Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-09-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλημέρα. Επειδή η οικογένεια μεγάλωσε πλέον και θέλουμε nova σε τρεις τηλεοράσεις πως μπορεί να γίνει αυτό? Έχω Nova multiview οπότε απο την κεραία της nova στέλνω δύο καλώδια στους αντίστοιχους αποκωδικοποιητές και με ένα καλώδιο RF συνδέω το RFout του πρώτου με το RFin του δεύτερου. Οπότε στην δεύτερη τηλεόραση έχω ανεξάρτητο σήμα. Πως μπορώ τώρα να συνδέσω και τρίτη τηλεόραση?

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zio7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Επειδή η οικογένεια μεγάλωσε πλέον και θέλουμε nova σε τρεις τηλεοράσεις πως μπορεί να γίνει αυτό? Έχω Nova multiview οπότε απο την κεραία της nova στέλνω δύο καλώδια στους αντίστοιχους αποκωδικοποιητές και με ένα καλώδιο RF συνδέω το RFout του πρώτου με το RFin του δεύτερου. Οπότε στην δεύτερη τηλεόραση έχω ανεξάρτητο σήμα. Πως μπορώ τώρα να συνδέσω και τρίτη τηλεόραση?
    Με ενα 3ο αποκωδικοποιητη και ενα 3ο καλωδιο απο το LNB και ενα επιπλεον καλωδιο RF ?
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    27-09-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενα 3ο αποκωδικοποιητη και ενα 3ο καλωδιο απο το LNB και ενα επιπλεον καλωδιο RF ?
    multiview είναι για δύο τηλεοράσεις οπότε δεν γίνεται. Στην τρίτη τηλεόραση δεν με ενδιαφέρει να είναι ανεξάρτητη ας βλέπει ότι βλέπει κ η πρώτη

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Δεν εχω νοβα. Εχω κοσμοτε και ειναι μεχρι 5 αποκωδικοποιητες με 11 € ο καθενας. Οποτε δεν γινεται σε σενα.

    Αν θες απλα να βλεπει οτι και μια απο τις αλλες 2 τοτε χρειαζεται απλα να μεταφερεις εικονα και ηχο. Ειτε καλωδιακα ειτε ασυρματα.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    27-09-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Με hdmi δεν γίνεται γιατί είναι σκετικά πολλά τα μέτρα. Μόνη λύση το καλώδιο rf απλα το πρόβλημα είναι ότι ο πρωτεύον αποκωδικοποιητής έχει μόνο ένα rfout. Αν έβαζα έναν διακλαδωτήρα πίσω απο το rfout του πρώτου αποκωδικοποιητή και έστελνα μετά ένα καλώδιο στο δεύτερο αποκωδικοποιητή και ένα καλώδιο στην τρίτη τηλεόραση?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας