Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-49 από 49
  1. #46
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το CGN δεν προσθέτει πάνω από 1msec. Δεν επηρεάζει ουσιαστικά στο latency. Για το fastpath πιθανοτατα έχουν το up σε fast και το down σε interleaved, η οποία είναι πιθανότατα η βέλτιστη συνολικά λύση.
    Σε κάθε περίπτωση το να μην εμφανίζονται τα προβλήματα που έχει η υπηρεσία στο δίκτυο, είναι σπάνιο. Συνήθως το ανάποδο συμβαίνει. Οπότε δεν νομίζω να δει βελτίωση ο φίλος αν δεν ψαχτεί γενικότερα.
    Υπάρχει κάτι που πρέπει να "ψάξω" όπως λες, για να δω αν εγώ φταίω κάπου σε όλη την διαδικασία;
    Γνωρίζω ότι όλη η περιοχή με COSMOTE παίζει στα 55-60 ms, ενώ εγώ παίζω με 85-90.
    Η γραμμή μου είναι ΑΨΟΓΗ (από θέμα στατιστικών) και δεν μαζεύει καν λάθη...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  26,7 KB 
ID: 208504

    Δυστυχώς το Speedport Plus δεν εμφανίζει περισσότερα στατιστικά, αλλά και ένα παλιό ADSL2+ ρουτερακι της ASUS που κούμπωσα, δεν συγχρονίζει.

  2. #47
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν σου φαίνεται περίεργο που και εσύ μετράς 55msec δικτυακα; Προσπαθείς να φτιάξεις κάτι που εσυ ο ίδιος το μετράς ως καλό. Ως διαδικασία άρσης βλάβης, σίγουρα δεν θα οδηγήσει σε επιθυμητό αποτέλεσμα.

  3. #48
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου φαίνεται περίεργο που και εσύ μετράς 55msec δικτυακα; Προσπαθείς να φτιάξεις κάτι που εσυ ο ίδιος το μετράς ως καλό. Ως διαδικασία άρσης βλάβης, σίγουρα δεν θα οδηγήσει σε επιθυμητό αποτέλεσμα.
    Το 55ms από Κοζάνη για Φρανκφούρτη και μαζί με όλη την «χασούρα» των ISPs, ναι το μετράω ως καλό. Το αν είναι αρκετά καλό γενικά, αυτό είναι άλλο θέμα. Αυτό που δεν μετράω καλό είναι η διαφορά η δίκη μου σε σχέση με τα ms που παίρνουν άλλοι στην ίδια γεωγραφική περιοχή και στον ίδιο πάροχο, χωρίς τραγικές αποκλίσεις στις γραμμές.

    Η ποιότητα της γραμμής μου φαίνεται πως είναι αρκετέ καλή, η σύνδεση μου επίσης, οπότε ο λόγος που παραπονιέμαι και το ψάχνω συνέχεια είναι επειδή απαιτώ το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

    Μπορεί σε πολλούς να φαίνονται «τρίχες» όλα αυτά που συζητάμε, σιγά τα +30ms. Αλλά λογικά οποίος βρίσκεται στον χώρο θα καταλάβει την χρησιμότητα τους.

  4. #49
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν κατάλαβες τι λέω. Εσύ βλέπεις 85ms στο παιχνίδι αλλά ταυτόχρονα, από το ίδιο pc μετράς 55msec στο δίκτυο μέχρι τον server και ψάχνεις βλάβη στο δίκτυο. Έτσι βελτίωση δεν θα δεις.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας