Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    6(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    είμαι 10 χρόνια στη NOVA και σκέφτομαι να αλλάξω εταιρεία, ειδικά αν την πάρει ο Μαρινάκης.

    Πήρα κάποιες προσφορές από Wind, που έχει φέρει και VDSL στη γειτονιά μου, αλλά φοβάμαι ότι δε θα παίζει καλά, τι λέτε?

    Κατ' αρχήν από πάντα (εποχή TELLAS) με ξενέρωνε ότι δεν διαθέτει την υπηρεσία τριμερούς συνομιλίας (κλήση συνδιάσκεψης), που έχουν όλοι οι άλλοι πάροχοι....

    Επίσης, έχω βρει μετά από 3 αλλαγές ζεύγους μια γραμμή που πιάνει 16,8Mbit, αλλά δεν ξέρω αν θα διατηρηθεί αυτός ο συγχρονισμός και στη Wind, δεδομένου ότι στη NOVA μου έχουν ενεργοποιήσει την επιλογή "No RFI" στο ALCATEL DSLAM, που μπορεί και σου τσιμπάει 1-2Mbit από τα 14,5 που έπιανε αρχικά, που πολύ αμφιβάλλω αν θα το υποστηρίζει και η Wind (οι τεχνικοί τους που μίλησα δεν ξέρουν καν τι είναι)...

    Επίσης, είμαι ανάμεσα σε 2 πακέτα, που έχουν σχεδόν το ίδιο κόστος: VDSL 2 play ή ADSL 2 play με Wind Vision FULL Pack...

    Αντίθετα, η NOVA μου δίνει λίγο πιο οικονομικά το VDSL (που είναι μέσω Wind), αλλά για Sports Pack πάει 8 ευρώ παραπάνω (δίνει και VDSL μαζί), αλλά δε θέλω να ξεπεράσω τα 26 το μήνα!!

    Καμία ιδέα?

  2. #2
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν σου ερχεται το ιδιο το vdsl με το adsl, ασυζητητι vdsl. Απο κει και περα το ποια εταιρεια θα διαλεξεις ειναι θεμα προσωπικης εμπειριας. Η wind και μενα δεν μου κανει λογω εξ. πελατων, η nova δεν ΘΑ μου κανει λογω Μαρινακη. Αλλα η nova για μενα εχει καλυτερη εξ. πελατων (νομιζω). Αλλες εταιρειες? Cosmote? VF?
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας