Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ξερω αν ειναι τοπικο , περιστασιακο , η γενικοτερο το φαινομενο ,

    αλλα εχω προσεξει οτι απο το καλοκαιρι , μετα τις εκλογες θα ελεγα ,οτι τα ελτα εχουνε πεσει level (delevel )
    παραδοσεις δεν εκτελουνται , δεματα παραδιδονται σε λαθος κομβους , ταχυδρομειο κλειστο με ταμπελα οτι θα ανοιγει για 2 ωρες το μεσημερι χωρις να το συναντησω ανοιχτο επι 1 εβδομαδα (το 2 ωρο κρατησε 3 εβδομαδες απλως δεν το παρακολουθησα και τις 3 εβδομαδες ) , υπαλληλος με αποσπαση που δεν μπορουσε να κανει παραδοσεις γιατι δεν ηξερε τιποτα απο την οργανωση του χωρου , λογαριασμοι χανονται , παραδοση σε αλλη γη σε αλλο ελτα σε σχεση με την αναγραφομενη διευθυνση (σε συγγενικο προσωπο ) . και γενικα δεν πρεπει να εχω κανει πανω απο 6-7 συναλλαγες με τα ελτα , απο τον ιουνιο και εχουν συμβει αρκετα ευτραπελα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μάλλον αυτό που λες είναι τοπικά στο δικό σου ΕΛΤΑ, δεν είδα κάτι παραπλήσιο εδώ στο δικό μου

  3. #3
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αν ειναι τοπικο , περιστασιακο , η γενικοτερο το φαινομενο , αλλα εχω προσεξει οτι απο το καλοκαιρι , μετα τις εκλογες θα ελεγα ,οτι τα ελτα εχουνε πεσει level (delevel ) παραδοσεις δεν εκτελουνται , δεματα παραδιδονται σε λαθος κομβους , ταχυδρομειο κλειστο με ταμπελα οτι θα ανοιγει για 2 ωρες το μεσημερι χωρις να το συναντησω ανοιχτο επι 1 εβδομαδα (το 2 ωρο κρατησε 3 εβδομαδες απλως δεν το παρακολουθησα και τις 3 εβδομαδες ) , υπαλληλος με αποσπαση που δεν μπορουσε να κανει παραδοσεις γιατι δεν ηξερε τιποτα απο την οργανωση του χωρου , λογαριασμοι χανονται , παραδοση σε αλλη γη σε αλλο ελτα σε σχεση με την αναγραφομενη διευθυνση (σε συγγενικο προσωπο ) . και γενικα δεν πρεπει να εχω κανει πανω απο 6-7 συναλλαγες με τα ελτα , απο τον ιουνιο και εχουν συμβει αρκετα ευτραπελα .
    Περιοχή;

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν δεν ηταν δυο παραγγελιες που μια παραδοθηκε απο αλλο ελτα στον αδερφο μου , ενω η διευθυνση ηταν η δικη μου , και μια αλλη παραγγελια που πηγε στα ελτα , που απο την προσωπικη εμπειρια εχουν θεμα λογο προσωπικου , ενω επρεπε να παραδωθει με το πορτα πορτα . και ξαναεφυγε απο τα ελτα και μετα ηρθε μεσω πορτα πορτα ( τα ελτα με το πορτα-πορτα που κανει τις παραδοσεις εχουν αποσταση ισαμε 30 χιλιομετρα -εγω ειμαι μεταξυ αυτων - )

    περιοχη , κορινθια ,παραλια μερια ,δυτικη μερια του νομου ,

    Spoiler:
    δεν θα ηθελα να προσδιορισω την θεση μου δημοσια χωρις να συντρεχει καποιος αξιος λογος
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Πάντως ούτε κι εγώ είχα/ έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με το τοπικό μου.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μακαρι να ειναι τοπικο το θεμα , αυτο το κανει καπως πιο επισκευασιμο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #7
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Έχει να κάνει με το πόσο επανδρωμένο είναι το κάθε σημείο διανομής αλλά και τι γραμμή έχουν.

    Και εξηγούμαι:
    Ηλιούπολη Αττικής ο ταχυδρόμος περνάει 2 φορές την εβδομάδα, το καλοκαίρι αυτό γινόταν 1 φορά το δεκαπενθήμερο.
    Νέο Ψυχικό, ταχυδρόμος περνάει μέρα παρά μέρα αλλά αν έχει μικροδεματάκι τύπου ebay δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το φέρει, μόνο ειδοποιητήριο.
    Παλαιό Φάληρο, ταχυδρόμος περνάει μέρα παρά μέρα και φέρνει και όλα τα μικροδέματα του ebay.
    Σταθμός Λαρίσης, περνάει μέρα παρά μέρα αλλά φέρνει μόνο ειδοποιήσεις ακόμα και για συστημένα γράμματα.

    Άκρη δεν βγάζεις!
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  8. #8
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κοαλα , φαινεσαι καλα ενημερωμενος !
    υπαρχει τουλαχιστον καποιο προγραμμα.


    εδω , επι 3 χρονια , του λογαριασμους πρεπει να παω να τους παρω , ταχυδρομος ειχε ερθει μια φορα στο ενδιαμεσο (παραλαβες εχω σχεδον 3 φορες τον μηνα μεσω ebay/ελτα ) , φετος το καλοκαιρι εμφανιστηκε παλι , δυο φορες , και την μια δεν εφερε ολους τους λογαριασμους , και μετα δεν εβρισκα ανοιχτο το ταχυδρομειο για να τους παραλαβω . και οταν ειχε μια υπαλληλο , μου ελεγε οτι εχει ερθει με αποσπαση και δεν ξερει να βρει τιποτα .


    μετα απο επικοινωνια με την εξυπηρετηση των ελτα , μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο τελος παραδοσης για να παραδοσουνε κατι , το οποιο ξεκιναει απο 0,90 € και προστιθονται 10 λεπτα για καθε κιλο (δηλαδη για πακετο 1 κιλου ειναι κοστος το τελος στο 1€ )
    Επισημαίνεται ότι η επίδοση των δεμάτων εσωτερικού γίνεται από τις θυρίδες των καταστημάτων ΕΛΤΑ εκτός και αν έχει καταβληθεί από τον αποστολέα, τέλος «οίκοι επίδοσης».
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #9
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Wind - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE ZXV10W300
    Προσωπικά δεν τα αλλάζω τα ΕΛΤΑ με τίποτα!!!
    ότι έχω στείλει έχει φτάσει τουλάχιστον γρήγορα και σωστά.

    Αντιθέτως μία φορά που χρησιμοποίησα ιδιωτική εταιρεία ταχυμεταφοράς για αποστολή με αντικαταβολή... μου κράτησε τα χρήματα και μου τα απέδωσε μετά από 40 ημέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    οπότε ποτέ ξανά ιδιωτική εταιρεία...

  10. #10
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και εγω τα ελτα τα εχω γενικα για κατι αξιο . και καλες τιμες και σχετικα γρηγορα
    και κυριως τα δωρεαν μεταφορικα απο μικροαγορες στο εξωτερικο εξυπηρετουνται απο τα ελτα .

    η εξυπηρετηση στην περιοχη μου και μαλλον λογο καταστηματος ειναι λιγο παρακμιακη ,αλλα αυτο εχει 3 χρονια που εξελισεται . δεν ξερω αν επιασε καποια κορφη , γιατι να βελτιωνεται μεχρι να συνταξιοδοτηθουν οι παροντες εργαζομενοι , μου φαινεται χλωμο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας