Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 158
  1. #106
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων


    Αυτοί που έχουν την συγκεκριμένη δυνατότητα βάζουν μόνο original. Θα το έκλειναν το μαγαζί αν έκαναν πονηριές.
    Μην παίρνεις και όρκο, χωρίς να ξέρω τι κάνουν οι επίσημοι επισκευαστές Iphone, αλλά έχοντας άποψη από διάφορους άλλους επίσημους σε διάφορες κατηγορίες προϊόντων εάν δεν ελέγχετε και ψηφιακά το ανταλλακτικό η ρεμούλα πάει και έρχεται, γιατί στο τέλος το να μην χάσεις τον πελάτη μετράει.

  2. #107
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το να χάσεις την άδεια λειτουργίας είναι πιο σημαντικό. Με το που μπαίνει μέσα συσκευή αμέσως περνάει ηλεκτρονικά στα αρχεία της Apple και υπάρχει πλήρες ιστορικό ποιος έκανε τι.

  3. #108
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι άλλοι που λες δεν σου βάζουν nagging αν δεν πας στο service τους.
    να δω πόσες φορές θα πω ότι συμφωνώ με αυτό... Τέσπα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ξέρεις μόνο αν αλλάξανε κάτι που έχει πάντρεμα, δεν θα ξέρεις αν αλλάχτηκε κάτι άλλο που δεν γίνεται πάντρεμα, πχ το digitizer, όποτε δεν θα είσαι 100% σίγουρος αν όντως το έβαλε μαγάζακι ή αν έβαλε μαιμου ή αν είναι original
    Θα ξέρω αν έβαλε χέρι κάποιος που πιθανόν να μην ξέρει τι κάνει. Είναι μία παραπάνω ασφάλεια. Ναι δεν ισχύει για όλα, αλλά για ισχύει για την οθόνη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εγγύηση σου την έδωσα και πιο πάνω, 3 μήνες το εξουσιοδοτημένο, lifetime οι άλλοι 2η φόρα που στο γράφω, είμαι σίγουρος οτι θα το αγνοήσεις και πάλι.
    Για δες αν το αγνόησα ή αν το απάντησα και είπα ότι είναι πολύ καλό
    Δεν εμπιστεύομαι το ίδιο της μη-επίσημες εγγυήσεις, αλλά και πάλι είναι πολύ καλό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντάω στο δικό σου ποστ που



    Το γυρνάς στο ότι μας κάνουν bulling γιατί είμαστε η Apple.
    Ξεκάθαρα σου φταίει το ποιος το εφάρμοσε. Πόσες φορές έγραψες "να πληρώνεις premium και να στο κάνει αυτό". Αν το έκανε η xiaomi ή η samsung σε όλα τα τηλέφωνα και όχι μόνο στα premium, δεν θα είχες θέμα να σε στείλει στο εξουσιοδοτημένο; Εμένα πάλι θα μου άρεσε το να μπορώ να δω το ιστορικό.
    Βλέπεις εγώ δεν αναφέρω καθόλου εταιρεία και δεν μιε νοιάζει ποιος το κάνει και πόσα θα πλήρωνα για να πάρω το iphone 11 και να χρειαστεί να τρέχω σε εξουσιοδοτημένο. Εσύ έχεις κολλήσει με το ότι είναι η χ-ψ apple και πας να το κάνεις flame war απ το πουθενά.

    Για να το πω ξεκάθαρα.

    Η apple με την κίνηση αυτή ευελπιστεί (και θα τα καταφέρει) να φέρει πιο πολύ κόσμο στα service της. Λογικό ως εταιρία να θέλει να τα παίρνει και από εκεί. Εγώ ως καταναλωτής αν θέλω να αλλάξω οθόνη και να μην έχω το μήνυμα, θα πρέπει να πάμε σε εξουσιοδοτημένο με το ανάλογο κόστος. Αν δεν θέλω να το κάνω αυτό και να τα σκάσω χοντρά, πάω στο κάθε μαγαζάκι και θα έχω καινούργια οθόνη με το μισό και λιγότερο κόστος. Σε κάποια θα έχω και εγγύηση. Αν το κάνω όμως αυτό, για κάποιες μέρες θα έχω ειδοποίηση και θα υπάρχει για πάντα μία ένδειξη στις ρυθμίσεις. Είναι nagging η ειδοποίηση, είναι καλό και χρήσιμο το να παραμένει η ένδειξη. Μετά εσύ θα πας να αγοράσεις το τηλέφωνο από μένα και θα ξέρεις ότι έχω αλλάξει την οθόνη με μη αυθεντική* και σε μαγαζί που δεν είχε εξουσιοδότηση από την apple. Άρα δεν θα μπορώ να στο περάσω για "του κουτιού" και δεν θα το πληρώσεις για του κουτιού.

    Κοιτάει το κέρδος την λοιπόν η εταιρεία, πάει να στο σπάσει τα @@ για να προωθήσει τα δικά της μαγαζιά, αλλά εγώ ως υποψήφιος αγοραστής ξέρω τι αγοράζω.

    *Μην ξαναρχίσουμε τα "και από iphone σε iphone να αλλάξεις οθόνη θα το βγάλει". Τα μη επίσημα μαγαζιά όπως σου είπαν και παραπάνω δεν έχουν πρόσβαση σε αυθεντικά ανταλλακτικά, άρα αυτό έχει μόνο φιλοσοφικό ενδιαφέρον.


    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρίχνουμε και ξανά το πολύχρωμος
    Πάμε πάλι: οι κανόνες ισχύουν για όλους. αν κάποιος άλλος πάει να ξεκινήσει flame war, trollάρει και απαντάει τα ίδια και τα ίδια αγνοώντας τις απαντήσεις, θα φάει warning ή whatever...

  4. #109
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Σας ζητάει να εμπιστευτείτε τον έμπορο που απλά έχει τα κλειδιά να σβήσει το μήνυμα, εάν ήθελε να προστατεύσει τους πελάτες της και όχι να τα αρπάξει από τους επισκευαστές , θα έκανε και ελέγχω ανταλλακτικών. Όταν με το καλό το κάνει θα είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

  5. #110
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Σωστό και αυτό. Αλλά αν μιλάμε για επίσημα ανταλλακτικά δεν έχουν serial number ώστε να ξέρει τι μπαίνει και τι βγαίνει;

  6. #111
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ξεκάθαρα σου φταίει το ποιος το εφάρμοσε. Πόσες φορές έγραψες "να πληρώνεις premium και να στο κάνει αυτό". Αν το έκανε η xiaomi ή η samsung σε όλα τα τηλέφωνα και όχι μόνο στα premium, δεν θα είχες θέμα να σε στείλει στο εξουσιοδοτημένο; Εμένα πάλι θα μου άρεσε το να μπορώ να δω το ιστορικό.
    Βλέπεις εγώ δεν αναφέρω καθόλου εταιρεία και δεν μιε νοιάζει ποιος το κάνει και πόσα θα πλήρωνα για να πάρω το iphone 11 και να χρειαστεί να τρέχω σε εξουσιοδοτημένο. Εσύ έχεις κολλήσει με το ότι είναι η χ-ψ apple και πας να το κάνεις flame war απ το πουθενά.
    Είδες που πας να το κάνεις flame war,vs και ακόμα πιο personal;
    Σου απάντησα πως το ίδιο θα έγραφα και για τις άλλες εταιρίες, (μάλιστα σου είπα πως το έχω γράψει και τα γραπτά ως γνωστό μένουν) δεν έχω τέτοια κολλήματα όταν κάποιος πάει να με χρεώσει παραπάνω για κάτι, ναι θα με δεις πιο συχνά να τα λέω για την Apple γιατί περίεργος ψάχνει τρόπο να με χρεώσει παραπάνω για κάτι.

    Και σου έδωσα το βίντεο με τεχνικούς που έχουν πρόσβαση σε αυτά τα ανταλλακτικά αλλά δεν είναι authorized dealers.
    Μην ξεχνάμε φυσικά πως η Apple δεν κατασκευάζει πχ οθόνες, αλλά γίνονται απο 3ο εργοστάσιο.

  7. #112
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ναι, αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν αγοράζει προϊόντα τρίτων κατασκευαστών αλλά τους ζητάει να κατασκευάσουν το δικό της προϊόν. Αυτό αμέσως εξαφανίζει τα γνήσια ανταλλακτικά από την αγορά. Σε αντίθεση πχ με την οθόνη στο laptop σου.

  8. #113
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Επειδή διάβασα διαγώνια, απαντώ σε 2 πράγματα:

    α) Κατά 99% ισχύει και στα iphone 11 το nagware πάντρεμα οθόνης. Μένει να βγάλουν δοκιμή κάποια έγκριτα sites.

    β) Για τα παλαιότερα iphone (κάτι για 6 διάβασα), υπάρχει τραγελαφική ΥΠΕΡπροσφορά σε οθόνες. Μπορείς να βρεις οθόνη με 15Ε και μπορείς να βρεις οθόνη με 30Ε. Τα σοβαρά non-certified επισκευομάγαζα, ΠΑΝΤΑ προσφέρουν την εναλλακτική για Α ή Β οθόνες. Τα μη σοβαρά μαγαζιά απλά χρεώνουν το ίδιο με τα σοβαρά, βάζοντας Γ οθόνες. Αν ο πελάτης είναι ανενημέρωτος, είναι φυσικό να την πατήσει.


    Για όσους δεν ξέρουν:
    Στην Κίνα, έχουν μηχανήματα που διαχωρίζουν το γυαλί και το digitizer από το LCD (ή amo). Οπότε λοιπόν, παίρνουν μια ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ "σπασμένη" (πλήρως λειτουργικό LCD, αλλά σπασμένο τζάμι ή digitizer) οθόνη από ένα επισκευομάγαζο και αφαιρούν το digitizer, κολλάνε πάνω καινούργιο και την ξαναπουλάνε.
    Αυτές είναι οι Α οθόνες που είναι και οι ακριβότερες/καλύτερες.
    Οι Β είναι αυτές που φτιάχνονται εξ'ολοκλήρου από την αρχή αλλά φτιάχνονται με βάση τα στανταρ της Μήλω (συνήθως από τα ίδια εργοστάσια)
    Οι Γ οθόνες, είναι αυτές που φτιάχνονται απλά από άμμο θαλάσσης και υλικά από τουαλέτες γλάρων, οπότε είναι φυσικό να είναι υποδεέστερες αφού η κατασκευή τους σχεδόν δεν κοστίζει τίποτα.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  9. #114
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το Α είναι 100%.
    Για τα Β,Γ. Τα grade στα ανταλλακτικά συνήθως αφορούν μεταχειρισμένα κομμάτια από κινητά και ο βαθμός έχει να κάνει με εξωτερική κατάσταση. Κανένας δεν πουλάει καινούριο ανταλλακτικό ως grade c, ως κάκιστης ποιότητας όπως το αναφέρεις.

  10. #115
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές είναι οι Α οθόνες που είναι και οι ακριβότερες/καλύτερες.
    Οι Β είναι αυτές που φτιάχνονται εξ'ολοκλήρου από την αρχή αλλά φτιάχνονται με βάση τα στανταρ της Μήλω (συνήθως από τα ίδια εργοστάσια)
    Οι Γ οθόνες, είναι αυτές που φτιάχνονται απλά από άμμο θαλάσσης και υλικά από τουαλέτες γλάρων, οπότε είναι φυσικό να είναι υποδεέστερες αφού η κατασκευή τους σχεδόν δεν κοστίζει τίποτα.
    Αυτές οι διαφορετικές οθόνες (πες τες Α,Β,Γ) όμως δεν θα είναι διαφορετικές από αυτές που θα έχει το επίσημο service; Αλλιώς τι νόημα έχει αν σου λέει ότι αν είναι εξουσιοδοτημένος έχεις πρόσβαση στα επίσημα ανταλλακτικά;
    Και αυτό δικαιολογεί γιατί υπάρχει ειδοποίηση από iphone <-> iphone, για να ξέρεις αν σου έκαναν λαδιά εκεί που το πήγες για αλλαγή ή αν το πάρεις 2ο χέρι να ξέρεις αν φοράει τίποτα "περίεργο".

    Πέρα του nagging λοιπόν και όσο δεν απαγορεύει τελείως την χρήση τρίτων ανταλλακτικών (δικαίωμα μου να πάρω οθόνη Γ αν θέλω στο κάτω κάτω), εξακολουθώ να βλέπω λογική. Δεν βλέπω που το κακό να μπορείς να τσεκάρεις τι φοράει το τηλέφωνο σου.


    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σου έδωσα το βίντεο με τεχνικούς που έχουν πρόσβαση σε αυτά τα ανταλλακτικά αλλά δεν είναι authorized dealers.
    Μην ξεχνάμε φυσικά πως η Apple δεν κατασκευάζει πχ οθόνες, αλλά γίνονται απο 3ο εργοστάσιο.
    sdikr, πραγματικά κούρασες. Και για το βίντεο τα είπαμε, και για τα ανταλλακτικά που είναι από τρίτο εργοστάσιο αλλά δεν τα βρίσκει ο καθένας και για τα υπόλοιπα. Ευγενική παράκληση...

  11. #116
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων

    Spoiler:


    sdikr, πραγματικά κούρασες. Και για το βίντεο τα είπαμε, και για τα ανταλλακτικά που είναι από τρίτο εργοστάσιο αλλά δεν τα βρίσκει ο καθένας και για τα υπόλοιπα. Ευγενική παράκληση...
    Το βιντεακι εκεί είναι, ότι και να λες δεν μπορείς να το αλλάξεις.
    Για τις εγγυήσεις τα ίδια, για το αν είχε σκοπό το να υπάρχει καταγραφή τα ίδια, εσύ επιμένεις, οκ δικαίωμα σου.
    Σου απάντησα και στα υπόλοιπα περί εταιρίας, εκεί επιμένεις. εντάξει
    Μόνο σε παρακαλώ μην το ξαναγύρισες στο χρώμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 29-09-19 στις 21:53.

  12. #117
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Προσπάθησα ευγενικά. Anyway.

    Σου απάντησα και εγώ και άλλοι για

    α) τις εγγυήσεις
    β) για την ειδοποίηση από iphone<->iphone (και να ταν μόνο μία φορά) που λέει το βιντεάκι (και ξανά)


    Πραγματικά τι να πω...
    Κρίμα...

    Επειδή πλέον είναι προφανές ότι trollάρεις, μπορείς να αφήσεις μας αφήσεις να κάνουμε μια συζήτηση σαν άνθρωποι;
    Αν κάνω λάθος, πες μου τι άλλο δεν μπορείς να βρεις και θα σου δώσω link με την απάντηση.
    Ευχαριστώ

  13. #118
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Σε καθε θεμα της Apple, πεφτει τρολαρισμα και σοβαρη κουβεντα δεν γινεται.
    Και ξαναλεω - προκειται απλα για μια ειδοποιηση και τιποτα παραπανω!!

  14. #119
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο ότι φαίνεται η Apple αποφάσισε να αλλάξει και τον τρόπο που δίνει το authorized repair status, δεν θα έχει κάποιο fee εκτός από το κόστος να έχεις τους απαραίτητους τεχνικούς με τα απαραίτητα certification

    https://www.engadget.com/2019/08/29/...-party-repair/

    The program is free to join, as long as businesses employs an "Apple-certified" technician, although certification is also, apparently, free. Apparently, the company has been running a quiet pilot with a handful of indie stores across the world, who are receiving genuine parts for use. And Apple says that third-parties can source parts and tools for the same price as current Authorized Service Providers.

    Earlier this year, Apple also said that it was working with Best Buy to ensure that Geek Squad, the retailer's support arm, will be able to offer same-day repairs. This is likely also a reflection of the spike in people opting to replace their phone batteries when Apple cut the price to $29 in the wake of throttlegate. During the discount period, 11 million people paid for a replacement, up from the usual two million.

    It's important to understand that Apple certification is laborious and expensive, and probably beyond the reach of many of the kiosk iPhone repair services you see at malls and elsewhere. But this is a big step in the right direction and I'm happy to see it.
    — Peter Cohen (@flargh) August 29, 2019


    Expanding the repair program is a long-overdue move after Apple received significant criticism about how it handles iPhone repairs. The company has sought to frustrate third-party repair programs by making iPhones less functional after they've been fixed. That included a warning if you use a stock replacement battery and, in come cases, breaking even genuine replacement displays and TouchID replacements.

    Οπότε το θέμα παραμένει το nagging ( που δεν είναι άπλα μια ειδοποίηση, ειδοποίηση θα είναι μετά από 15 ημέρες που θα αναφέρεται μόνο στο device info) και το μεγαλύτερο κόστος που θα πρέπει να πληρώσεις σε κάποιον που θα έχει το authorized repair center status.

  15. #120
    Εγγραφή
    25-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ότι φαίνεται η Apple αποφάσισε να αλλάξει και τον τρόπο που δίνει το authorized repair status, δεν θα έχει κάποιο fee εκτός από το κόστος να έχεις τους απαραίτητους τεχνικούς με τα απαραίτητα certification

    https://www.engadget.com/2019/08/29/...-party-repair/




    Οπότε το θέμα παραμένει το nagging ( που δεν είναι άπλα μια ειδοποίηση, ειδοποίηση θα είναι μετά από 15 ημέρες που θα αναφέρεται μόνο στο device info) και το μεγαλύτερο κόστος που θα πρέπει να πληρώσεις σε κάποιον που θα έχει το authorized repair center status.
    Κατάλαβες τώρα τι σημαίνει out of date και γιατί όταν αναρωτιόμαστε για κάτι ψάχνουμε τι ισχύει τώρα και όχι το 2017; Γιατί και επέμενες για σελίδες επί σελίδων και είχες και ύφος στην επιμονή, επιλογές για τις οποίες δεν σου φταίει κανείς άλλος. Μου αρέσει επίσης που το Εngadget παραθέτει ως δεδομένο το press release της Apple, και το δέχεσαι, παρότι από νωρίς παρέθεσα απόσπασμα από το ίδιο ακριβώς press release.

    More to the point.

    Ναι, είναι ειδοποίηση. Γιατί όταν λέμε ειδοποίηση/γνωστοποίηση αναφερόμαστε σε system notification. Όταν μένει ως σημείωση στα settings, δεν θεωρείται notification. Αυτή είναι η νομενκλατούρα του συστήματος, με αυτή θα κινηθούμε όλοι. Άμα θες να επιμείνεις σε κάτι διαφορετικό, απλά είναι σαν να λες σε κάποιον που δουλεύει Windows ότι το Start Menu εσύ θα το ονομάζεις αυθαίρετα κάτι άλλο και πρέπει να προσαρμοστεί ο άλλος για κάποιο λόγο.

    Το ότι το notification είναι ενοχλητικό μετά την πρώτη του εμφάνιση είναι κάτι στο οποίο συμφωνούμε λίγο-πολύ όλοι εδώ γύρω. Η διαφορά μας από εκεί και πέρα είναι ότι κάποιοι βλέπουμε και silver lining, με την έννοια ότι η ενόχληση αυτή μάς επιτρέπει να «ζορίζουμε» περισσότερο έναν τεχνικό με βάση τους ισχυρισμούς του.

    Επίσης, άλλο το authorised repair centre, άλλο το independent repair provider. Και τα δυο πρέπει να έχουν τεχνικό που να είναι Apple-certified, οι δεύτεροι, με το νέο καθεστώς, που αναφέρεται στο ίδιο σου το link, δεν πληρώνουν για το status. Το κόστος είναι ο χρόνος που θα διαθέσουν σε εργατοώρες για να εκπαιδευτούν και να εξεταστούν μέχρι να πάρουν τη διαπίστευση.

    Και όλοι, και στις δυο πλευρές, περνάνε πάλι από την ίδια διαδικασία κάθε χρόνο. Η μια πλευρά έχει κόστος και σε χρόνο και σε χρήμα, η άλλη μόνο σε χρόνο (που, ως γνωστόν, είναι κι αυτός χρήμα in more ways than one).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Yaponvezos : 30-09-19 στις 18:47.

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας