Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Γεια σε όλους , λοιπόν έχω σύνδεση vodafone 24άρα από παλιά ,πριν 2 μήνες που έγινε η ανανέωση συμβολαίου άρχισαν τα προβλήματα με το wifi , έχω πάρα πολλές αποσυνδεσεις μόνο στο ασύρματο δίκτυο (κινητά,τάμπλετ,τηλεόραση) , το pc που το έχω με ethernet είναι μια χαρά . Δοκίμασα ρουτερ απο forthnet και wind και δεν άλλαξε κάτι , άλλαξα καλώδια , άλλαξα θέση το ρουτερ , μίλησα 5 φορές με το τεχνικό τμήμα υποτίθεται ότι κάναν ρυθμίσεις αυτοί αλλά δεν έγινε κάτι . Καμία ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω ;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι,κατεβαζεις το wifi analayzer ρισκεις το καλυτερο καναλι για το σπιτι σου,προτιμας 1,6,11,
    κατεβαζεις και τα mhz απο 40 σε 20 δοκιμαζεις.Επισης αν το router σσου εχει firmware το περνας.
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Δοκίμασα όλα τα κανάλια και άλλαξα και τα mhz τίποτα δεν άλλαξε πάλι τα ίδια κάνει , έχω το router ΖΗΧΝ Η108Ν που έδινε η HOL , μίλησα πάλι μαζί τους και είπαν θα έρθει τεχνικός να δει τη γραμμή . Άντε να δούμε

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steveen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα όλα τα κανάλια και άλλαξα και τα mhz τίποτα δεν άλλαξε πάλι τα ίδια κάνει , έχω το router ΖΗΧΝ Η108Ν που έδινε η HOL , μίλησα πάλι μαζί τους και είπαν θα έρθει τεχνικός να δει τη γραμμή . Άντε να δούμε
    Απο οτι γραφεις (εφοσον δοκιμασες και με αλλο ρουτερ και δεν λυθηκε το προβλημα) θα πρεπει να το ερυενησεις περισσοτερο.

    ΚΑνε wifi-scan και δες ακριβως τι υπαρχει στον χωρο σου που μπορει να σε εμποδιζει.

    Επισης αλλαξε SSID και password. Ελεγξε την μεθοδο προστασιας (PSK-WEP-WPA) κλπ κλπ


    Αυτα για αρχη. ποσταρε αποτελεσματα και το ξαναβλεπουμε.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steveen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους , λοιπόν έχω σύνδεση vodafone 24άρα από παλιά ,πριν 2 μήνες που έγινε η ανανέωση συμβολαίου άρχισαν τα προβλήματα με το wifi
    Αυτήν την ιδέα να την βγάλεις από το σύστημα σου.

    Πιθανά προβλήματα:
    α) Νέος Γείτονας με ενισχυτή WiFi με δυνατότητες εκτός της νόμιμης ισχύς.
    β) Το τροφοδοτικό του ρούτερ δεν τα λέει καλά λόγο πολυκαιρίας ( λειτουργεί για πάνω από δυο χρόνια).

  6. #6
    Εγγραφή
    21-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τελικά ήρθε τεχνικός και μου είπε ότι "μπλέχτηκε" η γραμμή μου με μία άλλη , μετά από 2 μέρες που ήρθε τεχνικός από τον ΟΤΕ η βλάβη διορθώθηκε και τώρα δεν έχω θέμα με το wifi

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steveen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ήρθε τεχνικός και μου είπε ότι "μπλέχτηκε" η γραμμή μου με μία άλλη , μετά από 2 μέρες που ήρθε τεχνικός από τον ΟΤΕ η βλάβη διορθώθηκε και τώρα δεν έχω θέμα με το wifi
    Η σου ειπε αρλουμπες η κατι δεν καταλαβες καλα. ΕΦΟΣΟΝ ισχυουν αυτα που εγραψες οτι ΜΟΝΟ στο wifi ειχες προβλημα και οχι καλωδιακα.

    Δεν μπλεκονται ετσι απλα οι γραμμες και σιγουρα ειναι ασχετο με το WIFI .

    Τεσπα. τουλαχιστον δεν εχεις προβληματα τωρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steveen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους , λοιπόν έχω σύνδεση vodafone 24άρα από παλιά ,πριν 2 μήνες που έγινε η ανανέωση συμβολαίου άρχισαν τα προβλήματα με το wifi , έχω πάρα πολλές αποσυνδεσεις μόνο στο ασύρματο δίκτυο (κινητά,τάμπλετ,τηλεόραση) , το pc που το έχω με ethernet είναι μια χαρά . Δοκίμασα ρουτερ απο forthnet και wind και δεν άλλαξε κάτι , άλλαξα καλώδια , άλλαξα θέση το ρουτερ , μίλησα 5 φορές με το τεχνικό τμήμα υποτίθεται ότι κάναν ρυθμίσεις αυτοί αλλά δεν έγινε κάτι . Καμία ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω ;
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας