Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα,
    Εχω κανει αιτηση μεταφορας και εχει κοπει το ιντερνετ απο 23 αυγουστου.Ειχαμε κλεισει ραντεβου για 19 σεπτεμβριου αλλα με πηραν μια μερα πριν να μου πουν οτι ακυρωθηκε επειδη εχει προβλημα το συστημα και θα με ενημερωσουν τις επομενες μερες για να κλεισουμε αλλο ραντεβου.Ακομα δεν με εχουν ενημερωσει.Τους ρωτησα εγω πριν 3 μερες και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν με μενα συντομα.Εχω ενα λογαριασμο εως 07/09/2019 με φουλ τιμη ενω εχει κοπει απο τις 23/08.
    Αμα δεν πληρωσω θα μπορουν να μου κανουν κατι?Λεω να περιμενω μεχρι να με παρουν για τον λογαριασμο και να τους πω οτι χωρις ιντερνετ εγω δεν πληρωνω.
    Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Μετακόμιση γραμμής εννοείς ;
    Εμένα με vodafone για αίτηση μετακόμισης που έστειλα έκαναν 1 μηνά για να ενεργοποιηθεί και άλλους 2 και δεν ξέρω πόσο για τη 50 γραμμή

  3. #3
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    990
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTselikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    Εχω κανει αιτηση μεταφορας και εχει κοπει το ιντερνετ απο 23 αυγουστου.Ειχαμε κλεισει ραντεβου για 19 σεπτεμβριου αλλα με πηραν μια μερα πριν να μου πουν οτι ακυρωθηκε επειδη εχει προβλημα το συστημα και θα με ενημερωσουν τις επομενες μερες για να κλεισουμε αλλο ραντεβου.Ακομα δεν με εχουν ενημερωσει.Τους ρωτησα εγω πριν 3 μερες και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν με μενα συντομα.Εχω ενα λογαριασμο εως 07/09/2019 με φουλ τιμη ενω εχει κοπει απο τις 23/08.
    Αμα δεν πληρωσω θα μπορουν να μου κανουν κατι?Λεω να περιμενω μεχρι να με παρουν για τον λογαριασμο και να τους πω οτι χωρις ιντερνετ εγω δεν πληρωνω.
    Ευχαριστω πολυ
    Κάνε ένα τηλ. στο 8001196000 ή στο 2106331371 και πάτα το 1.Πες τους αυτό που είπες εδώ και δεν τι θα σου πουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTselikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    Εχω κανει αιτηση μεταφορας και εχει κοπει το ιντερνετ απο 23 αυγουστου.Ειχαμε κλεισει ραντεβου για 19 σεπτεμβριου αλλα με πηραν μια μερα πριν να μου πουν οτι ακυρωθηκε επειδη εχει προβλημα το συστημα και θα με ενημερωσουν τις επομενες μερες για να κλεισουμε αλλο ραντεβου.Ακομα δεν με εχουν ενημερωσει.Τους ρωτησα εγω πριν 3 μερες και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν με μενα συντομα.Εχω ενα λογαριασμο εως 07/09/2019 με φουλ τιμη ενω εχει κοπει απο τις 23/08.
    Αμα δεν πληρωσω θα μπορουν να μου κανουν κατι?Λεω να περιμενω μεχρι να με παρουν για τον λογαριασμο και να τους πω οτι χωρις ιντερνετ εγω δεν πληρωνω.
    Ευχαριστω πολυ
    Αν στην παλια τοποθεσια ΔΕΝ εχεις καθολου υπηρεσια τοτε θα βγει αναλογικα το παγιο.

    Υ.Γ. Κοιτα στον λογαριασμο προσεκτικα τι γραφει.
    Υπαρχουν ημερομηνιες για την "χρηση" και ημερομηνιες για την ΠΡΟ-πληρωμη του παγιου.
    Οποτε εκει θα δεις ακριβως τι γραφει και πως θα τους αντιμετωπισεις.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειχα επικοινωνησει μαζι τους και μου ειπαν οτι θα αφαιρεθει το ποσο για τις ημερεςς που δν λειτουργουσε η γραμμη οταν τελειωσει η μεταφορα

  6. #6
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2015 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετακόμιση γραμμής εννοείς ;
    Μεταφορά λέγεται. Μετακόμιση κάνουν οι οικοσκευές και οι άνθρωποι. Μεταφορά (όταν αλλάζει η διεύθυνση παροχής της υπηρεσίας) και φορητότητα (όταν γίνεται μετάβαση σε άλλον πάροχο) υπάρχουν μόνο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTselikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα επικοινωνησει μαζι τους και μου ειπαν οτι θα αφαιρεθει το ποσο για τις ημερεςς που δν λειτουργουσε η γραμμη οταν τελειωσει η μεταφορα
    Σωστά σου είπαν. Έτσι συμβαίνει. Ενδεχομένως να χρειαστεί η έκδοση 1-2 λογαριασμών μέχρι να τακτοποιηθεί λογιστικά το θέμα.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Οκ σωστά στα λές πες τα και στη vodafone γτ αίτηση μετακόμισης έλεγε πάνω η αίτηση

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας