Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 42
  1. #16
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Σε ευχαριστώ.

    Να ρωτήσω κάτι ακόμα.
    Λες ότι το προνόμιο του 1GB (το δωράκι που δίνει μαζί με το double play η wind) μπορεί να μπει και σε ΑΛΛΟ καρτοκινητό. Μπορεί να μπει και σε καρτοκινητό ΑΛΛΟΥ ατόμου; (Της μητέρας μου ας πούμε). Δηλαδή:

    1. Έχω double play στο όνομά μου
    2. Παίρνω 120' μηνιαίως ως δώρο στο καρτοκινητό που είναι ΕΠΙΣΗΣ στο όνομά μου
    3. Δηλώνω στην wind να δίδεται το 1GB σε καρτοκινητό f2g που είναι στο όνομα της ΜΗΤΕΡΑΣ μου.

    Το "3" γίνεται;
    Ευχαριστώ

  2. #17
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Σε ευχαριστώ.

    Να ρωτήσω κάτι ακόμα.
    Λες ότι το προνόμιο του 1GB (το δωράκι που δίνει μαζί με το double play η wind) μπορεί να μπει και σε ΑΛΛΟ καρτοκινητό. Μπορεί να μπει και σε καρτοκινητό ΑΛΛΟΥ ατόμου; (Της μητέρας μου ας πούμε). Δηλαδή:

    1. Έχω double play στο όνομά μου
    2. Παίρνω 120' μηνιαίως ως δώρο στο καρτοκινητό που είναι ΕΠΙΣΗΣ στο όνομά μου
    3. Δηλώνω στην wind να δίδεται το 1GB σε καρτοκινητό f2g που είναι στο όνομα της ΜΗΤΕΡΑΣ μου.

    Το "3" γίνεται;
    Ευχαριστώ
    Απο οσο γνωριζω οχι. Μπαινουν αποκλειστικα στην καρτα sim που θα σου δωσουν. Η οποια ομως μπαινει παντου. Αν πχ εχει dual sim κινητο τοτε μια χαρα θα παιξει.
    The gr81 .

  3. #18
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Σε ευχαριστώ.

    Να ρωτήσω κάτι ακόμα.
    Λες ότι το προνόμιο του 1GB (το δωράκι που δίνει μαζί με το double play η wind) μπορεί να μπει και σε ΑΛΛΟ καρτοκινητό. Μπορεί να μπει και σε καρτοκινητό ΑΛΛΟΥ ατόμου; (Της μητέρας μου ας πούμε). Δηλαδή:

    1. Έχω double play στο όνομά μου
    2. Παίρνω 120' μηνιαίως ως δώρο στο καρτοκινητό που είναι ΕΠΙΣΗΣ στο όνομά μου
    3. Δηλώνω στην wind να δίδεται το 1GB σε καρτοκινητό f2g που είναι στο όνομα της ΜΗΤΕΡΑΣ μου.

    Το "3" γίνεται;
    Ευχαριστώ
    Όχι, πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα - στοιχεία με της σταθερής.. Το ρώτησα τότε..
    Μόνο αν αλλάξεις, δλδ κάνεις μεταβίβαση το καρτοκινητό στα στοιχεία που είναι κ στη σταθερή.. Κοινώς να το βάλεις στο όνομα σου.. Τότε αφήνεις όπως είναι και τώρα το καρτοκινητό στη μητέρα σου και μπαίνει κ το γίγα.
    Εμένα τότε με ρώτησαν σε ποιο αριθμό καρτοκινητού να μπει το γίγα.. Τους λέω στο ίδιο με τα 120', δεν γίνεται μου είπαν.
    Μόνο σε άλλο καρτοκινητό.. Είχα και άλλο στον ίδιο πάροχο αλλά σε διαφορετικά στοιχεία, οπότε για να μη μπλέκω καταστάσεις προσωπικά διάλεξα τη data sim.. Αν εσύ τα θες σε καρτοκινητό κάνε μια προσπάθεια - ερώτηση, αλλά σε καρτοκινητό θα θέλει ανανέωση ανά 2μηνο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οσο γνωριζω οχι. Μπαινουν αποκλειστικα στην καρτα sim που θα σου δωσουν. Η οποια ομως μπαινει παντου. Αν πχ εχει dual sim κινητο τοτε μια χαρα θα παιξει.
    Αυτοί από μόνοι τους πάντα πάνε να σου δώσουν νέες sim.. Έτσι τους είναι.. Συνήθεια; Κεκτημένη ταχύτητα; Ίσως θεωρούν ότι δεν έχεις wind; Ποιος ξέρει..
    Μόνο αν τους πεις ότι τα θες σε άλλο νούμερο.. Έτσι έκαναν δλδ μέχρι πρόσφατα..
    Πολύ σπάνια να σε ρωτήσουν αν τα θες σε άλλο νούμερο από μόνοι τους..
    Και το γίγα μέχρι πρόσφατα δεν το έβαζαν σε καρτοκινητό, μόνο σε data sim, κ εμένα μου έκανε εντύπωση όταν μου το πρότεινε ο υπάλληλος..
    Αυτό που λες για κινητό dual sim & τη κάρτα data sim, ισχύει, έτσι το έχω κάνει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 15-01-20 στις 15:33.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #19
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Όπως είχα πει επανέρχομαι με νέα..

    Μέχρι τον περασμένο χρόνο που είχα μια simplefi με κάρτα για να μπαίνει το "δωρεάν" 1G, η ανανέωση ήταν 5ε/χρόνο..
    Καλά μέχρι εδώ;

    Πριν λίγες ημέρες μου ήρθε ξαφνικά μήνυμα ότι συμπληρώθηκαν τα γίγα, μόνο αυτό κανένα άλλο μήνυμα, και λέω wtf;
    Να σημειωθεί εδώ ότι έχω βάλει κόφτη στο smartphone να μη ξεπερνάει το 1G του πακέτου, και την ίδια στιγμή το smartphone μου έδειχνε ότι είχε υπόλοιπο στα γίγα..

    Τους στέλνω μήνυμα μέσω messenger αλλά έφαγα πόρτα μέσω του gdpr (ταυτοποίηση) και της μη δυνατής εξυπηρέτησης, νέο και αυτό.. Μέχρι λίγες ημέρες πριν δεν κόλλαγαν στο gdpr και εξυπηρετούσαν κανονικά..
    Οπότε μου είπαν 13800 η φόρμα επικοινωνίας.. Παίρνω στο 13800 και τους τα λέω..

    Μου λένε δεν έχετε κάνει ανανέωση, συμπληρώθηκε το 2μηνο.. Και παθαίνω "ΣΟΚ"... 2 μήνες μου λέει είναι τα καρτοκινητά..
    Το ξέρω λέω..αλλά σε αυτά που έχεις ομιλία π.χ f2g/q.. Στις κάρτες με δεδομένα μόνο, μέχρι τον περασμένο χρόνο ήταν 5ε/χρόνο, στο κατάστημα πριν 2 μήνες μου είπαν 6μηνο.. Αν ξαναρωτήσετε μου λέει τώρα στο κατάστημα θα σας πουν 2μήνες..

    Βγήκε κάποια σχετική ανακοίνωση για τις κάρτες δεδομένων λέω;
    Αφήστε μου το νούμερο σας μου λέει, για να σας καλέσουν να σας ενημερώσουν πιο σχετικά..

    Οπότε και αναμένω.. Για να δω τι θα κάνω..
    Έτσι αυτοί; Μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να αναθεωρούμε κ εμείς πολλά κ διάφορα..

    Πάντως το ατού της wind στη σταθερή (μιας και τα πάγια/παροχές ανάμεσα στους παρόχους πλέον αρχίζουν και μοιάζουν σχετικά ίδια) ήταν αυτά τα "υποτιθέμενα" δώρα.. Βέβαια παίζουν ρόλο και πολλά άλλα.. Π.χ από ποιο πάροχο έχεις κάλυψη κλπ κλπ..

    Για τα 120' λοιπόν το ξέραμε ότι είτε τα είχες είτε όχι το καρτοκινητό f2g/Q εκεί ήθελε ανανέωση στο 2μηνο.. Το ξέραμε αυτό... Για να μην αναφέρω την 3λεπτη ελάχιστη χρέωση κλήσης στα 120'..
    Στο ριμάδι το γίγα ανάθεμα αν θέλουμε 5ε/2μηνο.. Η μπας και το ανεβάσουν και το 5ευρώ; Πάντως ακόμη 5ε είναι το ελάχιστο..
    Αλλά όχι ρε παιδιά από 12->2.. Το 6 μηνο που μου είπαν fake;

    Αν και δεν θέλω να κάνω βιαστικές κινήσεις.. Το καλοκαίρι έτσι κ αλλιώς τελειώνει η σύμβαση του σταθερού..
    Οπότε για να δούμε τι θα γίνει..
    Το μόνο σωστό θα ήταν η να το άφηναν ως έχει τις κάρτες δεδομένων 6μηνο η 12μηνο.. Τουλάχιστον για όσους έχουν σταθερό wind και μπαίνει αυτό το "δωρεάν" 1G, η δεν ξέρω τι άλλο..
    Να έβαζαν και τις 2 "δωρεάν" παροχές στο ίδιο νούμερο.. Που εσκεμμένα ίσως; Δεν βάζουν στο ίδιο νούμερο..
    Δώρα σου λέει μετά.. Φταίμε εμείς που στηρίζουμε την εταιρία..

    Για να δούμε όταν με πάρουν τι θα πούμε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-01-20 στις 22:34.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #20
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είχα πει επανέρχομαι με νέα..

    Μέχρι τον περασμένο χρόνο που είχα μια simplefi με κάρτα για να μπαίνει το "δωρεάν" 1G, η ανανέωση ήταν 5ε/χρόνο..
    Καλά μέχρι εδώ;

    Πριν λίγες ημέρες μου ήρθε ξαφνικά μήνυμα ότι συμπληρώθηκαν τα γίγα, μόνο αυτό κανένα άλλο μήνυμα, και λέω wtf;
    Να σημειωθεί εδώ ότι έχω βάλει κόφτη στο smartphone να μη ξεπερνάει το 1G του πακέτου, και την ίδια στιγμή το smartphone μου έδειχνε ότι είχε υπόλοιπο στα γίγα..

    Τους στέλνω μήνυμα μέσω messenger αλλά έφαγα πόρτα μέσω του gdpr (ταυτοποίηση) και της μη δυνατής εξυπηρέτησης, νέο και αυτό.. Μέχρι λίγες ημέρες πριν δεν κόλλαγαν στο gdpr και εξυπηρετούσαν κανονικά..
    Οπότε μου είπαν 13800 η φόρμα επικοινωνίας.. Παίρνω στο 13800 και τους τα λέω..

    Μου λένε δεν έχετε κάνει ανανέωση, συμπληρώθηκε το 2μηνο.. Και παθαίνω "ΣΟΚ"... 2 μήνες μου λέει είναι τα καρτοκινητά..
    Το ξέρω λέω..αλλά σε αυτά που έχεις ομιλία π.χ f2g/q.. Στις κάρτες δεδομένων μόνο μέχρι τον περασμένο χρόνο ήταν 5ε/χρόνο,
    στο κατάστημα πριν 2 μήνες μου είπαν 6μηνο.. Αν ξαναρωτήσετε μου λέει τώρα στο κατάστημα θα σας πουν 2μήνες..

    Βγήκε κάποια σχετική ανακοίνωση για τις κάρτες δεδομένων λέω;
    Αφήστε μου το νούμερο σας μου λέει, για να σας καλέσουν να σας ενημερώσουν πιο σχετικά..

    Οπότε και αναμένω.. Για να δω τι θα κάνω..
    Έτσι αυτοί; Μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να αναθεωρούμε κ εμείς πολλά κ διάφορα..

    Πάντως το ατού της wind στη σταθερή (μιας και τα πάγια/παροχές ανάμεσα στους παρόχους πλέον αρχίζουν και μοιάζουν σχετικά ίδια) ήταν αυτά τα "υποτιθέμενα" δώρα.. Βέβαια παίζουν ρόλο και πολλά άλλα.. Π.χ από ποιο πάροχο έχεις κάλυψη κλπ κλπ..

    Για τα 120' λοιπόν το ξέραμε ότι είτε τα είχες είτε όχι το καρτοκινητό f2g/Q εκεί ήθελε ανανέωση στο 2μηνο.. Το ξέραμε αυτό... Για να μην αναφέρω την 3λεπτη ελάχιστη χρέωση κλήσης στα 120'..
    Στο ριμάδι το γίγα ανάθεμα αν θέλουμε 5ε/2μηνο.. Η μπας και το ανεβάσουν και το 5ευρώ; Πάντως ακόμη 5ε είναι το ελάχιστο..
    Αλλά όχι ρε παιδιά από 12->2.. Το 6 μηνο που μου είπαν fake;

    Αν και δεν θέλω να κάνω βιαστικές κινήσεις.. Το καλοκαίρι έτσι κ αλλιώς τελειώνει η σύμβαση του σταθερού..
    Οπότε για να δούμε τι θα γίνει..
    Το μόνο σωστό θα ήταν η να το άφηναν ως έχει τις κάρτες δεδομένων 6μηνο η 12μηνο.. Η δεν ξέρω..
    Να έβαζαν και τις 2 "δωρεάν" παροχές στο ίδιο νούμερο.. Που εσκεμμένα ίσως; Δεν βάζουν στο ίδιο νούμερο..
    Δώρα σου λέει μετά..

    Για να δούμε όταν με πάρουν τι θα πούμε..
    Το 6μηνο στο είπαν από το κατάστημα ψέματα για να σε ξεφορτωθούν. Όλα τα έκαναν 2μηνο με ανακοίνωση ή όποια δεν διευκρινίζει κάτι άλλο συγκεκριμένο οπότε όλα είναι γενικά στην ανακοίνωση. Το τηλέφωνο που είπαν να αφήσεις για να σε πάρουν μάντεψε... Δεν θα σε πάρουν ποτέ. Και εμένα έτσι το έκαναν οταν ήθελα κάτι συγκεκριμένο και εξειδικευμένο επειδή ο υπάλληλος δεν ξέρει γιατί φυσικά δεν έχει ιδέα από δίκτυα και με 3 σεμινάρια τους βάζουν σε ένα γραφείο με ένα τηλέφωνο και τους λένε δούλευε τώρα. Και εγώ ακόμα περιμένω το τηλέφωνο για να με "ενημερώσουν". Δυστυχώς έχω ακόμα 1 χρόνο συμβόλαιό σε αυτήν την εταιρία που είναι όσα πάρει ο άνεμος και αν μπορούσα να φύγω θα το έκανα χθες.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 6μηνο στο είπαν από το κατάστημα ψέματα για να σε ξεφορτωθούν. Όλα τα έκαναν 2μηνο με ανακοίνωση ή όποια δεν διευκρινίζει κάτι άλλο συγκεκριμένο οπότε όλα είναι γενικά στην ανακοίνωση. Το τηλέφωνο που είπαν να αφήσεις για να σε πάρουν μάντεψε... Δεν θα σε πάρουν ποτέ. Και εμένα έτσι το έκαναν οταν ήθελα κάτι συγκεκριμένο και εξειδικευμένο επειδή ο υπάλληλος δεν ξέρει γιατί φυσικά δεν έχει ιδέα από δίκτυα και με 3 σεμινάρια τους βάζουν σε ένα γραφείο με ένα τηλέφωνο και τους λένε δούλευε τώρα. Και εγώ ακόμα περιμένω το τηλέφωνο για να με "ενημερώσουν". Δυστυχώς έχω ακόμα 1 χρόνο συμβόλαιό σε αυτήν την εταιρία που είναι όσα πάρει ο άνεμος και αν μπορούσα να φύγω θα το έκανα χθες.
    Αρχικά να πω ότι ο καθένας μας έχει και από κάποια ιστορία να πει για κάθε πάροχο..
    Για το θέμα μας τώρα..
    Έννοια σου και δεν θα περιμένω πάνω στο τηλέφωνο..
    Όχι όμως ρε φίλε οι data από 12->2.. Big Fail.. Πολύ ωραία προσέχουν τους πελάτες τους..
    Ψάχνω την ανακοίνωση που είχε βγει για τα καρτoκινητά να δω ξανά τι λέει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #22
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ είσαι:
    Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.
    Από εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads...84%CE%AE%CF%82

  8. #23
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    https://www.wind.gr/gr/wind/upostiri...ternet-me-f2g/

    120 λεπτά δωρεάν προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό ή/και

    ή/και

    1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση
    Παρακάτω αναφέρει... Όμως το κάτω ακυρώνει το πάνω στη τελική..

    Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και τα MB στην προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής.
    Tragic...
    Όταν οι πάροχοι αυτοσαρκάζονται.. Έχουν οι καιροί γυρίσματα..
    Κατα τα άλλα, η κυβέρνηση έκανε καλύτερα τα πακέτα γίγα, κουράστηκαν πολύ..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ήσουν βρε άνθρωπε όταν γράφαμε τα άλλα πάνω..
    Μα πως μου ξέφυγε αυτό.. Να είσαι καλά που με γλίτωσες από το ψάξιμο.. Για να δούμε τι λέει..
    Από την άλλη καμία ενημέρωση στο χρήστη..
    Βασικά σκέφτηκα και κάτι άλλο τώρα.. Θα το πω μόλις έχει γίνει.. Αν και το έχω αναφέρει ήδη..

    - - - Updated - - -

    Τώρα που είδα την ανακοίνωση, κάτι θυμάμαι ότι σαν να είχα διαβάσει ξανά και σε άλλο φόρουμ.. Και τα παιδιά εκεί είχαν κάνει μεγάλη συζήτηση και έλεγαν ότι στις κάρτες που μπαίνει το δωρεάν 1γίγα μόνο.. Ότι δεν ίσχυε αυτό.. Δεν θυμάμαι που.. Στο myphone να ήταν άραγε; Σαν έτσι να θυμάμαι στο μυαλό μου την εμφάνιση του φόρουμ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #24
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    αυτο που συζηταγαμε εκει και φαινεται να ισχυει ειναι οτι οι καρτες mobile broadband που συνδυαζονται με το σταθερο κατα κανονα (υπαρχουν πιθανον και εξαιρεσεις) συνεχιζουν να δινουν 1 γιγα χωρις αλλη υποχρεωση ως το τελος του 12μηνου,εφοσον εχουν εκδοθει ως το Μάιο του 19. Οι πιο καινουργιες ζητανε υποχρεωτικα τα 5 ευρω το διμηνο για να συνεχίζουν να δίνουν το 1 γιγα.
    ΚΑΙ στην πρωτη περιπτωση ομως,αν καποιος βάλει ή ειχε βάλει στο παρελθόν 5 ευρώ για να πάρει π.χ. εξτρα 2 γιγα,η κάρτα από εκει και πέρα θα ζητάει 5 ευρώ το δίμηνο.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    δεν θέλω καν να φανταστώ πόσες prepaid mobile broadband θα έληξαν το τελευταίο διάστημα.

  11. #26
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Στο κατάστημα μου είπαν ότι πρέπει να μπαίνουν €5 ανά 6μηνο. Ό,τι θέλει λέει ο καθένας στην wind νομίζω.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κατάστημα μου είπαν ότι πρέπει να μπαίνουν €5 ανά 6μηνο. Ό,τι θέλει λέει ο καθένας στην wind νομίζω.
    Γιατί εμένα τι μου είπαν; 6μηνο.. Όμως τελικά είναι 2μηνο... 3ος μήνας τώρα και χωρίς ανανέωση το γίγα δεν μπήκε..
    Μέχρι πέρυσι ήταν τουλάχιστον 6μηνο που το είχα δοκιμάσει, μετά άλλαξα τηλέφωνο, την ξέχασα εκτός την κάρτα άλλο τόσο και ακυρώθηκε, ούτε ξέρω πότε ζήτησε ανανέωση..
    Το 12->2 που έκαναν απλά τραγικό.. Δεν το πήγαν ούτε 12->6->3->2.. Αλλά τι να λέμε τώρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-02-20 στις 09:30.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #28
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Είμαι χρήστης wind double play εδώ και 5 χρόνια και έχω παρακολουθήσει όλες τις αλλαγές. Αυτό που σου δίνουν είναι 120΄το μήνα (με χρέωση ανά 3΄) σε ένα καρτοκινητό F2G το οποίο αυτή τη στιγμή θέλει 10 ευρώ το δίμηνο για να λειτουργεί και μια ξεχωριστή data sim με 1 gb το μήνα που θέλει 5 ευρώ το δίμηνο για να παραμένει ενεργή. Εγώ όποτε λήγει η data sim πηγαίνω σε ένα κατάστημα wind και τους ζητάω καινούργια. Συνήθως μου τη δίνουν εύκολα, σε μερικά καταστήματα λένε "έχουμε έλλειψη, ξαναπεράστε σε μερικές μέρες".

  14. #29
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι χρήστης wind double play εδώ και 5 χρόνια και έχω παρακολουθήσει όλες τις αλλαγές. Αυτό που σου δίνουν είναι 120΄το μήνα (με χρέωση ανά 3΄) σε ένα καρτοκινητό F2G το οποίο αυτή τη στιγμή θέλει 10 ευρώ το δίμηνο για να λειτουργεί και μια ξεχωριστή data sim με 1 gb το μήνα που θέλει 5 ευρώ το δίμηνο για να παραμένει ενεργή. Εγώ όποτε λήγει η data sim πηγαίνω σε ένα κατάστημα wind και τους ζητάω καινούργια. Συνήθως μου τη δίνουν εύκολα, σε μερικά καταστήματα λένε "έχουμε έλλειψη, ξαναπεράστε σε μερικές μέρες".
    Οπότε υπάρχει το trick της "ανανέωσης της sim με μια καινούρια κάθε 2 μήνες" ή "κάποιο άλλο κόλπο που τους στέλνεις ένα μήνυμα κάπου στο facebook και την ενεργοποιούν για να ισχύει πιο πολύ"
    Κάτι είχε πει ένας φίλος πιο πάνω.
    1. Η 1η επιλογή (νέα sim κάθε 2μηνο) είναι 100% δωρεάν;
    2. Η 2η επιλογή (να τους στέλνεις μήνυμα στο facebook για να μην λήγει η παλιά) πώς γίνεται;
    Ευχαριστώ

  15. #30
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    η wind το εξευτελησε το θεμα...για αγορα πακετου το πηγε 10,4...δηλαδη θες δυο καρτες .....

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας