Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Ξεκίνησε η περιπέτειά μου 3/9 με τη Vodafone όταν πήρε τη γραμμή μου από τη Cyta. Ξαφνικά δεν είχα υπηρεσία και το modem μου δεν έβλεπε το ευρήτερο δίκτυο. Ξεκινάει μια περιπέτεια με αιτήσεις για βλάβη στη Vodafone, η Vodafone να το στέλνει 2 φορές για βλάβη στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ να λέει "Όλα καλά" και μετά από 2 βδομάδες να μού στέλνουν τεχνικό στο σπίτι να μού πει "Ναι, όντως, υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι το modem" (no shit).

    Με τα πολλά, φεύγω από τη Vodafone και πάω Nova στο 100Mbps με τα 29.99 το μήνα. Σε 2 εργάσιμες μέσα πήραν τη γραμμή (wow) αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Πέρασαν άλλες 2 βδομάδες, 1 τεχνικός Nova και 2 επισκέψεις ΟΤΕ, με τη μία να είναι επιτέλους στην πολυκατοικία μου για να φτιάξουν τη μεικτονόμηση. Ο ΟΤΕ λέει το έφτιαξε αλλά το πρόβλημά μου παραμένει, οπότε η Nova το ξαναέστειλε για βλάβη στον ΟΤΕ και πάμε πάλι 2-3 εργάσιμες, ενώ το λογικό θα ήταν να μπει άμεση προτεραιότητα από τον ΟΤΕ και να έρθουν την επόμενη. Και το θέμα μου είναι ότι αντί να πάει κατευθείαν συνδυαστικό, πρέπει ΠΑΛΙ να περιμένω τον ΟΤΕ και μετά να περάσουν άλλες 2-3-4 εργάσιμες για να έρθουν όλοι μαζί ΜΠΑΣ και λυθεί το πρόβλημά μου.

    Έχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα, με προϊστάμενο (ίσως έπρεπε να είναι το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνω) και μέχρι και καταγγελία στην ΕΕΤΤ κατά του ΟΤΕ έκανα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, εκτός από το να μετακομίσω.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Troten,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε pm με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να εξυπηρετήσουμε;

    Γεωργία, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας