Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 72
  1. #46
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet

  2. #47
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε καμία καλή προσφορά για VPN;
    Για χρήση Disney+ κυρίως.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #48
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να εντοπίσουν οι αρχές την διεύθυνση IP κάποιου που έχει συνδεθεί κάπου με VPN;

    Γνωστός μου θέλει να γράψει αρνητική
    κριτική στο google που αφορά ένα δικηγορικό γραφείο, θεωρεί σίγουρο πως θα τον ψάξουν μετά. Του είπα να πάει σε net café αλλα εμμένει για VPN.

  4. #49
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να εντοπίσουν οι αρχές την διεύθυνση IP κάποιου που έχει συνδεθεί κάπου με VPN;

    Γνωστός μου θέλει να γράψει αρνητική
    κριτική στο google που αφορά ένα δικηγορικό γραφείο, θεωρεί σίγουρο πως θα τον ψάξουν μετά. Του είπα να πάει σε net café αλλα εμμένει για VPN.
    Αν θέλει ας δοκιμάσει το https://mullvad.net/en/ έχοντας πληρώσει με μετρητά.
    Πάντα είχα περιέργεια εάν όντως δεν κρατάνε αρχείο όπως υποστηρίζουν
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  5. #50
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να εντοπίσουν οι αρχές την διεύθυνση IP κάποιου που έχει συνδεθεί κάπου με VPN;

    Γνωστός μου θέλει να γράψει αρνητική
    κριτική στο google που αφορά ένα δικηγορικό γραφείο, θεωρεί σίγουρο πως θα τον ψάξουν μετά. Του είπα να πάει σε net café αλλα εμμένει για VPN.
    Net cafe σε μέρος που δεν μένει είναι η μόνη ασφαλής λύση, αλλά δε νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε (δικηγόρος ή όχι) μπορεί να κάνει άρση απορρήτου για μία αρνητική κριτική.

  6. #51
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Net cafe σε μέρος που δεν μένει είναι η μόνη ασφαλής λύση, αλλά δε νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε (δικηγόρος ή όχι) μπορεί να κάνει άρση απορρήτου για μία αρνητική κριτική.
    Την άρση απορρήτου την αποφασίζει ο εισαγγελέας. Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει για πολλές περιπτώσεις ατόμων που άφησαν αρνητική κριτική σε μαγαζί και τους βρήκε ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού στέλνοντας εξώδικο. Οπότε ειδικά αν μιλάμε για δικηγόρο, είναι εύκολο να το πετύχει. Θα του πω πάλι για net café να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

  7. #52
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Τα Net café σχεδόν πάντα έχουν κάμερες που μαγνητοσκοπουν.

    Εάν και δεν νομίζω ότι το να αφήσεις μια πραγματική κριτική είναι κολασιμο .
    Τώρα εάν γράψει συκοφαντίες εάν δεν είναι διατεθειμένος να πληρώσει το τιμημα εάν τον πιάσουν να μην το κάνει.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #53
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Την αρνητικη κριτικη απο τι προφιλ θα την κανει δηλαδη; Πιο ευκολο νομιζω να γινει η ταυτοποιηση απο εκει.

    Αν το θεμα ειναι μονο η ip ας το κανει μεσα απο tor browser.

  9. #54
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Net café σχεδόν πάντα έχουν κάμερες που μαγνητοσκοπουν.

    Εάν και δεν νομίζω ότι το να αφήσεις μια πραγματική κριτική είναι κολασιμο .
    Τώρα εάν γράψει συκοφαντίες εάν δεν είναι διατεθειμένος να πληρώσει το τιμημα εάν τον πιάσουν να μην το κάνει.
    Εδώ είναι και το πρόβλημα τώρα. Τι εστι συκοφαντια για τον καθέναν. Δεν θα αφήσει απλή κριτική ότι δεν έμεινε ικανοποιημένος. Έγιναν κάποια συμβάντα μεταξύ δικηγόρου και πελάτη, επειδή δεν θέλω να αναφέρω αναλυτικά τι μου είπε, πολύ χονδρικά ας πούμε ότι ο δικηγόρος παρατυπησε κάπου, δεν εξέδωσε απόδειξη αμοιβής ενώ εκβίασε κιόλας τον πελάτη. Αυτά δύσκολα αποδεικνυονται όλα με χειροπιαστα στοιχεία και αντε να μπλέκεις με δικηγόρο σε δικαστήριο.... Για αυτό θέλει να τα γράψει όλα αυτά δημοσιως για να φαίνονται.

    Όσο για τις κάμερες, εννοείς καταγραφουν ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει η φαίνεται το τι κάνει ο καθένας στην οθόνη του υπολογιστή;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την αρνητικη κριτικη απο τι προφιλ θα την κανει δηλαδη; Πιο ευκολο νομιζω να γινει η ταυτοποιηση απο εκει.

    Αν το θεμα ειναι μονο η ip ας το κανει μεσα απο tor browser.
    Θα φτιάξει άλλο άσχετο προφίλ, όχι από το κανονικό του φυσικά. Νομίζω πως μόνο η ΙΡ είναι το θέμα αφού μέσω αυτής γίνονται όλες οι ταυτοποιησεις νομιζω δηλαδή.

  10. #55
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είναι και το πρόβλημα τώρα. Τι εστι συκοφαντια για τον καθέναν. Δεν θα αφήσει απλή κριτική ότι δεν έμεινε ικανοποιημένος. Έγιναν κάποια συμβάντα μεταξύ δικηγόρου και πελάτη, επειδή δεν θέλω να αναφέρω αναλυτικά τι μου είπε, πολύ χονδρικά ας πούμε ότι ο δικηγόρος παρατυπησε κάπου, δεν εξέδωσε απόδειξη αμοιβής ενώ εκβίασε κιόλας τον πελάτη. Αυτά δύσκολα αποδεικνυονται όλα με χειροπιαστα στοιχεία και αντε να μπλέκεις με δικηγόρο σε δικαστήριο.... Για αυτό θέλει να τα γράψει όλα αυτά δημοσιως για να φαίνονται.

    Όσο για τις κάμερες, εννοείς καταγραφουν ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει η φαίνεται το τι κάνει ο καθένας στην οθόνη του υπολογιστή;

    - - - Updated - - -



    Θα φτιάξει άλλο άσχετο προφίλ, όχι από το κανονικό του φυσικά. Νομίζω πως μόνο η ΙΡ είναι το θέμα αφού μέσω αυτής γίνονται όλες οι ταυτοποιησεις νομιζω δηλαδή.
    Αν ειναι η ip το θεμα ας το κανει μεσω tor. Ακομα καλυτερα ας κατεβασει μια live διανομη σαν το tails.

    Το internet cafe θεωρω πως ειναι κακη ιδεα για τους λογους που αναφερθηκαν.

    Κατι αλλο που σκεφτηκα τωρα, μπορεις να φτιαξεις σημερα google account χωρις καποιο τροπο πιστοποιησης;

  11. #56
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι η ip το θεμα ας το κανει μεσω tor. Ακομα καλυτερα ας κατεβασει μια live διανομη σαν το tails.

    Το internet cafe θεωρω πως ειναι κακη ιδεα για τους λογους που αναφερθηκαν.

    Κατι αλλο που σκεφτηκα τωρα, μπορεις να φτιαξεις σημερα google account χωρις καποιο τροπο πιστοποιησης;
    Το tails τι ειναι;

    Σωστό αυτό που σκέφτηκες με τo google και το ξέχασα, θέλουν σίγουρα πιστοποίηση, νομίζω είτε κινητό είτε με δεύτερο email. Θα δω αν υπάρχει ως επιλογή το δεύτερο email που θα πρέπει και αυτό να γίνει register εκείνη την στιγμή.

  12. #57
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    live linux distro με εμφαση στο anonymity
    https://tails.net/

  13. #58
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είναι και το πρόβλημα τώρα. Τι εστι συκοφαντια για τον καθέναν. Δεν θα αφήσει απλή κριτική ότι δεν έμεινε ικανοποιημένος. Έγιναν κάποια συμβάντα μεταξύ δικηγόρου και πελάτη, επειδή δεν θέλω να αναφέρω αναλυτικά τι μου είπε, πολύ χονδρικά ας πούμε ότι ο δικηγόρος παρατυπησε κάπου, δεν εξέδωσε απόδειξη αμοιβής ενώ εκβίασε κιόλας τον πελάτη. Αυτά δύσκολα αποδεικνυονται όλα με χειροπιαστα στοιχεία και αντε να μπλέκεις με δικηγόρο σε δικαστήριο.... Για αυτό θέλει να τα γράψει όλα αυτά δημοσιως για να φαίνονται.

    Όσο για τις κάμερες, εννοείς καταγραφουν ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει η φαίνεται το τι κάνει ο καθένας στην οθόνη του υπολογιστή;

    - - - Updated - - -



    Θα φτιάξει άλλο άσχετο προφίλ, όχι από το κανονικό του φυσικά. Νομίζω πως μόνο η ΙΡ είναι το θέμα αφού μέσω αυτής γίνονται όλες οι ταυτοποιησεις νομιζω δηλαδή.
    Ακριβώς επειδή "δύσκολα αποδεικνυονται όλα με χειροπιαστα στοιχεία" και αυτό ισχύει και από την άλλη μεριά, αν γράψει πολλά και ταυτοποιηθεί από τα συμφραζόμενα και όχι μέσω τεχνολογίας, κάτι πολύ εύκολο πιστεύω, μπορεί να βρεθεί με μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση. Θέλει πολύ προσοχή.

  14. #59
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την άρση απορρήτου την αποφασίζει ο εισαγγελέας. Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει για πολλές περιπτώσεις ατόμων που άφησαν αρνητική κριτική σε μαγαζί και τους βρήκε ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού στέλνοντας εξώδικο. Οπότε ειδικά αν μιλάμε για δικηγόρο, είναι εύκολο να το πετύχει. Θα του πω πάλι για net café να έχει το κεφάλι του ήσυχο.
    Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει καμία τέτοια πε΄ριπτωση και έχω αφήσει δεκάδες θετικές ή αρνητικές κριτικές σε δεκάδες χώρες του εξωτερικού για διάφορες επιχειρήσεις. Σε Κάποιες είχαν και τηλέφωνό μου ή email ή Facebook. Και μάντεψε: τίποτα δεν έγινε ποτέ.
    Επίσης, αν ήταν έτσι να δίνονται αβέρτα εξώδικα σε όποιον αφήνει μια αρνητική κριτική, ο μισός πλανήτης θα ήταν με εξώδικα.
    Παίζει να σου λένε παραμύθια για να σε τρομάξουν;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #60
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.948
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Η αρνητική κριτική δεν απαγορεύεται νομικά, η προσωπική επίθεση σε κάποιον με ύβρεις είναι που απαγορεύεται.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας