Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    20-11-2017
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Είχα μέχρι πρότινος το συγκεκριμένο ASUS και δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα σε wind vdsl από ΑΚ.
    Δεν ξέρω τι σου είπαν στη wind αλλά για password ή το νούμερο του σταθερού σου βάζεις ή το Wind123!

  2. #17
    Εγγραφή
    20-08-2015
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinesheet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 router, και θα ήθελα να μου προτείνετε αυτό με την πιό Plug and Play διαδικασία. Θα το αγοράσει και εγκαταστήσει άτομο που δεν έχει ιδέα από αυτά και χρησιμοποιεί μόνο WiFi. Άρα τα firmware updates κλπ είναι no-go. Το ASUS χρειάζεται firmware updates;

    Αρχικά θα το χρησιμοποιήσει σε ADSL γραμμή.

    Αν υπάρχει και κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ή λιγότερα δεν θα μας χάλαγε. Επίσης αργότερα (σε έναν χρόνο από τώρα) μάλλον θα το πάρω εγώ αυτό το router και θα προτιμούσα να υποστηρίζει OpenWRT.



    Τι μας προτείνετε;





    Επίσης,







    έβγαλες άκρη;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δήλωσες σωστά τo VLANid;


    Καλησπέρα παιδιά χίλια συγνώμη, από τη στιγμή που δουλέψαν όλα ξεχάστηκα εντελώς.

    Άκρη έβγαλα αφού πήρα 3 φορές την Wind για να ρωτήσω τους κωδικούς που ήταν ολόσωστη μέχρι που στη 3 φορά η κοπέλα έκανε ένα “reset” από την μεριά της και δουλέψαν όλα καπάκι.

    Αλώστε ήμουν σίγουρος πως κάτι δεν πάει καλά από την μεριά του DSLAM γιατι στο log του router της Asus έλεγε wrong password (αυτό δηλαδή επέστρεφε σαν μήνυμα το DSLAM) ενώ τα στοιχεία τα έβαζα ολόσωστα ξανά ξανά και ξανά και λέω μα δεν γίνετε κάτι τέτοιο... ε και άρχισα στα τηλεφώνα....



    Όσο αφορά το router είναι σκυλί κανένα πρόβλημα (χτυπάμε ξύλο). Από σήμα WiFi εννοείτε πως είναι καλύτερα τα πράγματα. Αν έχετε κάποιες ερώτησης ρωτήσετε.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας