Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 72
  1. #16
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνούμε απόλυτα, σε κάθε περίπτωση είναι καλύτερο να ΜΗΝ χρησιμοποιείται free VPN, καλύτερα να μην έχεις τίποτα παρά ένα free VPN. Και μόνο το ότι είναι free αρκεί για να σε βάλει σε σκέψεις.

    Προσωπικά χρησιμοποιώ το Mullvad, οι λόγοι πολλοί αλλά νομίζω πως δεν θα ενδιαφέρουν κανέναν, όπως είπες κι εσύ η επιλογή είναι δύσκολη και πρέπει πάντα να γίνεται με γνώμονα τις ανάγκες του καθένα μας.
    Αν είναι για streaming πχ εγώ δεν προτείνω καν τη χρήση του VPN καθώς ρίχνει την ταχύτητα στις περισσότερες περιπτώσεις και φορτώνει τη CPU του υπολογιστή ή του router.

    Ένας elite proxy , SOCKS5 είναι ασφαλής και σφαιράτος. Μπορεί επίσης να σεταριστει σε κάθε συσκευή ξεχωριστά και τέλος.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Νομίζω πως το θρεντ αυτό είναι σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω, το protonvpn έχει και free κατάσταση, έκανα εγγραφή, μπήκα κανονικά αλλά μου βγάζει χρονόμετρο έξι ημερών ότι λήγει η trial περίοδος...δηλαδή μόνο για βδομάδα είναι το ελεύθερο του άνευ πληρωμής; Τζάμπα ο κόπος να κάνω εγγραφή, ή κάνω λάθος; Επειδή διαβάζω στο σάϊτ του, ότι υπάρχει ελεύθερο πρόγραμμα vpn με τρεις χώρες και λίγους server φυσικά...τι δεν καταλαβαίνω;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nightbird7000 : 27-10-19 στις 11:22.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως το θρεντ αυτό είναι σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω, το protonvpn έχει και free κατάσταση, έκανα εγγραφή, μπήκα κανονικά αλλά μου βγάζει χρονόμετρο έξι ημερών ότι λήγει η trial περίοδος...δηλαδή μόνο για βδομάδα είναι το ελεύθερο του άνευ πληρωμής; Τζάμπα ο κόπος να κάνω εγγραφή, ή κάνω λάθος; Επειδή διαβάζω στο σάϊτ του, ότι υπάρχει ελεύθερο πρόγραμμα vpn με τρεις χώρες και λίγους Σερβέτ φυσικά...τι δεν καταλαβαίνω;
    1 simultaneous VPN connection
    Servers in 3 countries
    Medium speed
    No logs policy
    No data limit
    No ads
    Αυτά αναφέρει για το free πακέτο του. Δεν νομίζω να είναι τόσο ακραίο μάρκετινγκ που να μην αναφέρει πως έχει διάρκεια μόνο 7 ημερών.

    Πόσους σέρβερ σου έχει διαθέσιμους?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως το θρεντ αυτό είναι σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω, το protonvpn έχει και free κατάσταση, έκανα εγγραφή, μπήκα κανονικά αλλά μου βγάζει χρονόμετρο έξι ημερών ότι λήγει η trial περίοδος...δηλαδή μόνο για βδομάδα είναι το ελεύθερο του άνευ πληρωμής; Τζάμπα ο κόπος να κάνω εγγραφή, ή κάνω λάθος; Επειδή διαβάζω στο σάϊτ του, ότι υπάρχει ελεύθερο πρόγραμμα vpn με τρεις χώρες και λίγους Σερβέτ φυσικά...τι δεν καταλαβαίνω;
    Μηπως οι πρώτες μέρες είναι για το Premium Πακέτο και στη συνέχεια γυρίζει στο free;

  5. #20
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά αναφέρει για το free πακέτο του. Δεν νομίζω να είναι τόσο ακραίο μάρκετινγκ που να μην αναφέρει πως έχει διάρκεια μόνο 7 ημερών.

    Πόσους σέρβερ σου έχει διαθέσιμους?
    Ω μου έχει αρκετούς server διαθέσιμους από ένα σωρό χώρες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως οι πρώτες μέρες είναι για το Premium Πακέτο και στη συνέχεια γυρίζει στο free;
    Ναι πρέπει αυτό να ισχύει...μάλλον...θα δούμε σε έξι ημέρες

  6. #21
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ω μου έχει αρκετούς server διαθέσιμους από ένα σωρό χώρες.

    - - - Updated - - -



    Ναι πρέπει αυτό να ισχύει...μάλλον...θα δούμε σε έξι ημέρες
    Εάν ήσουν στο free θα σου εμφάνιζε μόνο τρεις. Το λογικότερο είναι αυτό που σου είπε ο spartak. Είσαι στο pro για κάποιες ημέρες.

    Είτε το επέλεξες εσύ χωρίς να το καταλάβεις είτε το δίνουν σε όλους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #22
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν ήσουν στο free θα σου εμφάνιζε μόνο τρεις. Το λογικότερο είναι αυτό που σου είπε ο spartak. Είσαι στο pro για κάποιες ημέρες.

    Είτε το επέλεξες εσύ χωρίς να το καταλάβεις είτε το δίνουν σε όλους.
    Το πιθανότερο, μάλλον επιχειρούν να σε "γλυκάνουν" ώστε να μείνεις στο pro, μετά τις έξι μέρες μάλλον θα με μεταφέρουν στους server στις τρεις χώρες που το δίνουν ελεύθερα.

  8. #23
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιθανότερο, μάλλον επιχειρούν να σε "γλυκάνουν" ώστε να μείνεις στο pro, μετά τις έξι μέρες μάλλον θα με μεταφέρουν στους server στις τρεις χώρες που το δίνουν ελεύθερα.
    Το ανησυχητικό στην περίπτωση του protonvpn είναι αυτό που αναφέρει περί medium speed. Δεν ξέρω τι εννοούν medium και δεν ξέρω τι σύνδεση έχεις εσύ.

    Γιατί αυτοί medium με τα ευρωπαικά δεδομένα και όχι με τα ελληνικά, μπορεί να θεωρούν ένα όριο στα 50mbps
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #24
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανησυχητικό στην περίπτωση του protonvpn είναι αυτό που αναφέρει περί medium speed. Δεν ξέρω τι εννοούν medium και δεν ξέρω τι σύνδεση έχεις εσύ.

    Γιατί αυτοί medium με τα ευρωπαικά δεδομένα και όχι με τα ελληνικά, μπορεί να θεωρούν ένα όριο στα 50mbps
    Zus, παίζει αυτό που λες...στο μεταξύ είχε πάρει το μάτι μου παλιότερα ένα σχόλιο, δεν θυμάμαι που ακριβώς, σχετικά με το protonvpn, ότι μετά την εβδομάδα,το απεγκαθιστάς και το εγκαθιστάς ξανά και πάμε πάλι από την αρχή όλους τους σέρβερ για μια εβδομάδα μέχρι να σε ξαναγυρίσει στο free...βέβαια αυτά αλλάζουν, αλλά θα το μάθουμε σε εξη μερούλες που θα μου τελειώσει η trial περίοδος!
    Θα ενημερώσω άμεσα εδώ!

  10. #25
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανησυχητικό στην περίπτωση του protonvpn είναι αυτό που αναφέρει περί medium speed. Δεν ξέρω τι εννοούν medium και δεν ξέρω τι σύνδεση έχεις εσύ.

    Γιατί αυτοί medium με τα ευρωπαικά δεδομένα και όχι με τα ελληνικά, μπορεί να θεωρούν ένα όριο στα 50mbps
    Τελικά, μόλις πέρασαν οι έξι μέρες premium με γύρισε στο free πρόγραμμα, με server από τρεις χώρες όλες κι όλες και ταχύτητα medium λέει, οκ τσάμπα είναι.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά, μόλις πέρασαν οι έξι μέρες premium με γύρισε στο free πρόγραμμα, με server από τρεις χώρες όλες κι όλες και ταχύτητα medium λέει, οκ τσάμπα είναι.
    Εμένα προσωπικά δεν θα με χαλούσε εάν η ταχύτητα ήταν καλή ακόμα και με λίγες χώρες διαθέσιμες. Για κάνε μερικά speedtest με ελλάδα. Εμένα σχεδόν τερματίζει. Να δούμε τι εννοούν οι κύριοι medium.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #27
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    To protonvpn σου δίνει για μία εβδομάδα premium λογαριασμό και μετά σε γυρνάει σε free account. Σε σύγκριση με το free account του windscribe, είναι πιο γρήγορο και σταθερό αλλά ο περιορισμός των 3 χωρών ίσως για κάποιους είναι πρόβλημα.

    Προσωπικά, βρήκα κοψοχρονιά το nordvpn και παρά τα κατά καιρούς ζητήματα ιδιωτικότητας, για χρήση laola tv και αγορά διάφορων υπηρεσιών είναι μια χαρά.

  13. #28
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όταν ανοίγω το VPN βλέπω κανονικά τους DNS από την χώρα που επιλέγω νωρίτερα.

    Όταν κλείνω το VPN και το Kill Switch παρατηρώ ότι ενώ η IP είναι ελληνική οι DNS έχουν γίνει default σε κάτι άκυρους που δεν γνωρίζω.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  129,6 KB 
ID: 210372

    Γιατί συμβαίνει αυτό? Δεν θα έπρεπε να επανέρχονται αυτοί που έχω όταν δεν χρησιμοποιώ του VPN? Δηλαδή οι DNS της forthnet.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #29
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εχει κανεις καμιά ιδέα γιατί σε ενα vpn tunnel μεταξυ υπολογιστή - κινητού με δεδομένα 4g υπάρχει επικοινωνία αλλα απο οποιοδήποτε wifi spot ή τοπικο δεν λειτουργεί , είναι καποιο κλείδωμα της cosmote ή καποια ρύθμιση ; Εχει αντιμετωπίσει κανεις κάτι παρόμοιο ;

  15. #30
    Εγγραφή
    06-11-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    To windscribe (εαν το έχει κανείς απο εξωτερικό για ελληνική IP) σας κάνει τίποτα νερά τελευταία? Πολλες διακοπές και καθυστερήσεις να φορτώσει κάποιες φορές σελίδες αλλά φαντάζομαι να είναι θέμα των ελληνικών IP καθώς όταν το είχα ελλάδα για να μπαίνω έξω δούλευε χωρίς κανένα θέμα )

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας