Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 235
  1. #1
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Καλησπερα παιδια

    Αν και ειμαι ευχαριστημενος πολυ απο την nova απο θεμα ταχυτητας το θεμα με το upload και το download υπαρχει για το zte

    Σημερα καλεσα το τεχνικο τμημα και θα μου το αντικαταστησουν με ενα zte 288 οπου βγηκε μια βδομαδα τωρα στην nova

    Εχουν ανοιξει αιτημα αντικαταστασης και θα παω να το παραλλαβω απο δευτερα αν υπαρχει λογο οπως μου ειπαν ειναι πολυ καινουργιο αλλα πιστευω κερατσινι η κορυδαλλο η πειραια θα υπαρχει

    Αν ολα τα παραπανω (ισχυουν) (και το λεω αυτο γιατι πολλες φορες λενε αλατι αλλων στην nova) θα ενημερωσω για την λειτουργια του στο download/upload

  2. #2
    Εγγραφή
    22-11-2014
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια

    Αν και ειμαι ευχαριστημενος πολυ απο την nova απο θεμα ταχυτητας το θεμα με το upload και το download υπαρχει για το zte

    Σημερα καλεσα το τεχνικο τμημα και θα μου το αντικαταστησουν με ενα zte 288 οπου βγηκε μια βδομαδα τωρα στην nova

    Εχουν ανοιξει αιτημα αντικαταστασης και θα παω να το παραλλαβω απο δευτερα αν υπαρχει λογο οπως μου ειπαν ειναι πολυ καινουργιο αλλα πιστευω κερατσινι η κορυδαλλο η πειραια θα υπαρχει

    Αν ολα τα παραπανω (ισχυουν) (και το λεω αυτο γιατι πολλες φορες λενε αλατι αλλων στην nova) θα ενημερωσω για την λειτουργια του στο download/upload
    ποιο ΕΙΝΑΙ αυτο το ρουτερ?ποιος είναι ο τύπος του?288 δεν υπάρχει modem-router Vdsl Voip

  3. #3
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makisst2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο ΕΙΝΑΙ αυτο το ρουτερ?ποιος είναι ο τύπος του?288 δεν υπάρχει modem-router Vdsl Voip
    Ειναι το ZTE ZXHN H288A αλλα δεν εχει παει ακομα στα καταστηματα και εγω που το εψαξα δεν βρηκα φωτο η κατι αλλο εδω και μια μιση βδομαδα βγηκε περιμενω τελικα να το παρω και εγω γιατι με το upload και wifi το 267 δεν παλευεται

  4. #4
    Εγγραφή
    13-05-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Το ZTE H288A θα είναι Dual band εαν δεν κάνω λάθος.Απλά νομίζω θα περιμένεις αρκετά μέχρι να βγεί στα καταστήματα.

    Εάν καταφέρεις και το βρεις άφησε ένα μήνυμα εδώ γιατί με ενδιαφέρει και εμένα.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παιδια ναι, το H267N ειναι χαλι. Του εχουν αφαιερεσει και αρκετα πραγματα με το NOVA/Forthnet firmware που εχουν βαλει. Ουτε καν guest wifi δεν εχει, εστω στα 2.4GHz

    Αναβαθμισα προσφατα σε VDSL και αναγκαστικά το παντρευτηκα και εγω. Μεχρι τωρα ειχα το D-Link 2750B σε ADSL και απλα ειναι βραχος. Ουτε ενα προβλημα. Ουτε ενα.

    Μια ερωτηση αν μπορειτε να βοηθησετε... Μπορω να χρησιμοποιησω το παλιο μου modem/router ως router π.χ. το D-Link 2750B που ειχα, να αναλαμβανει ρολο Wifi και DHCP?

    Οσο και αν το παλεψα, δεν τα καταφερα.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι το ZTE ZXHN H288A αλλα δεν εχει παει ακομα στα καταστηματα και εγω που το εψαξα δεν βρηκα φωτο η κατι αλλο εδω και μια μιση βδομαδα βγηκε περιμενω τελικα να το παρω και εγω γιατι με το upload και wifi το 267 δεν παλευεται
    δεν υπαρχει τετοιο ροθτερ ρε παιδια

  7. #7
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει τετοιο ροθτερ ρε παιδια
    Μπορεις να καλεσεις το τεχνικο τμημα της nova να στο επιβεβαιωσουν φιλε μου οσο και να το ψαξεις δεν προκυτε να το βρεις στο ιντερνετ

  8. #8
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    @sakels: Από την σελίδα της ΖΤΕ...

    https://www.zte.com.cn/global/produc...cpe/2017071811

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΖΤΕ.jpg 
Εμφανίσεις:  131 
Μέγεθος:  118,3 KB 
ID: 207473

    Πάντως μην περιμένετε να είναι τπτ της προκοπής και αυτό. Γενικά τα ΖΤΕ είναι τραγικά γιατί έχουν CPU της MediaΤek που προοριζόταν για κινητά και δεν είναι για πολλά πολλά. Και επιπλέον, με τα τραγικά Custom Firmware που "γράφουν" οι Κινέζοι για τους Παρόχους, γίνονται ακόμη χειρότερα. Ο σκοπός είναι να μπορείς να κάνεις Bridge πίσω από αυτό και να βάλεις κάτι σοβαρό να κάνεις την δουλειά σου...

  9. #9
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    @sakels: Από την σελίδα της ΖΤΕ...

    https://www.zte.com.cn/global/produc...cpe/2017071811

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΖΤΕ.jpg 
Εμφανίσεις:  131 
Μέγεθος:  118,3 KB 
ID: 207473

    Πάντως μην περιμένετε να είναι τπτ της προκοπής και αυτό. Γενικά τα ΖΤΕ είναι τραγικά γιατί έχουν CPU της MediaΤek που προοριζόταν για κινητά και δεν είναι για πολλά πολλά. Και επιπλέον, με τα τραγικά Custom Firmware που "γράφουν" οι Κινέζοι για τους Παρόχους, γίνονται ακόμη χειρότερα. Ο σκοπός είναι να μπορείς να κάνεις Bridge πίσω από αυτό και να βάλεις κάτι σοβαρό να κάνεις την δουλειά σου...
    Εχεις ενα δικιο και σεβωμαι αυτο που λες αλλα ο λογος που το αντικαθιστουν ειναι τα προβληματα στο upload και download μεσω wifi

    Οπως και να εχει θα το δοκιμασω να δω τι λεει και αυτο οποτε το παραλλαβω

    Θεωρω πως αυτο πρεπει να διορθωθει καποτε απο τις εταιριες που δεινουν σαπια ρουτερ,επησεις θεωρω πως ειναι καγκουρια και ειναι γνωμη μου αυτη να βαλω παραλληλο ρουτερ δλδ το αυτονοητο για να δουλεψει σωστα το wifi αυτη θα ειναι η τελευταια μου επιλογη αν δεν διορθωθει

  10. #10
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις ενα δικιο και σεβωμαι αυτο που λες αλλα ο λογος που το αντικαθιστουν ειναι τα προβληματα στο upload και download μεσω wifi
    Τα ίδια προβλήματα είχε και το ίδιο ακριβώς μοντέλο ΖΤΕ της Cyta όταν παίζει σε VDSL. Με το WiFi σερνόταν. Έβγαλαν διόρθωση, βελτιώθηκε, αλλά σε μεγάλο traffic γενικά μπουκώνει και αρχίζει πάλι να σέρνεται. Σε αυτό φταίει καθαρά η CPU και το throttling που κάνει λόγω υπερθέρμανσης. Έχουν μέσα μια ψευτοψύκτρα αλλά δεν μπορεί να κάνει και πολλά. Γενικά σαν CPE είναι αυτό που λέμε του κιλού και ζήτημα να τους στοιχίζουν κανά 10€ αγορά. Δεν είναι τυχαίο που ένα σωστό VoIP CPE ξεκινάει από τα 100€ και ανεβαίνει...

  11. #11
    Εγγραφή
    02-07-2010
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    πολλοί λένε για AP πίσω από την πατάτα το ZTE, ωστόσο με την ταλαιπωρία που έχω υποστεί δεν το εμπιστεύομαι ούτε σαν modem.
    Αν πχ γίνει καμιά επανεκκίνηση ποιος θα φταίει, το ΖΤΕ ή η γραμμή;
    Ποιος μου λέει πως παίζει καλά ως μόντεμ;

  12. #12
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aleale Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλοί λένε για AP πίσω από την πατάτα το ZTE, ωστόσο με την ταλαιπωρία που έχω υποστεί δεν το εμπιστεύομαι ούτε σαν modem.
    Αν πχ γίνει καμιά επανεκκίνηση ποιος θα φταίει, το ΖΤΕ ή η γραμμή;
    Ποιος μου λέει πως παίζει καλά ως μόντεμ;
    Εμενα επανεκινηση χωρις η γραμμη να εχει καποιο προβλημα δεν μου εχει κανει ποτε,οτι μπουκωνει ομως ναι και συνφωνω οτι ειναι απαισιο στο upload & download μεσω wifi

    Συνηθως οι επανεκινησεις οφειλονται στην γραμμη και οποιο ρουτερ και να εχεις πιστευω δεν σου κανει μονο του επανεκινηση

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια προβλήματα είχε και το ίδιο ακριβώς μοντέλο ΖΤΕ της Cyta όταν παίζει σε VDSL. Με το WiFi σερνόταν. Έβγαλαν διόρθωση, βελτιώθηκε, αλλά σε μεγάλο traffic γενικά μπουκώνει και αρχίζει πάλι να σέρνεται. Σε αυτό φταίει καθαρά η CPU και το throttling που κάνει λόγω υπερθέρμανσης. Έχουν μέσα μια ψευτοψύκτρα αλλά δεν μπορεί να κάνει και πολλά. Γενικά σαν CPE είναι αυτό που λέμε του κιλού και ζήτημα να τους στοιχίζουν κανά 10€ αγορά. Δεν είναι τυχαίο που ένα σωστό VoIP CPE ξεκινάει από τα 100€ και ανεβαίνει...
    Το μεγαλυτερο ατου του 288 ειναι πως ειναι κ 5g τωρα ποσο πατατα θα ειναι θα δουμε στην πραξη αλλα αν ειναι 30% καλυτερο λεω εγω απο το 267 στα σημεια upload k wifi για μενα ειναι αθλος

  13. #13
    Εγγραφή
    22-11-2014
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Φιλο!! κανένα νέο!! το πήρες?

  14. #14
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makisst2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλο!! κανένα νέο!! το πήρες?
    Ειμαι σε επικοινωνια με το καταστημα της nova στο κερατσινι και μολις το φερουν θα το παραλλαβω φιλε μου

  15. #15
    Εγγραφή
    22-11-2014
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι σε επικοινωνια με το καταστημα της nova στο κερατσινι και μολις το φερουν θα το παραλλαβω φιλε μου
    Αγαπητέ φίλε, έχεις καταλάβει οτι κρεμόμαστε απο τα χηλή σου έτσι? xaxa!!

Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας