Σελ. 32 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 2836
  1. #466
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, αφού δε σε ενδιαφέρουν τα τεχνικά επιχειρήματα, παίξε στα 30fps, με θολούρες, πράγμα που δεν φτιάχνεται, και άσε τους τίμιους παίκτες να αντιμετωπίσουν τους cheaters με τα μέσα που έχουν με εθελεντική δουλειά στο ελεύθερο χρόνο που έχουν διαθέσει υποτίθεται για να παίξουν..
    FIXED

    Και που'σαι, όταν το PS5 παίξει smooth και σε καλές αναλύσεις με ένα 500άρικο, μην εξαφανιστείς για τα επόμενα 3-4 χρόνια για να μου έρθεις μετά με σύνθεση PC του 2022 για να μου πεις ότι μόλις με 1000ευρώ τότε παίζεις καλύτερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε χρειάζεσαι aimbot για να σημαδέψεις σωστά ούτως ή άλλως. Σου βάζει το παιχνίδι aim assist από μόνο του, γιατί αλλιώς, με το χειριστήριο...πουλάκια!
    Aim assist μπορεί να έχει αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι όταν χάνεις είναι επειδή κάποιος άλλος έκανε κάτι καλύτερα από σένα.
    Χίλιες φορές δικαιοσύνη και ας παίζω PONG, παρά 4Κ@240fps και να με κλέβουν μπροστά στα μάτια μου. Εσύ μπορεί να γουστάρεις, δικαίωμα σου. Εμείς οι περίεργοι θέλουμε δικαιοσύνη.

    Εν το μεταξύ ήδη το Xbox (και σε αυτή τη γενιά) παίζει με mouse/keyboard κάποια παιχνίδια.

  2. #467
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    FIXED

    Και που'σαι, όταν το PS5 παίξει smooth και σε καλές αναλύσεις με ένα 500άρικο, μην εξαφανιστείς για τα επόμενα 3-4 χρόνια για να μου έρθεις μετά με σύνθεση PC του 2022 για να μου πεις ότι μόλις με 1000ευρώ τότε παίζεις καλύτερα.



    Aim assist μπορεί να έχει αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι όταν χάνεις είναι επειδή κάποιος άλλος έκανε κάτι καλύτερα από σένα.
    Χίλιες φορές δικαιοσύνη και ας παίζω PONG, παρά 4Κ@240fps και να με κλέβουν μπροστά στα μάτια μου. Εσύ μπορεί να γουστάρεις, δικαίωμα σου. Εμείς οι περίεργοι θέλουμε δικαιοσύνη.

    Εν το μεταξύ ήδη το Xbox (και σε αυτή τη γενιά) παίζει με mouse/keyboard κάποια παιχνίδια.


    https://answers.ea.com/t5/Game-Infor...N/td-p/7134873

    https://www.google.com/search?q=fifa...IoBDAVegQICRAO

  3. #468
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Benchmarks που να μη δείχνουν ότι χάνει ο fx....
    Δεν υπαρχουν benchmarks που να μην χανει ο fx,υπαρχουν ομως παρα πολλα benchmarks χωρις την 2080ti αλλα με την 1060 η την 580 οπου ο fx χανει κατα πολυ λιγοτερο.Οπως δεν 8α συνοδευες εναν i3 του 2012 με την 2080 ti ετσι δεν 8α συνοδευσεις κι εναν 8320.Για την ακριβεια ουτε τον 2500κ δεν 8α συνοδευσεις αλλα ειπαμε εσυ 8α τον πας στα 5ghz οποτε 8α ξυριζει η 2080ti ετσι?
    Πως γίνεται ένας επεξεργαστής που έχει 75W λιγότερα σε load, και 700Mhz λιγότερα, να έχει περισσότερη ευαισθησία στην τάση;
    Ρωτα την intel,ετσι ειναι εδω και 1 δεκαετια,απο ποτε εχεις να κανεις oc amd cpu και κρινεις μεταξυ τους?
    Το ξέρεις ότι την εποχή που βγήκαν οι Vishera, τέλος 2012 δηλαδή, υπήρχαν μητρικές με P67, όπως αυτή που είχα πάρει εγώ τότε, που ήταν τσάμπα, επειδή ήταν δυο χρονών παλιά,ε;
    Αν το παμε με οτι φ8ηνοτερο σκουπιδι κυκλοφορουσε τοτε υπηρχαν και σαν τη δικη μου am3+ 970 mobos με 55 ευρω,δεν λεει κατι αυτο.
    Δες τιμές...Vishera review, FX 8350 199$ October 2012.
    Και ποιος σου ειπε εσενα οτι δεν ηταν υπερτιμημενος ο 8350,ειδικα οταν πρωτοβγηκε?Περιμενες 2 μηνες και τσιμπουσες τον 8320 με 140 ευρω εγω αυτο εκανα.
    Holiday Intel Build, December 2011, σχεδόν ένα χρόνο πριν δηλαδή, Core i5 2500K, 220$
    Για το αμερικα μιλαμε psolord?Γιατι τοτε αντι για τον 8320 των 140 ευρω αγοραζα τον 8300 με 100$ και την μητρικη μου με 50$ αντι για 85 ευρω,αστο μην κουραζεσαι...
    Δε ξέρεις να φτιάχνεις PC, αλλά δε φταίω εγώ.
    Με μπολικα λεφτα κι ο κα8ε ασχετος διαβαζει 2-3 benchmarks και παραγγελνει παπαδες δεν μου λεει κατι αυτο.Η μαγκια ειναι να την βγαζεις φτηνα και η επιλογη σου του 8600κ αντι για ryzen δειχνει οτι δεν το εχεις...
    Δηλαδή σε έναν r5 1600 των 90 ευρώ, r5 2600 των 110 ευρώ, r7 2700 των 140 ευρώ, τι κάρτες θα έβαζες; GTX 960?
    Σοβαρα ρε psolord?Αγοραζεις με τα ιδια λεφτα καλυτερο επεξεργαστη που δεχεται πιο βαρια gpu,αν απλως περιμενεις 6 χρονακια?Παλι καλα που μας το εξηγησες ω υπερτατε system builder,μιλαμε ειναι συγκλονιστικη αυτη η απιστευτη αποκαλυψη...
    Ναι το πρόβλημα είναι ότι εφόσον χάνει στα 24 benchmarks από τα 27, με την καλύτερη κάρτα γραφικών που υπάρχει, αυτό απλά σημαίνει ότι είναι πιο αδύναμος.
    Ευχαριστουμε και για την 2η αποκαλυψη οτι ο 2500 ειναι καλυτερη cpu.Το ερωτημα ειναι ποσο μετραει αν τον συνοδευσεις με gpus που αγοραζει η πλειοψηφια δηλαδη κατω των 300 ευρω τοτε και κατω των 200 τωρα που ειναι ηδη 7 ετων ο 8320.
    Το ότι κοιμάται είναι προφανές. Γεννήθηκε κοιμισμένος.
    Εννοειται ελα ομως που σε αντι8εση με τους developers του fallen order εχει ξυπνησει εδω και μια πενταετια.Αλλο αν καποιοι συνεχιζουν να κοιμουνται και δεν το εχουν παρει χαμπαρι...
    Σοβαρά, άμα δε καταλαβαίνεις βασικά πράγματα και εκφράσεις, συν το ότι δε δέχεσαι απλές αποδείξεις για cpu limits, το να με λες άσχετο, μάλλον κομπλιμέντο είναι...!
    Δεν φταιω εγω,εσυ κρινεις τα παραπανω game engine threads απο την αποδοση του fx vs 2500,ενω ολοι ξερουν οτι ακομα και σε 8 threaded games ο 2500 παραμενει καλυτερος.Εχω κουραστει να λεω απο το 2013 οτι το ζητημα ειναι πως η διαφορα μειω8ηκε κατα πολυ αντι να αυξη8ει οπως ελεγαν τοτε οι ασχετοι...
    To 2007, υπήρχε ο Q6600 G0. Έκανε 266$.
    Κι ολα τα προβατα αγορασαν e8400.Aσε που οταν βγηκε το ps3 ο q6600 στο αμερικα κοστιζε 850$ για να μειω8ει 3 μηνες αργοτερα στα 530$.Φυσικα εδω ο q6600 ειχε 300 ευρω ακομα και μετα το καλοκαιρι...
    Ένα μήνα μετά το GTA IV, βγήκε η GTX 295.
    https://www.anandtech.com/show/2708
    Ήταν όντως ακριβούτσικη στα 500$.
    ΑΛΛΑ ο συνδυασμός των δυο, και η σύγκριση του Digital Foundry για το GTA IV, των τριών εκδόσεων, PS3, XBOX 360, PC, έχει πολύ γέλιο.
    Σοβαρα τωρα?Καρτα που ειχε εδω 600 ευρω και μαλιστα dual gpu based?Σαν να λεμε πετα τα λεφτα σου στα σκουπιδια γιατι τοτε δουλευε στα μισα ΑΑΑ games (πιο μετα σε ακομη λιγοτερα) και παλι επρεπε να περιμενεις 2-3 μηνες για να παιξεις.Την ειχε λεφτας κολλητος μου οποτε ξερω απο 1ο χερι για τι μιλαω,οντως ειχε πολυ γελιο...
    Παιχτε 720p@20fps και αφήστε τους άλλους να πληρώνουν το χόμπι τους, μέχρι εκεί που αντέχει η τσέπη τους. Άμα σας ζητήσουν δανεικά, να παραπονεθείτε. Μη λέτε ότι έχετε το ίδιο τελικό αποτέλεσμα όμως.
    Εισαι η pcmr προσωποποιημενη ρε αρχοντα δωσε μας κι εμας...

  4. #469
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Δεν έχεις ιδέα τι ποστάρεις έτσι; Ποστάρεις απλά για να ποστάρεις.

    Εδώ μιλάμε για memory manipulation στα μέγιστα και εσύ μου ποστάρεις παράπονα scripting στα pay2win modes. Ότι να ναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnson : 28-11-19 στις 15:25.

  5. #470
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις ιδέα τι ποστάρεις έτσι; Ποστάρεις απλά για να ποστάρεις.

    Εδώ μιλάμε για memory manipulation στα μέγιστα και εσύ μου ποστάρεις παράπονα scripting στα pay2win modes. Ότι να ναι.
    Είπες
    Χίλιες φορές δικαιοσύνη και ας παίζω PONG
    Σε αυτό σου απάντησα, cheating και pay to win με τις κάρτες του μπαμπά και τις μαμάς
    Στην μια περίπτωση τον κάνεις report Και γίνεται μπαν (αυτόν με το memory manipulation ή βγάζεις fix σαν εταιρία) στην άλλη σου λένε pay to win και εσύ!

  6. #471
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπες


    Σε αυτό σου απάντησα, cheating και pay to win με τις κάρτες του μπαμπά και τις μαμάς
    Στην μια περίπτωση τον κάνεις report Και γίνεται μπαν (αυτόν με το memory manipulation ή βγάζεις fix σαν εταιρία) στην άλλη σου λένε pay to win και εσύ!
    Δε ξέρω τι να απαντήσω.
    Να σε βοηθήσω με το να σου προτείνω να μην γράφεις για πράγματα που δε γνωρίζεις ή να σε αφήσω να νομίζεις ότι είσαι ΟΚ ενώ παράλληλα χαλάς την εικόνα σου.

    Δεν είναι κακό να μη γνωρίζεις πράματα. πχ. εγώ στο hardcore τεχνολογικό χαμό που γίνεται δεν έχω πει κουβέντα, να σχολιάσω τι;
    Υπάρχουν άτομα που ξεκάθαρα το κατέχουν περισσότερο. Άστο σε αυτούς που actually γνωρίζουν. Στη προκειμένη μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι το PC σε θέμα cheating είναι μαύρο χάλι.

  7. #472
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι να απαντήσω.
    Να σε βοηθήσω με το να σου προτείνω να μην γράφεις για πράγματα που δε γνωρίζεις ή να σε αφήσω να νομίζεις ότι είσαι ΟΚ ενώ παράλληλα χαλάς την εικόνα σου.
    Να σταματήσεις να προσβάλλεις και να μετριάσεις λίγο την συμπεριφορά φιλάθλου ίσως; Εκτός αν είναι θέμα ηλικίας το πρόβλημα

  8. #473
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φρέσκο:

    https://pc.watch.impress.co.jp/docs/news/1219/741/



    Και ειδικός co-processor (αμ τα έλεγα ότι δεν υπάρχει λόγος να φορτωθεί ο Zen 2 σαν γαϊδούρι):



    Υπάρχει και αυτό:

    https://www.resetera.com/threads/son...d-tech.155329/

    Δεν το πολυπιστεύω (πολύ exotic), αλλά θα δούμε. 25.6GB/s είναι too much για να γίνει brute force ακόμα και από κορυφαίο PC rig.

    Πάντως σοβαρό PC build χωρίς NVMe SSD δεν υφίσταται πλέον.
    Θα σου πω γιατί είναι μου φαίνονται τραβηγμένα όλα αυτά.

    Έχουμε εδώ loading time του Monster Hunter World στο PC vs PS4. Στο PC κάνει ξέρω γω 5sec και στο PS4 κοντεύει να τερματίσει το παιχνίδι ο άλλος μέχρι να φορτώσει.



    ΟΚ προφανώς χρειάζεται ταχύτερο storage στις κονσόλες. Το θέμα είναι, με το nvme τι προσπαθούν να μας δείξουν; Θα κάνει το μισό από ότι κάνει τώρα το PC; Δηλαδή 2.5sec;

    Θα μου πεις, μα φίλε μου, τα παιχνίδια θα βαρύνουν, θα έχουν πολλά textures κλπ. Σωστό. ΠΟΣΟ θα βαρύνουν είναι το ερώτημα. Η GPU δύσκολα θα φτάσει διπλασιασμό του XBOX one X και η μνήμη άλλο τόσο. Δηλαδή θέλετε να πούμε από 100-150GB που είναι σήμερα, θα πάνε 200-300GB; Και αυτό σε λιγοστά ΑΑΑ titles. 100GB είναι το RDR2 μόνο και μερικά ακόμα, μετρημένα στα δάχτυλα.

    Έχουμε αρκετά μεγάλα παιχνίδια, DOOM, Wolfenstein, Infinite Warfare, Mafia III, τα Forza, τα Gears, Battlefield κλπ, που είναι 50-100GB και φορτώνουν σφαίρα από σκληρό. Μέσα στο παιχνίδι δε καταλαβαίνεις καν οτι στρημάρει.

    Προχτές μέτρησα το Fallen Order παιχνίδι των 55GBs, για να δω τι σόι δεδομένα στρημάρει όσο παίζω. Ιδού το αποτέλεσμα, κάτω κατω. (από Zeffo).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  JEDI_FALLEN_ORDER_8600K_1070_READ_DATA.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  574,1 KB 
ID: 209125

    Φόρτωσε μερικά δεδομένα για μερικά δευτερόλεπτα, όταν πάτησα το continue στην αρχική οθόνη και μετά έκανε ελάχιστα accesses, όσο έπαιζα. Αυτό το graph είναι σε διάστημα 15 λεπτών gameplay. Γενικά δεν έχω καταλάβει φορτώματα όσο παίζω. Σε καμία περίπτωση δεν γίνεται φυσικά αυτό το φριζάρισμα που γίνεται στο PS4 https://www.youtube.com/watch?v=PASZ...youtu.be&t=550

    Αυτό όμως είναι φυσικό, γιατί δεν έχει αρκετή μνήμη. Το PS5 προφανώς και δε θα είναι έτσι.

    Να το πω και αλλιώς. Το RDR1 ήταν 17GBs στο PS3 με 256ΜΒ Vram+256 system ram. Το RDR2 ήταν 105GB με Unified 8GB. Για 16φορές αύξηση στη μνήμη, τα assets του παιχνιδιού, αυξήθηκαν κατά 6 φορές. Έχουμε δηλαδή έναν λόγο 16:6. Άρα για τριπλασιασμό της μνήμης στο PS5, δηλαδή 24GBs, μπορούμε να περιμένουμε 105*2.66=279GBs.

    Φανταστείτε λοιπόν το RDR3 στα 300GBs, δηλαδή τριπλάσιο από το τωρινό. Ας αφήσουμε το κόστος του να φτιαχτούν τόσα resources και ας υποθέσουμε ότι θα είναι τόσα. Ας πούμε επίσης ότι θα είναι 60 ώρες σε μήκος gameplay και ότι τα περισσότερα resources δε θα έχουν αντίκτυπο και στη διάρκεια του παιχνιδιού (δύσκολο). Άρα το παιχνίδι έχει 60ώρες στη διάθεση του, για να στρημάρει στην οθόνη μας 300GBs. Τι bandwidth θέλουμε για αυτό;

    300GBs/60hrs=5GBs την ώρα. Συγγνώμη αλλά η VDSL μου κατεβάζει 22GBs την ώρα. Πόσο μάλλον ο δίσκος ή το SSD.

    Βέβαια σε πολλά παιχνίδια, υπάρχει και το fast travel, που εκεί το engine καλείται να φορτώσει όλα τα δεδομένα της καλούμενης περιοχής εκ νέου. Εκεί σαφώς και παίζει ρόλο το SSD. Το θέμα είναι πόσα δεδομένα θα χρειαστεί να καλέσει ανά περιοχή; Πόσα τεράστια παιχνίδια έχουν fast travel κλπ. Οκ καλό είναι να προετοιμάζεσαι για το worst case scenario, αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ξεχειλώνουμε λίγο.




    Μετά μας λένε για το ότι δε θα απασχολεί τον επεξεργαστή. Το DMAπου υπάρχει από τον 8086, ξέρουμε τι είναι ή το διαγράψαμε; Και όλοι οι κατασκευαστές controllers στα PC είναι άμπαλοι τόσα χρόνια που φτιάχνουν SSDs και είναι αυτή οι δουλειά τους; Μόνο η SONY είναι έξυπνη;

    Θυμίζω ότι σε ένα τυπικό nvme, έχουμε <2% cpu usage για να διαβάσει με υψηλή ταχύτητα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Samsung-970-PRO-HD-Tune-Benchmark-Read.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  70,8 KB 
ID: 209124



    Μετά διαβάζω και αυτό το θεικό: Game Image loading delay in HDD, causes unsynchronized graphic with sound! Σα ταμπέλα στη Μενεγάκη! Για να γίνει αυτό, έχει χάσει το παιχνίδι ο προγραμματιστής εξ ορισμού. Δε σε σώζει το hardware. Δε μιλάμε να έχεις borderline hardware, όπως το PS4 παραπάνω. Μιλάμε για ένα PC σωστό.

    Σε γενικές γραμμές, μπορούμε σήμερα στο PC, να έχουμε 32GB 3200Mhz system ram με 140 ευρώ. Αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ήδη 16GBs, το κόστος της προσθήκης, είναι χαμηλότερο. Με 32GBs θα είμαστε αρκετά άνετοι για το μέλλον και μάλιστα με την προυπόθεση ότι τα παιχνίδια θα εκτιναχθούν Χ3. Τα περισσότερα παιχνίδια παίζουν άνετα σήμερα με 8GB RAM, ούτε καν 16.

    Όσο για το Nvme, ακόμα και 25GBs per location να διαβάζει ένα παιχνίδι (δύσκολο) με ένα Nvme θα φορτώνει σε 10sec. Στα περισσότερα παιχνίδια δε, που είναι linear, ακόμα και τριπλασιασμός των assets να γίνει, όπως παραπάνω στο Fallen Order, θα τρέχει καλά ακόμα και από δίσκο. Δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 28-11-19 στις 16:02.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #474
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σταματήσεις να προσβάλλεις και να μετριάσεις λίγο την συμπεριφορά φιλάθλου ίσως;
    Όχι εσύ με προσβάλεις με το να μη σέβεσαι τον χρόνο μου.
    Γιατί αν έλεγες εξαρχής ότι δεν είμαι gamer ή ότι δε γνωρίζω για τι πράμα μιλάω, θα κερδίζαμε όλοι χρόνο και η προσέγγιση θα ήταν διαφορετική.

    Συγγνώμη αν σε προσέλαβα ωστόσο. Όταν το μαύρο γίνεται άσπρο, γελάω και το τραβάω.
    Καταλαβαίνει κανείς πως έχω δίκιο όταν το τραβάω γιατί το κάνω πάντα καβατζωμένος.
    Καβατζωμένος με γνώση και εμπειρία. Δε μίλησα ούτε για cuda cores ούτε για tflops εδώ μέσα, μιλάω για αυτά που γνωρίζω.

  10. #475
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εσύ με προσβάλεις με το να μη σέβεσαι τον χρόνο μου.
    Γιατί αν έλεγες εξαρχής ότι δεν είμαι gamer ή ότι δε γνωρίζω για τι πράμα μιλάω, θα κερδίζαμε όλοι χρόνο και η προσέγγιση θα ήταν διαφορετική.

    Συγγνώμη αν σε προσέλαβα ωστόσο. Όταν το μαύρο γίνεται άσπρο, γελάω και το τραβάω. Καταλαβαίνει κανείς πως έχω δίκιο όταν το τραβάω γιατί το κάνω πάντα καβατζωμένος.
    Καβατζωμένος με γνώση και εμπειρία.
    Και σου ξαναλέω λοιπόν cheating Υπάρχει παντού, και στις consoles, όποτε μην μας λες "Χίλιες φορές δικαιοσύνη και ας παίζω PONG "
    Την επόμενη φορά θα σου φέρω και δήλωση πολιτικών φρονημάτων.

    Πιο πάνω σου απαντάει ο psolord με ενα σωρό κείμενο και του απαντάς, δεν με ενδιαφέρει το τεχνικό........
    Και μιλάς για σεβασμό στον χρόνο σου;

  11. #476
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σου ξαναλέω λοιπόν cheating Υπάρχει παντού, και στις consoles, όποτε μην μας λες "Χίλιες φορές δικαιοσύνη και ας παίζω PONG "
    Άστο ρε sdikr, απλά άστο.

    Εσύ δεν έκατσες ποτέ να εξετάσεις το memory address παιχνιδιών για να δεις:

    - Διεύθυνση που κρατάει τα roster των παικτών
    - To size των ροστερ στη μνήμη
    - Πότε γίνεται το check για τα roster από το παιχνίδι
    - Πως το hack πατσάρει τα modified roster από πάνω
    - Τι μπορείς να κάνεις για να το αποτρέψεις αυτό

    Πότε ήταν η τελευταία φορά που έγραψες κώδικα για video game;

    Άστο

  12. #477
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άστο ρε sdikr, απλά άστο.

    Εσύ δεν έκατσες ποτέ να εξετάσεις το memory address παιχνιδιών για να δεις:

    - Διεύθυνση που κρατάει τα roster των παικτών
    - To size των ροστερ στη μνήμη
    - Πότε γίνεται το check για τα roster από το παιχνίδι
    - Πως το hack πατσάρει τα modified roster από πάνω
    - Τι μπορείς να κάνεις για να το αποτρέψεις αυτό

    Πότε ήταν η τελευταία φορά που έγραψες κώδικα για video game;

    Άστο
    Τελικά να είμαι gamer ή Programmer πρέπει, μήπως μετά θα χρειαστεί κάτι άλλο;

  13. #478
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πάνω σου απαντάει ο psolord με ενα σωρό κείμενο και του απαντάς, δεν με ενδιαφέρει το τεχνικό........
    Και μιλάς για σεβασμό στον χρόνο σου;
    Κανέναν gamer δε τον ενδιαφέρει το τεχνικό. Τον ενδιαφέρει μόνο το end-user experience.

    Τα παιδιά μπορούν να γράφουν όσο θέλουν για αυτό και πιθανότατα να συμμετείχα (από κ@υλα, όχι επειδή αφορά τον gamer).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά να είμαι gamer ή Programmer πρέπει, μήπως μετά θα χρειαστεί κάτι άλλο;
    Το PC είναι Ελβετικός σουγιάς μόνο αν ο ίδιος ο χρήστης του είναι Ελβετικός σουγιάς.

    Αυτό, να το κρατάτε όλοι στο πίσω μέρος του μυαλού σας. Καλό απόγευμα.

  14. #479
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανέναν gamer δε τον ενδιαφέρει το τεχνικό. Τον ενδιαφέρει μόνο το end-user experience.

    Τα παιδιά μπορούν να γράφουν όσο θέλουν για αυτό και πιθανότατα να συμμετείχα (από κ@υλα, όχι επειδή αφορά τον gamer).

    - - - Updated - - -



    Το PC είναι Ελβετικός σουγιάς μόνο αν ο ίδιος ο χρήστης του είναι Ελβετικός σουγιάς.

    Αυτό, να το κρατάτε όλοι στο πίσω μέρος του μυαλού σας. Καλό απόγευμα.
    Όχι δεν είμαι ελβετικός σουγιάς, αν τώρα εσύ νομίζεις πως είσαι σουγιάς τότε είναι κάτι που δεν μπορώ να βοηθήσω εγώ, αλλά άλλη επιστήμη

  15. #480
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια πρόταση που έκανες με AMD Πιο πίσω, r7 2700 μητρική, μνήμη και εκεί που έλεγα να την γλιτώσω και μια R590 που βγήκε σε προσφορά, αναβάθμιση για το παλιό μου μηχανάκι ιντελ 10 χρονών που έπιανε κοντά στα 30fps τουλάχιστον σε αυτά που έπαιζα. μου βγήκε ενα 500αρικο περίπου αλλά θα μπορώ και να σπαμάρω πιο γρήγορα στο φόρουμ
    Μια χαρα βρισκει vfm builds ο psolord αν 8ελει (ειδικα τωρα που οι τιμες ειναι χωμα),το 8εμα ειναι οταν προσπα8ει να βγαλει vfm πολυ ακριβοτερα builds.Παντως με αλλα 35 ευρω παραπανω εγω 8α αγοραζα...
    psu https://www.skroutz.gr/s/11790671/Co...ies-CX550.html
    mobo https://www.skroutz.gr/s/15598886/As...450M-Pro4.html
    box https://www.skroutz.gr/s/12232137/Cougar-MX330-X.html

Σελ. 32 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας