Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπερα σε ολους στο φορουμ και καλως σας βρηκα.

    Ειμαι πελατης της Cyta με προγραμμα σταθερης και internet που ληγει σε 1,5 χρονο. Με δεδομενη την προσπαθεια τους για μεταβαση ολου του πελατολογιου της Cyta σε προγραμματα της vodafone, μου εγινε πριν απο καμια 10αρια μερες τηλεφωνικη προσφορα απο τη Vodafone για να γινω πελατης τους με δικο τους αντιστοιχο προγραμμα με ελαφρως υψηλοτερη τιμη απο αυτο που εχω τωρα. Τους ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι και μου αντιπροτειναν το ιδιο ουσιαστικα προγραμμα ακομη φθηνοτερο απο οσο πληρωνω τωρα και απαλλαγμενο απο οποιοδηποτε τελος ενεργοποιησης (1,5-2€ το μηνα πιο φθηνο). Το προγραμμα εφοσον δεχομουν θα ισχυε για 2 χρονια απο τη στιγμη της νεας ενεργοποιησης του.

    Εδω ομως αρχιζει το περιεργο. Μου ειπαν οτι οι δυο τροποι για να προχωρησουμε με το νεο προγραμμα ειναι να μου στειλουν τη συμβαση με κουριερ, να την υπογραψω και να την παραλαβει, ή να μου τη στειλουν με email να την τυπωσω, να την υπογραψω και να τους τη στειλω επισης με email. Στην περιπτωση που επελεγα τον κουριερ ομως, το συμβολαιο που θα μου εστελναν και θα επρεπε να υπογραψω θα εγραφε οχι την τιμη που ειχαμε συμφωνησει, αλλα την επισημη τιμη του καταλογου τους, η οποια ειναι προφανως αρκετα ψηλοτερη. Η κυρια δικαιολογηθηκε οτι επειδη η προσφορα αυτη γινεται σε χιλιαδες συνδρομητες δεν προλαβαιναν να τυπωσουν χωριστα εντυπα για τον καθεναν! Θα ισχυε βεβαια παρολα αυτα (μου ειπε) η τιμη που συμφωνησαμε στο τηλεφωνο. Αν αντιθετα επελεγα το email με διαβεβαιωσε οτι θα γραφοταν στο pdf που θα μου εστελναν η τιμη που συμφωνησαμε. Δεχτηκα να το προχωρησουμε με τη δευτερη μεθοδο...

    Σημερα λοιπον δεχτηκα email απο μια αλλη κυρια της vodafone στο οποιο βρηκα συνημμενο το pdf της συμβασης που καλουμαι να υπογραψω. Και ενω στο email αναφερεται η συμφωνηθεισα τιμη, στους ορους συμβασης που καλουμαι να στειλω υπογραμμενους φαινεται μια τμη 14€ ψηλοτερη, καθως επισης και τελος ενεργοποιησης (το οποιο επισης στο email της η κυρια αναφερει οτι δεν θα κληθω να πληρωσω).

    Εχει συμβει και σε αλλους κατι παρομοιο τις τελευταιες μερες? Ποσο καλυμμενοι μπορει να ειναι οι καταναλωτες/πελατες τους απο ενα απλο email, τη στιγμη που οι οροι που θα υπογραψουν λενε άλλα?

  2. #2
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Πρόσεχε τι υπογράφεις για να μη βρεις το μπελά σου μέσα σε μια δαιδαλώδη εταιρία που δεν είναι εύκολο να βγάλεις άκρη.

    Αν ο πωλητής που σου τηλεφωνεί βαριέται να σου στείλει ακόμα και τα σωστά συμβόλαια μην είσαι σίγουρος ότι θα βγάλεις άκρη αργότερα , ειδικά αν έχει υπογράψει κάτι που δε θέλεις....
    Are you with Us?

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    γιατί δεν αφήνεις να λήξει η σύμβαση που έχεις με cyta, μήπως σε απειλούν ότι θα καταργήσουν το πρόγραμμα που έχεις τώρα ?? αφού την cyta την πήρε η Vodafone ? Μην υπογράψεις αν η τιμή που γράφει είναι πολύ παραπάνω από αυτό που πληρώνεις τώρα. Άλλη ερώτηση γιατί δεν σου κάνουν ανανέωση τηλεφωνικά η προσφορά τηλεφωνικά χωρίς να υπογράψεις κανένα χαρτί?? όπως γίνεται σε όλους τους συνδρομητές της Vodafone ?? cyta=vodafone…. αν ήμουν στην θέση σου δεν θα έκανα τίποτα και θα τους αγνοούσα.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΤΩ ΚΩΜΗ
    Να ζητησεις να διορθωθει η τελικη τιμη.
    Εγω με email τις υπαλληλου που συναψαμε το συμβολαιο, οτι δεν θα χρεωθω ενεργοποιηση κ εγκατασταση υπεγραψα το νεο συμβόλαιο που ειχε τις χρεωσεις και μετα απο πολυ κοπο και πολυ χρονο και αφου πληρωσα το ποσο τους εστειλα αποδεικτικα του e mail για αποχρεωση.

    Επισης μου χει τυχει να ανοιξω απο κινητο το συμβολαιο στο pdf και να φενεται κανονικα το τελος ενεργοποιησης και εγκαταστασης ενω οταν το ανοιξα απο υπολογιστή ηταν διεγραμμενο απο πανω.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί δεν αφήνεις να λήξει η σύμβαση που έχεις με cyta, μήπως σε απειλούν ότι θα καταργήσουν το πρόγραμμα που έχεις τώρα ?? αφού την cyta την πήρε η Vodafone ? Μην υπογράψεις αν η τιμή που γράφει είναι πολύ παραπάνω από αυτό που πληρώνεις τώρα. Άλλη ερώτηση γιατί δεν σου κάνουν ανανέωση τηλεφωνικά η προσφορά τηλεφωνικά χωρίς να υπογράψεις κανένα χαρτί?? όπως γίνεται σε όλους τους συνδρομητές της Vodafone ?? cyta=vodafone…. αν ήμουν στην θέση σου δεν θα έκανα τίποτα και θα τους αγνοούσα.
    Δεν με απειλησαν με οποιοδηποτε τροπο. Ο μονος λογος που με εκανε να προτιθεμαι να προχωρησω ηταν οτι μου προσφεραν καλυτερη τιμη απο αυτην που ηδη εχω.
    Στο γιατι δεν προχωρουν την αιτηση τηλεφωνικα μου απαντησαν οτι δεν εχει γινει ακομη η ενοποιηση τους με τη Cyta και τηλεφωνικα μπορει να γινει ανανεωση μονο στην ιδια εταιρεια.

    Ισχυει οντως αυτο που μου λενε, οτι οταν κανουν χαμηλοτερη προσφορα σε καποιον, αυτη δεν αναγραφεται ποτε στο συμβολαιο? Ειμαι σιγουρος οτι τα συμβολαια που υπεγραφα παλιοτερα, ειχαν γραμμενη πανω τη σωστη τιμη της προσφορας που μου ειχε γινει απο το τηλεφωνο.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παντως αν ηταν απο τα κεντρικα της vodafone δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανυσηχιας,αν ηταν απο κανεναν συνεργατη η απο καμια διαφημιστικη ισως να ημουν λιγο επιφυλακτικος.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-10-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως αν ηταν απο τα κεντρικα της vodafone δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανυσηχιας,αν ηταν απο κανεναν συνεργατη η απο καμια διαφημιστικη ισως να ημουν λιγο επιφυλακτικος.
    Το νουμερο απ'το οποιο με καλεσαν τη 2η φορα ειναι το 2104276443, που με γκουγκλαρισμα μου δινει "Τμήμα προσφορών Vodafone".

    - - - Updated - - -

    Κατι αλλο ενδεχομενως ενδιαφερον για πολλους, αν και φανταζει τραβηγμενο.

    Οταν εκανα το συμβολαιο στη cyta, ηταν λιγες μερες πριν επισημοποιηθει η εξαγορα. Το ηξεραν δηλαδη ολοι. Η τυπισσα που μου ειχε κανει την προσφορα μου ειχε πει οτι μετα το τελος των 2 ετων το προγραμμα θα γινοταν αοριστου χρονου με την ιδια τιμη που θα εδινα στα δυο πρωτα χρονια! Ποσο πιθανο το βλεπετε να ισχυει κατι τετοιο? Να εχει δηλαδη καποια τετοια υποχρεωση η vodafone ...
    Αυτο θα εξηγουσε γιατι τους εχει πιασει τετοιο αγχος να μεταφερουν ολους τους πελατες σε συμβολαια απευθειας με τη vodafone

  8. #8
    Εγγραφή
    23-09-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Έτσι έκανα και εγώ την μετάβαση από Cyta σε Vodafone. Μου στείλανε το συμβόλαιο με email, το εκτύπωσα(είχε ακριβότερη τιμή επάνω) και υπέγραψα. Είναι σημαντικό να διαβεβαιωθείς οτι σε έχουν καλέσει από την ίδια τη Vodafone και να ζητήσεις και κάποιο αποδεικτικό της συμφωνημένης τιμής.

    Εγώ ζήτησα ένα γραπτό mail που να αναγράφεται η τιμή που συζητήθηκε στο τηλέφωνο και μόνο αφού το στείλανε(ανέφερε μέσα αναλυτικά όσα συμφωνήθηκαν) υπέγραψα το συμβόλαιο. Μην κάνεις τίποτα εαν δεν έχεις κάποιο διαπιστευτήριο να χρησιμοποιήσεις αργότερα.

    Τους πρώτους 2 μήνες μου ήρθε με τη λάθος τιμή ο λογαριασμός. Είχανε κάνει λάθος στην τιμολόγιση στην καρτέλα μου είπαν, όταν ζήτησα τον λόγο μου έκαναν δώρο κάποια λεπτά ομιλίας και η χρηματική διαφορά αφαιρέθηκε από τους επόμενους λογιαριασμούς.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-02-2007
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμένα αφού απέρριψα 3 φορές την πρόταση με <απειλούν> λέγοντας κάθε φορά διαφορετική δικαιολογία. Ότι αναγκαστικά θα κάνει ο ΟΤΕ μετατροπές αλλά γραπτά δεν μου το δίνουν παρόλο που αφορά στη γραμμή μου, γιατί είναι λέει εσωτερική ενημέρωση ενώ όταν παίρνω εγώ στα πενταψήφια νούμερα της εταιρείας και τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα αλλαγής ούτε τεχνικό ούτε γνωρίζουν κάτι. Με ενοχλούν εδώ και 3 μήνες παίρνω τηλέφωνο στα πενταψήφια στο καπάκι μου λένε τα ίδια ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μου στέλνουν από αλλού ανυπόγραφη επιστολή ότι θα προχωρήσουν σε αλλαγή της γραμμής ενώ στο 13877 μου έχουν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε ενημέρωση για αλλαγή στην Αττική. Περιττό να πω ότι κάθε φορά μιλάω και με διαφορετικό εκπρόσωπο ο οποίος όταν δεν βγάζει άκρη με συνδέει ......

  10. #10
    Εγγραφή
    03-02-2007
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jenny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αφού απέρριψα 3 φορές την πρόταση με <απειλούν> λέγοντας κάθε φορά διαφορετική δικαιολογία. Ότι αναγκαστικά θα κάνει ο ΟΤΕ μετατροπές αλλά γραπτά δεν μου το δίνουν παρόλο που αφορά στη γραμμή μου, γιατί είναι λέει εσωτερική ενημέρωση ενώ όταν παίρνω εγώ στα πενταψήφια νούμερα της εταιρείας και τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα αλλαγής ούτε τεχνικό ούτε γνωρίζουν κάτι. Με ενοχλούν εδώ και 3 μήνες παίρνω τηλέφωνο στα πενταψήφια στο καπάκι μου λένε τα ίδια ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μου στέλνουν από αλλού ανυπόγραφη επιστολή ότι θα προχωρήσουν σε αλλαγή της γραμμής ενώ στο 13877 μου έχουν πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε ενημέρωση για αλλαγή στην Αττική. Περιττό να πω ότι κάθε φορά μιλάω και με διαφορετικό εκπρόσωπο ο οποίος όταν δεν βγάζει άκρη με συνδέει ......
    Και από εχθές με έχουν χωρίς ίντερνετ χωρίς εξοπλισμό χωρίς τηλέφωνο.... χωρίς ενημέρωση και μάλλον για 5 ημέρες ακόμα! Vodafone το μεγαλείο σου!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας