσει.

    Πολλοί θα σου πουν μην την πληρώνεις σίγα δεν θα γίνει τίποτα, αλλά δεν είναι σωστό και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

    Εγώ στην θέση σου ή θα πήγαινα Nova, η θα πλήρωνα την Nova αν ήθελα να παραμείνω στην cosmote αν με συμφέρει.

    Επίσης υπάρχουν αμέτρητες παρόμοιες περιπτώσεις που έχουν γραφτεί στο forum.


    Επίσης κάτι που ξέχασα, αφού η cosmote σου λέει όλα αυτά τα ωραία πράγματα και σου λένε ότι δεν θα έχεις κανένα πρόστιμο, ζήτησε τους να σου δώσουν ΓΡΑΠΤΩΣ ότι σε περίπτωση χρέωσης από την Nova, αναλαμβάνουν αυτοί το κόστος. Δεν θα πάρεις ποτέ θετική απάντηση...

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τι προσφορα σου εκαναν απο τον οτε? Εχω και εγω 50 vdsl L στα 32.44 ευρω και ληγει σε λιγες μερες και σκεφτομαι να παω nova 100 στα 29.90 που υπαρχει αν δεν μου κανουν απο οτε καλυτερη τιμη.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    512/512
    Κατι δωροεπιταγες απο Γερμανος και χρονο καθε μηνα στα 3 κινητα που εχω

  5. #5
    Εγγραφή
    31-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    512/512
    Παιδιά ήρθε τεχνικός αλλά η ταχύτητα συγχρονισμού ήταν πολύ χαμηλη και δεν δέχτηκα να υπογράψω την σύνδεση (έτσι είπε και ο τεχνικός τους να κάνω).Τώρα τι γίνεται παραμένω NOVA η με ξανά γυρνάνε στον ΟΤΕ ?αυτοματα

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παραμένεις στη Nova. Αν θυμάσαι, πριν συνδεθείς υπέγραψες ένα συμβόλαιο και είχες δικαίωμα να υπαναχωρήσεις εντός 14 ημερών. Το ότι έχεις χαμηλό (πόσος είναι) δεν έχει καμία σημασία. Το δηλώνεις βλάβη.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1989
    Καλησπέρα από Βόλο. Έχω vdsl nova 50αρα με φοβερή προσφορά στα 22€/μηνα..όμως θα επιστρέψω στο πατρικό μου, που έχω OTE adsl 24αρα, γύρω στα 9mbps πραγματική ταχύτητα.. Εκεί η nova δεν έχει Vdsl, μόνο ο ΟΤΕ έχει.. Απλά επειδή είχα ανανεώσει τη nova τον Αύγουστο για διετές συμβόλαιο, μου ζητάνε ένα τρελό πρόστιμο γύρω στα 200€ αν το διακόψω.. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rounder89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα από Βόλο. Έχω vdsl nova 50αρα με φοβερή προσφορά στα 22€/μηνα..όμως θα επιστρέψω στο πατρικό μου, που έχω OTE adsl 24αρα, γύρω στα 9mbps πραγματική ταχύτητα.. Εκεί η nova δεν έχει Vdsl, μόνο ο ΟΤΕ έχει.. Απλά επειδή είχα ανανεώσει τη nova τον Αύγουστο για διετές συμβόλαιο, μου ζητάνε ένα τρελό πρόστιμο γύρω στα 200€ αν το διακόψω.. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;
    Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, ή ζητάς να κάνεις μεταφορά σε ότι υπηρεσία μπόρουν να σου παρέχουνε εκεί ή πληρώνεις το πρόστιμο

  9. #9
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗ
    Router
    LINKSYS WAG354g
    ποιος ειναι ο "νομος" που λεει οτι αν δεν εχεις γραπτο συμβολαιο δεν μπορουν να σου κανουν κατι σε περιπτωση διακοπης της συνδεσης?

  10. #10
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Δεν υπάρχει!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας