Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 7.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Καλησπέρα συμφορουμίτες,

    Προ ολίγων ημερών άλλαξα και εγω στο κατοστάρι VDSL της Nova. Τις πρώτες 3-4 μέρες όλα κυλούσαν ομαλά (ή έτσι νόμιζα επειδή δεν είχα προσέξει το πρόβλημα). Γύρω στην 5η μέρα και όταν εκμεταλλευόμουν περισσότερο το bandwidth της γραμμής είχα συνεχείς αποσυνδέσεις (ανά 3, 5 ,10 λεπτά). Παρατήρησα τα stats και βλέπω τα errors να γράφουν σαν τρελά όταν υπάρχει load μέχρι που το router χάνει την σύνδεση. Η κατάσταση συνεχίστηκε και ήρθε ο τεχνικός για την επιθεώρηση. Μετά από μέτρηση απευθείας στον κατανεμητή (εσκαλιτ) παρατηρείται ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο εσωτερικό δίκτυο αφού δεν παρουσιάστηκαν σφάλματα μέχρι το εσκαλιτ. Εν τέλει, έγινε αλλαγή στην εφεδρική καλωδίωση αλλά τα errors συνεχίζονται. Έχω αποσυνδέσει συναγερμό και τηλέφωνα και πάλι τα ίδια. Σκέφτομαι να αλλάξω την κατακόρυφη καλωδίωση στο διαμέρισμα (πολυκατοικία 4ος όροφος) αλλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να κοστήσει κάτι τέτοιο και τι είδος καλωδίου μπορεί να χρειάζεται... Από όσο είδα προτείνεται UTP CAT5E αλλα το τηλέφωνο μετά πρεπει να γίνει Voip? Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να δημιουργεί σφάλματα στην γραμμή όπως κάποια αλλαγή της συνδεσμολογίας μεταξύ ζευγών?

    ΥΓ. Ωστόσο με την εφεδρική γραμμή υπήρξε βελτίωση και πλέον κλειδώνω λίγο πιο ψηλά από 85 στα 94.
    ΥΓ2. Σε printscreens εδώ στο φόρουμ εγω δεί και άλλες γραμμές να έχουν σφάλματα ίσως να μην ανεβαίνουν τόσο γρήγορα όσο σε εμένα (FEC έχω δει και χιλιάδες ανα sec τόσο που κάνει reset το counter μετα από μερικά sec).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Router.PNG 
Εμφανίσεις:  203 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 207863

  2. #2
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Αδερφε μου καλως ηρθες και εσυ στο προβλημα τον errors,και εμενα γινεται το ιδιο πραγμα,αλλα εγω εχω και χαμηλους συγχρονισμους π.χ καθε μεσημερι πεφτω στα 74 και το απογευμα ειμαι στα 98 παλι,αλλα οσο για τα errors,η πολυκατοικια εχει μια καλοδιωση που ερχεται μεχρι εξω απο το διαμερισμα μου και απο εκει ειναι συνδεμενο ενα utp καλωδιο που ερχεται μεσα στο σπιτι.
    Εχω βρει ενα ζευγος που δεν μου ανεβαζει τα crc errors πολυ αλλα οταν καποιος μεσα στην πολυκατοικια βαζει πλυντηριο........τοτε μαμιεται ο Διας και η περσεφονη μαζι,κουλο αλλα απο οτι καταλαβα τα καλωδια ρευματος δεν εχουν καλη μονωση (εδω που τα λεμε ουτε καλη ηχομονοση δεν εχει) με αποτελεσμα να δημιουργουν παρεμβολες στο ρουτερ.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα συμφορουμίτες,

    Προ ολίγων ημερών άλλαξα και εγω στο κατοστάρι VDSL της Nova. Τις πρώτες 3-4 μέρες όλα κυλούσαν ομαλά (ή έτσι νόμιζα επειδή δεν είχα προσέξει το πρόβλημα). Γύρω στην 5η μέρα και όταν εκμεταλλευόμουν περισσότερο το bandwidth της γραμμής είχα συνεχείς αποσυνδέσεις (ανά 3, 5 ,10 λεπτά). Παρατήρησα τα stats και βλέπω τα errors να γράφουν σαν τρελά όταν υπάρχει load μέχρι που το router χάνει την σύνδεση. Η κατάσταση συνεχίστηκε και ήρθε ο τεχνικός για την επιθεώρηση. Μετά από μέτρηση απευθείας στον κατανεμητή (εσκαλιτ) παρατηρείται ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο εσωτερικό δίκτυο αφού δεν παρουσιάστηκαν σφάλματα μέχρι το εσκαλιτ. Εν τέλει, έγινε αλλαγή στην εφεδρική καλωδίωση αλλά τα errors συνεχίζονται. Έχω αποσυνδέσει συναγερμό και τηλέφωνα και πάλι τα ίδια. Σκέφτομαι να αλλάξω την κατακόρυφη καλωδίωση στο διαμέρισμα (πολυκατοικία 4ος όροφος) αλλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να κοστήσει κάτι τέτοιο και τι είδος καλωδίου μπορεί να χρειάζεται... Από όσο είδα προτείνεται UTP CAT5E αλλα το τηλέφωνο μετά πρεπει να γίνει Voip? Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να δημιουργεί σφάλματα στην γραμμή όπως κάποια αλλαγή της συνδεσμολογίας μεταξύ ζευγών?

    ΥΓ. Ωστόσο με την εφεδρική γραμμή υπήρξε βελτίωση και πλέον κλειδώνω λίγο πιο ψηλά από 85 στα 94.
    ΥΓ2. Σε printscreens εδώ στο φόρουμ εγω δεί και άλλες γραμμές να έχουν σφάλματα ίσως να μην ανεβαίνουν τόσο γρήγορα όσο σε εμένα (FEC έχω δει και χιλιάδες ανα sec τόσο που κάνει reset το counter μετα από μερικά sec).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Router.PNG 
Εμφανίσεις:  203 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 207863
    Το πόσο θα κοστίσει θα σου το πει ο τεχνικός που θα έρθει.

    Αν είναι πολλά μέτρα βάζεις τηλεφωνικό(εξωτερικού χώρου αν περνάει και από εξωτερικούς χώρους), αν είναι λίγα βάζεις και UTP(εξωτερικού χώρου αν περνάει και από εξωτερικούς χώρους) αρκεί να προσέξεις να είναι 23AWG για να έχει μεγαλύτερη διατομή αγωγών από το 24αρι.

    Δεν έχει σχέση το καλώδιο με το VoIP.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4
    Εγγραφή
    19-04-2017
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    MediaAccess TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 12,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για τα FEC (Forward Error Correction) errors. Είναι σφάλματα που έχουν διορθωθεί και δρομολογηθεί κανονικά.
    Το πρόβλημα είναι τα CRC (Cyclic Redundancy Check) και HEC (Header Error Check/Correction) errors.
    Ένα CRC error δείχνει ότι ένα μέρος του πακέτου δεδομένων είναι κατεστραμμένο και απαιτεί την αναμετάδοση του. Πολλά σφάλματα CRC σε σύντομο χρονικό διάστημα, δείχνουν μια αισθητή μείωση στην ταχύτητα της γραμμής. Αυτό μπορεί να αποτελεί μια πρώιμη ένδειξη ότι υπάρχει πάρα πολύ θόρυβο στη τηλεφωνική γραμμή και σε ακραίες περιπτώσεις μπορεί να οδηγήσει σε απώλεια συγχρονισμού του Router. Για 1,5 ώρα, περίπου 27.000 CRC errors είναι πάρα πολλά. Εγώ σε μια εβδομάδα είχα λιγότερα από 1.000.
    Τα HEC errors, είναι ένα είδος σφαλμάτων που προέρχεται από την καταγραφή σφαλμάτων CRC. Είναι καταμέτρηση σφαλμάτων στην οποία κάποια πακέτα δεδομένων δεν έχουν διορθωθεί και έχουν απορριφθεί. Εάν αυτά τα σφάλματα είναι πολλά μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα, δείχνει και πάλι μείωση στην ταχύτητα της γραμμής και θα μπορούσε ακόμη να οδηγήσει σε αστάθεια σύνδεσης. Στο screenshot δεν φαίνεται αυτό το στατιστικό της γραμμής σου.
    Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι πολύ χαμηλό Line Attenuation στο upload. Αυτό είναι ενδεικτικό ότι στον χώρο σου οι καλωδιώσεις είναι καλών προδιαγραφών και δεν επιβαρύνουν με επιπλέον θόρυβο την γραμμή. Παρόλα αυτά, αυτό μπορεί να συμβαίνει την δεδομένη χρονική στιγμή.
    Το router πρέπει να είναι μόνο του στην πρίζα παροχής ρεύματος και μακριά από συσκευές που μπορεί να προκαλέσουν παρεμβολές ή θόρυβο (Ασύρματα τηλέφωνα κτλ). Επίσης το καλώδιο που συνδέει το router με την γραμμή, σε καμία περίπτωση, να μην είναι πάνω από 1 μέτρο.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-10-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 7.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα Zerth σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όλα αυτά που λες όντως είναι έτσι και έιναι πολύ χρήσιμα.

    Ωστόσο, σήμερα μετά από δυο βδομάδες συνεχών προβλημάτων, το router κλειδώνει ξανά κανονικά και χωρίς σφάλματα που αυξάνονται ταχύτατα. Συγκεκριμένα είναι εδώ και 64 ώρες χωρίς αποσύνδεση την στιγμή που έκανε ανά 5λεπτά.
    Τις πρώτες ημέρες με το vdsl δεν είχα θεμα. Μετά ξαφνικά εμφανίστηκε η αύξηση των σφαλμάτων και οι αποσυνδέσεις.
    Αυτό που με μπερδεύει ακόμα περισσότερο είναι το πως ο τεχνικός ήρθε και μέτρησε την γραμμή και βρήκε ότι το πρόβλημα είναι στην καλωδίωση μου (η οποία με adsl δεν είχε κανένα θέμα απολύτως).
    Τωρα συγχρονίζω πάλι κανονικά και πολύ ψηλά 99000/9900.
    Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι το θέμα είναι στην πλευρά του kv κατά την μετάδοση των δεδομένων είτε το routeraki είναι χαζεμένο.
    Όταν μετρούσε ο τεχνικός με το analyzer έδινε σφάλματα αλλά όχι όσα μετρούσα εγώ εν χρήση (πιο φυσιολογικά νούμερα). Χωρίς να ξέρω τι κάνει το analyzer ακριβώς υποθέτω ότι δεν τραβάει τόσο bandwidth όσο τραβάμε με την πραγματική χρήση (ίσως να μην στρεσσάρει τόσο την γραμμή?). Αλλιώς το πρόβλημα γυρνάει στο router ισως...
    Πραγματικά πολύ περίεργο το θέμα και ήμουν στο τσακ να αλλάξω καλωδίωση με μεγάλο κόστος και φασαρία. Πάντως το πρόβλημα έφυγε όπως ήρθε χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή εγώ εν τέλει. Η μόνη αλλαγή ήταν στην εναλλακτική καλωδίωση του ηλεκτρολόγου που μετρούσε καλύτερα (και μου φαίνεται κάπως δύσκολο και η εναλλακτική να είναι σκουπίδι και να πετάει τα ίδια σφάλματα με την πρώτη).
    Επιπλέον βλέπω αλλαγή στο interleave depth και το inp χωρίς να ξέρω τι σημαίνει αυτό.
    Ελπίζω να κρατήσει...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  98 
Μέγεθος:  23,4 KB 
ID: 208316
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tvit : 03-11-19 στις 16:00.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-06-2017
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επειδη και γω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα σε 50αρα γραμμη εδω και πολυ καιρο... Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του τι το προκαλει? Καταρχας εχω απομονώσει τη κεντρικη πριζα οποτε προλημα εσωτερικης καλωδίωσης δεν υπάρχει. Απο κει και περα μπορει να φταει το μοντεμ? Η το προβλημα ειναι εξωτερικο δικο τους?

  7. #7
    Εγγραφή
    18-10-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 7.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην δικιά μου περίπτωση πιστεύω ότι το πρόβλημα υπήρχε από την πλευρά του παροχου γιατί εμφανίστηκε και λύθηκε χωρίς δικιά μου παρέμβαση και τώρα γράφω 510+ συνεχόμενες ώρες χωρίς αποσύνδεση και μια χαρα ταχύτητα από εκεί που έχανα την σύνδεση ανά 3 λεπτά. Δεν μπορώ να ξερω παραπάνω λεπτομέρειες αλλά από τα στατιστικά του router φαίνεται να έχει αλλάξει το interleave depth της γραμμής.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38000/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Asus DSL-AC52U
    SNR / Attn
    7(dB) / 16.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα μου εμφανίζει σε 50vdsl απο DSLAM χιλιάδες CRC όταν δουλεύει το μοτέρ του ασανσέρ,το οποίο είναι στην ταράτσα(εγώ μένω στο ρετιρέ),υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

  9. #9
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.776
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ripper18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου εμφανίζει σε 50vdsl απο DSLAM χιλιάδες CRC όταν δουλεύει το μοτέρ του ασανσέρ,το οποίο είναι στην ταράτσα(εγώ μένω στο ρετιρέ),υπάρχει κάποια λύση για αυτό;
    Καλύτερο (μονωμένο) καλώδιο από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα ή οπτική ίνα.

    Υποθέτω ότι το καλώδιο του τηλεφώνου σου είναι κοντά με κάποιο καλώδιο ρεύματος και όταν δουλεύει το μοτέρ, του κάνει παράσιτα.
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  10. #10
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38000/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Asus DSL-AC52U
    SNR / Attn
    7(dB) / 16.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερο (μονωμένο) καλώδιο από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα ή οπτική ίνα.

    Υποθέτω ότι το καλώδιο του τηλεφώνου σου είναι κοντά με κάποιο καλώδιο ρεύματος και όταν δουλεύει το μοτέρ, του κάνει παράσιτα.
    Nαι έτσι είναι,καλώδιο από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα με τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες αποκλείεται να δεχτούν,ειναι ολοι τους επιεικώς στενόμυαλοι.Το μοτέρ του ασανσέρ νομίζω είναι inverter ,υπαρχουν υπάρχουν φίλτρα γι αυτό;

  11. #11
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.776
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακόμα χειρότερα αν είναι inverter...

    Νομίζω ότι μόνο το μονωμένο καλώδιο θα σε βοηθήσει, δεν γνωρίζω να υπάρχουν άλλα φίλτρα.

    Εκτός αν εννοείς για το μοτέρ, ίσως κάποιο power factor correction να σε βοηθήσει αλλά λογικά θα είναι πιο περίπλοκο και ακριβό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ax0R7aG0z : 27-11-19 στις 13:32.
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  12. #12
    Εγγραφή
    23-01-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ripper18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι έτσι είναι,καλώδιο από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα με τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες αποκλείεται να δεχτούν,ειναι ολοι τους επιεικώς στενόμυαλοι.Το μοτέρ του ασανσέρ νομίζω είναι inverter ,υπαρχουν υπάρχουν φίλτρα γι αυτό;

    Αν βρεις λυση τότε γραψτην εδω γιατι κι εγω εχω πρόβλημα οταν ανάβω το κλιματιστικό ????
    Παντως ουτε το καινουριο καλώδιο απο τον κατανεμητη θα σε βοηθήσει γιατί το εχω κανει εγω. Εχω περασει cat6 καλωδιο απευθειας στο ρούτερ, το ρουτερ ειναι μονο του σε μια πριζα και οχι πολυπριζο και οταν αναβω το κλιματιστικο τα error ανεβαίνουν 200 200 καθε 10 δευτερολεπτα. Οπότε δώρον άδωρον να μπεις στη διαδικασια να βαλεις καινουργια καλωδίωση γι αυτο το πραμα. Το έχω κανει εγω. Αν χανεις σε ταχυτητα τοτε αλλο θεμα, εκει με βοηθησε κι εμενα λογω παλιας καλωδιωσης στο σπιτι.

  13. #13
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102393/10238
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 2,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χωρίς να αντιμετωπίζω το πρόβλημα αυτό, μήπως κάποιο φίλτρο στη πρίζα του ρεύματος που έχεις το ρούτερ βοηθήσει; Υπάρχουν φίλτρα που κόβουν τις παρεμβολές στο ρεύμα. Θα ψάξω να βρω κάποιο σχετικό προϊόν και θα στείλω

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχαμε κάνει μια συζήτηση για το θέμα εδώ, βρήκα στον Βενιέρη κάτι τέτοια αλλά δεν ξέρω αν έχει για περισσότερα αμπέρ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Εγγραφή
    23-01-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από socstamatiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να αντιμετωπίζω το πρόβλημα αυτό, μήπως κάποιο φίλτρο στη πρίζα του ρεύματος που έχεις το ρούτερ βοηθήσει; Υπάρχουν φίλτρα που κόβουν τις παρεμβολές στο ρεύμα. Θα ψάξω να βρω κάποιο σχετικό προϊόν και θα στείλω
    Κατι τέτοιο δηλαδη;;

    https://kleopatraelectronics.gr/el/s...%81%CE%BF.html

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαμε κάνει μια συζήτηση για το θέμα εδώ, βρήκα στον Βενιέρη κάτι τέτοια αλλά δεν ξέρω αν έχει για περισσότερα αμπέρ.
    Αυτο δε θα βοηθουσε αν έμπαινε στη πριζα του ρουτερ;;
    https://kleopatraelectronics.gr/el/s...%81%CE%BF.html

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας