Σελ. 90 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 708085888990919295100110 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.336-1.350 από 2836
  1. #1336
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αγοραζες pc το 2013 και δεν ξοδευες για ssd οσο κοστιζε ολοκληρο το ps4 (η ακομα και το 2016 δεδομενου οτι η τιμη του ειχε πεσει στα 225 ευρω) τοτε το πολυ κανενα 250-αρι να εβαλες οποτε πλεον 8α χωραει το λειτουργικο και ενα ΑΑΑ game.Κι επαναλαμβανω οτι δεν ε8ιξα καν τα πλεονεκτηματα στο συγκεκριμενο τομεα των νεοτερων κονσολων.Οποτε ειτε σου αρεσει ειτε οχι 8α αγορασεις και τουλαχιστον 1tb nvme ssd αν 8ες να τις συναγωνιστεις.Για τον μυ8ο περι 8α χρησιμοποιησω το παλιο απο8ηκευτικο μου μεσο στο pc μιλαω...

    Δεν υπήρχε λόγος να πάρεις early SSD εποχές PS4, αν ήθελες να πετύχεις καλή απόδοση στα παιχνίδια. Ένας απλός σκληρός ήταν αρκετός, μιας και ήταν επίσης ταχύτερος. Υπενθυμίζω το τεστάκι που είχα ανεβάσει για το Fallen Order, το οποίο έτρεχε από σκληρό και δεν έτρεχε κάστανο. Αντιθέτως στο PS4 και XBOX, freezαρίσματα και των γονέων!

    SSD μπορούσες να βάλεις, εαν φυσικά το επιθυμούσες, με όσα χρήματα ήθελες και εκεί υπολογίζεις καμπύλη του χρόνου vs τιμής.

    1ΤΒ SSD Nvme κοστίζει πλέον 92 euro

    https://www.skroutz.gr/s/16260979/Crucial-P1-1TB.html

    Εκτός αν νομίζεις ότι τα 2GB/sec δε θα είναι αρκετά, μιας και ένα παιχνίδι των 400GB θα έπρεπε να διαρκεί 200sec!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλειοψηφια λογω κοστους δεν 8α αγορασει πανω απο 1tb nvme ssd που δια8ετουν ηδη οι κονσολες.Τα παλαιοτερα παιχνιδια 8α μπορεις οντως να τα τρεχεις απο τον μηχανικο σκληρο σου οπως και ο κονσολας απο το ps4 του οποτε δεν μου λες τιποτα καινουργιο.

    Πως δε σου λέω κάτι καινούριο; Για τις next gen κονσόλες σου μιλάω, που θα σε αναγκάζουν να τρέχεις το παιχνίδι, από το ακριβό storage με το έτσι θέλω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν 8ες να τα πεις vram limited δικαιωμα σου.Προσωπικα ακομα και σε settings που δεν ειναι vram limited παλι αποδιδουν χειροτερα σε σχεση με το ps4.Οχι οτι εχει σημασια γιατι με εξαιρεση την 7950 που αγορασαν απειρελαχιστοι οι καρτες της εποχης εκεινης δεν ειχαν περισσοτερη vram εκτος και αν τις πληρωνες παραπανω απ'οσο ολοκληρο το ps4.

    Τις πλήρωνες αλλά είχες και απόδοση παραπάνω από όλο το PS4. Και όχι δεν ήταν παραπάνω από όλο το PS4.

    Θυμίσου r9 290 4GB 399$ Νοέμβριο 2013.

    https://www.anandtech.com/show/7481/...-r9-290-review

    και θυμίσου και απόδοση

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  59457.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  32,7 KB 
ID: 219641 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  59469.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  32,6 KB 
ID: 219642Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  59472.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  31,9 KB 
ID: 219643

    Πότε είχε τέτοια framerates το PS4; Ποτέ!

    Και αν έρθεις και στο σήμερα, Death Stranding, Fallen Order, Horizon Zero dawn, τα 60ρίζει άνετα, αφού τα 60αρίζει και η κουτσή 970.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ εκανα λα8ος οποτε η 5700xt ειναι 15 μηνων η αλλιως 16 οταν βγει το ps5.Απο την στιγμη που εσυ συγκρινεις το ps4 με την 970 που βγηκε 10 μηνες μετα,κοστιζε μοναχη της οσο ολοκληρο το ps4 και ετρεχε στον αερα δεν βλεπω κατι μεμπτο.Οχι οτι εχει σημασια γιατι αμφιβαλλω ποσο πολυ καλυτερες του ps5 8α ειναι οι καρτες των 400 ευρω οταν ΘΑ βγουν κι οταν ΘΑ βρισκονται σε αυτη την τιμη γιατι επαναλαμβανω οτι η 3080 ακομα κοστιζει 900+ ευρω αντι για 700.Κι επαναλαμβανω οτι ολα αυτα συγκρινοντας μοναχα την καρτα γραφικων αντι για ολοκληρο το pc οπως πρεπει.Ας μην ξεχναμε οτι η πλειοψηφια ακομα εχει quad cores και το 90% το πολυ 6c/6t οποτε 8α χρειαστουν ολικη αναβα8μιση.Παντως το ποιος απο τους 2 μας εχει μεγαλυτερο προβλημα με τα νουμερα φαινεται απο ολο το thread.
    Για το bold θα συμφωνήσω! Κάθε τρεις και λίγο, γράφεις νούμερα που δεν υπάρχουν. Άλλο οι 3 μήνες, άλλο οι 15. Στο δικό σου μυαλό έγιναν το ίδιο. Και να πω ότι είσαι κάνας άσχετος, δεν είσαι. Άρα τρολάρεις!

    Για τους επεξεργαστές θα το δούμε στο μέλλον, τι θα χρειαστεί και πότε καθώς και αν πρέπει να αλλαχθεί όλο το PC και πότε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    News flash στην ευρωπαϊκη ενωση η πωληση ενος μεταχειρισμενου boxed original game ειναι νομιμη ενω η πειρατεια οχι.Τωρα αν εσενα δεν σε συμφερει επειδη ως γνωστον δεν μπορεις να το κανεις με παιχνιδια που εχεις ηδη παιξει στις ψηφιακες πλατφορμες του pc,προβλημα σου.Αν παλι 8ες να κανεις συλλογη προφανως η boxed εκδοση της κονσολας αξιζει πολυ περισσοτερα και την αγοραζεις πολυ φ8ηνοτερα απ'οτι στο pc.

    Αυτό μου έλειπε, να μαζεύω δισκάκια και κουτιά γύρω γύρω! Been there, done that!

    Τώρα αν περιμένεις τους νόμους να σου πουν τι είναι νόμιμο και τι ήθικο, είναι άλλο θέμα. Αν ένα δισκάκι, έχει αγοραστεί μία φορά και έχει πουληθεί μεταξύ χρηστών άλλες 10, δεν έχει αφαιρέσει έσοδα από τους devs 9 φορές; Πως είναι διαφορετικό από την πειρατεία;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ανησυχεις,ειχα εχω και 8α εχω pc για να τα παιξω σε αντι8εση με εσενα που κρινεις τις κονσολες και τα αποκλειστικα τους εκ του μακρο8εν.Οχι οτι εχει σημασια γιατι προσωπικα πιο πολυ σαν timed exclusives παρα σαν platform exclusives τα βλεπω να γινονται.Και προφανως 8α μιλαμε για 13 μηνες κι οχι για 13 χρονια.Το κοινο της κονσολας δεν συγχωρει οπως του pc,αν αργησουν υπερβολικα 8α εχουν και τις αναλογες πωλησεις...


    Μόλις χρησιμοποίησες το argument έχω PC για να τα παίξω, στην ερώτηση μου ΠΟΥ θα τα παίξεις, αν ΔΕΝ έχεις PC. Θα πάρεις δύο κονσόλες; Θα πάρεις. Αυτό λέω!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ δηλαδή το απόλαυσες περισσότερο το παιχνίδι;
    Πόσες ώρες ασχολήθηκες μαζί του;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο ασχολήθηκε και με το BoTW στον CEMU, δηλαδή μισή ωρίτσα βαριά-βαριά για benchάκια!

    Έχει κάποια σχέση η τεχνική απόδειξη, με το πόσο ασχολήθηκα ΕΓΩ με το κάθε παιχνίδι που συζητάω εδώ μέσα;

    Γιατί σας απασχολεί τι έκανα ΕΓΩ με το συγκεκριμένο παιχνίδι και όχι τι δυνατότητα τρεξίματος υπάρχει με επεξεργαστές του 2009; Δυνατότητα που σημαίνει ότι εκατομμύρια χρήστες, μπόρεσαν να το τρέξουν όπως έπρεπε, όχι με 20-22 fps.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  2. #1337
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ΤΒ SSD Nvme κοστίζει πλέον 92 euro
    Αρα εκτος απο αγορα μητρικης,επεξεργαστη και ισως και μνημης (ειπαμε η πλειοψηφια εχει quad core και το 85% 6c/6t) παραδεχεσαι οτι 8α χρειαστεις και απο8ηκευτικο μεσο ωστε να φτσεις την ιδια αποδοση (οχι καλυτερη) των νεων κονσολων.Ολοι ξερουμε προσ8εση και βλεπουμε ποσο μεγαλυτερος φτανει ο λογαριασμος,ο οποιος ως συνη8ως 8α γινει πολυ πιο μεγαλος αν 8ες και καλυτερες επιδοσεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις next gen κονσόλες σου μιλάω, που θα σε αναγκάζουν να τρέχεις το παιχνίδι, από το ακριβό storage με το έτσι θέλω.
    Δηλαδη εκτος απο απο8ηκευτικο μεσο των 95 ευρω,επεξεργαστη των 270,καρτα γραφικων των 370,μητρικη των 65,μνημη των 60,τροφοδοτικο των 65,κουτι των 40 και χειριστηριο των 50=1000+ ευρω δεν σου δωσανε ακομα και εναν μηχανικο σκληρο δισκο για απο8ηκη στο ps5 των 400 ευρω?Βρε τους αλητες...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όχι δεν ήταν παραπάνω από όλο το PS4.Θυμίσου r9 290 4GB 399$ Νοέμβριο 2013.
    Κατ'αρχας δεν αγοραζες r9 290 blower design εκτος κι αν ησουν κουφος ακομα κι αν την εβρισκες τοτε με τετοια τιμη.Εχω ακομα και την 290χ tri-x sapphire οποτε ξερω απο 1ο χερι τι λεω.Γυρω στα 500 ευρω ηταν τοτε μια πιο ρεαλιστικη τιμη.Οχι οτι εχει σημασια γιατι σχεδον ολη η pcmr την 2gb 770=rebranded 680 αγοραζε σε αυτα τα λεφτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους επεξεργαστές θα το δούμε στο μέλλον, τι θα χρειαστεί και πότε καθώς και αν πρέπει να αλλαχθεί όλο το PC και πότε.
    8α δουμε λοιπον ποσο 8α αντεξουν οι quadcores και οι 6c/6t...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα αν περιμένεις τους νόμους να σου πουν τι είναι νόμιμο και τι ήθικο, είναι άλλο θέμα. Αν ένα δισκάκι, έχει αγοραστεί μία φορά και έχει πουληθεί μεταξύ χρηστών άλλες 10, δεν έχει αφαιρέσει έσοδα από τους devs 9 φορές; Πως είναι διαφορετικό από την πειρατεία;
    Δηλαδη οταν αγοραζεις cd keys απο π.χ. προσφορες πακετων των gpus ειναι πιο η8ικο?Spare me the drama...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις χρησιμοποίησες το argument έχω PC για να τα παίξω, στην ερώτηση μου ΠΟΥ θα τα παίξεις, αν ΔΕΝ έχεις PC. Θα πάρεις δύο κονσόλες; Θα πάρεις. Αυτό λέω!
    Επαναλαμβανω οτι το πι8ανοτερο ειναι timed κι οχι platform exclusives αλλα και να μην ειναι τοτε 8α τα παιξω οπου εχεις παιξει εσυ τοσες δεκαετιες τα console exclusives που κρινεις εκ του μακρο8εν...

  3. #1338
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Α τώρα έγινε «κακό» το υποχρεωτικό SSD baseline για next-gen leap. Βρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα... έχουν γίνει λάστιχο τα goalposts, κοντεύουν μέχρι τον Πλούτωνα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 12-10-20 στις 20:27.

  4. #1339
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάποια σχέση η τεχνική απόδειξη, με το πόσο ασχολήθηκα ΕΓΩ με το κάθε παιχνίδι που συζητάω εδώ μέσα;

    Γιατί σας απασχολεί τι έκανα ΕΓΩ με το συγκεκριμένο παιχνίδι και όχι τι δυνατότητα τρεξίματος υπάρχει με επεξεργαστές του 2009; Δυνατότητα που σημαίνει ότι εκατομμύρια χρήστες, μπόρεσαν να το τρέξουν όπως έπρεπε, όχι με 20-22 fps.
    Δε με απασχολεί τι κάνεις με τη ζώη σου, αλλά αν θέλεις να δεχθω τα σχόλια σου για οποιοδήποτε παιχνίδι θα πρέπει να το έχεις παίξει για να μου πεις πως σου φάνηκε. Δε μπορώ να δεθχώ τo «όπως έπρεπε» που γράφεις ως σοβαρή γνώμη από κάποιον που δεν έχει σοβαρά ασχοληθεί με ένα παιχνίδι.

    Φυσικά έχεις κάθε δικαίωμα με τη σειρά σου να μη δεχθείς τη γνώμη μου, και να συνεχίσεις να μετράς τα FPS σε παιχνίδια που ποτέ δεν έπαιξες. Όπως φτιάχνεται ο καθένας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο ασχολήθηκε και με το BoTW στον CEMU, δηλαδή μισή ωρίτσα βαριά-βαριά για benchάκια!


  5. #1340
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όσο για την δήθεν πειρατεία του φυσικού μέσου, είναι αστείο ως «επιχείρημα» και ο ορισμός του Mental Gymnastics 101. Intellectual property είναι και τα βιβλία και οι δίσκοι μουσικής και τα DVD movies και ένα σωρό άλλα πράγματα. Όλως τυχαίως η «καούρα» έχει να κάνει μόνο με τα video games, επειδή οι PC/digital-only users πέταξαν λευκή πετσέτα στο φυσικό μέσο και κρυφοζηλεύουν την ελευθερία που παρέχει η πραγματική ιδιοκτησία. Μόνο από PCάδες το ακούω μέχρι στιγμής αυτό το strawman argument, αλλά υπόσχομαι ότι αν το ακούσω ΚΑΙ από κονσολάδες στο μέλλον (ελέω digital consoles), θα τους «περιποιηθώ» και αυτούς δεόντως, δεν χαρίζω κάστανα σε καμία φατρία.

    Έστω λοιπόν ότι ένα παιχνίδι κοστίζει €60 και αλλάζει 3 χέρια. Πρώτον, ξέρουμε αν αγοράζουν DLC/MTX οι κάτοχοι; Υπάρχουν και «φάλαινες» που τα σκάνε χοντρά ($1000 μόνο σε MTX). Μέχρι και τα F2P καταφέρνουν να είναι πιο κερδοφόρα: https://www.reddit.com/r/apexlegends...o_you_hate_us/

    Δεύτερον, είναι χειρότερο από το Game Pass που κοστίζει €1 για 200 παιχνίδια; Εκεί ποιός μπαίνει μέσα; Στο EGS;

    Τρίτον, γνωρίζετε ότι υπάρχουν και συλλεκτικές με πολλαπλάσιο κόστος αγοράς, που όμως ανεβαίνει η αξία τους στον χρόνο λόγω σπανιότητας; Κερδίζουν δηλαδή περισσότερα οι εταιρίες, αλλά και οι συλλέκτες. Win-win situation.

    Προσωπικά έχει τύχει να αγοράσω συλλεκτική των €150 εις διπλούν, την μια την άνοιξα (4ψήφιος αριθμός ωρών gameplay), την 2η την κράτησα σφραγισμένη. Πουλήθηκαν μετά από χρόνια €190 η 1η και €270 η 2η. Επίσης είχα δώσει €25 για season pass/DLC και €1,5 για MTX (well worth it, εξάλλου είπα ότι το έλιωσα το παιχνίδι).

    Και έπαιξα δηλαδή τσάμπα και η εταιρία πήρε παραπάνω λεφτά από μένα (αντί να πάρω μια απλή έκδοση με €50 που θα απαξιωνόταν λόγω αφθονίας <-- θα ήταν προτιμότερο αυτό άραγε?) και έβαλα και λεφτά στην τσέπη. Μπορεί να γίνει αυτό σε μια digital-only πλατφόρμα; Θα μας κάνετε και μαθηματάκια περί Οικονομίας μερικοί, λες και είμαστε χθεσινοί και δεν ξέρουμε ποιό είναι το συμφέρον μας; Όταν έχουμε πείρα δεκαετιών στην πλάτη μας σε ένα σωρό πλατφόρμες; Έχω σκάσει του κόσμου ΤΑ λεφτά και δεν ανέχομαι ο κάθε άσχετος να με βαφτίζει πειρατή για να του βγει το faux αφήγημα, δηλαδή έλεος! Κρίνετε χωρίς να γνωρίζετε το παραμικρό από console ecosystems, αφού δεν έχετε ασχοληθεί εις βάθος και ούτε και θέλετε να μάθετε κιόλας, αλλά άποψη θέλετε να έχετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 12-10-20 στις 21:44.

  6. #1341
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα εκτος απο αγορα μητρικης,επεξεργαστη και ισως και μνημης (ειπαμε η πλειοψηφια εχει quad core και το 85% 6c/6t) παραδεχεσαι οτι 8α χρειαστεις και απο8ηκευτικο μεσο ωστε να φτσεις την ιδια αποδοση (οχι καλυτερη) των νεων κονσολων.Ολοι ξερουμε προσ8εση και βλεπουμε ποσο μεγαλυτερος φτανει ο λογαριασμος,ο οποιος ως συνη8ως 8α γινει πολυ πιο μεγαλος αν 8ες και καλυτερες επιδοσεις.

    Σου έδειξα απλά, πόσο κάνει 1ΤΒ, αρκετά γρήγορο ώστε να λάβει ρόλο main + gaming storage, σε σχέση με τα 220 που ζητάει η MS. 92 vs 220 λοιπόν. Δεν είπα ότι είναι απαραίτητο. Σίγουρα όχι για όλα τα games και σίγουρα όχι για όσους έχουν συμβατικά SSDs. OTAN θα γίνει απαραίτητο, μαζί με το υπόλοιπο hardware που θα χρειαστεί να αλλαχθεί, θα το εξετάσουμε.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εκτος απο απο8ηκευτικο μεσο των 95 ευρω,επεξεργαστη των 270,καρτα γραφικων των 370,μητρικη των 65,μνημη των 60,τροφοδοτικο των 65,κουτι των 40 και χειριστηριο των 50=1000+ ευρω δεν σου δωσανε ακομα και εναν μηχανικο σκληρο δισκο για απο8ηκη στο ps5 των 400 ευρω?Βρε τους αλητες...

    Ο επεξεργαστής των 270 ευρώ από που προκύπτει; Υπάρχει ήδη ο 10400f των 140 ευρώ, που είναι άνετα όσο γρήγορος ή και πιο γρήγορος, από τη κουτσουρεμένη cpu, που έχει μπει στις next gen κονσόλες.

    Την αναβάθμιση πως την έβγαλες έτσι αυθαίρετα; Είδες τι χρειάζεται και τι δε χρειάζεται και πότε θα γίνει αυτό και με τι τιμές;

    Χειριστήριο γιατί να πάρω, έχω gaming ποντίκια.

    Τροφοδοτικό και κουτί γιατί να πάρω αφού έχω;

    Μνήμες γιατί να πάρει κάποιος. Συστήματα με DDR4 υπάρχουν από το 2014. Πως προεξοφλείς ότι θα χρειαστούν ΟΛΟΙ ram;

    Ακόμα και έτσι όμως, αν επιμένεις να συγκρίνεις από το μηδέν, συγκρίνεις συστήματα με διαφορετικό feature set. Πως αποδίδεις 1:1 χρηματική αξία σε κάτι που είναι μόνο για gaming, μη αναβαθμίσιμο, με κάτι που σου δίνει απεριόριστες δυνατότητες χρήσης, αναβάθμισης και ελευθερίας; Ότι πληρώσεις παίρνεις φιλαράκο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ'αρχας δεν αγοραζες r9 290 blower design εκτος κι αν ησουν κουφος ακομα κι αν την εβρισκες τοτε με τετοια τιμη.Εχω ακομα και την 290χ tri-x sapphire οποτε ξερω απο 1ο χερι τι λεω.Γυρω στα 500 ευρω ηταν τοτε μια πιο ρεαλιστικη τιμη.Οχι οτι εχει σημασια γιατι σχεδον ολη η pcmr την 2gb 770=rebranded 680 αγοραζε σε αυτα τα λεφτα.

    Ναι ναι ξέρω ξέρω....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    8α δουμε λοιπον ποσο 8α αντεξουν οι quadcores και οι 6c/6t...

    Δεν είναι όλοι οι quad cores και hexa cores ίδιοι!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη οταν αγοραζεις cd keys απο π.χ. προσφορες πακετων των gpus ειναι πιο η8ικο?Spare me the drama...

    Πρόλαβε και μπήκε σε gpu bundle το Godfall των 31 ευρώ στο PC και 80 ευρώ των κονσολών;



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναλαμβανω οτι το πι8ανοτερο ειναι timed κι οχι platform exclusives αλλα και να μην ειναι τοτε 8α τα παιξω οπου εχεις παιξει εσυ τοσες δεκαετιες τα console exclusives που κρινεις εκ του μακρο8εν...

    Με 30fps, 720p, dynamic res, blurfest, στα χαρίζω φιλαράκο. Είδαμε αυτά που ήρθαν στο PC, πόσο ανώτερα ήταν, όταν έτρεξαν όπως έπρεπε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε με απασχολεί τι κάνεις με τη ζώη σου, αλλά αν θέλεις να δεχθω τα σχόλια σου για οποιοδήποτε παιχνίδι θα πρέπει να το έχεις παίξει για να μου πεις πως σου φάνηκε. Δε μπορώ να δεθχώ τo «όπως έπρεπε» που γράφεις ως σοβαρή γνώμη από κάποιον που δεν έχει σοβαρά ασχοληθεί με ένα παιχνίδι.

    Φυσικά έχεις κάθε δικαίωμα με τη σειρά σου να μη δεχθείς τη γνώμη μου, και να συνεχίσεις να μετράς τα FPS σε παιχνίδια που ποτέ δεν έπαιξες. Όπως φτιάχνεται ο καθένας.

    Και αφού δε σε απασχολεί, τότε τι σχέση έχει αν έχω ασχοληθεί 5 λεπτά ή 5 μήνες;

    Τελευταία φορά που κοίταξα, οι επιδόσεις των κάθε λογής τεχνολογικών επιτευγμάτων, με αδιάσειστους αριθμούς κρίνονται και όχι με το πόσο έχει ασχοληθεί ο καθένας.

    Δίνω πάντα παραδείγματα, από το Digital Foundry, AC Unity σερνόταν στις κονσόλες 20-22fps και σας έδωσα δικό μου long run, που δείχνει 80-90fps σε 860 του 2009. Δε ξέρω τι άλλο ψάχνετε πέρα από αυτό.

    Δηλαδή άμα διαβάζουμε συγκρίσεις σε hardware, να λέμε στα sites το παίξατε; Άμα δε το παίξατε δε μετράει το benchmark σας! Πλάκα μου κάνεις φίλε μου και εσύ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α τώρα έγινε «κακό» το υποχρεωτικό SSD baseline για next-gen leap. Βρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα... έχουν γίνει λάστιχο τα goalposts, κοντεύουν μέχρι τον Πλούτωνα!

    Δείξε μου που είπα ότι είναι «κακό» το υποχρεωτικό SSD baseline για next-gen leap. Απλά δειξ'το μου.

    Είπα ότι είναι κακό, να σου ζητάνε 220$ για 1ΤΒ.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  7. #1342
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αφού δε σε απασχολεί, τότε τι σχέση έχει αν έχω ασχοληθεί 5 λεπτά ή 5 μήνες;
    Ε;
    Λέω ότι αν έχεις ασχοληθεί πάνω από 1-2 ώρες με ενδιαφέρει απολύτως η γνώμη σου για το παιχνίδι γιατί πρόλαβες να παίξεις και η εμπειρία σου με ενδιαφέρει.
    Για αυτό και το πρώτο πράγμα που σου έγραψα δεν ήταν σχόλιο αλλά ερώτηση.

    Τα video games για εμένα είναι μέσο ψυχαγωγίας (μερικά είδη είναι επίσης και έργα τέχνης αλλά άλλο αυτό).
    Δεν τα κοιτάω ως τεχνολογικά επιτεύγματα και δε με απασχολεί πόσα FPS πιάνουν, εκτός αν αυτό χαλάει την εμπειρία.
    Έπαιξα 175 ώρες το Witcher 3 στο Switch και το απόλαυσα όλο μαζί, και με τα σπασίματα στο frame rate του και με τα όλα του. Αυτές τις 175 ώρες ψυχαγωγίας δεν τις αλλάζω με κανένα νούμερο που πετάνε μερικοί στα forums.

  8. #1343
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε;
    Λέω ότι αν έχεις ασχοληθεί πάνω από 1-2 ώρες με ενδιαφέρει απολύτως η γνώμη σου για το παιχνίδι γιατί πρόλαβες να παίξεις και η εμπειρία σου με ενδιαφέρει.
    Για αυτό και το πρώτο πράγμα που σου έγραψα δεν ήταν σχόλιο αλλά ερώτηση.

    Τα video games για εμένα είναι μέσο ψυχαγωγίας (μερικά είδη είναι επίσης και έργα τέχνης αλλά άλλο αυτό).
    Δεν τα κοιτάω ως τεχνολογικά επιτεύγματα και δε με απασχολεί πόσα FPS πιάνουν, εκτός αν αυτό χαλάει την εμπειρία.
    Έπαιξα 175 ώρες το Witcher 3 στο Switch και το απόλαυσα όλο μαζί, και με τα σπασίματα στο frame rate του και με τα όλα του. Αυτές τις 175 ώρες ψυχαγωγίας δεν τις αλλάζω με κανένα νούμερο που πετάνε μερικοί στα forums.
    Α μάλιστα. Εγώ κριτική για τις επιδόσεις άσκησα, όχι για το παιχνίδι. Δεν κάνουμε κριτική παιχνιδιών σε αυτό το thread.

    Προσωπικά για μένα τα video games είναι η ανώτερη μορφή τέχνης, για αυτό θέλω να τρέχουν σωστά.

    Για το witcher 3 έχω γράψει και εγώ κάνα 200άρι ώρες και ακόμα δεν έχω παίξει το Blood and Wine. Παρόλο που έχω σύστημα που θα το έτρεχε νεράκι άνετα, εν τουτοις θέλω να το παίξω σε 4Κ/60 μονταρίσμενο, όταν έρθει η ώρα. Προσωπικά έχω απαιτήσεις. Με σπασίματα, μισό framerate, μισές αναλύσεις, ξεπλυμένα textures, dynamic settings κλπ, δουλειά δε γίνεται. H τέχνη πρέπει να είναι όμορφη και ομαλή.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #1344
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α μάλιστα. Εγώ κριτική για τις επιδόσεις άσκησα, όχι για το παιχνίδι. Δεν κάνουμε κριτική παιχνιδιών σε αυτό το thread.

    Προσωπικά για μένα τα video games είναι η ανώτερη μορφή τέχνης, για αυτό θέλω να τρέχουν σωστά.

    Για το witcher 3 έχω γράψει και εγώ κάνα 200άρι ώρες και ακόμα δεν έχω παίξει το Blood and Wine. Παρόλο που έχω σύστημα που θα το έτρεχε νεράκι άνετα, εν τουτοις θέλω να το παίξω σε 4Κ/60 μονταρίσμενο, όταν έρθει η ώρα. Προσωπικά έχω απαιτήσεις. Με σπασίματα, μισό framerate, μισές αναλύσεις, ξεπλυμένα textures, dynamic settings κλπ, δουλειά δε γίνεται. H τέχνη πρέπει να είναι όμορφη και ομαλή.
    Καλά περίμενε.
    Εγώ ήδη το απόλαυσα όσο θα το απολαύσεις και εσύ με τα 4Κ/60 και τώρα πήρα και Xbox One S (όχι Χ, έχω οικολογική συνείδηση) για να παίξω το Cyberpunk 2077 από την κυκλοφορία του και να γράψω και σε αυτό άλλες 100-200 ώρες.

    Mάλιστα για να με κράζει ο uncharted πήρα και Game Pass Ultimate (2 χρόνια + δώρο 3 μήνες με 95€).

  10. #1345
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε;
    Λέω ότι αν έχεις ασχοληθεί πάνω από 1-2 ώρες με ενδιαφέρει απολύτως η γνώμη σου για το παιχνίδι γιατί πρόλαβες να παίξεις και η εμπειρία σου με ενδιαφέρει.
    Για αυτό και το πρώτο πράγμα που σου έγραψα δεν ήταν σχόλιο αλλά ερώτηση.

    Τα video games για εμένα είναι μέσο ψυχαγωγίας (μερικά είδη είναι επίσης και έργα τέχνης αλλά άλλο αυτό).
    Δεν τα κοιτάω ως τεχνολογικά επιτεύγματα και δε με απασχολεί πόσα FPS πιάνουν, εκτός αν αυτό χαλάει την εμπειρία.
    Έπαιξα 175 ώρες το Witcher 3 στο Switch και το απόλαυσα όλο μαζί, και με τα σπασίματα στο frame rate του και με τα όλα του. Αυτές τις 175 ώρες ψυχαγωγίας δεν τις αλλάζω με κανένα νούμερο που πετάνε μερικοί στα forums.
    Εμένα αυτή η εμμονή της PCMR στην αριθμολαγνεία μου θυμίζει την εμμονή των Προτεσταντών ότι η Οικονομία πρέπει να έχει Χ έλλειμμα, επειδή έτσι φτιάχνονται. Οι μεν είναι καλοί, οι δε κακοί; Παλαβωμάρα στο τετράγωνο όλοι τους λέω εγώ!

    Ασχολούνται όλη την ώρα με τα νούμερα και χάνουν την ουσία. Να δω με το μνημόνιο που έρχεται ποιός θα έχει τα φράγκα για upgrades...

    Πόσους και πόσους πρώην PCάδες (κάποιοι παλιές καραβάνες από τα 80s) ξέρω που μου λένε ότι βαρέθηκαν να παίζουν το «παιχνιδάκι» των settings/tweaking και το γύρισαν στις κονσόλες για να μην ασχολούνται με αυτά:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Decision_fatigue

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mάλιστα για να με κράζει ο uncharted πήρα και Game Pass Ultimate (2 χρόνια + δώρο 3 μήνες με 95€).
    Γιατί να σε κράξω; Αφού έχω κι εγώ Game Pass Ultimate μέχρι το 2022.

  11. #1346
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και έτσι όμως, αν επιμένεις να συγκρίνεις από το μηδέν, συγκρίνεις συστήματα με διαφορετικό feature set. Πως αποδίδεις 1:1 χρηματική αξία σε κάτι που είναι μόνο για gaming, μη αναβαθμίσιμο, με κάτι που σου δίνει απεριόριστες δυνατότητες χρήσης, αναβάθμισης και ελευθερίας; Ότι πληρώσεις παίρνεις φιλαράκο.
    Δεν το λεω εγω το steam survey του Σεπτεμβριου το ελεγε,η πλειοψηφια εχει ακομα quad cores.Για τη ram ειτε σου αρεσει ειτε οχι την εχεις πληρωσει οποτε την αφαιρεις απο το προηγουμενο συστημα το ιδιο ισχυει για το κουτι το τροφοδοτικο και το gaming gear σου.Αν 8ες κανε το λογαριασμο με τον 10400f αν και ακομα κι αυτος καποια στιγμη μπορει να μην τραβαει μελλοντικα οσο o 8c/16 zen2 των κονσολων,και παλι ολο το συστημα ερχεται σε διπλασια και βαλε τιμη απο το ps5 των 400 ευρω και επαναλαμβανω οτι αυτο δεν 8α σου παρεχει καλυτερες αλλα απλα ισαξιες επιδοσεις.Αρα λυπαμαι αλλα φαινεται οτι εσυ το πληρωνεις διπλασια φιλαρακο και μελλοντικα ισως και ακομα παραπανω χαρη στις απεριοριστες δυνατοτητες αναβα8μισης.Οσον αφορα για την μη gaming χρηση δεν ζουμε στο 2005.Το 99% του κοσμου κανει μια χαρα την δουλεια του σε κινητα,tablets,απλα laptops αντε με το ζορι και σε pc γραφειου δεκαετιας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι όλοι οι quad cores και hexa cores ίδιοι!
    Ολοι ομως δεν φτανουν τον 8c/16t zen2 των κονσολων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόλαβε και μπήκε σε gpu bundle το Godfall των 31 ευρώ στο PC και 80 ευρώ των κονσολών;
    Οχι αυτο 8α ειναι κλασικα απο region hopping οποτε αντι για τις εταιριες βλαπτεις εμμεσα το αγοραστικο κοινο φτωχωτερων χωρων.Αλλα ειπαμε 2 μετρα και 2 στα8μα κατα τ'αλλα η διαφορα του νομιμου με η8ικου μας μαρανε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 30fps, 720p, dynamic res, blurfest, στα χαρίζω φιλαράκο. Είδαμε αυτά που ήρθαν στο PC, πόσο ανώτερα ήταν, όταν έτρεξαν όπως έπρεπε.
    Αυτο ομως που δεν λες να παραδεχτεις ακομα ειναι οτι ακομα και ετσι δεν μπορουσαν να τα τρεξουν pc αναλογης αξιας και χρονολογιας με τις κονσολες.Προσωπικα προτιμω να ανεχτω τα γραφικα αν ειναι ο μονος τροπος να παιξω τα παιχνιδια,ακομα το καλυτερο μου turn based strategy ειναι το eador genesis με γραφικα 25 ετων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα ότι είναι κακό, να σου ζητάνε 220$ για 1ΤΒ.
    Συμφωνω αλλα οπως εδειξε και στο ps4 ουτε 1% δεν 8α το αγορασει.Δεν ακουσα να λες και οτι ειναι καλο που δινουν το ps5 με 400 ευρω οταν τα ετοιμα συστηματα με αναλογο hardware εχουν τριπλασια τιμη.Εχεις συνειδοτοποιησει ποσο 8α βοη8ησει την εξελιξη του gaming τοσο οικονομικα προσβασιμο δυνατο baseline η νομιζες οτι 8α αγοραζε ποτε ο κοσμακης αντιστοιχο ετοιμο pc των 1200+ ευρω?Γιατι να κλαιγεσαι για τον jaguar των προηγουμενων κονσολων σε εχουμε ακουσει δεκαδες φορες.

  12. #1347
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν 8ες κανε το λογαριασμο με τον 10400f αν και ακομα κι αυτος καποια στιγμη μπορει να μην τραβαει μελλοντικα οσο o 8c/16 zen2 των κονσολων
    Δυστυχώς η πλειοψηφία αδυνατεί να δει ολιστικά τα υπολογιστικά συστήματα.

    Ξέρουμε πολύ καλά (το λέω εδώ και καιρό, αλλά στου κουφού την πόρτα) ότι το DirectStorage θα γίνει must-have στην νέα γενιά, όμως για να λειτουργήσει όπως πρέπει θα απαιτεί 4 dedicated PCIe lanes για NVMe από το SoC/northbridge της CPU, όχι από το bottlenecked PCH/southbridge/promontory. Αυτό οι Ryzen πλατφόρμες το υποστηρίζουν από το 2017, ενώ η Intel θα το φέρει στους Rocket Lake για πρώτη φορά. Πόσες φορές το έχετε διαβάσει αυτό σε PC-focused sites;

    Αλλά είπαμε, 3 το λάδι, 3 το ξύδι... ποιός ασχολείται με βέλτιστη τοπολογία/ροή δεδομένων/buses; Αυτά είναι για βλάκες, όχι για εμάς τους έξυπνους που το μόνο που κοιτάμε σε μια CPU είναι το ST!

    Μια ζωή τα ίδια και τα ίδια. Από εποχές που η x86 είχε ένα και μοναδικό bus (ISA) για όλα τα components (πριν έρθει ο 386), μέχρι και για την DRAM. Εγώ τα έλεγα, εγώ τα άκουγα. Δεν πειράζει, ο χρόνος θα δείξει για άλλη μια φορά ποιός έχει δίκιο ή όχι. Συνηθίσαμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα προτιμω να ανεχτω τα γραφικα αν ειναι ο μονος τροπος να παιξω τα παιχνιδια,ακομα το καλυτερο μου turn based strategy ειναι το eador genesis με γραφικα 25 ετων.
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Καλά-χρυσά τα γραφικά, αλλά δεν είναι το παν. Κι εμένα αγαπημένα μου παιχνίδια είναι κάποια classics, που άλλοι δεν θέλουν ούτε να τα βλέπουν.

    Μου θυμίζει αυτούς που κοιτάνε σε μια γυναίκα να είναι 10άρι τίγκα στην σιλικόνη και αγνοούν όλα τα υπόλοιπα... eye candy uber alles, αντί για ένα ισορροπημένο σύνολο;

    Προσωπικά μέχρι και τα του ήχου κοιτάω, για να έχω μια ισορροπημένη -immersive- εμπειρία. Όχι τώρα, από εποχές EAX/A3D έχω αυτό το mindset. Λυπάμαι, αλλά το θεωρώ τραγέλαφο να παίζω σε 4K ανάλυση με stereo audio 30ετίας. Προτιμώ 1080p με surround/3D audio.

  13. #1348
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσους και πόσους πρώην PCάδες (κάποιοι παλιές καραβάνες από τα 80s) ξέρω που μου λένε ότι βαρέθηκαν να παίζουν το «παιχνιδάκι» των settings/tweaking και το γύρισαν στις κονσόλες για να μην ασχολούνται με αυτά:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Decision_fatigue
    Για εμένα δεν είναι μόνο αυτό, είναι και η άνεση του καναπέ.
    Έχουμε μια πολύ καλή gaming καρέκλα (για το home office με έχει σώσει), άνετο γραφείο, μεγάλη οθόνη, αλλά μετά από 8-10 ώρες δουλειά δεν έχω καμία όρεξη να κάτσω και άλλο στο γραφείο για να παίξω video games. Τώρα πήρα το Witcher 1 που το έδιναν τζάμπα και θέλω να ασχοληθώ μαζί του, αλλά δεν μου κάνει κέφι να παίζω στο γραφείο.

  14. #1349
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εμένα δεν είναι μόνο αυτό, είναι και η άνεση του καναπέ.
    Έχουμε μια πολύ καλή gaming καρέκλα (για το home office με έχει σώσει), άνετο γραφείο, μεγάλη οθόνη, αλλά μετά από 8-10 ώρες δουλειά δεν έχω καμία όρεξη να κάτσω και άλλο στο γραφείο για να παίξω video games. Τώρα πήρα το Witcher 1 που το έδιναν τζάμπα και θέλω να ασχοληθώ μαζί του, αλλά δεν μου κάνει κέφι να παίζω στο γραφείο.
    Δεν είσαι ο μόνος. Ξέρω πολλούς white collar workers που απλά δεν αντέχουν να κάτσουν σε γραφείο/καρέκλα μόλις γυρίσουν σπίτι. Απολύτως κατανοητό και σεβαστό από ψυχολογική σκοπιά.

    Και τώρα θα σου πουν ότι μπορείς να βάλεις το PC σε σαλόνι με keyboard+mouse σε τραπεζάκι...

  15. #1350
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εμένα δεν είναι μόνο αυτό, είναι και η άνεση του καναπέ.
    Έχουμε μια πολύ καλή gaming καρέκλα (για το home office με έχει σώσει), άνετο γραφείο, μεγάλη οθόνη, αλλά μετά από 8-10 ώρες δουλειά δεν έχω καμία όρεξη να κάτσω και άλλο στο γραφείο για να παίξω video games. Τώρα πήρα το Witcher 1 που το έδιναν τζάμπα και θέλω να ασχοληθώ μαζί του, αλλά δεν μου κάνει κέφι να παίζω στο γραφείο.
    Προβλέπω ενα spinoff για gaming καρέκλα vs σωστή καρέκλα

Σελ. 90 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 708085888990919295100110 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας