Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    08-07-2015
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα,

    Επειδή οι περισσότεροι εξ ημών έχουμε μικρότερα ή μεγαλύτερα προβληματα με την γουιντ, προφανώς η τιμή παγίου είναι πραγματικά καταλυτικός παράγοντας. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν τί προσφορές (τιμη-παροχές) έχετε λάβει τους τελευταίους μήνες, είτε ως προσφορά ανανέωσης είτε φορητότητος. Ισχύει ότι έχουν ανέβει οι τιμές το τελευταίο χρόνο; Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Ενδιαφέρον θέμα, αναφέρεσαι στις κρυφές, προφορικές προσφορές που σου κάνουν ανεπίσημα για να σε κρατήσουν υποθέτω;

  3. #3
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχω κλασσικό 2play 24 με 21,60 τον μήνα με 300 λεπτά σε κινητά. Μου δώσανε 100άρα+ με 31 ευρώ και 300 λεπτά σε κινητά ξανά. Ακόμα δεν ενεργοποιήθηκε υπέγραψα και ήρθε το μόντεμ μόνο.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    ZTE H267A
    Path Level
    Fastpath
    Όντως έχουν ανέβει οι τιμές, είμαι συνδρομητής στη Wind εδώ και κάποια χρόνια...
    Τώρα έχω DP (Double Play) χωρίς λεπτά σε κινητά, συγχρονίζω στα 7MBit περίπου και πληρώνω 19,90 ευρώ.
    Με κάλεσαν τη Δευτέρα από τη Wind για ανανέωση του συμβολαίου και μου είπαν μπορώ να επιλέξω ή το DP Basic με 23,90 ευρώ δηλαδή τα ίδια συν 1500 λεπτά προς Wind και δώρο 60 λεπτά πρός όλα τα κινητά ή το DP Plus στα 28,90 ευρώ δηλαδή το Basic με επιπλέον άλλα 300 λεπτά προς κινητά και αν θέλω και το Wind Vision χωρίς τα αθλητικά με 7,50 ευρώ σε όποιο πρόγραμμα επιλέξω.
    Όταν έκανα παράπονο για την αύξηση μου είπαν ότι οι τιμές είναι προσφορά με έκπτωση 40% ! (αν θυμάμαι σωστά)
    Για 50αρα VDSL που ρώτησα δυστυχώς δε μπορώ να βάλω λόγω απόστασης οπότε αφού ανεβαίνει αρκετά το πάγιο μου σκέφτομαι να φύγω αν ξέρετε κάποιο τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά από τη Wind πείτε το.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nismo : 06-12-19 στις 16:33.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    ZTE H267A
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nismo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως έχουν ανέβει οι τιμές, είμαι συνδρομητής στη Wind εδώ και κάποια χρόνια...
    Τώρα έχω DP (Double Play) χωρίς λεπτά σε κινητά, συγχρονίζω στα 7MBit περίπου και πληρώνω 19,90 ευρώ.
    Με κάλεσαν τη Δευτέρα από τη Wind για ανανέωση του συμβολαίου και μου είπαν μπορώ να επιλέξω ή το DP Basic με 23,90 ευρώ δηλαδή τα ίδια συν 1500 λεπτά προς Wind και δώρο 60 λεπτά πρός όλα τα κινητά ή το DP Plus στα 28,90 ευρώ δηλαδή το Basic με επιπλέον άλλα 300 λεπτά προς κινητά και αν θέλω και το Wind Vision χωρίς τα αθλητικά με 7,50 ευρώ σε όποιο πρόγραμμα επιλέξω.
    Όταν έκανα παράπονο για την αύξηση μου είπαν ότι οι τιμές είναι προσφορά με έκπτωση 40% ! (αν θυμάμαι σωστά)
    Για 50αρα VDSL που ρώτησα δυστυχώς δε μπορώ να βάλω λόγω απόστασης οπότε αφού ανεβαίνει αρκετά το πάγιο μου σκέφτομαι να φύγω αν ξέρετε κάποιο τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά από τη Wind πείτε το.
    Δέχτηκα και πάλι κλήση για ανανέωση, δεν ήθελα τις προηγούμενες προσφορές και ζήτησα κάτι καλύτερο αν γίνεται,
    η νέα πρόταση είναι η εξής:

    Το DP Plus (24αρι +300΄ προς κινητά) στα 26,90 € (από τα 28,90 €) ή αλλιώς το DP Basic στα 21,90 € αλλά χωρίς την 1 ώρα σε κινητά.

    Για καλύτερη τιμή δεν γίνεται μου είπαν εκτός και αν φέρω το κινητό μου στη Wind οπότε μου κάνουν συνδυαστική προσφορά με το DP Plus με επιπλέον 10 € (άρα σύνολο 35 €) για 600' προς Wind, 300' προς όλους και 1 GB στο κινητό και δώρο powerbank ή smartwatch αγνώστου μάρκας.

    Πάντως θα επιμείνω για καλύτερη τιμή στο σταθερό μου, στο κινητό δε χρειάζομαι τα λεπτά προς Wind (οι συχνότερες κλήσεις μου είναι κυρίως σε Vodafone και κάποιες σε Cosmote και λίγα σταθερά, πολύ σπάνια να πάρω τηλ σε κινητό Wind) οπότε δε με συμφέρει η φορητότητα σε Wind (και με 24μηνη δέσμευση) αλλά το αναφέρω αν κάποιος το χρειάζεται ας το έχει υπόψιν για να ζητήσει κάτι αντίστοιχο.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    ZTE H267A
    Path Level
    Fastpath
    Επανέρχομαι στο θέμα καθώς πρόσφατα έληξε το συμβόλαιο μου και με κάλεσαν ξανά για να ανανεώσω, για να μην πολυλογώ ζήτησα κάτι αντίστοιχο με την προσφορά που δίνει συνεργάτης της Vodafone (2play+240' σε κινητά με 20,44€) , για να μην κάνω φορητότητα και δέχθηκαν να με πάνε στο 2play Plus με την ίδια τιμή που πλήρωνα (έμεινε στα 20€) οπότε και δέχθηκα να ανανεώσω το συμβόλαιο με τη Wind αφού είναι καλύτερο πακέτο από αυτό που είχα.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Μου κάνανε προσφορά από την wind (ανανέωση double play που ήταν ήδη στην wind και είχε λήξει η διετία):

    -24άρι ιντερνετ
    -απεριόριστα αστικά+υπεραστικά
    -300' προς κινητά
    -International 1200 λεπτά προς διεθνείς προορισμούς (περισσότερες χώρες)

    στα €25.00 τελική


    ή

    -50άρι ίντερνετ
    -απεριόριστα αστικά+υπεραστικά
    -300' προς κινητά
    -Mini International 300 λεπτά προς διεθνείς προορισμούς (λιγότερες χώρες)
    -Νέo modem/router

    στα €33.00 τελική



    Τι να κάνω;

  8. #8
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αίτηση φορητότητας απο nova σε wind.
    Προσφορά με δωρεάν τέλη φορητότητας
    24αρι Internet
    Απεριόριστα αστικά+υπεραστικά
    1500 προς όλα τα κινητά Ελλάδας
    1500 προς wind/Q
    24 Μήνες
    18,9/μήνα τελική τιμή

  9. #9
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Θέλω κι εγώ το δικό σου με €18.90
    και θα κάνω τις international κλήσεις από mobilevoip
    λες να τους πω να μου το δώσουν κι εμένα;

  10. #10
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συμπλήρωσε τη φόρμα επικοινωνίας στο site της wind και θα σε καλέσουν αυτοί. Έτσι έπραξα εγώ και πήρα την συγκεκριμένη τιμή.

  11. #11
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    1. Τους λέω δηλαδή στην ψύχρα ότι θέλω αυτό που έχεις εσύ και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε "ΟΚ σου το δίνουμε";
    2. Υπάρχει πλέον αυτό που ίσχυε παλαιότερα η "απειλή φορητότητας", όπου έκανε κίνηση φορητότητας σε άλλο δίκτυο και σε καλούσανε πίσω με νέα προσφορά; Υπάρχει πλέον αυτό;

  12. #12
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά συμπλήρωσα την φόρμα στο site, με κάλεσαν την επόμενη το πρωί και τους ανέφερα ότι είμαι nova. Θέλω να αλλάξω και τι πρόταση μου κάνετε;; για σταθερό και ίντερνετ πάντα μιλάω. Ούτε τηλεόραση ούτε με κινητό συνδυαστικά. Αυτά τα ολίγα

  13. #13
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Κατάλαβα.
    Εικονική απειλή φορητότητας (όπως κάναμε παλιά που υποβάλαμε την αίτηση σε άλλη εταιρία γνωρίζοντας ότι μπορούμε να την αποσύρουμε) με σκοπό να μας κάνει καλύτερα προσφορά ο υπάρχων πάροχος, αυτό υπάρχει πλέον;
    Ευχαριστώ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας