Σελ. 8 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 235
  1. #106
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rhgasg7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Δε θα ήθελα να μπω σε διαδικασία αγοράς νέου ρούτερ. Αγόρασα ένα Tp link extender για ενίσχυση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αν και τοποθετήθηκε σε κοντινή πρίζα με το ρούτερ. Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση, από το προφίλ του ρούτερ, που να ενισχύει το wifi. Δοκίμασα όλα τα κανάλια και όλες τις μπάντες, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Με το speedport όμως όλα λειτουργούσαν κανονικά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Θα βάλεις το tp-link σε access point mode και θα τo συνδέσεις με LAN στο router.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  2. #107
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rhgasg7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Δε θα ήθελα να μπω σε διαδικασία αγοράς νέου ρούτερ. Αγόρασα ένα Tp link extender για ενίσχυση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αν και τοποθετήθηκε σε κοντινή πρίζα με το ρούτερ. Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση, από το προφίλ του ρούτερ, που να ενισχύει το wifi. Δοκίμασα όλα τα κανάλια και όλες τις μπάντες, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Με το speedport όμως όλα λειτουργούσαν κανονικά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δεν μπορεί να γίνει κάτι,απλά το WiFi του modem router της zte είναι για κλάμματα.
    Κακός πήρες extender,δεν κερδίζεις τίποτα απολύτως πέρα να στείλεις το WiFi σε χώρους που δεν πιάνει.
    Αν αγόραζες αυτό που πρότεινα ποιο πάνω δεν θα είχες κανένα θέμα στο WiFi.
    Εγώ έχω σύνδεση επάνω το Xiaomi WiFi router 4 και βγάζει σε 2 μπάντες 2.4ghz και 5ghz.
    Απλά μετά θα κλείσεις το wifi του zte.

  3. #108
    Εγγραφή
    02-07-2014
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ήθελα να στείλω wifi από το ρούτερ στο extender, σε άλλο δωμάτιο με σκοπό να συνδεθεί η τηλεόραση με wifi κ μέσω lan να συνδέσω το extender με αποκωδικοποιητή της συνδρομητικής, με σκοπό να έχω θέαση στα κανάλια on demand.
    Έτσι ακριβώς ήταν η σύνδεση κ με τον προηγούμενο πάροχο, χωρίς να έχω ποτέ πρόβλημα κ με 24 γραμμή.
    Αναμένω εάν γνωρίζετε περαιτέρω λύσεις, διαφορετικά σκέφτομαι τη λύση του ρούτερ της Xiaomi κ να δίνω από εκεί wifi στο extender. Πιστεύω πως θα λειτουργήσει έτσι

  4. #109
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rhgasg7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Δε θα ήθελα να μπω σε διαδικασία αγοράς νέου ρούτερ. Αγόρασα ένα Tp link extender για ενίσχυση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αν και τοποθετήθηκε σε κοντινή πρίζα με το ρούτερ. Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση, από το προφίλ του ρούτερ, που να ενισχύει το wifi. Δοκίμασα όλα τα κανάλια και όλες τις μπάντες, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Με το speedport όμως όλα λειτουργούσαν κανονικά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Αν και δε νομιζω να δεις μεγαλες διαφορες δοκιμασε να βαλεις του ΖΤΕ στο καναλι 13 αλλαζοντας ομως απο 20 σε 40 mHz, ενας φιλος που το δοκιμασε ειδε μια μικρη βελτιωση στην καλυψη του wifi extender.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  5. #110
    Εγγραφή
    12-07-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N V3.1.0T6_GR5
    SNR / Attn
    (dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

    Ήρθε τεχνικός και για να μην τα πολυλογω, είπε ότι πρέπει να γυρίσω τη γραμμή σε VoIP λόγω βραχυκυκλωματων και να μου στειλουν νέο modem από τη Nova. Για να γίνει η διαδικασία στην ουσία πρέπει να αλλάξω το πρόγραμμα και να με χρεώσουν 20€ για τον εξοπλισμό.

    Ρώτησα και είπαν ότι δεν θα υπάρξει κάποιο άλλο κόστος πέρα από το modem ενώ στην αρχή μου τα μασούσαν για τέλη ενεργοποίησης. Ερώτηση: αφού το πρόβλημα δεν είναι δικό μου κτλ κτλ γιατί μου χρεώνουν τον εξοπλισμό; Δεν είναι τα 20€ το θέμα, απλά ήθελα και μια δεύτερη άποψη.

  6. #111
    Εγγραφή
    16-02-2018
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Everyone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lnds500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

    Ήρθε τεχνικός και για να μην τα πολυλογω, είπε ότι πρέπει να γυρίσω τη γραμμή σε VoIP λόγω βραχυκυκλωματων και να μου στειλουν νέο modem από τη Nova. Για να γίνει η διαδικασία στην ουσία πρέπει να αλλάξω το πρόγραμμα και να με χρεώσουν 20€ για τον εξοπλισμό.

    Ρώτησα και είπαν ότι δεν θα υπάρξει κάποιο άλλο κόστος πέρα από το modem ενώ στην αρχή μου τα μασούσαν για τέλη ενεργοποίησης. Ερώτηση: αφού το πρόβλημα δεν είναι δικό μου κτλ κτλ γιατί μου χρεώνουν τον εξοπλισμό; Δεν είναι τα 20€ το θέμα, απλά ήθελα και μια δεύτερη άποψη.

    Καταρχάς, πράγματι η NOVA χρεώνει τον εξοπλισμό. Εφόσον η αιτιολογία όμως είναι μετατροπή λόγω βραχυκυκλώματος (πρόβλημα δικό τους) – εάν έχεις και εσύ όρεξη, μπορείς να το τραβήξεις και να αρνηθείς.

    Ζήτα να παραμείνεις στην παλαιά γραμμή που έχεις και συμβόλαιο. Δεν μπορούν να σου κάνουν μονομερώς αναβάθμιση και να σε υποχρεώσουν σε αύξηση ή πληρωμή.

    Είναι θέμα δικό σου πόσο θέλεις να το τραβήξεις. Δεν είναι κακό παντως να δοκιμάσεις, μήπως καταφέρεις δωρεαν εξοπλισμό.

  7. #112
    Εγγραφή
    12-07-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N V3.1.0T6_GR5
    SNR / Attn
    (dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JFK.69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς, πράγματι η NOVA χρεώνει τον εξοπλισμό. Εφόσον η αιτιολογία όμως είναι μετατροπή λόγω βραχυκυκλώματος (πρόβλημα δικό τους) – εάν έχεις και εσύ όρεξη, μπορείς να το τραβήξεις και να αρνηθείς.

    Ζήτα να παραμείνεις στην παλαιά γραμμή που έχεις και συμβόλαιο. Δεν μπορούν να σου κάνουν μονομερώς αναβάθμιση και να σε υποχρεώσουν σε αύξηση ή πληρωμή.

    Είναι θέμα δικό σου πόσο θέλεις να το τραβήξεις. Δεν είναι κακό παντως να δοκιμάσεις, μήπως καταφέρεις δωρεαν εξοπλισμό.

    Thanks για την απάντηση! Τελικά είπα να μην το τραβήξω από τη στιγμή που δεν είναι κανένα τρελό ποσό και έχω άλλα πράγματα που τρέχουν αυτή την περίοδο.

    Ενημερωτικά για τους υπόλοιπους, μου είπαν ότι θα κάνει 1,5 μήνα η όλη διαδικασία γιατί είναι σε έλλειψη ο εξοπλισμός. Ρώτησα ποιο modem θα μου δώσουν αλλά δεν γνώριζε. Υποθέτω ότι θα είναι το H288.

  8. #113
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα, εχει αλλαξει τιποτα με τον περιορισμο σε ρουτερ και τους κωδικους ιντερνετ;

  9. #114
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102393/10238
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 2,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν εννοείς το θεμα της τηλεφωνίας, όχι δεν έχει αλλάξει δυστυχώς. Έχω ένα Fritz!7590 πίσω από ένα ZTE. Θα το μάθουν στην AVM και θα με κάνουν block!

  10. #115
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lnds500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για την απάντηση! Τελικά είπα να μην το τραβήξω από τη στιγμή που δεν είναι κανένα τρελό ποσό και έχω άλλα πράγματα που τρέχουν αυτή την περίοδο.

    Ενημερωτικά για τους υπόλοιπους, μου είπαν ότι θα κάνει 1,5 μήνα η όλη διαδικασία γιατί είναι σε έλλειψη ο εξοπλισμός. Ρώτησα ποιο modem θα μου δώσουν αλλά δεν γνώριζε. Υποθέτω ότι θα είναι το H288.
    Δεν εχει εγκριθει ακομα η παροχη του 288 σε οικιακους συνδρομητες οποτε μαλλον 267 ή 68 ΖΤΕ θα ξαναπαρεις.....
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  11. #116
    Εγγραφή
    01-02-2017
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εμένα μετά από 3 μήνες χρήσης, μού χάλασε το 267 και δυστυχώς πάλι το ίδιο μού έδωσαν χτες. Χάλια μαύρα....

  12. #117
    Εγγραφή
    08-07-2016
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτό το H298A που υπάρχει στο eBay το έχει δοκιμάσει κάποιος ; Γενικά υπάρχει aftermarket router για 50αρα voip να πετάξω το zte της nova?Εχω βάλει και bridged ένα router της ASUS (AC68U) και repeaters ..τίποτα είναι άχρηστο .

  13. #118
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wrangler10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το H298A που υπάρχει στο eBay το έχει δοκιμάσει κάποιος ; Γενικά υπάρχει aftermarket router για 50αρα voip να πετάξω το zte της nova?Εχω βάλει και bridged ένα router της ASUS (AC68U) και repeaters ..τίποτα είναι άχρηστο .
    Fritz 7490 πληρωνεις κατι παραπανω αλλα πιστεψε με θα ξενοιασεις και θα δεις διαφορα!!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  14. #119
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fritz 7490 πληρωνεις κατι παραπανω αλλα πιστεψε με θα ξενοιασεις και θα δεις διαφορα!!!!
    +1 από εμένα για το 7490.
    Εκτός βέβαια αν έχεις τηλεφωνία μέσω voip την οποία σε ενδιαφέρει να χρησιμοποιείς.
    Για την ώρα, το voip παίζει μόνο με τον εξοπλισμό της Forthnet.
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  15. #120
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα,ενοχλησα και εγω στην νοβα για ενα θεμα και τους ανεφερα οτι εχω αγορασει διαφορετικο μοντεμ απο αυτο της εταιρειας,μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω υποστηριξη με αλλο ρουτερ(στην περιπτωση μου το tp link 9980)και μου ειπαν οτι κανουνε αντικατασταση σαν εταιρεια το παλιο tg788vn 3 δωρεαν με το zte 288 οποτε εκανα την αιτηση και περιμενω να μου το φερουν δωρεαν οπως με ενημερωσαν.ειμαι πελατης επαγγελματικου.

Σελ. 8 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας