Σελ. 25 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 2836
  1. #361
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο pc δεν σταμάτησε όμως, ακόμα μπορείς να κάνεις χρήση, ακόμα και αυτό με το gameport υπάρχουν adaptors αν θέλεις
    Αν είναι σε λογική τιμή τότε σούπερ. Αν είναι να κάνει 15+ ευρώ τότε καλύτερα μτχ. dualshock + adapter.
    Adapters υπάρχουν και για PS4, η τιμή είναι το πρόβλημα.

    Και εννοείται ότι θα έχεις τους hardware περιορισμούς όσο πάμε μπροστά. Το dualshock 3 έβαλε triggers, προφανώς και δε περιμένεις trigger functionality από το dualshock 2 ή από οποιοδήποτε gamepad που δεν έχει triggers.
    Το ίδιο ισχύει και στο PC και παντού.


    @netlag
    Πλέον τα χειριστήρια παίζουν σε bluetooth και με μαγικό τρόπο (δε ξέρω πως) καταφέρνουν καλύτερο performance, ως προς το input lag, απ'ότι με καλώδιο. Στην εικόνα που έκανα λινκ αν δεις υπάρχουν και wired χειριστήρια μέσα.
    Για τα υπόλοιπα συμφωνώ, δεν έχω να προσθέσω κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnson : 20-11-19 στις 22:44.

  2. #362
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι σε λογική τιμή τότε σούπερ. Αν είναι να κάνει 15+ ευρώ τότε καλύτερα μτχ. dualshock + adapter.
    Adapters υπάρχουν και για PS4, η τιμή είναι το πρόβλημα.

    Και εννοείται ότι θα έχεις τους hardware περιορισμούς όσο πάμε μπροστά. Το dualshock 3 έβαλε triggers, προφανώς και δε περιμένεις trigger functionality από το dualshock 2 ή από οποιοδήποτε gamepad που δεν έχει triggers.
    Το ίδιο ισχύει και στο PC και παντού.
    Μιλάς για αυτό το αυτοκόλλητο; https://www.amazon.com/Triggers-DUAL.../dp/B00AKXTBMK
    Ελά τώρα σοβαρά;

    Το ξέρουμε οτι είναι η τιμή το πρόβλημα, αλλά δεν μας ακούτε
    Ακόμα στο pc το usb gamepad δεν θέλει καν adapter, και κάτι άλλο, το νέο gamepad αν πεις να αγοράσεις με παραπάνω αυτοκόλλητα οταν θα βγεί θα παίζει και στο παλιό Pc, όχι όπως στο Ps Που θα πρέπει να αλλάξεις και κονσόλά και δισκάκι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 20-11-19 στις 22:48.

  3. #363
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για αυτό το αυτοκόλλητο; https://www.amazon.com/Triggers-DUAL.../dp/B00AKXTBMK
    Ελά τώρα σοβαρά;
    Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Εγώ απλά λέω ότι δε γίνεται να έχεις triggers στο dual shock 2 γιατί δεν υπάρχουν triggers. Είναι on/off.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρουμε οτι είναι η τιμή το πρόβλημα, αλλά δεν μας ακούτε
    Ακόμα στο pc το usb gamepad δεν θέλει καν adapter
    Ωστόσο εγώ μια χαρά χρειάστηκα να αγοράσω adapter για το PC (την εποχή που έκαναν 15ευρώ στην Ελλάδα, 16χρόνια πριν) για να παίζω με το dualshock στον υπολογιστή, γιατί δε μπορούσα να βρω τίποτα άλλο που να με βολεύει τόσο.

  4. #364
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε κοίτα, για σωστό competitive gaming θες και τη κονσόλα με ethernet συνδεδεμένη. Και fast path. Και TV με χαμηλό latency και gaming mode. Και η γυναίκα να μην βλέπει youtube την ώρα που παίζεις.
    Και πάλι θα είσαι με ασυρματο controller που αν και εχουν γίνει άλματα ως προς το average input lag, το wireless πάντοτε θα είναι πιο inconsistent από το wired. Επειδή η κονσόλα πρέπει κυρίως να διευκολύνει, θα παίξει με wlan 2.4GHz, αν δεν έχουμε καλό reception στα 5GHz, θα παίξει σε οτι TV υπάρχει στο σπίτι και φυσικά με τα wireless controllers της. Δεν νομίζω ότι είναι οτι πιο ιδανικό για σωστό competitive gaming. Αλλά από τη στιγμή που ο περισσότερος κόσμος παίζει έτσι απλά, καλό είναι να μην βάζουμε στη συζήτηση τα input lag και άλλα ψιλά γράμματα. Σε αυτό η κονσόλα δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το PC, και είναι καλό αυτό. Γιατι στα PC ξεκίνησε μια ηλίθια αισχροκέρδια με τα gaming peripherals και τα input lag, που δεν την θέλει κανείς και στις κονσόλες.

    Φυσικά για online gaming ένα χειριστήριο φτάνει. Αναφέρθηκα αυστηρά για το couch gaming γιατί είναι πολύ πιο ευκολο με κονσόλα. Και με PC γίνεται, αλλά είπαμε κουβάλα τη μονάδα, ξεσυνδεσε, σύνδεσε κλπ. Υπάρχουν κάτι steam link κλπ, αλλά πρέπει είτε να έχεις ethernet κοντά στη τηλέοραση ή εστω κανά 5GHz Mesh στο σπίτι.

    Το couch είναι advantage της κονσόλας, αλλά είναι πια situational. Αν και ο φίλος έχει την ιδια κονσόλα θα μπορέσει να φέρει το χειριστήριο όπως είπες. Αν όχι, θα πληρώσεις το κόστος. Δεν το γλυτωνεις. Και νομίζω πολυς κοσμος έχει ένα δεύτερο χειριστήριο, και ας κάθεται. Και το πλήρωσε.
    Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η home console πρέπει ντε και καλά να είναι με WiFi και όχι Ethernet;

    Με αυτή την λογική, γιατί να μην έχει και το PC πανάθλιο WiFi; Εδώ βλέπω το βάζουν σε mobos built-in πλέον.

    Για μένα σταθερή συσκευή = Ethernet. Στην χειρότερη HomePlugs/Powerline.

    Το ότι ο κόσμος (και σε PC και σε κονσόλες) δεν ξέρει και προτιμάει το ασύρματο, δεν έχει να λέει κάτι.

  5. #365
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η παραπανω τακτικη εφαρμοζεται απο την εποχη του dreamcast προ εικοσαετιας και προηγειται οποιουδηποτε motion blur.Οχι οτι γινεται παντα και οχι οτι προφανως το motion blur δεν βοη8αει.
    Το αν τα 60 fps ειναι λιγα η οχι ειναι σχετικο.Προσωπικα προτιμω 60 fps με v-sync παρα ξεκλειδωτα 100.
    Ξεκλείδωτα 100 αν έχεις freesync ή gsync είναι ασυγκριτα καλύτερα από 60 fps vsynced.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    @netlag
    Πλέον τα χειριστήρια παίζουν σε bluetooth και με μαγικό τρόπο (δε ξέρω πως) καταφέρνουν καλύτερο performance, ως προς το input lag, απ'ότι με καλώδιο. Στην εικόνα που έκανα λινκ αν δεις υπάρχουν και wired χειριστήρια μέσα.
    Για τα υπόλοιπα συμφωνώ, δεν έχω να προσθέσω κάτι.
    δεν είναι μαγεία. Βάζουν το polling rate του bluetooth να είναι 4πλάσιο από του καλωδίου και να το έχεις χαμηλότερο input lag. Consistency όμως;

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #366
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ενας λόγος που μπορεί να έχεις input lag σε pc είναι όταν το παιχνίδι έχει κλειδωμένα τα fps..... σε όλες τις άλλες περιπτώσεις εχεις το πραγματικό του interface

  7. #367
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι μαγεία. Βάζουν το polling rate του bluetooth να είναι 4πλάσιο από του καλωδίου και να το έχεις χαμηλότερο input lag. Consistency όμως;
    Ελάχιστη διαφορά σε consistency (μόλις 0,8ms) ενώ υπάρχουν χειριστήρια στη λίστα που έχουν καλύτερο consistency όταν παίζουν ασύρματα σε σχέση με wired.

  8. #368
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η home console πρέπει ντε και καλά να είναι με WiFi και όχι Ethernet;

    Με αυτή την λογική, γιατί να μην έχει και το PC πανάθλιο WiFi; Εδώ βλέπω το βάζουν σε mobos built-in πλέον.

    Για μένα σταθερή συσκευή = Ethernet. Στην χειρότερη HomePlugs/Powerline.

    Το ότι ο κόσμος (και σε PC και σε κονσόλες) δεν ξέρει και προτιμάει το ασύρματο, δεν έχει να λέει κάτι.
    Όχι ντε και καλά. Απλά αν εκεί που έχεις τη κονσόλα έχεις ethernet είναι κρίμα να είσαι με wifi. Έχεις ethernet όμως;

    Μιλήσαμε για σωστό competitive. Και λέω οτι το σωστό competitive θέλει πρωτίστως ethernet και fast path και γραμμή που δεν κάνει άλλα την ωρα που παίζεις. Αν δεν πληροίς αυτές τις προυποθέσεις όμως;

    Και το PC προφανώς έχει πανάθλιο wifi. Οι περισσότεροι που παίζουν με laptop είναι με wifi. Και wifi από τα αθλια modem router των παρόχων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελάχιστη διαφορά σε consistency (μόλις 0,8ms) ενώ υπάρχουν χειριστήρια στη λίστα που έχουν καλύτερο consistency όταν παίζουν ασύρματα σε σχέση με wired.
    Το 0.8 στη περίπτωση αυτή είναι 66% υψηλότερο. Δεν διαφωνώ με το test που έκανε, αλλά τι συγκρίνει ακριβώς; Συγκρίνει ασύρματα χειριστήρια μεταξύ τους για το ποια είναι πιο responsive, μια χαρά. Και επίσης συγκρίνει τα χειριστήρια αυτά αν συνδεθουν με καλώδιο (κάτι που στη πράξη δεν ενδιαφέρει κανέναν). Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι οι σχεδιαστές ήθελαν να έχουν παρόμοια αισθηση και με τους δυο τρόπους συνδεσης επομένως έκαναν optimize το ασυρματο, και κράτησαν λίγο πίσω το wired (χαμηλό polling rate). Ειλικρινά πιστέυω πως αν θέλανε με καλώδιο να τα κάνουν πιο responsive θα μπορούσαν ευκολα.

    Έχουν γίνει άλματα με τα ασυρματα peripherals. Δεν αντιλέγω. Αλλά δυσκολευομαι να δεχθώ πως είμαστε πια στη φάση ότι και οι δύο τρόποι σύνδεσης αν είναι εξίσου optimized, είναι ισάξιοι.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  9. #369
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Αν θέλεις competitiveness δε ψάχνεις απαραίτητα το καλύτερο. Αν όλοι πχ. παίζουν σε dualshock 4, και το καλύτερο να μην είναι, είναι δίκαιο.
    Η κουβέντα πάντως στα τελευταία posts έχει ξεφύγει λίγο με τα περιφερειακά.

  10. #370
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις competitiveness δε ψάχνεις απαραίτητα το καλύτερο. Αν όλοι πχ. παίζουν σε dualshock 4, και το καλύτερο να μην είναι, είναι δίκαιο.
    Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  11. #371
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Ωστόσο εγώ μια χαρά χρειάστηκα να αγοράσω adapter για το PC (την εποχή που έκαναν 15ευρώ στην Ελλάδα, 16χρόνια πριν) για να παίζω με το dualshock στον υπολογιστή, γιατί δε μπορούσα να βρω τίποτα άλλο που να με βολεύει τόσο.
    Same here.Για το mame αγορασα τον 2σε1 ανταπτορα αλλα κατεληξα να τον δουλευω ως και στο gta.
    Ξεκλείδωτα 100 αν έχεις freesync ή gsync είναι ασυγκριτα καλύτερα από 60 fps vsynced.
    Ειναι ακριβως η ιδια ομαλοτητα με 100 fps σε v-sync με τη διαφορα οτι εχεις λιγοτερο input lag και δεν χρειαζεσαι τοση δυνατη gpu για να το πετυχεις.Απο πλευρας ομαλοτητας ομως μολις περασεις τα 60 fps σε v-sync η freesync η gsync (για την nvidia το υπο8ετω κα8'οτι δεν εχω αναλογη ο8ονη),προσωπικα βρισκω την διαφορα αμελητεα (τουλαχιστον μεχρι τα 120fps γιατι ουτε 240hz ο8ονη εχω).Υπ'οψην οτι μιλαω για χρηση σε βα8ος μηνων κι οχι 1-2 ωρες σε ξενη ο8ονη ετσι?Αν δεν εχεις συνη8ισει πραγματικα καπου τοτε δυσκολευεσαι να καταλαβεις και τη διαφορα.Heck ακομα και pro-gamers τυχαινει να εχουν δυσκολιες στο να ξεχωρισουν μεταξυ freesync 60-120-240hz ο8ονες,κι ας εχουν οι ιδιοι 240-αρες.

  12. #372
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ακριβως η ιδια ομαλοτητα με 100 fps σε v-sync με τη διαφορα οτι εχεις λιγοτερο input lag και δεν χρειαζεσαι τοση δυνατη gpu για να το πετυχεις.Απο πλευρας ομαλοτητας ομως μολις περασεις τα 60 fps σε v-sync η freesync η gsync (για την nvidia το υπο8ετω κα8'οτι δεν εχω αναλογη ο8ονη),προσωπικα βρισκω την διαφορα αμελητεα (τουλαχιστον μεχρι τα 120fps γιατι ουτε 240hz ο8ονη εχω).Υπ'οψην οτι μιλαω για χρηση σε βα8ος μηνων κι οχι 1-2 ωρες σε ξενη ο8ονη ετσι?Αν δεν εχεις συνη8ισει πραγματικα καπου τοτε δυσκολευεσαι να καταλαβεις και τη διαφορα.Heck ακομα και pro-gamers τυχαινει να εχουν δυσκολιες στο να ξεχωρισουν μεταξυ freesync 60-120-240hz ο8ονες,κι ας εχουν οι ιδιοι 240-αρες.
    Μια 144hz από μια 240hz δεν ειναι ευκολο να καταλάβεις τη διαφορά, αλλά υπάρχει (είναι μικρή).
    Είναι όμως πολύ ευκολο να δεις διαφορά μεταξύ 60hz και 120hz / 144hz. Το mouse cursor να κουνησεις λίγο γρήγορα στα Windows, θα το καταλάβεις.

    Σε προκαλώ να παίξεις ενα τριωράκι Overwatch στα 60hz και ενα τριωράκι στα 144hz. Και να μου πεις αν είδες διαφορές. Τριωράκι για να κάνει kick in η κούραση και ο πονοκέφαλος. Οπτικά άλλωστε η διαφορά ειναι εμφανής από τα πρώτα δευτερόλεπτα.

    Overwatch όμως όχι Hearthstone.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  13. #373
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    World of tanks δεν κανει?Σοβαρα τωρα,η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η διαφορα μεταξυ 120 και 60 fps ειναι αμελητεα,σε αλλους μπορει να φαινεται βουνο.Υπ'οψην οτι τα περισσοτερα fps που παιζω δεν εχω pc για να τα ανεβασω στα 120 frames σε settings που με ικανοποιουν κι αλλωστε εχω να παιξω παιχνιδι τριωρακι συνεχομενα καμια εικοσαετια.Οχι οτι δεν 8α τυχει να παιξω κι 6 ωρες αλλα στην διαρκεια τους 8α εχω αλλαξει 3-4 games.Προφανως δεν ειμαι το ιδανικο target group...
    Παντως 8α επιμεινω οτι ασχετως προσωπικων προτιμησεων οσο ανεβαινεις fps τοσο αποσβενονται τα ωφελη.Η διαφορα μεταξυ 15-30 fps ειναι χαωδης,μεταξυ 30-45 τεραστια,45-60 μεγαλη,60-90 πιο μικρη κ.ο.κ.,αλλο το ποσο πολυ το αντιλαμβανεται ο κα8'ενας.Και εννοειται πως αν μιλαμε για synced frames η διαφορες ειναι ακομα μικροτερες.

  14. #374
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Οι κονσόλες πάντως έχουν κάνει πολύ και ανεπανόρθωτο κακό γενικά στο gaming - αλλά και ειδικά στο PC gaming.

    Π.χ. αυτόματο saving του game, χωρίς να μπορεί ο χρήστης να σώζει όποτε θέλει.

    Γιατί;

    Γιατί η σαβουροκονσόλα έχει σαβουροδίσκο μηχανικό, και μάλιστα των 100 στροφώνε.

    Και πού να αλλάζουμε/γράφουμε τώρα κώδικα για να μπορεί να κάνει όποτε θέλει save το PC με τον πρωτοκλασάτο SSD με τα πολλά IOPS...

    Άλλο παράδειγμα:

    Βγαίνει 1 χρόνο μετά port για PC ενός κονσολο-game. Και αποδεικνύεται ότι μέρες και νύχτες περνούν πιο γρήγορα, ο χαρακτήρας μένει πάντα πεινασμένος και χάνει βάρος όσο και να τον ταΐζεις, και τα 3 cores του γίνονται πάντα depleeted.

    Γιατί;

    Γιατί στη σαβουροκονσόλα σαν "χρονόμετρο" είχαν τα σταθερά σαβουρο-30 fps που βγάζει. Το σαβουρο-λειτουργικό και το σαβουρο-API της κονσόλας δεν έχει hardware-independent high resolution timers για μέτρηση του χρόνου - δηλαδή πράματα θεμελιώδη για το PC.

    Και πού να αλλάζουμε/γράφουμε τώρα κώδικα για να περνά σωστά ο χρόνος στο PC με τα hardware-independent high resolution timers...

    Άλλο παράδειγμα:

    Βγαίνουν 2 racing games για κονσόλες (που το καθένα κάνει πάνω από €100), και χειρισμό έχουν για ανάπηρους με το σαβουροχειριστήριο της κονσόλας.

    Και όταν βγει το port για PC, ΔΕΝ υποστηρίζει standard USB τιμονιέρες (από €80 έως και €880).

    Και πού να αλλάζουμε/γράφουμε τώρα κώδικα για να υποστηρίξουμε standard USB τιμονιέρα...
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #375
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    World of tanks δεν κανει?Σοβαρα τωρα,η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η διαφορα μεταξυ 120 και 60 fps ειναι αμελητεα,σε αλλους μπορει να φαινεται βουνο.Υπ'οψην οτι τα περισσοτερα fps που παιζω δεν εχω pc για να τα ανεβασω στα 120 frames σε settings που με ικανοποιουν κι αλλωστε εχω να παιξω παιχνιδι τριωρακι συνεχομενα καμια εικοσαετια.Οχι οτι δεν 8α τυχει να παιξω κι 6 ωρες αλλα στην διαρκεια τους 8α εχω αλλαξει 3-4 games.Προφανως δεν ειμαι το ιδανικο target group...
    Παντως 8α επιμεινω οτι ασχετως προσωπικων προτιμησεων οσο ανεβαινεις fps τοσο αποσβενονται τα ωφελη.Η διαφορα μεταξυ 15-30 fps ειναι χαωδης,μεταξυ 30-45 τεραστια,45-60 μεγαλη,60-90 πιο μικρη κ.ο.κ.,αλλο το ποσο πολυ το αντιλαμβανεται ο κα8'ενας.Και εννοειται πως αν μιλαμε για synced frames η διαφορες ειναι ακομα μικροτερες.
    Εννοείται ότι όσο ανεβαίνεις το όφελος είναι μικρότερο. Υπάρχουν diminishing returns. To WoT δεν το έχω παίξει. Οι διαφορές είναι εμφανείς σε fast paced παιχνίδια. Για αυτό ανέφερα το Overwatch.

    Αμελητέα η διαφορά των 60vs120 μπορεί να είναι σε ένα card game όχι όμως σε ένα fast paced τίτλο. Τελοσπάντων είμαστε offtopic δες εδώ https://www.youtube.com/watch?v=TKjI4CYThjg .

    Τα περι win more κλπ, είναι μπούρδες. Αν είναι κάποιος άμπαλος δεν θα τον σώσει το μόνιτορ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlag : 21-11-19 στις 15:08.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

Σελ. 25 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας