Σελ. 147 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.191-2.205 από 2836
  1. #2191
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ακριβώς αλλά το far cry 6 το έπαιξα με ubisoft connect. Σιγά μην πληρώσει 30% στα τρωκτικά του στιμ

    https://store.steampowered.com/search/?term=far+cry+6

    0 αποτελέσματα ταιριάζουν με την αναζήτησή σας. 21 τίτλοι (συμπεριλαμβανομένου του Far Cry® 4) αποκλείστηκαν με βάση τις προτιμήσεις σας.
    Ενδιαφέρον.

  2. #2192
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  329600771_1235626523711593_1551131238628567213_n.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  129,8 KB 
ID: 245600

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  3. #2193
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  329600771_1235626523711593_1551131238628567213_n.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  129,8 KB 
ID: 245600
    Να πάρουμε 2 για αν παίζουμε διπλό τουλάχιστον

  4. #2194
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Ας μην συγκρινουμε premium κοροϊδοπαγιδες γιατι στο pc sky is the limit.

  5. #2195
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην συγκρινουμε premium κοροϊδοπαγιδες γιατι στο pc sky is the limit.
    Αυτό θα έλεγα και εγώ.
    Άλλοι δίνουν εκατοντάδες ευρώ για gaming καρέκλα.

  6. #2196
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα έλεγα και εγώ.
    Άλλοι δίνουν εκατοντάδες ευρώ για gaming καρέκλα.
    Και πόσα δίνουν άλλοι για απλό καναπε;

  7. #2197
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πόσα δίνουν άλλοι για απλό καναπε;
    Καλά, για να μην παίξουμε την κολοκυθιά, παίρνω πίσω την καρέκλα.
    Αντί καρέκλας, άλλοι δίνουν 260€ για gaming πληκτρολόγιο.

  8. #2198
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, για να μην παίξουμε την κολοκυθιά, παίρνω πίσω την καρέκλα.
    Αντί καρέκλας, άλλοι δίνουν 260€ για gaming πληκτρολόγιο.
    Θα έπαιρναν και για κονσόλα, αλλά δεν υποστηρίζει

  9. #2199
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Ένα gaming μηχανικο πληκτρολόγιο ειναι ενα εξαιρετικο πληκτρολόγιο για typing/productivity και άριστη επιλογή οπου χρειάζεται και durability. Και τελοσπαντων βρισκεις μηχανικα gaming πληκτρολόγια απο 25 ευρω. Δεν χρειαζεσαι το ακριβοτερο που υπάρχει.

    Τα PS4 controllers να πούμε οτι δεν δουλεύουν στο PS5 αν παιζει κανεις PS5 game. Θα δουλεψουν μονο σε PS4 game. Και τα PS3 controllers δεν δούλευαν στο PS4.

    Το πληκτρολόγιο απο την αλλη ειναι συμβατό με οσα PC εχουν βγει τα τελευταία 25 χρονια και θα ειναι συμβατό και για τα επομενα 25 χρονια.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  10. #2200
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Σωστα οσα λες netlag αλλα δεν αλλαζουν το γεγονος οτι οσον αφορα τις premium κοροϊδοπαγιδες στο pc sky is the limit.
    Heck οι περισσοτεροι πυργοι ακομα κι εκεινοι απο εταιριες που υποτι8εται οτι προσεχουν το airflow εχουν για ομορφια μπλοκαρισμενο το μπροστινο καλυμα με αποτελεσμα να ειναι πολυ χειροτεροι απο φ8ηνοτερα μοντελα της περασμενης δεκαετιας.Και δεν μιλω για 1 η 10 καγκουρο-μοντελα αλλα για την πλειοψηφια...

  11. #2201
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τελοσπαντων βρισκεις μηχανικα gaming πληκτρολόγια απο 25 ευρω. Δεν χρειαζεσαι το ακριβοτερο που υπάρχει.
    Ενώ το χειριστήριο των 240€ για το PS5 είναι απαραίτητο;

  12. #2202
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ το χειριστήριο των 240€ για το PS5 είναι απαραίτητο;
    Όχι βέβαια, αλλα στο PC παιρνεις top performance με αστεια χρηματα. Πχ το mouse μου ειναι το coolermaster mm730, που κοστιζει 10 ευρω, εχει PWM3389 αισθητηρα, και optical switches. Και επειδή εχουν περασει ακριβότερα mice απο τα χερια μου, δεν εχει να ζηλέψει τίποτα σαν performance.

    Το ιδιο συμβαινει και με τα πληκτρολόγια. πχ τα outemu switches δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα cherry mx.

    Δηλαδη αν σκασει καποιος 350 ευρω για mouse&keyboard δεν θα του δωσει καποιο competitive edge σε σχεση με πλεμπαιους gamers σαν και μενα. Θα του δωσει ομως πιο ποιοτικά υλικά πχ pbt keycaps αντι για abs, πιο popular gear που διαφημίζεται στο twitch κλπ, και exclusive design αντι για generic κλπ.

    τωρα ομως το Dualshock Edge δινει λεει edge σε σχεση με το dualshock των 60 ευρω msrp.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  13. #2203
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βέβαια, αλλα στο PC παιρνεις top performance με αστεια χρηματα. Πχ το mouse μου ειναι το coolermaster mm730, που κοστιζει 10 ευρω, εχει PWM3389 αισθητηρα, και optical switches. Και επειδή εχουν περασει ακριβότερα mice απο τα χερια μου, δεν εχει να ζηλέψει τίποτα σαν performance.
    Και εγώ με κάτι Sades τη βγάζω και στο ένα μηχάνημα έχω κάτι Κινέζικα του 5ευρου, τα οποία είναι καλύτερα από ότι μπορεί να φανταστεί κανείς.

    Όχι ότι δεν έχω σκάσει και 80άρια για Logitech, το οποίο κράτησε 10 χρονάκια βέβαια και αν δεν έκανα και μλκια με την πλακέτα, όταν το άνοιξα, θα το έφτιαχνα κιόλας. Το θέμα είναι ότι υπάρχει ΕΠΙΛΟΓΗ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τo 720p του ps3 ειναι καλυτερo απο τα 0 pixels ενος προ 2011 pc που δεν μπηκε καν στο λογαριασμο.Τα 30 fps του ps4 ηταν περισσοτερα απο εκεινα που εβγαζαν pc με αντιστοιχες gpus ασχετως τι cpu φορουσαν.Και τα παραδειγματα που αναφερεις ειναι σε engines δεκαετιας και βαλε.
    Σου έχει δοθεί η ανάλυση PC vs PS3, με Q6600 του 2006, σύμφωνα με την οποία, πλήρωνες 4.34 φορές παραπάνω στο PS3, για να φτάσεις το equal quality cost per frame του PC.

    Μετά άρχισες τις γνωστές κωλοτούμπες του Νουρέγιεφ, όχι βάλε 80GB σκληρό στο PS3, όχι βάλε 20GB, ενώ στο PC είχα βάλει 320GB και τις προάλλες λες όχι βάλε το entry XBOX 360 χωρίς καθόλου σκληρό. Γελάει ο κόσμος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και απο το pc λειπουν τα exclusives του ps,μαντεψε τι ενδιαφερει περισσοτερο την πλειοψηφια.Οσο για το emulation ειναι ωραιο αλλα για retro εμπειριες φτασαμε στο 2020 για να δουμε τα ps3 exclusives να τρεχουν ικανοποιητικα στα ιδια settings σε βαρια pcs της μειοψηφιας.
    Ποια είναι αυτά τα exclusives του PS; Πες μου να σου πω και εγώ τι ΔΕΝ μπορείς να παίξεις στο PS.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ομως που μονο η ram εχει life time εγγυηση.Σε κονσολες 3 δεκαετιων εχει χρειαστει να αλλαξω μονο cd drives,στα pc μου προφανως περισσοτερα και πιο ακριβα που ηταν επισης εκτος εγγυησης.
    Αυτά πες τα, σε όσους αντιμετώπισαν τα κάθε λογής red, green, blue rings of death.

    Το ότι εφαρμόζετε magic pixie dust λογική σε κάθε τι σχετικό με τις κονσόλες, είναι γνωστό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γουστα ειναι αυτα,αν ομως δεν σου αρεσαν και συμφωνα με τη λογικη σου ειναι ζητιανια να τα πουλησεις 8α διε8ετες ενα press papier του κατοσταρικου.
    Δεν είπα πουθενά ότι το να τα πουλήσεις είναι ζητιανιά. Είπα ότι είναι άκυρη σύγκριση, γιατί συγκρίνεις μόνιμη συλλογή με ενοίκιο με εξτρα στεπς. Ζητιανιά είναι όταν βγαίνεις στη γύρα για sharing, ολόκληρος μαντράχαλος.

    Εντελώς άσχετο όμως, με αγορά καλού hardware που περιλαμβάνει δώρο του 100άρικου, που τελικά φέρνει αυτό το hardware σε επί της ουσίας αξίας των 180 ευρώ, που τη βάζεις σε PC 10ετίας και έχεις Gen 9+ ποιότητα @1080p.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα καμια σχεση με το sharing στην κονσολα οπου παιζεις απο το ιδιο account οτι 8ες οποτε 8ες.Οταν αρχιζεις και μου λες για πολλαπλα accounts και ατομα τοτε οντως δημιουργεις υποχρεωσεις,καταλαβες τη διαφορα?
    Γενικώς με το sharing δημιουργείς υποχρεώσεις και είναι ζητιανιά. Εγώ απλά είπα τι είναι δυνατόν να γίνει στο PC, όπου το sharing πάει Χ5. Πανεύκολο να γίνει, καθότι έχεις λειτουργικό σοβαρό, που μπορείς να έχεις ένα απλό text αρχείο με όλους τους κωδικούς και μια συνεννόηση μπορεί να γίνει με ένα μήνυμα σε messenger, που επίσης θα τρέχει στο PC. Όταν θα μου λέτε /2 το κόστος στην κονσόλα, θα σας λέω /5 στο PC αλλά με αστερίσκους. Άμα πουλάτε τρέλα εσείς, πουλάω και εγώ, νο προμπλεμ.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και πιο πριν 8α παρεις καλυτερο hardware αν ομως 8ες να το πληρωσεις χ3 και να ταϊσεις τον κα8ε πετσινο.Η πλειοψηφια των pc gamers προφανως και δεν επιλεγει κατι τετοιο.
    Ο πέτσινος έχει το 90% του PC. Οπότε ο πέτσινος ΕΙΝΑΙ το PC, είτε μας αρέσει είτε όχι. Η 4070ti έχει τα μισά specs και κατανάλωση από την 3090 και είναι ταχύτερη. Αν κάποιος έχει magic pixie dust στον χώρο του IT/gaming, αυτή είναι η Nvidia. Αν θες να σου τα δώσει τσάμπα, καλή τύχη.

    Τσάμπα θα πάρεις κάτι, από την AMD μόνο. Όπως αυτές τις 6600 @ 180 ευρώ επι της ουσίας. Την πήρα. Μια χαρά καρτούλα. Για 180, δυο χαρές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας κανεις και καμια χαρη να βαλεις το pc με τον 8600k στο λογαριασμο,ας μην ξεχναμε οτι με τα λεφτα του pc του sandybridge σου εγω αγορασα το pc με τον fx 8320 και εκεινο με τον zen1 1700.Ειπαμε οποιος ξερει απο pc hardware σχεδον παντα εχει και το μικροβιο της αναβα8μισης και καταληγει επισης να πληρωνει πιο ακριβα το cost per frame απο την κονσολα.
    Χάρη σας κάνω, από την άποψη ότι υπήρχε στα μισά της ζωής των gen 8, που είχαν 30fps baseline, ενώ ο 8600K είχε 120fps baseline.

    Οι επιλογές σου σε hardware, είναι γνωστό ότι είναι λίγο χειρότερες από κάποιον που έριξε τα κόκκαλα του κορακιού και μετά πήγε και πήρε hardware.

    Για τον FX τα έχουμε πει. Ότι χειρότερο έχει υπάρξει. Εσένα σου άρεσε. Εμένα μου περίσεψε.

    Όσο για τον 1700, το μόνο που κατάφερες, είναι εν έτει 2023, να έχεις χειρότερο performance από Sandy Bridge.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-02-08 at 11-38-16 Dead Space test Old GPU_CPU Action _ FPS _ TPS GPU test.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  94,8 KB 
ID: 245660 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-02-08 at 11-38-09 Forspoken test Old GPU_CPU Action _ FPS _ TPS GPU test.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  94,0 KB 
ID: 245661

    Καλά για haswell που βγήκαν 4 χρόνια πριν τους ryzen 1, δε λέω τίποτα....



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την τραγικοτητα του 99% των χρηστων που δεν διε8εταν καν dual core το 2005 που βγηκε το xbox 360 core με 300$ και χρειαστηκε να αναβα8μισουν σε ολικη αλλαγη πλατφορμας και quad core το 2008 την καταλαβαινεις ναι η ου?Την τραγικοτητα του 90% τωνν χρηστων που αντι για 7850/7870 ειχαν αγορασει 660 και επρεπε να αναβα8μισουν σε 760 μεσα σε 2 χρονια κι υστερα ξανα σε 1060 2 χρονια μετα (και κα8ε φορα πληρωναν σχεδον οσο μια ολοκληρη κονσολα) οχι μοναχα για να παιζουν καλυτερα αλλα κυριως για να μην παιζουν χειροτερα απο τις gen 8 κονσολες την καταλαβαινεις ναι η ου?
    Λόγια δικά σου, με δεδομένα του αιθέρα. Εγώ είχα Q6600 το 2006 day 1.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω εχω κατι δεκαδες εκατομμυρια απο το steam survey για να αποδειξω τα λεγομενα μου,το ερωτημα ειναι εσυ τι εχεις?
    Έχεις ποσοστά, δεν έχεις νούμερα. Άμα έχεις νούμερα να τα δω.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κονσολα μπορω να αγορασω το xbox-x με 500 ευρω κι αφου αφαιρεσω τα 250 που πιανει το ps4 pro 8α μου εχει ερ8ει μολις 250,εσυ εκτος απο τα 750 της 6800χτ εχεις να αγορασεις και το υπολοιπο pc που προφανως δεν το αγορασες για 300 ευρω που κοστισε καινουργιο το ps4 pro.Οποτε προφανως και δεν συγκρινεται το cost per frame.
    Η γνώμη μου για το PS4 Pro, είναι ίδια με του PS4. Μόνο που σε σχέση με το PC, είναι το τέλειο παράδειγμα, για να δείξεις πως το polaris γίνεται psolaris, με 0 fps. Αν βρήκες άνθρωπο να δώσεις 250 ευρώ το PS4 pro, μπράβο, βρήκες το τέλειο θύμα, που δεν ξέρει αν είναι νύχτα η μέρα έξω, όσον αφορά το gaming. Πάρε και 2ΤΒ hot storage τώρα στο XBOX να δω κάτι. Και πες μας και πόσα παιχνίδια ΔΕΝ θα παίζεις...





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αν δεν σε ενδιαφερει το τι κανουν οι αλλοι η το τι κανεις εσυ τοτε για ποιον ακριβως υποτι8εται οτι μιλαμε?Περι ανεμων και υδατων?
    Όχι, μιλάμε στα πλαίσια του console vs PC. Ο άλλος μπορεί να πάει να πηδήξει από το γκρεμό φίλε. Δε με απασχολεί. Από τα δις των PC users, σίγουρα υπάρχουν και οι casuals.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oυτε καν 8,5 gen performance δεν εδινε η 1060 3,5 χρονια πριν το xbox-s διοτι το 75% την συνοδευει ακομα και τωρα με quad core η dual core που προφανως και ειναι χειροτερο απο την cpu της κονσολας.
    quad 10ετίας και δώθε, είναι μια χαρά για console parity με το Series S. Μόνο που το είχε πολλά πολλά χρόνια πριν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ξαναρωτω πριν τον sandybridge ποσος ηταν ο μεσος ορος ωφελιμης ζωης μιας gaming cpu,2-3-4 χρονια?Στο κυκλο ζωης της κα8ε κονσολας αλλαζες τουλαχιστον 2 φορες ολοκληρη πλατφορμα στο pc.Insult to injury ειναι οτι μιλαμε ακομα για cost per frame σε σχεση με την κονσολα.
    Τα βήματα είναι Conroe quad-Sandy quad-Coffeelake hexa.

    Μπορείς να κοιτάς ΜΟΝΟ το κόστος όσο θες φίλε. Το framerate baseline και τα settings baseline, πολυχρησία, ελευθερία, είναι κάτι που φεύγουν κάτι χιλιόμετρα πάνω από το κεφάλι σου, όπως αποδεικνύεις με κάθε ποστ σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μοναχα ο uncharted ισχυριστηκε κατι τετοιο και εφαγε και ban που τολμησε να απαντησει σε ιδιο υφος με εσας.
    Ο uncharted έφαγε μπαν, γιατί τσακωνόταν σε όλο το φόρουμ με τους πάντες. Δεν το έφαγε από το console vs PC.

    Αν και όντως μίλησα άσχημα, λέγοντας του ότι έλεγε πίπες, εντούτοις μάντεψε ποιος είχε δίκιο τελικά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα παιχνιδια δεν εχουν μεγαλυτερη αρχικη ονομαστικη τιμη στην κονσολα λογω optimization αλλα λογω της προμη8ειας που χρεωνει η εταιρια της κα8ε κονσολας.Που και παλι πουλανε τοσο πολυ περισσοτερο στις κονσολες σε σχεση με το pc που στο τελος βγαζουν πολυ περισσοτερα λεφτα,οποτε ειναι φυσικο οι κονσολες να αποτελουν την συνη8εστερη βαση αναπτυξης και απλως να κλιμακωνονται σε υψηλοτερα settings στο pc.
    Απλώς; Αλήθεια;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα την πλειοψηφια δεν την νοιαζουν τα settings γιατι δεν τα ξερει και δεν την ενδιαφερει να τα μα8ει,οποτε τα αυτοματα settings της κονσολας ειναι προτιμοτερα απο εκεινα του pc που λογω πανσπερμιας hardware ειναι λιγοτερο optimized.
    Αυτό είναι απλή απόδειξη της άρνησης της αλήθειας, υποστήριξης της τυφλαμάρας και πόσο διαστρεβλωμένη είναι οπτική γωνία που βλέπεις το PC vs Console ζήτημα.

    Το είδαμε το λιγότερο optimized σε Kakarot, One Piece, Evil West, Dead Space Remake, Forspoken, κλπ κλπ.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #2204
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    https://youtube.com/shorts/jyMeSGLAiY8

    δεν τις φτιάχνουν τις κονσόλες όπως παλιά...

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  15. #2205
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Εγώ είμαι νουμπάς και παίζω με χειριστήριο, τουλάχιστον είναι microsoft και ταιριάζει με τα windows.

    Πχ πλατφόρμα στυλ rayman legends που να παιχτεί με πληκτρολόγιο

    - - - Updated - - -

    Κοιτάξτε πως παίζει φθηνά κάποιος στο πισί, προσφορά Shenmue 3 στα 4,5€ ούτε καν 5€, στο ινβέντορυ τώρα και παίξιμο σε πρώτη ευκαιρία.
    Είχα παίξει το Shenmue 2 στο dreamcast κάπου 20 χρόνια πριν και ήταν υπερπαραγωγή για την εποχή του.

    https://store.epicgames.com/en-US/p/shenmue-3

Σελ. 147 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας