Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    27-04-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αν. Μακεδονία
    Γεια σας παιδιά.Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να στείλω φωτογραφίες ή μικρά βίντεο(ενός - δύο δευτερολέπτων) δηλαδή π.χ. να βγάζω μία φωτογραφία ή να τραβάω ένα μικρό βίντεο(όπως προανέφερα) να προσθέτω και ένα μικρό σχόλιο στο κάθε ένα(ανά λήψη φωτογραφίας ή βίντεο) και μετά τη λήψη με το κινητό να μπορώ να τα καταχωρώ σε μία βάση δεδομένων στο διαδίκτυο.Αμέσως μετά τη λήψη τα δεδομένα να φεύγουν στη βάση, να μην αποθηκεύεται τίποτα στο κινητό.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Να φεύγουν απ'την βάση να μην αποθηκεύεται τίποτα στο κινητό; Έχεις εμπειρία από βάσεις; Τα αρχεία (φώτο και βιντεο) θα ανεβαίνουν κάπου;

    Εξήγησε αν μπορείς λίγο παραπάνω την κατάσταση (αν και να σου πω πριν πεις τίποτα, δεν θα σου πρότεινα να έφτιαχνες με app inventor αυτό που θες)

    Επίσης καλωσόρισες

  3. #3
    Εγγραφή
    27-04-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αν. Μακεδονία
    Πρέπει να το κάνω με app inventor 2 διότι είναι μέρος της πτυχιακής μου εργασίας.Τα δεδομένα(φώτο, βίντεο και σχόλιο) να φεύγουν απευθείας μετά τη λήψη τους από το κινητό σε μία βάση δεδομένων στο διαδίκτυο, να μην αποθηκεύεται τίποτα στο κινητό.Από βάσεις δε γνωρίζω πολλά πράγματα.Ευχαριστώ και για το καλωσόρισμα.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Άρα θα υπάρχει και download button για κάθε αρχείο (που θα έχει το δικό του σχόλιο)?
    Τη βάση δεν καταλαβαίνω που τη χρειάζεσαι.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-04-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αν. Μακεδονία
    Τώρα το είδα ότι το προηγούμενο μήνυμά μου δεν έφυγε.Έχω μία σκηνή(Screen) στο app inventor όπου μπορώ να στέλνω σύντομο μήνυμα μέσω php αρχείων σε μία βάση(phpMyAdmin) δεδομένων που έχω συνδεθεί μέσω website το 000webhostapp.com.Αλλά,τώρα τελευταία το έμαθα, ότι τα php αρχεία δε μεταφέρουν φωτογραφία ή βίντεο, λόγω του μεγάλου όγκου που έχουν τα δεδομένα αυτά.Η εφαρμογή έχει σχέση με φυτά και βότανα.Η βάση δεδομένων χρειάζεται στο να μπορεί ο χρήστης να εμπλουτίζει τη γνώση της βάσης με διάφορες φωτογραφίες και βίντεο και με τα σχόλιά τους περί θεραπευτικές ιδιότητες των φυτών αλλά και να μπορεί να βλέπει ο επόμενος χρήστης στην εφαρμογή ή μέσω εφαρμογής π.χ. το τελευταίο βίντεο που τράβηξε ο προηγούμενος χρήστης προς ενημέρωσή του.Τώρα, αν γίνεται να βλέπει ακόμα περισσότερα ή όλη τη γνώση της βάσης χωρίς να μπορεί να την επεξεργαστεί ή να διαγράψει κάτι (γιατί θα πρέπει μόνο εγώ να είμαι ο διαχειριστής) αλλά μόνο να στέλνει δεδομένα, ακόμα καλύτερα.

  6. #6
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Τα php δεν μεταφέρουν μεγάλο όγκο εξαιτίας του hoster. Δηλαδή του 000webhostapp

    Δοκίμασε το 7m.pl που είναι επίσης δωρεάν και σου δίνει και 3GB free

  7. #7
    Εγγραφή
    27-04-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αν. Μακεδονία
    Θα μπορώ να συνδεθώ σε βάση δεδομένων και να ανεβάζω τα δεδομένα που ανέφερα;

  8. #8
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από explorerSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορώ να συνδεθώ σε βάση δεδομένων και να ανεβάζω τα δεδομένα που ανέφερα;
    Ναι δίνει δωρέαν και βάση και 3giga.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-04-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αν. Μακεδονία
    Θα δοκιμάσω.Πάντως σ' ευχαριστώ.

  10. #10
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Δοκίμασε και πες μου. Δεν νομίζω να σου χουν λυθεί όλες οι απορίες.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας