Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 235
  1. #46
    Εγγραφή
    01-02-2017
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Συμφωνώ ότι η ΕΕΤΤ δε θα είναι λύση διότι με το 267 έχω internet και τηλέφωνο, απλά με πολλά θέματα. Η Nova ομολογουμένως έδειξε ενδιαφέρον για το θέμα μου, τόσο με προσωπικά μηνύματα, όσο και με επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα τους. Δυστυχώς ενώ αναγνωρίζουν ότι με το ρούτερ τους τα πάντα σέρνονται και μπουκώνουν, σε πλήρη αντίθεση με το ρούτερ της wind που έχω στην κατοχή μου, αρνούνται πεισματικά να μου δώσουν έστω και με χρέωση το zte288. Αρχικά μου είπαν ότι το παρέχουν μόνο σε επαγγελματικά προγράμματα και αργότερα, προφανώς για να με ξεφορτωθούν, ότι ίσως να μην είναι συμβατό με τη γραμμή μου!!!!! Έλεος!!!! Κλείνοντας την επικοινωνία μας ο τεχνικός μου είπε ότι το αρμόδιο τμήμα θα τσεκάρει τις ρυθμίσεις του voip μήπως αυτό φρενάρει και μπουκώνει το ρουτερ. Οπως όλα δείχνουν, θα με αφήσουν με το zte267 το οποίο θα αναγκαστώ να πετάξω και να χρησιμοποιώ το 268 της wind. Τουλάχιστον θα έχω καλύτερο internet κι από τηλέφωνο θα ενημερώσω τους γνωστούς ότι έχω μόνο κινητό.... Και μπήκαμε στο σωτήριο έτος 2010!!!Πραγματικά λύπάμαι για την εξέλιξη του προβλήματος μου διότι είμαι σχεδόν 20 χρόνια "ορκισμένος" πελάτης τους. Εύχομαι να βρεθεί λύση αν και ειλικρινά δεν το πιστεύω με την αδιαλλαξία που έχουν. Η ειρωνία είναι ότι ακύρωσα την αρχική αίτηση μου στη wind διότι φοβόμουν το support τους.

  2. #47
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SilentFury Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται να κάνει τίποτα σε αυτή την περίπτωση, η υπηρεσία παρέχεται, ο εξοπλισμός δουλεύει, απλά οι προδιαγραφές του εξοπλισμού δεν είναι αρκετές για τη δουλειά του πελάτη. Άμα δεν παρεχόταν η υπηρεσία, άμα δεν του έδιναν VOIP ρουτερ αλλά ούτε τα στοιχεία VOIP για να βάλει άλλο εξοπλισμό τότε καλώς, κι εγώ μαζί. Πολύ γκρίζα ζώνη για να ασχοληθεί ο ΕΕΤΤ και υπάρχουν πολύ σημαντικότερες καταγγελίες που αξίζει να γίνουν.
    Και η Nova τον αλλάζει τον εξοπλισμό εαν τίποτα άλλο δεν εξυπηρετήσει, όπως είπα υπάρχει και το TG788vn, απλά δεν δίνει το συγκεκριμένο ρουτερ, το Η288Α. Μην κάνουμε καραμέλα και τον ΕΕΤΤ και χαθεί η σημασία του όπως άλλα πολλά τώρα που υπάρχει ένα τέτοιο εργαλείο για συνδρομητές.
    Θα πρότεινα να ενημερώσεις τον πάροχό σου για τις υποχρεώσεις του στα πλαίσια της Δικτυακής Ουδετερότητας και αν δεν υπάρξει ανταπόκριση να προχωρήσεις σε καταγγελία προς την ΕΕΤΤ.


  3. #48
    Εγγραφή
    16-04-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47238/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288a
    SNR / Attn
    28/9(dB) / 0/11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά από νέο ερώτημα προς τη Nova και την επιβεβαίωση ότι δεν δίνουν το νέο ρουτερ ακόμα σε αναβαθμίσεις κλπ μου ανέφεραν πως όποιος συνδρομητής παραπονεθεί κάνουν κάποιες ρυθμίσεις στον εξοπλισμό (267) και φτιάχνει το πρόβλημα. Επίσης είπαν πως σύντομα οι ρυθμίσεις θα δοθούν σε update για όλους τους συνδρομητές. Έχει κανείς κάνει καμμία κίνηση προς τη nova για να του λύσουν το πρόβλημα με τον εξοπλισμό να μάθουμε αν ισχύουν στην πράξη όλα αυτά?

  4. #49
    Εγγραφή
    18-01-2019
    Περιοχή
    RHODOS
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    19999/199979
    ISP
    cosmote
    Router
    spertport plus
    SNR / Attn
    13.4(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους!!μου έχουν αντικαταστήσει το ρούτερ zte288a σε vdsl 100 . πραγματικά είναι ένα πάρα πολύ καλό ρούτερ και με wifi στα 5ghz.αυτο που θα ηθελα είναι αν υπάρχει firmware για αυτό το ρούτερ εκτός της Νόβας.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2020-01-20-11-47-46-618_com.android.chrome.jpg  


  5. #50
    Εγγραφή
    19-12-2019
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    UNSPECIFIED
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theo170 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους!!μου έχουν αντικαταστήσει το ρούτερ zte288a σε vdsl 100 . πραγματικά είναι ένα πάρα πολύ καλό ρούτερ και με wifi στα 5ghz.αυτο που θα ηθελα είναι αν υπάρχει firmware για αυτό το ρούτερ εκτός της Νόβας.
    το εψαξα και εγω αυτο ....
    νομιζω ομως οτι ειναι αρκετα νωρις για κατι τετοιο

    εχεις επαγγελματικο συμβολαιο και στο εδωσαν ?

  6. #51
    Εγγραφή
    01-02-2017
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κι εγώ πριν από 5 λεπτά μιλούσα πάλι με Nova. Με πήραν για να μάθουν αν βελτιώθηκε το πρόβλημα μου. Τους εξήγησα τα διάφορα θέματα που μου δημιουργεί το 267 και για άλλη μια φορά αρνήθηκαν να μου δώσουν (με χρέωση) το 288. Απλά μου είπαν να στείλω το 267 προς έλεγχο μήπως το συγκεκριμένο κομμάτι έχει πρόβλημα....

  7. #52
    Εγγραφή
    18-01-2019
    Περιοχή
    RHODOS
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    19999/199979
    ISP
    cosmote
    Router
    spertport plus
    SNR / Attn
    13.4(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εψαξα και εγω αυτο ....
    νομιζω ομως οτι ειναι αρκετα νωρις για κατι τετοιο

    εχεις επαγγελματικο συμβολαιο και στο εδωσαν ?
    Όχι έχω απλή σύνδεση , απλα είχα προβλήματα με την τηλεφωνική γραμμή μου που είναι VoIP με το 267, τραγικό ρούτερ , νομίζω ότι θα αποσυρθεί το 267 και θα θα δεινουν το 288 απο ότι μου έχουν πει η τεχνική στην Ρόδο μόνο για της κατοσταρες.

  8. #53
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Σήμερα στο κατάστημα της Πάτρας, δυστυχώς μου έδωσαν για νέα σύνδεση το H267N. Όταν συνδεθεί η γραμμή θα τους κράξω λίγο μπας και μου δώσουν το καινούργιο H288N.

  9. #54
    Εγγραφή
    18-01-2019
    Περιοχή
    RHODOS
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    19999/199979
    ISP
    cosmote
    Router
    spertport plus
    SNR / Attn
    13.4(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα στο κατάστημα της Πάτρας, δυστυχώς μου έδωσαν για νέα σύνδεση το H267N. Όταν συνδεθεί η γραμμή θα τους κράξω λίγο μπας και μου δώσουν το καινούργιο H288N.
    Πιστεύω ότι θα σου το δώσουν ,άσε να περάσει κανένας μήνας και μετά ζήτησε τό.Σε τι ταχύτητα συγχρονισμού είσαι τώρα!?

  10. #55
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theo170 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι θα σου το δώσουν ,άσε να περάσει κανένας μήνας και μετά ζήτησε τό.Σε τι ταχύτητα συγχρονισμού είσαι τώρα!?
    Όταν μου φτιάξει τη γραμμή σωστά ο ΟΤΕ θα σου απαντήσω!

  11. #56
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν μου φτιάξει τη γραμμή σωστά ο ΟΤΕ θα σου απαντήσω!
    Έτοιμη η γραμμή!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova 270120.png 
Εμφανίσεις:  156 
Μέγεθος:  21,6 KB 
ID: 210995

  12. #57
    Εγγραφή
    18-01-2019
    Περιοχή
    RHODOS
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    19999/199979
    ISP
    cosmote
    Router
    spertport plus
    SNR / Attn
    13.4(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτοιμη η γραμμή!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova 270120.png 
Εμφανίσεις:  156 
Μέγεθος:  21,6 KB 
ID: 210995
    Καλορίζικη φίλε.Μια χαρά είναι ,μπες στης ρυθμίσεις του ρούτερ και απενεργοποιήσετε το sra είναι στο modulation η στο WAN. ,για να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theo170 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικη φίλε.Μια χαρά είναι ,μπες στης ρυθμίσεις του ρούτερ και απενεργοποιήσετε το sra είναι στο modulation η στο WAN. ,για να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα.
    Και να ελέγξετε την τηλεφωνική σας μπριζα , διότι βλέπω πολλά fec error.εγω είμαι σε fastpath mode και δεν μου ανεβάζει fec error.

  13. #58
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theo170 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να ελέγξετε την τηλεφωνική σας μπριζα , διότι βλέπω πολλά fec error.εγω είμαι σε fastpath mode και δεν μου ανεβάζει fec error.
    Τι χρειάζεται να κοιτάξω δηλαδή;

  14. #59
    Εγγραφή
    01-02-2017
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    [QUOTE=theo170;6740924]Καλορίζικη φίλε.Μια χαρά είναι ,μπες στης ρυθμίσεις του ρούτερ και απενεργοποιήσετε το sra είναι στο modulation η στο WAN. ,για να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα.

    - - - Updated - - -

    Πάντως σε εμένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Χωρίς το sra συγχρονίζω στα 82000kbps. Όταν το ενεργοποιώ, μετά από 10 λεπτά φτάνει στα 97000kbps

  15. #60
    Εγγραφή
    18-01-2019
    Περιοχή
    RHODOS
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    19999/199979
    ISP
    cosmote
    Router
    spertport plus
    SNR / Attn
    13.4(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=chriskapa;6741246]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theo170 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικη φίλε.Μια χαρά είναι ,μπες στης ρυθμίσεις του ρούτερ και απενεργοποιήσετε το sra είναι στο modulation η στο WAN. ,για να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα.

    - - - Updated - - -

    Πάντως σε εμένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Χωρίς το sra συγχρονίζω στα 82000kbps. Όταν το ενεργοποιώ, μετά από 10 λεπτά φτάνει στα 97000kbps
    Πολύ παράξενο μου φαίνεται φίλε. Συνήθως το sra μειώνει το snr και έχει μεγαλύτερο συχρονησμο το ρούτερ.σημερα έχει βγει καινούργιο firmware για το zte 267 αν δεν σας έχει έρθει τοτες να τους πάρετε τηλέφωνο γιανα σας το περάσουν.

Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας