Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Θα ηθελα τη γνωμη σας.

    Προ ενος ετους ειχα παρει το netgear nighthawk r7000 στη τιμη των 69 ευρω απο το Γερμανο (απο €150). Ηταν προσφορα λιγων ωρων. Ολα ωραια και καλα, ο Γερμανος τιμησε οσους το εκαναν παραγγελια και το παρεδωσε κανονικα.
    Ενα χρονο μετα, στο netgear πεθαναν 2 lan ports και η wan port.
    Δοκιμασαν να ανοιξω rma μεσω netgear αλλα διαπιστωσα οτι ειναι πρακτικα αδυνατο αφου το στατους ειναι το εξης:
    Hardware Warranty: Available till 2020-03-15
    Phone Support: Expired
    Email Support: Expired
    Chat Support: Expired

    Οποτε κατεληξα στο καταστημα γερμανος της περιοχης μου οπου αφου τους πηρε πολυ ωρα να καταλαβουν οτι δεν εχω καποιο μοντεμ της cosmote, το αφησα για σερβις.
    Μια εβδομαδα μετα ενημερωθηκα οτι δεν επισκευαζεται οποτε θα παρω ενα πιστωτικο των 69 ευρω.

    Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση; Τι λεει ο νομος;
    Και αυτη η netgear ρε παιδια ειναι πρακτικα αδυνατο να επικοινωνησεις μαζι τους. Δεν μου εχει ξανατυχει αυτο με εταιρια.
    Δοκιμασα να ανοιξω thread και στο community τους αλλα τζιφος

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.955
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Ο Γερμανός είναι ok εφόσον σου έκοψε πιστωτικό.
    Γενικότερα μιλώντας, μην περιμένεις ουσιαστικό support για τέτοια consumer-class προϊόντα.
    69€ η λιανική,
    τα 10€+ είναι φπα, να βγάζει 10€ ο γερμανός, και 10€ ο εδώ αντιπρόσωπος?
    Με 40€ (και ούτε...) έχει έρθει από την διανομή της netgear,
    και μέσα σε αυτά έχει πληρωθεί τελωνείο και μεταφορικά και το κέρδος της netgear.
    Θάχει ξεκινήσει από τον Κινέζο με κάνα δεκάρικο...
    Οπότε τι support περιμένεις?
    'Αν/όταν χαλάσει το πετάς.
    Για συσκευές τέτοιου κόστους μπορείς να έχεις ένα καβάντζα σε ένα ράφι να κάθεται.
    Αν είναι για σοβαρή δουλειά, και χρειάζεσαι το support πας σε enterprise-class προϊόντα.
    Ξέχνα το, και επικεντρώσου στο να βρεις κατάλληλο αντικαταστάτη.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Εγώ θα διαφωνούσα με το πιστωτικό καθώς με αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσεις τη συσκευή σου
    Εγγύηση σημαίνει ότι θα σου παρέχουν προϊόν ίδιων ή καλύτερων προδιαγραφών

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.955
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα διαφωνούσα με το πιστωτικό καθώς με αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσεις τη συσκευή σου
    Εγγύηση σημαίνει ότι θα σου παρέχουν προϊόν ίδιων ή καλύτερων προδιαγραφών
    Θεωρητικά σωστό.
    Αν θα το δεχτούν?
    Αμφίβολο, ειδικά αν η συσκευή ήταν "προσφορά" (ξεστοκάρισμα από την διανομή), άρα φτηνότερη από το "κανονικό".
    Ο Γερμανός μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν μπορεί να το αντικαταστήσει εφόσον είναι eol και αναγκαστικά το αποζημίωσε,
    και έχει και τα δίκια του.
    Έχει νόημα να τσακωθεί κανείς ή να το πάει στα δικαστήρια?
    Στην καλύτερη περίπτωση θα έπρεπε να το αντικαταστήσει η netgear με τον αντίστοιχο αντικαταστάτη του,
    αλλά είπαμε consumer είναι.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    παντως καταληγουμε πως ενα απο τα πιο σημαντικα πραγματα ειναι το customer support που προσφερει η καθε εταιρια. Και σε αυτη τη περιπτωση η netgear αποδειχτηκε ανυπαρκτη.
    Σε αντιστοιχη περιπτωση με ενα asus router, ειχα μια χαρα επικοινωνησει μαζι τους.

    Μαλλον δεν θα μπω στη διαδικασια αντιπαραθεσης μαζι τους (γερμανο) και εφοσον δεν βρισκω καναλι επικοινωνιας με τη netgear, θα παρω το πιστωτικο, θα επιλεξω το tplink archer c6 αφου αυτο μπορω να παρω με τα λεφτα του πιστωτικου (μαλλον θα το πουλησω ) και θα ριξω καμια ματια προς asus μερια ξανα.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα διαφωνούσα με το πιστωτικό καθώς με αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσεις τη συσκευή σου
    Εγγύηση σημαίνει ότι θα σου παρέχουν προϊόν ίδιων ή καλύτερων προδιαγραφών
    Και μπορούν να σου επιστρέψουν τα χρήματα που πλήρωσες, είναι μέσα στις υποχρεώσεις τους
    Απο την στιγμή μάλιστα που σου τα επιστρέφουν στο ακέραιο δεν μπορείς να διαφωνήσεις, εκεί που μπορείς να διαφωνήσεις είναι πχ αν σου δώσουν κάποιο άλλο που δεν σου αρέσει, μπορείς πάντα να ζητήσεις να σου επιστρέψουν το πόσο που έδωσες.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μπορούν να σου επιστρέψουν τα χρήματα που πλήρωσες, είναι μέσα στις υποχρεώσεις τους
    Απο την στιγμή μάλιστα που σου τα επιστρέφουν στο ακέραιο δεν μπορείς να διαφωνήσεις, εκεί που μπορείς να διαφωνήσεις είναι πχ αν σου δώσουν κάποιο άλλο που δεν σου αρέσει, μπορείς πάντα να ζητήσεις να σου επιστρέψουν το πόσο που έδωσες.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ωραιοποιείτε. Πληρώνεις για να αγοράσεις ένα προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές να κάνεις τη δουλειά σου. αν χαλάσει πρέπει να αντικατασταθεί με ένα επίσης συγκεκριμένων προδιαγραφών αφού αυτό πλήρωσες
    Το να σου δώσουν ένα υποδεέστερο προϊόν δεν είναι εγγύηση είναι κοροϊδία.
    Θα μου πεις δε σου δίνουν υποδεέστερο προϊόν σου δίνουν τα λεφτά σου πίσω. Έξυπνο κόλπο. Με αυτά τα λεφτά όμως δεν υπάρχει προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές για να αντικατασταθεί.
    Ήταν προσφορά ναι. Και τι πάει να πει αυτό; τα προϊόντα προσφοράς έχουν διαφορετική εγγύηση;
    Δεν βγάζει ο καταστηματάρχης ναι. Και τι με αφορά αυτό συνέταιροι είμαστε; Αν έβγαζε δηλαδή θα μοιραζόταν το κέρδος μαζί μου; Γιατί να μοιραστούμε τη χασούρα;
    Όπως έχει επιχειρηματικό πλάνο αυτός έχω και εγώ. Αγόρασα κάτι που θα κάνει τη δουλειά μου για δυο χρόνια και έχω υπολογίσει και τις αποσβέσεις.Είναι υπολογισμένο το κέρδος μου και το κόστος εξοπλισμού και δεν με παίρνει να ρίξω άλλα λεφτά σε αυτό (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο router αλλά για οποιοδήποτε προϊόν που αγοράζουμε)
    Αν δεν έκανε αυτός σωστά τη δουλειά του σαν επιχειρηματίας και πούλησε κάτω του κόστους γιατί θα πρέπει να επωμιστώ εγώ το λάθος του και να έχει ζημία η δική μου δουλειά;
    Ίδιο ή καλύτερο προϊόν είναι οι όροι της εγγύησης και όχι επιστροφή χρημάτων.
    Δηλαδή αν αγόραζα το προϊόν με κουπόνια θα μου επέστρεφε τα κουπόνια; Τρελά πράματα

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ωραιοποιείτε. Πληρώνεις για να αγοράσεις ένα προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές να κάνεις τη δουλειά σου. αν χαλάσει πρέπει να αντικατασταθεί με ένα επίσης συγκεκριμένων προδιαγραφών αφού αυτό πλήρωσες
    Το να σου δώσουν ένα υποδεέστερο προϊόν δεν είναι εγγύηση είναι κοροϊδία.
    Θα μου πεις δε σου δίνουν υποδεέστερο προϊόν σου δίνουν τα λεφτά σου πίσω. Έξυπνο κόλπο. Με αυτά τα λεφτά όμως δεν υπάρχει προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές για να αντικατασταθεί.
    Ήταν προσφορά ναι. Και τι πάει να πει αυτό; τα προϊόντα προσφοράς έχουν διαφορετική εγγύηση;
    Δεν βγάζει ο καταστηματάρχης ναι. Και τι με αφορά αυτό συνέταιροι είμαστε; Αν έβγαζε δηλαδή θα μοιραζόταν το κέρδος μαζί μου; Γιατί να μοιραστούμε τη χασούρα;
    Όπως έχει επιχειρηματικό πλάνο αυτός έχω και εγώ. Αγόρασα κάτι που θα κάνει τη δουλειά μου για δυο χρόνια και έχω υπολογίσει και τις αποσβέσεις.Είναι υπολογισμένο το κέρδος μου και το κόστος εξοπλισμού και δεν με παίρνει να ρίξω άλλα λεφτά σε αυτό (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο router αλλά για οποιοδήποτε προϊόν που αγοράζουμε)
    Αν δεν έκανε αυτός σωστά τη δουλειά του σαν επιχειρηματίας και πούλησε κάτω του κόστους γιατί θα πρέπει να επωμιστώ εγώ το λάθος του και να έχει ζημία η δική μου δουλειά;
    Ίδιο ή καλύτερο προϊόν είναι οι όροι της εγγύησης και όχι επιστροφή χρημάτων.
    Δηλαδή αν αγόραζα το προϊόν με κουπόνια θα μου επέστρεφε τα κουπόνια; Τρελά πράματα
    δηλαδή, αν έβγαζαν ένα router με τις Α προδιαγραφές στην τιμή 50 ευρώ και το αγόραζες, και σταματούσε αυτό το μοντέλο, και έβγαινε το Β με τις ίδιες προδιαγραφές με 100 ευρώ, εσύ απαιτείς να πάρεις αντικατάσταση αυτό με τα 100?

    Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι οι εταιρείες που θα στο έδιναν είναι λίγες και αυτό γιατί είναι η πολιτική τους έτσι. Δεν μπορεί κανείς να το επιβάλει αυτό, και το βρίσκω απόλυτα λογικό να μην γίνεται η αντικατάσταση.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ωραιοποιείτε. Πληρώνεις για να αγοράσεις ένα προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές να κάνεις τη δουλειά σου. αν χαλάσει πρέπει να αντικατασταθεί με ένα επίσης συγκεκριμένων προδιαγραφών αφού αυτό πλήρωσες
    Το να σου δώσουν ένα υποδεέστερο προϊόν δεν είναι εγγύηση είναι κοροϊδία.
    Θα μου πεις δε σου δίνουν υποδεέστερο προϊόν σου δίνουν τα λεφτά σου πίσω. Έξυπνο κόλπο. Με αυτά τα λεφτά όμως δεν υπάρχει προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές για να αντικατασταθεί.
    Ήταν προσφορά ναι. Και τι πάει να πει αυτό; τα προϊόντα προσφοράς έχουν διαφορετική εγγύηση;
    Δεν βγάζει ο καταστηματάρχης ναι. Και τι με αφορά αυτό συνέταιροι είμαστε; Αν έβγαζε δηλαδή θα μοιραζόταν το κέρδος μαζί μου; Γιατί να μοιραστούμε τη χασούρα;
    Όπως έχει επιχειρηματικό πλάνο αυτός έχω και εγώ. Αγόρασα κάτι που θα κάνει τη δουλειά μου για δυο χρόνια και έχω υπολογίσει και τις αποσβέσεις.Είναι υπολογισμένο το κέρδος μου και το κόστος εξοπλισμού και δεν με παίρνει να ρίξω άλλα λεφτά σε αυτό (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο router αλλά για οποιοδήποτε προϊόν που αγοράζουμε)
    Αν δεν έκανε αυτός σωστά τη δουλειά του σαν επιχειρηματίας και πούλησε κάτω του κόστους γιατί θα πρέπει να επωμιστώ εγώ το λάθος του και να έχει ζημία η δική μου δουλειά;
    Ίδιο ή καλύτερο προϊόν είναι οι όροι της εγγύησης και όχι επιστροφή χρημάτων.
    Δηλαδή αν αγόραζα το προϊόν με κουπόνια θα μου επέστρεφε τα κουπόνια; Τρελά πράματα
    To "κολπο" που αναφερεις, παρατηρω ομως οτι σου αρεσει σε οτι αφορα τις δυνατοτητες τις δικες σου ως καταναλωτης ( αγορα με εκπτωση ) αλλα δεν σου αρεσει απο την αναποδη πλευρα στην σπανια περιπτωση - ποσα προιοντα θα χρειαστουν την εγγυηση; -που το "κολπο" θα ειναι και στη δυνατοτητα του μαγαζιου.

    Ο νομος προστατευει και τα δυο μερη και οχι το ενα. Καλυπτει μεν το πιο "αδυναμο" θεωρητικα, αυτο του καταναλωτη, αλλα προστατευει και τον πωλητη ετσι ωστε να μην χρεωνεται ζημια.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ωραιοποιείτε. Πληρώνεις για να αγοράσεις ένα προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές να κάνεις τη δουλειά σου. αν χαλάσει πρέπει να αντικατασταθεί με ένα επίσης συγκεκριμένων προδιαγραφών αφού αυτό πλήρωσες
    Το να σου δώσουν ένα υποδεέστερο προϊόν δεν είναι εγγύηση είναι κοροϊδία.
    Θα μου πεις δε σου δίνουν υποδεέστερο προϊόν σου δίνουν τα λεφτά σου πίσω. Έξυπνο κόλπο. Με αυτά τα λεφτά όμως δεν υπάρχει προϊόν με συγκεκριμένες προδιαγραφές για να αντικατασταθεί.
    Ήταν προσφορά ναι. Και τι πάει να πει αυτό; τα προϊόντα προσφοράς έχουν διαφορετική εγγύηση;
    Δεν βγάζει ο καταστηματάρχης ναι. Και τι με αφορά αυτό συνέταιροι είμαστε; Αν έβγαζε δηλαδή θα μοιραζόταν το κέρδος μαζί μου; Γιατί να μοιραστούμε τη χασούρα;
    Όπως έχει επιχειρηματικό πλάνο αυτός έχω και εγώ. Αγόρασα κάτι που θα κάνει τη δουλειά μου για δυο χρόνια και έχω υπολογίσει και τις αποσβέσεις.Είναι υπολογισμένο το κέρδος μου και το κόστος εξοπλισμού και δεν με παίρνει να ρίξω άλλα λεφτά σε αυτό (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο router αλλά για οποιοδήποτε προϊόν που αγοράζουμε)
    Αν δεν έκανε αυτός σωστά τη δουλειά του σαν επιχειρηματίας και πούλησε κάτω του κόστους γιατί θα πρέπει να επωμιστώ εγώ το λάθος του και να έχει ζημία η δική μου δουλειά;
    Ίδιο ή καλύτερο προϊόν είναι οι όροι της εγγύησης και όχι επιστροφή χρημάτων.
    Δηλαδή αν αγόραζα το προϊόν με κουπόνια θα μου επέστρεφε τα κουπόνια; Τρελά πράματα
    Είναι και η επιστροφή χρημάτων στους όρους της εγγύησης όσο και αν δεν σου αρέσει.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή, αν έβγαζαν ένα router με τις Α προδιαγραφές στην τιμή 50 ευρώ και το αγόραζες, και σταματούσε αυτό το μοντέλο, και έβγαινε το Β με τις ίδιες προδιαγραφές με 100 ευρώ, εσύ απαιτείς να πάρεις αντικατάσταση αυτό με τα 100?
    Αυτο ακριβώς συνέβη σ εμενα με ενα iMac Retina 5K, απο τη πρώτη μέρα είχε θέματα. Για να μην τα πολυλογώ, μετά απο αρκετά service, που έβρισκαν το μοντέλο OK, στην iStorm Θεσσαλονικης κ Αθήνας (και πολλά παρατράγουδα) η Apple μου το αντικατέστησε δωρεάν μετά απο 2 χρόνια με το επόμενο (κ καλύτερο) μοντέλο , αφου αυτό που είχα αγοράσει είχε αντικατασταθεί.
    Είχα δημοσιεύσει την ταλαιπωρία μου στα forum.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsluser1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβώς συνέβη σ εμενα με ενα iMac Retina 5K, απο τη πρώτη μέρα είχε θέματα. Για να μην τα πολυλογώ, μετά απο αρκετά service, που έβρισκαν το μοντέλο OK, στην iStorm Θεσσαλονικης κ Αθήνας (και πολλά παρατράγουδα) η Apple μου το αντικατέστησε δωρεάν μετά απο 2 χρόνια με το επόμενο (κ καλύτερο) μοντέλο , αφου αυτό που είχα αγοράσει είχε αντικατασταθεί.
    Είχα δημοσιεύσει την ταλαιπωρία μου στα forum.
    αυτό είναι πολιτική της εταιρείας που αποφάσισε να το κάνει στην συγκεκριμένη περίπτωση ή στην συγκεκριμένη συσκευή. Δεν σημαίνει ότι είναι υποχρεωμένη να το κάνει όμως.

    Επίσης αφού ανέφερες την apple, γιατί δεν έκανε και αντικαταστάσεις σε άλλες περιπτώσεις, π.χ. όταν δεν έπιανε καλό σήμα το κινητό, και είπαν το πιάνεται(!) λάθος.

  13. #13
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι και η επιστροφή χρημάτων στους όρους της εγγύησης όσο και αν δεν σου αρέσει.
    Αν αγόραζα 16gb RAM πέρυσι που είχε 200€ λες να έδιναν σημασία σε αυτόν τον όρο της εγγύησης και να έπαιρνα επιστροφή χρημάτων σήμερα; ή αν αγόραζα ένα σκληρό δίσκο 1,5TB πριν 2 χρόνια; φυσικά και όχι. Μου έδωσαν 2TB επειδή δεν βγαίνει πια ο 1,5 tera

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αγόραζα 16gb RAM πέρυσι που είχε 200€ λες να έδιναν σημασία σε αυτόν τον όρο της εγγύησης και να έπαιρνα επιστροφή χρημάτων σήμερα; ή αν αγόραζα ένα σκληρό δίσκο 1,5TB πριν 2 χρόνια; φυσικά και όχι. Μου έδωσαν 2TB επειδή δεν βγαίνει πια ο 1,5 tera
    Αναφέρει ο νόμος το τι μπορεί να επιλέξει το κατάστημα και τι μπορεί να επιλέξει ο καταναλωτής, το κατάστημα μπορεί να επιλέξει ίδιο ή καλύτερων δυνατοτήτων ή επιστροφή του πόσου, ο πελάτης ίδιο ή παραπάνω δυνατοτήτων ή επιστροφή του πόσου.
    Θα μπορούσαν να σου πούνε σου δίνουμε κάτι χειρότερο, εκεί μπορείς να αξιώσεις επιστροφή χρημάτων, όταν σου δίνουν τα χρήματα δεν μπορείς να αξιώσεις κάτι καλύτερων δυνατοτήτων.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας