Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Έχω συμβόλαιο στη WIND για άλλο ένα χρόνο ( έκανα 2ετές το Σεπτέμβρη του 2018 )

    Το συμβόλαιο περιλαμβάνει :
    -Κινητό με 700 λεπτά ομιλ. , 70 μηνύματα και 2GB
    -Μία κάρτα SIM με 1GB δώρο κάθε μήνα που την έχω στο tablet. Τους τελευταίους 6 μήνες δε το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου το 1GB
    -Σταθερό με 300 λεπτά προς κινητά και 24άρι ίντερνετ.

    Για να διακόψω το συμβόλαιο, το πέναλτι για το σταθερό είναι 71,50 € και για το κινητό 88,40 € τουτέστιν 160 € σύνολο.
    Για τις παραπάνω παροχές πληρώνω περίπου 65 € το μήνα.
    Θεωρητικά 65 χ 11 μήνες ακόμα = 715 + 160 πέναλτι = 875 € .

    Έχω επίσης εταιρικό κάρτα της Q με 10 € και παρέχει 1,5GB + 1GB δώρο και 1500 λεπτά ομιλίας προς όλους.
    Τώρα πήρε και ο γιος δεύτερο φοιτητικό Vodafone CU το οποίο σε συνδυασμό με την κάρτα Q με καλύπτει άνετα. Άρα 20 € το μήνα για κινητό.

    Για το σταθερό η γραμμή είναι στο σπίτι της μάνας μου και δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις μιας και το ίντερνετ χρησιμοποιείται μια φορά τη βδομάδα όποτε πάμε. Βρήκα Cosmote με 29,90 € και υπάρχει και μία σύνδεση με 19,90 € μέσω online που δεν έχω βρει πως την κάνεις.

    Άρα κινητό 20 χ 11 μήνες = 220 €
    Σταθερό το χειρότερο σενάριο 30 χ 11 = 330 €. Σύνολο 550 € μέχρι του χρόνου το Σεπτέμβρη και όφελος 325 €.

    Το θέμα είναι μπορεί να προκύψει κάποια παγίδα ????

    Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον φίλο απαντήσει.

    Υ.Γ. Παρακαλάω τόσο καιρό να με καλέσουν από την Cosmote για να μου κάνουν προσφορά για το σταθερό ( και να μην πάρω από τις στάνταρ τιμές στο ράφι ) και δεν παίρνει κανείς. Καλά, όλους τους καλείτε συνέχεια και τους σπάτε τα νεύρα, εμένα με έχετε ξεχάσει ?

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να διακόψω το συμβόλαιο, το πέναλτι για το σταθερό είναι 71,50 € και για το κινητό 88,40 € τουτέστιν 160 € σύνολο.
    Για τις παραπάνω παροχές πληρώνω περίπου 65 € το μήνα.
    Θεωρητικά 65 χ 11 μήνες ακόμα = 715 + 160 πέναλτι = 875 € .
    το πεναλτυ γιατι το υπολογιζεις? η το πεναλτυ θα πληρωσεις... ή τα παγια. οχι και τα 2 μαζι.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το σταθερό η γραμμή είναι στο σπίτι της μάνας μου και δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις μιας και το ίντερνετ χρησιμοποιείται μια φορά τη βδομάδα όποτε πάμε. Βρήκα Cosmote με 29,90 € και υπάρχει και μία σύνδεση με 19,90 € μέσω online που δεν έχω βρει πως την κάνεις.
    Σταθερό το χειρότερο σενάριο 30 χ 11 = 330 €. Σύνολο 550 € μέχρι του χρόνου το Σεπτέμβρη και όφελος 325 €.
    Αν θες μονο ιντερνετ εως 24 τοτε βρισκεις φοιτικο με 17€ vodafone ή αλλιως wind με 21€
    Δεν καταλαβαινω γιατι υπολογιζεις 11 μηνες. οτι συνδεση κανεις θα ειναι με 24 μηνες δεσμευση. βγαζεις περιεργα αποτελεσματα ετσι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι μπορεί να προκύψει κάποια παγίδα ????
    Παγιδα δεν υπαρχει. ολα ειναι κανονικα και ξεκαθαρα. Απλα πρεπει να δεις τι παροχες θελεις να εχεις.... για να δεις τι συνδεσεις θα κανεις.

    Επισης αν πηρες και επιδοτηση για συσκευη... εκτος το πεναλτυ θα πληρωσεις επιπλεον χρηματα αν σπασεις το συμβολαιο μονομερως..
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Φίλε μου έχεις δίκιο δεν πρέπει να υπολογίζω το πέναλτι.

    Τη σύγκριση την κάνω μέχρι του χρόνου το Σεπτέμβρη γιατί τότε λήγει το υπάρχον συμβόλαιο που έιναι σε ισχύ.
    Επιδότηση συσκευής δεν έχω πάρει. Νομίζω ότι η επιδότηση είναι στο μηνιαίο ποσό του λογαρισμού. Τώρα που θυάμαι νομίζω το αναφέρει και στο λογαριασμό. Νομίζω ότι με συμφέρει έτσι κι αλλιώς. Όταν κάνω την κίνηση και με πάρουν τηλέφωνο θα ξέρω ακριβώς. Είμαι περίεργος για το τι θα ακούσω, όσον αφορά το ποσό εννοώ. Αυτό το πέναλτι που γράφω μου το είπαν από κατάστημα wind.

    Για σταθερό το φοιτητικό πακέτο θα το κοιτάξω.

    Όσον αφορά τη wind είμαι με συμβόλαιο από το μακρινό 1995 με διακοπή τριών μηνών το 2008 στην Cosmote. Ειδικά εκείνα τα χρόνια μπορεί να ήμουν και 10 χρόνια χωρίς ανανέωση συμβολαίου και δεν έπαιρνα ούτε 1 ευρώ επιδότηση. Και τις ανανεώσεις τις κυνήγαγαν έκαναν εδώ και 15 χρόνια σχεδόν όλοι.
    Πλέον δε νομίζω ότι θα ξαναασχοληθώ με την εν λόγω εταιρεία.

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το συμβολαιο που λες οτι πηρες με 65€ τι αρχικη τιμη ειχε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τη wind είμαι με συμβόλαιο από το μακρινό 1995 με διακοπή τριών μηνών το 2008 στην Cosmote. Ειδικά εκείνα τα χρόνια μπορεί να ήμουν και 10 χρόνια χωρίς ανανέωση συμβολαίου και δεν έπαιρνα ούτε 1 ευρώ επιδότηση. Και τις ανανεώσεις τις κυνήγαγαν έκαναν εδώ και 15 χρόνια σχεδόν όλοι.
    Πλέον δε νομίζω ότι θα ξαναασχοληθώ με την εν λόγω εταιρεία.
    Δεν ειναι κανονας αυτο. Οσο εχεις ενα συμβολαιο αυτο συνεχιζε και γινοταν αοριστου.

    Οσοι δεν ειχαν τι να κανουν πηγαινανε απο εταιρια σε εταιρια με φορητοτητες μπας και γλυτωσουν 1 € .
    Πολλοι την πατησαν βεβαια και πληρωσαν καποια παγια επιπλεον ή πεναλτυ... και μπαιναν εδω και γραφαν.. ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ οι ταδε..

    Θα πρεπει να δεις τι αναγκες εχεις σημερα και αυριο και με αυτα να βρεις κατι που σε εξυπηρετει.

    edit: μιας και εχω ασχοληθει με ολες τις εταιριες... πλεον βλεπω οτι η cosmote παει σφαιρα "σε τεχνολογικους" τομεις.
    Σαν εξυπηρετηση ολοι τα ιδια ειναι. οταν δεν εχεις προβλημα ολα καλα. οταν παρουσιαστει κατι....την ιδια αντιμετωπιση εχεις παντου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 08-10-19 στις 11:28.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Το συμβόλαιο ξεκίνησε αν θυμάμαι καλά τον Σεπτέμβρη του 2017 με 48 €. Νομίζω ότι σπίτι έχω το διαφημιστικό φυλλάδιο. Το συμβόλαιο ήταν για 1,5 χρόνο. Στον ένα χρόνο με ζάλισαν για ανανέωση και μου έκανε εντύπωση γιατί ήμουν σίγουρος ότι ήταν για 1,5. Τέλος πάντων πέρισυ το ανανέωσα για δύο.

    Στην πορεία τα 48 € λόγω κάποιων φόρων, τελών κλπ έγιναν 52 € και στην περσινή ανανέωση 58 €. Απλά πέρισυ αυξήθηκαν τα λεπτά από 600 σε 700 και τα μην από 60 σε 70.
    Τελευταία έρχεται 60-65 χωρίς να ξεφελυγω καθόλου από αυτά που δικαιούμαι. Κια τα ψάχνω από τη εφαρμογή στον πόντο. Τώρα που ανέφερα εφαρμογή ( my wind ) , είναι και αυτό ένα θέμα τον τελευταίο μήνα που δεν δουλεύει.

    Σ' αυτό που λες έχεις δίκιο. Άμα προκύψει πρόβλημα άστα !

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο ξεκίνησε αν θυμάμαι καλά τον Σεπτέμβρη του 2017 με 48 €. Νομίζω ότι σπίτι έχω το διαφημιστικό φυλλάδιο. Το συμβόλαιο ήταν για 1,5 χρόνο. Στον ένα χρόνο με ζάλισαν για ανανέωση και μου έκανε εντύπωση γιατί ήμουν σίγουρος ότι ήταν για 1,5. Τέλος πάντων πέρισυ το ανανέωσα για δύο.

    Στην πορεία τα 48 € λόγω κάποιων φόρων, τελών κλπ έγιναν 52 € και στην περσινή ανανέωση 58 €. Απλά πέρισυ αυξήθηκαν τα λεπτά από 600 σε 700 και τα μην από 60 σε 70.
    Τελευταία έρχεται 60-65 χωρίς να ξεφελυγω καθόλου από αυτά που δικαιούμαι. Κια τα ψάχνω από τη εφαρμογή στον πόντο. Τώρα που ανέφερα εφαρμογή ( my wind ) , είναι και αυτό ένα θέμα τον τελευταίο μήνα που δεν δουλεύει.

    Σ' αυτό που λες έχεις δίκιο. Άμα προκύψει πρόβλημα άστα !
    Δεν καταλαβες. Οταν ανανεωσες το συμβολαιο.... σου ειπαν οτι πχ το πακετο εχει 100€ και θα στο δωσουν με την επιδοτηση παγιου στην τιμη των 65€.
    Θα πρεπει να τα βρεις αυτα. αν σπασεις το συμβολαιο θα πρεπει να πληρωσεις το πεναλτυ συν την επιδοτηση (διαφορα τιμης) επι τους μηνες που υπολειπονται.
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Βρε το κατάλαβα αλλά δεν το έχω κάπου. Και πες ότι είναι έτσι, προστίθεται πάνω στο πέναλτι που μου έχουν πει ?
    Άμεσα θα το μάθω μιας και έκανα μόλις αίτηση στη Vodafone για σταθερό με 24άρι internet με 20,44 € τελικό.
    Τώρα θ' αρχίσουν τα όργανα

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε το κατάλαβα αλλά δεν το έχω κάπου. Και πες ότι είναι έτσι, προστίθεται πάνω στο πέναλτι που μου έχουν πει ?
    Άμεσα θα το μάθω μιας και έκανα μόλις αίτηση στη Vodafone για σταθερό με 24άρι internet με 20,44 € τελικό.
    Τώρα θ' αρχίσουν τα όργανα
    Για μενα εισαι λαθος που κανεις συμβολαια ετσι στα γρηγορα.

    Σαφως και προστιθεται στο πεναλτυ. το ενα ειναι "τιμωρια" επειδη σπας το συμβολαιο μονομερως και το αλλο ειναι απλη επιστροφη αυτου που εχεις επωφεληθει.

    Τα οργανα γιατι να αρχισουν? ολα ξεκαθαρα ειναι.
    The gr81 .

  9. #9
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Η κίνηση είναι βιαστική αλλά έχουν γίνει διάφορα και δεν θέλω να αναφερθώ και να κουράσω.
    Μπορώ να δεχθώ ότι όλα όσα έχουν γίνει είναι στο μυαλό μου και η πραγματικότητα είναι άλλη, αλλά το σίγουρο είναι ότι 65 € το μήνα για τις παραπάνω παροχές είναι πολλά.

    Τα όργανα αρχίζουν γιατί περιμένω να ακούσω το νούμερο της ποινής.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κίνηση είναι βιαστική αλλά έχουν γίνει διάφορα και δεν θέλω να αναφερθώ και να κουράσω.
    Μπορώ να δεχθώ ότι όλα όσα έχουν γίνει είναι στο μυαλό μου και η πραγματικότητα είναι άλλη, αλλά το σίγουρο είναι ότι 65 € το μήνα για τις παραπάνω παροχές είναι πολλά.

    Τα όργανα αρχίζουν γιατί περιμένω να ακούσω το νούμερο της ποινής.
    Δεν ειναι καθολου μικρο το ποσο. Γιαυτο και με βλεπεις να ειναι εναντιον των αποφασεων "εν βρασμο" .

    Οπως πολλες φορες ρωταω καποιους ... δινετε 25€/μηνα μονο για τηλεοραση novasports ? και μου λενε ναι. 600 ΕΥΡΩ/2ετια μονο για αθλητικα .

    τελωσπαντων.

    Ελπιζω να ειδες τα τελη που θα πληρωσεις την πρωτη φορα οπως και την προπληρωμη παγιου. μην ερθεις προ εκπληξεων.

    Οταν σε ενημερωσουν για το πεναλτυ κανε ενα κοπο και γραψε να μαθαινουμε και εμεις.
    The gr81 .

  11. #11
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Η Vodafone έχει τέλη σύνδεσης 50 - 80 € δε θυμάμαι ακριβώς. Το συμβόλαιο είναι για δύο χρόνια και η ποινή για να αποχωρήσεις είναι 120 € είτε φύγεις τον 1ο μήνα είτε τον 23ο. Τα τέλη σύνδεσης δεν τα χρεώνεσαι. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν τηλεφωνικά. Το router που έχω από την άλλη εταιρεία το κρατάω ως έχει.

    Η αλήθεια είναι ότι μπαίνεις στη vodafone, βάζεις το τηλέφωνο να σε καλέσουν για ενημέρωση και σε παίρνουν από μία εταιρεία πωλήσεων που συνεργάζεται με τη μαμά εταιρεία κλπ. Ζήτησα το συμβόλαιο στο email μου, πριν όμως μου το φέρει ο courrier για να του ρίξω μια ματιά και ρώτησα αν θα αναγράφει το συμβόλαιο επάνω το μηνιαίο πάγιο που μου είπαν.
    Εεεεεεε ξέρετε στο συμβόλαιο δε θα αναγράφει το ποσό. Τελικά μου είπε η κοπελιά ότι θα ρωτήσει τον προϊστάμενό της και θα με καλέσει πίσω. Περιμένω ακόμα ...

    Όπως και να ΄χει θα ενημερώσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hlias_3 : 08-10-19 στις 16:07.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlias_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone έχει τέλη σύνδεσης 50 - 80 € δε θυμάμαι ακριβώς. Το συμβόλαιο είναι για δύο χρόνια και η ποινή για να αποχωρήσεις είναι 120 € είτε φύγεις τον 1ο μήνα είτε τον 23ο. Τα τέλη σύνδεσης δεν τα χρεώνεσαι. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν τηλεφωνικά. Το router που έχω από την άλλη εταιρεία το κρατάω ως έχει.

    Η αλήθεια είναι ότι μπαίνεις στη vodafone, βάζεις το τηλέφωνο να σε καλέσουν για ενημέρωση και σε παίρνουν από μία εταιρεία πωλήσεων που συνεργάζεται με τη μαμά εταιρεία κλπ. Ζήτησα το συμβόλαιο στο email μου, πριν όμως μου το φέρει ο courrier για να του ρίξω μια ματιά και ρώτησα αν θα αναγράφει το συμβόλαιο επάνω το μηνιαίο πάγιο που μου είπαν.
    Εεεεεεε ξέρετε στο συμβόλαιο δε θα αναγράφει το ποσό. Τελικά μου είπε η κοπελιά ότι θα ρωτήσει τον προϊστάμενό της και θα με καλέσει πίσω. Περιμένω ακόμα ...

    Όπως και να ΄χει θα ενημερώσω.
    Μπορει στο εμαιλ να μην γραφει το παγιο.

    στο συμβολαιο που θα υπογραψεις ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ. να το κοιταξεις πριν υπογραψεις.
    The gr81 .

  13. #13
    Εγγραφή
    16-01-2006
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    άποψή μου, μη πληρώνεις τίποτα....τι εννοώ, περίμενε να τελειώσει το συμβόλαιο και φύγε σαν κύριος.
    Χθές με πήραν από cosmote και έκαναν σούπερ προσφορά (για μένα): 500 λεπτά σε κινητά, απερ. σε σταθερά, 24αρι ίντερνετ, κάθε μήνα για 2 χρόνια σε 2 νούμερα whats up (1 δικό μου,1 της γυναίκας) δώρο 300 λεπτά προς όλους και επιπλέον δωροεπιταγή 50€ για κατάστημα Γερμανός και όλα με 23,60 το μήνα. Στη wind δίνω 23,50 αλλά θέλω να φύγω γιατί είχα και πριν οτε και το ίντερνετ πάει σφαίρα, αλλά το συμβόλαιο (2ετές) λήγει αρχές Δεκέμβρη και δεν έχω σκοπό να πληρώσω ποινή και άλλες τέτοιες αηδίες, επομένως περιμένω να περάσει και ο Νοέμβριος και μετά βούρ...να πω ότι η πρώτη προσφορά του οτε ήταν από άλλο νούμερο στα 26€ και αυτός που με πήρε χθές ήταν από τμήμα φορητότητας.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnnyar Εμφάνιση μηνυμάτων
    άποψή μου, μη πληρώνεις τίποτα....τι εννοώ, περίμενε να τελειώσει το συμβόλαιο και φύγε σαν κύριος.
    Χθές με πήραν από cosmote και έκαναν σούπερ προσφορά (για μένα): 500 λεπτά σε κινητά, απερ. σε σταθερά, 24αρι ίντερνετ, κάθε μήνα για 2 χρόνια σε 2 νούμερα whats up (1 δικό μου,1 της γυναίκας) δώρο 300 λεπτά προς όλους και επιπλέον δωροεπιταγή 50€ για κατάστημα Γερμανός και όλα με 23,60 το μήνα. Στη wind δίνω 23,50 αλλά θέλω να φύγω γιατί είχα και πριν οτε και το ίντερνετ πάει σφαίρα, αλλά το συμβόλαιο (2ετές) λήγει αρχές Δεκέμβρη και δεν έχω σκοπό να πληρώσω ποινή και άλλες τέτοιες αηδίες, επομένως περιμένω να περάσει και ο Νοέμβριος και μετά βούρ...να πω ότι η πρώτη προσφορά του οτε ήταν από άλλο νούμερο στα 26€ και αυτός που με πήρε χθές ήταν από τμήμα φορητότητας.
    Φίλε μου, καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά θέλω να φύγω για διάφορους λόγους. Θα είχα φύγει από πέρυσι αλλά με πέτυχαν σε στιγμή που δεν είχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ και έκανα την ανανέωση. Δε μπορεί με 10 € καρτοκινητό να έχω λιγότερες παροχές και να δίνω 40+ €. Το σταθερό οκ, πάνω κάτω είναι το ίδιο, αλλά έχει κάτι χρεώσεις πολύ περίεργες και παρακολουθώ τα MB πλέον αλλά και τα λεπτά ομιλίας που δικαιούμαι Μήνα Μήνα 25 χρόνια. Για τέτοια διαστροφή μιλάμε.

    Επίσης μου ήρθαν 9 sms από 5ψήφιο τα οποία ποτέ δεν άνοιξα αλλά χρεώθηκα 15 €. Τέλος πάντων μπορεί να μη φταίει και σ' αυτό η wind αλλά η εξυπηρέτηση και οι πρακτικές της είναι άστα.
    Πριν 2-3 χρόνια μου δίνει ... δώρο κάποια λεπτά ομιλίας τα οποία όμως δεν ήταν δώρα αλλά κόστιζαν 1 €, το οποίο το είχε γράψει σε ένα λογαριασμό 2-3 μήνες πριν. Οι λογαριασμοί πληρώνονταν με πάγια εντολή και εγώ απλως τους αποθήκευα στο laptop. Δεν πρόσεξα ποτέ αυτό το πράγμα. Ποιος διαβάζει κάθε μήνα όλες τις σελίδες του λογαριασμού του ??
    Και έλεγε ότι όποιος δε θέλει το δώρο πρέπει να καλέσει με χρέωση !!!!! να διακόψει το δώρο !!!!! Σου παρέχει χωρίς να σε ρωτήσει μια παροχή με χρέωση και για να τη διακόψεις πρέπει να καλέσεις επίσης με χρέωση. Έκανα έγγραφο παράπονο στην ΕΕΤΤ και πήρα τα μονόευρα πίσω, δεν το άφησα έτσι.

    Τέλος πάντων περιμένω να με πάρουν να με ενημερώσουν για το πρόστιμο. Η Vodafone έστειλε το συμβόλαιο στο email και τα λέει όλα ξεκάθαρα.

  15. #15
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Γιατί δεν περιμένεις να βρείς κανένα δελτίο τύπου για αυξήσεις, αλλαγές κλπ, έτσι ώστε να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς πρόστιμο και χωρίς υποχρέωση?
    Ουκ ολίγα τέτοια δελτία τύπου βγαίνουν.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας