Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-12-2012
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998
    ISP
    Forthnet
    Router
    H288A
    Το θέμα είναι σε συνδυασμό με το παρακάτω θέμα

    https://www.adslgr.com/forum/threads...AC%CE%BD%CF%89

    Μπαίνω λοιπόν στο site της Cosmote, ψάχνω για ένα πρόγραμμα σταθερού και ίντερνετ και μου πετάει ένα πεδίο να βάλω το τηλέφωνό μου και να με καλέσουν πίσω για να μου κάνουν μία προσφορά. Βάζω το τηλέφωνο και περιμένω.
    Αυτό έγινε τη Δευτέρα στις 10 το πρωί. Οι αθεόφοβοι με πήραν λίγο μετά τις 8 το βράδυ που ήμουν σε ένα γιατρό και δεν μπορούσα να το σηκώσω. Δε με ξαναπήραν τηλέφωνο.

    Την επόμενη μέρα ακολουθήθηκε η ίδια διαδικασία με τη Vodafone. Με πήραν τηλέφωνο σε 5 λεπτά !!!!!!!

    Σήμερα λοιπόν πριν από λίγο πήρα το 13888 της Cosmote για να μου κάνουν μία ενημέρωση ( είχα δει στο κινητό μου ότι από αυτό το τηλέφωνο είχε γίνει η κλήση τους προχθές, +313888 )

    Αφού ακολουθώ τις φωνητικές εντολές, ακούω το ενημερωτικό μήνυμα, Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΕΙΝΑΙ 27 ΛΕΠΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!
    Μα 27 λεπτά ??????????? Έλεος, κορυφαία εταιρεία, με κέρδη στο Θεό. Πάρτε κανά νεαρό παιδί. δώστε μεροκάματο σε κάποιους νέους και εξυπηρετήστε τον κόσμο. Σιγά τους μισθούς που θα πληρώσετε. Πίσω θα τα πάρετε από ευχαριστημένους πελάτες σας. Τί ξεφτίλα είναι αυτή?

    Υ.Γ. Και με χρέωση η κλήση λόγω άλλου δικτύου ! Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τα λεπτά αναμονής ή είναι ένα ποσό εφάπαξ. Αν ισχύει το πρώτο είναι απαράδεκτο.
    Υ.Γ. 2 Εάν η τόσο μεγάλη αναμονή είναι μόνο σήμερα και τις προηγούμενες 364 μέρες η αναμονή ήταν 5 λεπτά, το παίρνω πίσω το κράξιμο.
    Υ.Γ. 3 Ενημερωτικά ... https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/g..._homepage.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hlias_3 : 09-10-19 στις 20:28.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.358
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Η καλύτερη ώρα για να μιλήσεις μαζί τους είναι πριν τις 10 το πρωί.
    Από εκεί και μετά... το χάος.
    Με αποκορύφωμα... μετά τις 13:00.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας