Σελ. 42 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 2836
  1. #616
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -

  2. #617
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ομως εμενα με φτανει για να παω τον 8320 στα 4ghz.Για να σε δω πας τον 2500κ στα 4,3ghz με την εργοστασιακη ψυχτρα του...
    Επειδή έχεις επιλεκτική μνήμη, θα σου θυμίσω τι έγραψαν στο Anandtech, στο review του 2500Κ.

    https://www.anandtech.com/show/4083/...-2100-tested/3

    These chips overclock very well. Both my Core i5-2500K and Core i7-2600K hit ~4.4GHz, fully stable, using the stock low-profile cooler.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για πες μας λοιπον ποσο τις αγορασαν τις υποδεεστερες μητρικες τους,ποιες ειναι?Προσωπικα δεν πιστευω οτι με 2013 μητρικες των 115 ευρω εχεις για 7 χρονια oc τον 2500κ στα 4,3ghz.Αλλα εχε υπ'οψην σου οτι απο τοτε υπηρχαν και am3+ μητρικες των 60 ευρω που επιανες 4ghz με τον 8320 ετσι?
    https://www.youtube.com/watch?v=HkVgEfo4qj4
    Ξέρεις γιατί έχεις πλάκα; Ο 8320 έκαιγε 74W παραπάνω από τον 2500Κ, έτσι στοκ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  51144.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  43,0 KB 
ID: 210126

    Και έρχεσαι και μας λες, ότι αυτή η βασική μητρική του παραπάνω βίντεο, με τις λειψές PCIe που καταργούν την έννοια της επεκτασιμότητας

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20141215150315_big.jpg.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  203,5 KB 
ID: 210127

    αρκούσε για 4Ghz για τον 8320 ενώ μια αντίστοιχη βασική μητρική, δε θα αρκούσε για τον 2500Κ με 75W λιγότερα; Δηλαδή δεν υπήρχαν μητρικές με 60 ευρώ για τον 2500Κ; Είχα βρει πάμπολες P67 σε αυτά τα λεφτά, όταν έπαιρνα τον 2500Κ.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι οι φτηνες 1600-αρες τρεχαν σε 1,65 volt αντι για 1,5.Οχι και η καλυτερη επιλογη για στα8εροτητα σε μητρικη των 115 ευρω του 2013,ειδικα αν ταυτοχρονα 8ες να δωσεις 1,25-1,3 volt στη cpu για να φτασεις τα 4,3ghz.Αυτη ειναι η <<προσωπικη>> μου εμπειρια,η δικια σου ποια ειναι?
    8ρασος εχεις εσυ που μονολογεις για δη8εν 40% oc στον 8350,και προσπα8ουσες να μας πεισεις οτι 8α επιανε ο 2500κ 4,3ghz με ιδιου κοστους μητρικη,ψυχτρα και μνημες οσο τα 4ghz του 8320.
    Θράσος είναι, όταν ξέρουμε ότι οι FX ήταν χαβούζες και προσπαθείς να βρεις βίντεο με μητρικές low end, για να δικαιολογήσεις τα 4Ghz σε επεξεργαστή με 75W load παραπάνω.

    Αυτά τα 75W που είναι delta, δίνουν τεράστιο περιθώριο στον 2500Κ να ανέβει όσο θέλει, μέχρι να φτάσει την κατανάλωση του FX. Σου έδειξα στο fallen order ότι είχε 62W συνολική κατανάλωση ο 2500Κ στα 4.3Ghz, για 60fps, με 90% load. Μια χαρά αντέχει το στοκ cooler τόσο wattage. Είναι 95W rated.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2500k_970_fallen_lords_power.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  234,8 KB 
ID: 210128

    Τη διαφορά του 75W delta, που είναι μόνο από load test του επεξεργαστή, με την 62W κατανάλωση σε έργο, ενώ τρέχει παιχνιδάκι του 2019 στα 60fps, την καταλαβαίνεις ή μιλάω σε τοίχο;

    Η δικιά μου προσωπική εμπειρία, είναι ότι οι δύο φίλοι μου που έχουν 1600Mhz DDR3 μνήμες, στο 1.5V τρέχουν. Δε ξέρω που το είδες το 1.65V για 1600Mhz μνήμες. Οι δικές μου DDR3-2400Mhz είναι όντως στο 1.65V αλλά για 2400Mhz. Και φυσικά ο 2500Κ μου τρέχει με 1.65V μνήμες εδώ και χρόνια και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cpuz_vulcan_2500k.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  20,1 KB 
ID: 210129

    Για άλλη μια φορά, αραδιάζεις αρλούμπες, προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τη θέση σου, καταργώντας τους νόμους της φυσικής.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα αλλα οταν τα κουκια ειναι μετρημενα και δεν μπορεις εξ'αρχης να πας σε κορυφαια gpu τοτε τι νοημα εχει να αγορασεις ακριβοτερο επεξεργαστη σε gaming pc?Προτιμω να τα δωσω σε καλυτερη (αλλα προφανως οχι κορυφαια) καρτα γραφικων κι υστερα απο 5-6 χρονια να αλλαξω ολο το συστημα.Μαλιστα σχεδον παντα βγαινεις ετσι πολλαπλα κερδισμενος σε αποδοση cpu κι οταν 8α την εχεις πραγματικα αναγκη ασχετως κατηγοριας gpu που την συνοδευει.Μην κρινεις απο την περιπτωση του 2500κ vs ps4 που ηταν η εξαιρεση του κανονα.Ειδαμε τι εγινε με τους 2006 dual cores vs ps3 και 8α δουμε και τι 8α γινει και με τον 8600κ σου vs ps5.
    Όταν τα κουκιά είναι μετρημένα, περιμένεις να μαζέψεις κι'αλλα κουκιά. Δε πας να βγάλεις τα μάτια σου. Δε μιλαώ για διαφορές r5 1600 με 9900Κ η 5700 με 2080ti. Μιλάμε για τη μηδενική διαφορά των 20$ που είχε ο 2500Κ με τον 8350, με μητρική ίδιων δυνανατοτήτων και ίδιες μνήμες. Τα του 8320, με τις low end μητρικές (που αντίστοιχες υπήρχαν και για Sandy) και το overclock και τις μνήμες των 1.65V τα ακούω βερεσέ, γιατί είναι φαντασιοπληξίες δικές σου, γιατί θες ντε και καλά, να προσάψεις διαφορές τιμών εκει που δεν υπάρχουν, καταργώντας τους νόμους της φυσικής.

    Όταν θα βγει το PS5, o 8600K θα έχει κλείσει 3 χρόνια και 4 μήνες ζωής. Θα μου έχει προσφέρει δηλαδή, 3 χρόνια και 4 μήνες με 60fps++++ gaming ενώ είναι στο top 5 performing cpus, μέσα στο 2019, χωρίς καν το multicore enhancement. Άσε εμένα να ανησυχώ για τον 8600Κ που τρέχει το βαρύ κατά τα άλλα Fallen Order με 47% (real-non smt) cpu usage @4.3Ghz, για 60fps, με 35W!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  8600k_1070_fallen_lords_power.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  250,2 KB 
ID: 210130

    Μέεεεχρι τα 5Ghz έχουμε περιθώριο ακόμα, αλλιώς, worst case scenario -> 9700Κ με μικρό κόστος αναβάθμισης και πάπαλα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Psolord και η κουτση Μαρια ηξερε το 2013 οτι ο 2500κ ηταν καλυτερη επιλογη.
    Μόνο εσύ δε το ήξερες!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα επαναλαμβανω οτι συνυπολογιζοντας μοναχα το κοστος της μητρικης ο 8320 ερχοταν και λιγο φ8ηνοτερος απο i3 οπως κι ο 6300 απο pentium.Αν λοιπον ο μονος τροπος για να πας απο 750 ti σε 7950 η 760 ηταν να γλυτωσεις αυτα τα λεφτα,τοτε εκεινες ηταν και οι επιλογες σου.Και οι περισσοτεροι διαβαζοντας τα τοτε low settings/720p benchmarks επελεξαν τους intel.Αντι λοιπον και τοτε και τωρα να τα βαζεις μαζι μου (στο κατω-κατω ο κα8'ενας κανει κουμαντο την τσεπη του),ισως 8α επρεπε να παραδεχτεις ποσο λα8ος ηταν ο συγκεκριμενος τροπος αξιολογησης.Εκτος κι αν πιστευεις οτι οσοι αρχικα περιοριζονταν σε pentium και i3 8α αναβα8μιζαν παλι και cpu εκτος απο gpu μεσα στα 2-3 χρονια που πηραν κεφαλι οι fx.

    Μαζί σου τα βάζω γιατί πας να βγάλεις τον FX λάδι και ταυτόχρονα αγνοείς βασικά μεγέθη της φυσικής, βγάζοντας τρελούς όλους, στο ΙΤ industry και αγνοώτας το ότι κόντεψε να κλείσει η AMD εξ'αιτίας του.

    Τα low settings είναι για τους άμπαλους. Θες Ultra settings με χαμηλή ανάλυση για να δεις τι διαφορά δυναμικότητας των επεξεργαστών. Εξ ου και η 2080Ti στις συγκρίσεις για 1080 Ultra που παραθέτω. Μόνο έτσι βλέπεις τι διαφορά δυναμικότητας. Αμα το κάνεις gpu limited, δεν έχει νόημα να μιλάμε για διαφορές cpu.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τι νομιζεις οτι γινεται με τον i3 2100 (ασε τον pentium) που και καλα <<νικαει>> τον 6300 (ασε τον 8350) στα benchmarks της 2080ti που ανεβασες?
    Ε χρέπι είναι και αυτός. Απλά τον έβαλα στη σύγκριση, για να καταλάβεις πόσο χάλιας είναι ο FX που φτάνει να χάνει κιολας στα μισά benchmarks του gamegpu που έχω ανεβάσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και επιανε τα 3,8ghz με stock cooler αλλα οι 8ερμοκρασιες βαραγανε 80-αρες για πλακα.Μου εφερναν τετοιους ταλαιπωρημενους 2500κ απο το 2015.Αμφιβαλλω αν υπαρχει εστω κι ενας που να αντεχει να τρεχει ακομα σε τετοια συχνοτητα.
    Οι 80αρες γα πλάκα είναι τίποτα για επεξεργαστή που έχει 98C tjmax. Μη μπερδεύεις τις θερμοκρασίες του μωρού που έχει πυρετό, με αυτές της λειτουργίας κυκλωμάτων πυριτίου. Και άμα ρε φίλε έχεις τόσο σκάλωμα για το κουλεράκι του 2500Κ, άντε θα σου βάλω άλλα 30$ για ένα κουλεράκι της προκοπής, στα υπόλοιπα 20$, για να χαρείς. Κουλεράκι που μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα 115Χ motherboards.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλας για καρτες που κοστιζαν εδω 400 ευρω,δηλαδη για οτι ελεγα οτι δεν εκαναν οι fx απο το 2013.Προφανως και με χαμηλοτερες δεν ησουν cpu limited ασχετως του τι ελεγαν τα 720p/very low benchmarks.Το τι ειναι απαγορευτικα ακριβο το κρινει η τσεπη του κα8'ενος,αλλα πιστευω οτι ειναι ουτοπικο να πιστευεις οτι καποιος που το 2013 ξοδεψε λιγοτερα απο i3 σε cpu,πως 8α τα εσκαγε για 970/1070/5700 gpu.
    Κοίταξε αν μιλάμε για συστήματα χρέπια, τότε ΟΚ.

    Εγώ αυτό που λέω, είναι ότι ο 2500Κ, μαζί με OC, έχοντας 75W λιγότερα σε load από τους FX, που του έδιναν τεράστια περιθώρια να παίξει σε συχνότητα όσο ήθελε, είχε δυνατότητα να πάρει ότι κάρτα ήθελε, σε περίοδο 9 ετών από τότε που βγήκε.

    Case in point, Fallen order 60fps @4.3Ghz, RDR2 70fps με GTX 2060.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ακριβως ειδες τα διπλασια frames σε pc του 2006 γιατι ουτε του 2008 δεν τα εβγαζαν.
    https://www.pcgameshardware.de/Spiel...dyno-670889/2/
    https://www.pcgameshardware.de/Grand...game-669595/2/
    Τι που τα είδα; Σας έδειξα παραπάνω. Πάλι τα ίδια θα λέμε; 22fps για καλωσόρισμα, με το που ξεκινάει το παιχνίδι στο 2:42, σας φτάνει, να το τυλίξω εδώ ή θα το πάρετε στο σπίτι;



    Και εννοείται ότι για ακόμα μια φορά, δεν είχαν καμία σχέση τα γραφικά μεταξύ τους.



    Και για να τιμήσουμε την έναρξη αυτού του thread, παίξτε χλωρίνες....!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω διε8ετα,αλλα καποιος που 8α επελεγε να αγορασει ps4 το 2013 προφανως και δεν ειχε υπολοιπο συστημα ικανο να εκμεταλλευτει σωστα την 290.Αν ειχε καν desktop δηλαδη αφου οι περισσοτεροι εκαναν την δουλεια τους με laptop.
    Τα παραπανω benchmarks που καταγραφουν και τα average fps περνανε?Η ειναι κουλα επειδη προτιμας τα pc τριπλασιου κοστους του 2006 αντι του 2008?
    Τα παραπάνω βίντεο περνάνε; Τις χλωρίνες vs καθαρότητας τις βλέπεις;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως.Ασε οτι 8α σου κοστιζε λιγοτερο απο 40 ευρω να αγορασεις 320gb laptop hdd το 2011 ετσι?
    https://gamingbolt.com/uncharted-3-i...-size-revealed
    Α μάλιστα. Τώρα αντί να συγκρίνουμε ότι πιο χρέπι υπάρχει, και στοκ vs overclock ενώ υπάρχει ήδη τεράστια διαφορά σε wattage, καταφεύγουμε στο να παίζουμε το παιχνίδι από δισκάκι; Δηλαδή βάστα τούρκο να γεμίσω gaming ένα πράμα.

    Όταν συγκρίνουμε κόστος απόκτησης του PS3 των 600 ευρώ το 2006, μου λες όοοοχι 500 ευρώ είχε η 20GB έκδοση. Αλλά το 2011ο δίσκος ήταν φθηνός. Καταλαβαίνεις ότι έχεις πλάκα,ε;

    Το 2011 βγήκε ο 2500Κ που τρέχει ακόμα και σήμερα το fallen order στα 60fps. Profit; Έτσι για να καταλάβεις τι σημαίνουν οι χρονολογίες για το PC.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι φιλε μου ποτε δεν ετρεχε μια χαρα καμια συσκευη απο rf.Ειδικα οταν ηδη συμβιβαζεσαι στα γραφικα με μια amiga 500 αντι του mega drive που στα περισσοτερα παιχνιδια εφτανε κοντα στην amiga 1200.Κι ακομα και το μακρυνο 1991 οι ευρωπαϊκες τηλεορασεις που δεν υποστηριζαν rgb μεσω του scart τους ηταν ηδη δεκαετιας.Για την ακριβεια τουλαχιστον στα δυτικα προαστια ηταν σχετικα σπανιο να συναντησεις τοτε τηλεοραση χωρις scart.Ηταν τοσο ακριβες οι εγχρωμες τηλεορασεις που σχεδον ολοι ειχαν αποσυρει τις ασπρομαυρες μολις πριν 6-7 χρονια νωριτερα.Ακομα κι οι ελαχιστοι που το ειχαν κανει ακομα πιο νωρις ωστε δεν διε8εταν scart,ειχαν αγορασει ως τοτε μια δευτερη τηλεοραση για το υπνοδωματιο που διε8ετε.Αντι8ετα ηταν πολυ πιο συχνο φαινομενο να δια8ετουν μονο rf input πιο ευκαταστατες χωρες που ειχαν αναβα8μιστει σε εγχρωμες τηλεορασεις απο τις αρχες της δεκαετιας του '80.Γι'αυτο στην Αγγλια εγινε ολοκληρο 8εμα οταν το saturn κυκλοφορησε μοναχα με scart ενω εδω δεν ακουστηκε τιποτα.Τα αμερικανακια ειχαν ακομα μεγαλυτερο προβλημα σε σημειο που εκαναν ειδικες παραγγελιες μεσω ταχυδρομειου για rgb cables,τοσο σπανιο ηταν το scart εκει αφου σχεδον ολες οι τηλεορασεις διε8εταν μονο composite.Αλλα βεβαια αν οντως ασχολιοσουν με αυτα οπως λες τοτε 8α τα ηξερες ηδη τα παραπανω...

    Οχι βεβαια,ακομα και με rf το mega drive ειχε προφανως καλυτερα γραφικα απο την amiga 500 με ο8ονη,με rgb δεν υπηρχε καν συγκριση.Αν δεν μπορεις να διακρινεις τις διαφορες στα video που σου εδειξα τοτε μην σνομπαρεις τοσο τα 720p/30 του xbox.
    Ομοιως,οποιος διαβαζει ας κρινει.
    Όντως κρίνει όποιος διαβάζει!

    Σε διαφορετικές εποχές μάλλον ζήσαμε, γιατί όσες τηλεοράσεις έψαχνα τότε, δεν είχαν RGB scart.

    Όπως και να έχει RGB scart είχε και η Amiga.

    https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...+monitor+scart

    Η εξομείωση της διαφοράς, των 16bit 2D pixel γραφικών, σε RF/RGB με τα 720/30 των κονσολών vs τα 1080/60 του PC είναι αξιοθαυμαστη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου ειπε οτι τα cartridge μου τα πεταξα στα σκουπιδια?Αλλα ξεχασα οτι εσυ εχεις ηδη πεταξει εκει την δικη σου συλλογη απο δισκετες του <<8ειου>>,προφανως γιατι τοση ηταν πλεον η αξια της.
    Την έχω κάνει ψηφιακή τη συλλογή, μαζί με άλλες τόσες και την έχω σε emulators, μαζί με ότι gaming σύστημα έχει υπάρξει μέχρι σήμερα, εκτός από τις τρέχουσες κονσόλες. Γιατί το PC μπορεί. Εσύ ποσους emulators μπορείς να έχεις στο PS4;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    8α εννοεις τα hardware capped 30 fps (τα average ηταν προφανως χειροτερα) που εβγαζε την ιδια εποχη η 4mb voodoo των 200$ στο quake 1.Βεβαια κλασικα αν δεν ειχες σκασει μοναχα για gpu περισσοτερα απο ολοκληρο το n64 τοτε ακομα και το goldeneye 8α σου φαινοταν εξωπραγματικο.
    Μόνο εσύ θα έψαχνες να βρεις οποιοδήποτε παράλογο επιχείρημα, για να δικαιολογήσεις 10fps gaming! Σοβαρά όμως ρε φίλε, τόσο θράσος; Συγκρίνεις 30fps gaming του 1996 με 10fps gaming και μου λες vfm;

    Να σου θυμίσω τι έκανε η original 3dfx voodoo στα PC games.



    Και ναι φυσικά το πληρώσαμε, για μη παίζουμε 10fps σαβούρες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα παλι για την 1 εξαιρεση του 2500κ μιλαμε,δεν βρηκες αλλη φαινεται.
    Εννοεις μαζι με τις 560/660 υστερα τις 760/960 μετα τις 1060 και τωρα την 5700?Ποσες κοστιζουν ολες αυτες οι gpus μαζι ειπαμε?Και να δεις καζουρα που 8α πεσει οταν ερ8ουν τα ζορια στον 8600κ σου..
    Ο 2500Κ έχει εξαιρέσει δυο χρόνια από το PS3 και όλη τη ζωή των PS4/XBOX. Πόσες ακόμα θες;

    Σας έδειξα παραπάνω και τον i7 860 που έτρεχε το Arkham Knight σφαίρα. Και ο Q6600 εξαίρεση ήταν. Και όλοι οι ενδιάμεσοι μαζί με τις κάρτες τους.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εσυ σκιζεσαι για το vfm των gaming pcs οχι εγω.
    Εγώ φίλε μου σκίζομαι για το quality gaming πρωτίστως. Έχω πει 100 φορές, ότι πληρώσεις παίρνεις.

    Αυτό που έχω πει όσον αφορά το VFM του PC, είναι ότι άμα έχεις 720/30 ή 1080/30 baseline, δες ότι το PC παίζει στα 60fps από εποχές Voodoo II πρώτον και δεύτερον όταν συγκρίνεις PC με κονσόλες, υπολόγισε και το cost/frame και μη μου λες το PS4 κάνει τόσο και το XBOX κάνει τόσο. Χώρια τις ματσακωνιές με τα half res/dynamic qualities κλπ κλπ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κα8ε μηχανημα που σε εξυπηρετει ειναι της προκοπης.Μονο οι pcmr δεν το βλεπουν αυτο.
    Ο 2500κ κλοκαρει μια χαρα αν επενδυσεις σε ακομα ακριβοτερη μητρικη,ψυχτρα και μνημες αλλα οχι και out of the box 4,3ghz oc οπως ελεγες.Σου εδειξα video πιο πανω με τον 8320@4ghz σε μητρικη που κοστιζε 60 ευρω το 2013.Και σε αντι8εση με οτι λεει το πιτσιρικι μια χαρα παει στα 4ghz με stock cooler ενω με της intel ο 2500κ βαραει 80-αρες απο τα 3,8ghz.
    Οπωσδήποτε, ο FX8320 με τα 75W παραπάνω σε load, χρειαζόταν χαμηλότερου grade supporting hardware. Φιλαράκο αυτά να τα λες στους πιτσιρικάδες που έρχονται στο μαγαζί σου, όχι εδώ.

    Έδειξες δηλαδή ένα βίντεο, με έναν τύπο που έκανε overclock σε μια μητρική χρέπι και μετά μας λες, ότι ο 2500Κ θέλει ακριβότερες μνήμες από τις φτηνές 1600, γιατί έτρεχαν στα 1.65V! Δηλαδή η μητρική αυτή δε θα εκραγεί, αλλά ο 2500Κ θα έχει πρόβλημα με 1.65V που είναι μέσα στα specs του; Ορίστε σου έδειξα τον δικό μου 2500Κ που είναι ακόμα μια χαρά με 1.65V τόσα χρόνια μετά. Που μια χαρά φτηνές ήταν οι 1.5V 1600, απλά για το counter argument τα γραφώ, έτσι για να μη μείνει τίποτα αναπάντητο από τις κοτσάνες που έχεις γράψει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 6 χρονια μου ηρ8ε τσαμπα ο ryzen αλλα ειπαμε δεν το χωραει αυτο ο νους της pcmr.Παραλογος ειναι οποιος δειχνει benchmarks με gpu που κοστιζει 1000+ ευρω σε cpu που δεν εχει dips κατω απο 60 fps σε μολις 8 απο 26 games,κι υστερα αποκαλει <<τραγικη διαφορα>> οταν η αλλη cpu δεν βγαζει 55+ fps στα 4 απο αυτα τα 8 και στα μισα απ'ολα τα 26.Γελαει ο κοσμος.


    Σου ήρθε τσάμπα:

    α) με τα δικά σου μαθηματικά
    β) είπαμε βιάστηκες, γιατί δε περίμενες λίγο ακόμα;

    Το ότι ο FX έχει ας πούμε κάπως αποδεκτά framerates, αν και χάνει κατά κράτος, τον κάνει καλό αντίπαλο των κονσολών, όχι καλό επεξεργαστή, μη μπερδεύεσαι.

    Οι τραγικές διαφορές έχουν να κάνουν με τη μεγαλύτερη κατανάλωση, μεγαλύτερα ρολόγια, χαμηλότερες επιδόσεις, για τα μπάζα ipc. Δηλαδή έπικ. Φειλ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επεσα 1 χρονο εξω,γιατι το αγορασα το 1991 κι οχι το 1990 εισαι ευχαριστημενος?Επρεπε να φανταστω οτι ησουν τοσο απελπισμενος να πιαστεις απο καπου ωστε να κατσεις να αναλυσεις τοσο πολυ τιμες 30 ετων.Ειχε 130.000 δραχμες χωρις ο8ονη λοιπον (γιατι με αυτην πας στα 211.000).Το γεγονος οτι οντως το 1991 η μεταχειρισμενη amiga 500 με ο8ονη κοστιζε παραπανω απο 155.000 δραχμες που πουλουσαν την καινουργια,δηλαδη 4 φορες οσο αγορασα το mega drive το αφηνουμε ασχολιαστο?
    Ε τι να σχολιάσω; Πάλι Amiga με οθόνη μου λες, Mega drive χωρίς. Τι να σχολιάσω; Είναι ίδια λογική του να συγκρίνεις 75W παραπάνω επεξεργαστή, με μητρικές τις πλάκας + overclock. Είπαμε goal post shifting karate master 9000!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν γυριζω τιποτα.Δικο σου χαρτι ηταν το δακρυβρεχτο παραμυ8ι για τα φτωχαδακια gamers που αναγκαζονται να πειρατεψουν <<για την φουκαριαρα τη μανα τους>>.Λες και το pc gaming ειναι πλεον ειδος πρωτης αναγκης κι οχι αναψυχης.Εγω απαντησα με την προσωπικη μου εμπειρια οτι αν εχεις τοσο ακριβο hardware δεν εχει σημασια ποσο φ8ηνο ειναι το software.Τωρα αν εσυ 8εωρεις 8υμα οποιον την τελευταια δεκαετια εβρισκε με 15 ευρω platinum games (που ανετα τα πουλουσε μετα μισοτιμης) κι αγορασε απο το γεναρη του 2016 το ps4 με 200 ευρω οντως το πανηγυρι για τα οποια <<φτωχαδακια>> μας τελειωσε.
    Εσύ έπαιξες το φτωχαδάκι χαρτί, σε αντιπαράθεση με τις κονσόλες και τα cartridges και της Amiga. Εγώ απλά σου είπα xcopy, τέλος.

    Δες τι αποτελέσματα βγάζει η λέξη φτωχαδάκι στο forum και γέλα με αυτά που γράφεις

    https://www.adslgr.com/forum/search....rchid=15843489

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμφιβολα η amiga 1200 ηταν ανωτερη του mega drive,δεν αμφισβητησα ποτε αυτο.Αλλα πρεπει κι εσυ να παραδεχτεις το γεγονος οτι τα περισσοτερα ΑΑΑ παιχνιδια απο το 1991 και μετα ηταν πολυ πιο κοντα στην amiga 1200 παρα στην amiga 500.Το να ε8ελοτυφλεις με το να προσ8ετεις τις κακοτεχνιες του rf σηματος στα γραφικα της amiga 500 απλα ενισχυει αυτη την αποσταση.Αλλωστε με καλο προγραμματισμο ακομα και το master system εβγαζε παπαδες για 8 bit hardware.
    https://www.youtube.com/watch?v=97uaJrUmzho
    Παπάδες 5fps! Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα!

    Και η 1200 έπαιζε μια χαρά με το scart cable.

    https://amigakit.amiga.store/product...roducts_id=226

    Χαιρετίσματα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 29-12-19 στις 20:28.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #618
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Έχετε κάνει takeover το νήμα με άσχετες συγκρίσεις αρχαίων επεξεργαστών. Και το χειρότερο, δεν ενδιαφέρει κανέναν.

  4. #619
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Στα πλαίσια του PC vs Consoles τσακωνόμαστε, μιας και ο 2500Κ είναι στην αιχμή του δόρατος, μέχρι στιγμής. Η σύγκριση πήγε και προς τον FX, λόγω αποτελεσμάτων που ενίσχυαν την εικόνα 2500Κ vs consoles αλλά όχι τόσο πολύ του FX (γιατί τι να συγκρίνεις, power draw, ρολόι, επιδόσεις).

    Επίσης τσακωνόμαστε για PS3 vs PCs και AMIGA vs Mega drive μιας και μπήκε η Amiga στη θέση του PC, η οποία αν και Home Computer και όχι Personal Computer, παραμένει...Computer...!

    Κατά κάποιο τρόπο είχε και η Amiga το "ελβετικός σουγιάς" attribute της εποχής, μιας και μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα εκτός από το να παίζεις παιχνίδια. Ζωγραφική, Tracker music, Midi music, επεξεργασία εικόνας, scene demos, public domain, προγραμματισμός, σύνδεση σε BBS που ήταν ο προκάτοχος του Internet κλπ.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #620
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Δεν έχει νόημα να συγκρίνετε ούτε bare επεξεργαστές αλλά ούτε και amiga με τις κονσόλες της εποχής.
    Κανένα από τα συμπεράσματα που θα βγει δε θα βοηθήσει τον αυριανό πιθανό αγοραστή του PC/PS5/XboxSeriesX.

    99% της χρήσης της Amiga ήταν games και 1% ήταν Xcopy για να αντιγράψει games

  6. #621
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    These chips overclock very well. Both my Core i5-2500K and Core i7-2600K hit ~4.4GHz, fully stable, using the stock low-profile cooler.
    8ερμοκρασιες ομως δεν μας ειπε γιατι αποκλειεται να δουλευει ως τωρα.
    Και έρχεσαι και μας λες, ότι αυτή η βασική μητρική του παραπάνω βίντεο, με τις λειψές PCIe που καταργούν την έννοια της επεκτασιμότητας αρκούσε για 4Ghz για τον 8320 ενώ μια αντίστοιχη βασική μητρική, δε θα αρκούσε για τον 2500Κ με 75W λιγότερα
    Ναι κι ο λογος ειναι γιατι ουσιαστικα κλειδωνα τον 8320 στα boost clocks,σιγα το oc αφου τα πιανει για πλακα με undervolt.Εσυ ομως προσπα8εις να μας πεισεις για 4,3ghz oc στον 2500k που προφανως απαιτει overvolt με μητρικες ιδιου κοστους.To προβλημα δεν ειναι η καταναλωση του επεξεργαστη (αν ειναι εντος των οριων των προδιαγραφων τους) αλλα το overvoltage που στις φ8ηνες μητρικες δεν ειναι τοσο στα8ερο με αποτελεσμα να φ8ειρει σε βα8ος χρονου τον επεξεργαστη.Η καταναλωση εχει να κανει κα8αρα με το να μπορεις να ψυξεις ικανοποιητικα τον επεξεργαστη,κατι που η ψυχτρα του 8320 ηταν σχεδιασμενη να κανει στα 4ghz αλλα οχι κι εκεινη του 2500κ στα 4,3ghz.Οποτε στην δικη σου περιπτωση στην φ8ορα του overvoltage της φ8ηνης μητρικης 8α προστε8ει κι εκεινη της ανεπαρκους ψυχτρας.Κοινως αποκλειεται να αντεξει απο το 2011 ως τωρα οπως χαιρεσαι να διαφημιζεις,ποσο μαλλον ωσπου να αλλαξω τον 1700.Απο το 2015 μου εφερναν τους 2500κ για επισκευη οι <<γνωστες>> και λιγο πολυ τα ιδια με εσενα ελεγαν.Δεν καταλαβαιναν οτι δεν μπορουν να ξεπερνανε τοσο πολυ τα ορια των προδιαγραφων τους με τοσο φ8ηνα parts.Οσον αφορα τα features,ακομα και η am3+ των 60 ευρω που σου εδειξα ειχε 4 ram slots και usb 3 που στις intel η8ελες τοτε τουλαχιστον 85 ευρω δηλαδη 40% παραπανω.Οι δε vfm αξιοπρεπεις mobos ειχαν 115 ευρω και φυσικα με χειροτερο συστημα τροφοδοσιας απο την am3+ μου των 85.
    Θράσος είναι, όταν ξέρουμε ότι οι FX ήταν χαβούζες και προσπαθείς να βρεις βίντεο με μητρικές low end, για να δικαιολογήσεις τα 4Ghz σε επεξεργαστή με 75W load παραπάνω.
    Χαβουζα ηταν για εσενα που εβαζες εξ'αρχης gpus των 400 ευρω,οταν το 2015 εφτασα το επιπεδο των αρχικων gpus σου το τοπιο ειχε αλλαξει αρκετα ωστε να με εξυπηρετουν μια χαρα.Μαλιστα το φαινομενο συνεχιστηκε και στην επομενη αναβα8μιση το 2017 αφου η 290χ βαραγε 85%+ usage.Επισης η low end am3+ ηταν πολυ πιο πλουσια απο τις αντιστοιχες intel.
    Η δικιά μου προσωπική εμπειρία, είναι ότι οι δύο φίλοι μου που έχουν 1600Mhz DDR3 μνήμες, στο 1.5V τρέχουν.
    Αρα δεν ηταν φ8ηνες 1600-αρες μνημες γιατι το 2011 οσες δουλευαν σε 1,5volt αντι για 1,65 ηταν ακριβοτερες.
    Οι δικές μου DDR3-2400Mhz είναι όντως στο 1.65V αλλά για 2400Mhz. Και φυσικά ο 2500Κ μου τρέχει με 1.65V μνήμες εδώ και χρόνια και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
    Σε μητρικη των 150+ ευρω,για κανε 4,3ghz oc με 1,65v ram σε μητρικη των 115 η ακομα και των 85 (γιατι στα 60 δεν εβρισκες καν με 4 ram slots και usb 3) να δουμε ποσο καιρο 8α σου αντεξει.
    Τα του 8320, με τις low end μητρικές (που αντίστοιχες υπήρχαν και για Sandy) και το overclock και τις μνήμες των 1.65V τα ακούω βερεσέ, γιατί είναι φαντασιοπληξίες δικές σου, γιατί θες ντε και καλά, να προσάψεις διαφορές τιμών εκει που δεν υπάρχουν, καταργώντας τους νόμους της φυσικής.
    Ποιον νομο καταργω?Παει ο 8320 στα 4ghz του 8350?Ειχε 70 ευρω διαφορα με τον 2500κ?Οι μητρικες ειχαν 30 ευρω διαφορα?Να τα 100 ευρω.Στην περιπτωση σου ειναι 200+ γιατι εσυ τον φορτωσες με ακομα ακριβοτερα parts το 2500κ build κι οχι εγω.
    Όταν θα βγει το PS5, o 8600K θα έχει κλείσει 3 χρόνια και 4 μήνες ζωής. Θα μου έχει προσφέρει δηλαδή, 3 χρόνια και 4 μήνες με 60fps++++ gaming ενώ είναι στο top 5 performing cpus, μέσα στο 2019, χωρίς καν το multicore enhancement. Άσε εμένα να ανησυχώ για τον 8600Κ που τρέχει το βαρύ κατά τα άλλα Fallen Order με 47% (real-non smt) cpu usage @4.3Ghz, για 60fps, με 35W
    Και το r7 1700 build μου 8α ειναι 2 ετων και οπως μου ηρ8ε τσαμπα απο την διαφορα με το 2500κ build σου,ετσι 8α μου ερ8ει τσαμπα κι ο επομενος επεξεργαστης απο το κοστος του 8600κ build σου.Και στις 2 περιπτωσεις 8α καταληξω με δυνατοτερες cpu απο τους 2500κ και 8600κ αντιστοιχα οποτε ουτε εσυ να ανησυχεις.Βασικα λογω συμβατοτητας του am4 και μεταπωλησης του 1700 8α βγαινει ανετα και δυνατη gpu με τα λεφτα αυτα.
    Μόνο εσύ δε το ήξερες
    Το ηξερα,αλλα ηξερα πως ηταν και η ακριβοτερη.
    Μαζί σου τα βάζω γιατί πας να βγάλεις τον FX λάδι και ταυτόχρονα αγνοείς βασικά μεγέθη της φυσικής, βγάζοντας τρελούς όλους, στο ΙΤ industry και αγνοώτας το ότι κόντεψε να κλείσει η AMD εξ'αιτίας του.
    Δεν βγαζω λαδι κανεναν,προφανως και οι fx ηταν χειροτεροι για την εποχη τους απ'οτι οι προγενεστεροι phenom.Ομως το ζητημα ειναι σε τι τιμη τους πουλουσαν.Ε οι 6300,οι 8320 κι υστερα οι 8300 ειχαν τρελο vfm ακομα και για gaming για οσους δεν τους συνοδευαν με gpus των 400+ ευρω πως να το κανουμε...
    Αμα το κάνεις gpu limited, δεν έχει νόημα να μιλάμε για διαφορές cpu.
    Εσυ ισχυριζοσουν οτι οι fx δεν εκαναν ουτε για gpus επιπεδου 1060/580 οχι εγω.
    Ε χρέπι είναι και αυτός. Απλά τον έβαλα στη σύγκριση, για να καταλάβεις πόσο χάλιας είναι ο FX που φτάνει να χάνει κιολας στα μισά benchmarks του gamegpu που έχω ανεβάσει.
    Ομως αμα παιξεις και με τους 2 8α καταλαβεις ποσο πιο μαπα ειναι ο i3 ακομα και στα games που <<νικαει>> τους fx ακριβως λογω των 1% low αλλα οποιος δει τα charts αλλα 8α καταλαβει.Ιδια ιστορια εστω και σε μικροτερο βα8μο με τον ryzen 1600 vs i5 7600k.
    Οι 80αρες γα πλάκα είναι τίποτα για επεξεργαστή που έχει 98C tjmax
    Δεν ξερω που βρηκες αυτη την 8ερμοκρασια γιατι η intel λεει 73 βα8μους.Σε κα8ε περιπτωση απο τους 90 βα8μους αρχιζει το thermal throttling οποτε το να βαραει 85 βα8μους στο gaming δεν ειναι και οτι καλυτερο για cpu που ισχυριζεσαι οτι μπορεις να την δουλευεις απο το 2011 και 8α χρειαστει να την αλλαξεις μετα απο μια δεκαετια...
    https://ark.intel.com/content/www/us...-3-70-ghz.html
    Και άμα ρε φίλε έχεις τόσο σκάλωμα για το κουλεράκι του 2500Κ, άντε θα σου βάλω άλλα 30$ για ένα κουλεράκι της προκοπής, στα υπόλοιπα 20$, για να χαρείς
    Εννοεις 30 ευρω για ψυχτρα πανω στα ηδη 70 της διαφορας με τον 8320,χωρια την διαφορα της μητρικης.
    Κοίταξε αν μιλάμε για συστήματα χρέπια, τότε ΟΚ.
    Ε αφου ηταν χρεπια οσα συστηματα το 2013 συνοδευαν την 760 με 8320@4ghz,i rest my case.
    Case in point, Fallen order 60fps @4.3Ghz, RDR2 70fps με GTX 2060.
    Ενω οσοι με την 970 και τον stock 8350 ειδαμε 75% usage και 35 fps για 20 δευτερολεπτα σε 40 λεπτα video ειμαστε με χρεπια.Ειδικα αν σκεφτεις οτι στο υπολοιπο video συνη8ως ειχες 99% usage με την 970 και 55+ fps,ενω ακομα κι οταν επεφταν σε ελαχιστες περιπτωσεις (συνη8ως cutscenes) στα 45 ειχε τουλαχιστον 95% usage.Κι ολα τα παραπανω με πρακτικα τον μισο 8350 λογω dx11 (ενας τιτλος απο τους 6 σε συνολικα 26 των charts σου) εν ετει 2019.

    Τι που τα είδα; Σας έδειξα παραπάνω. Πάλι τα ίδια θα λέμε;
    Α παλι το video με την 295 gtx,ε τοτε να λεμε οντως τα ιδια.<<Σοβαρα τωρα?Καρτα που ειχε εδω 600 ευρω και μαλιστα dual gpu based?Σαν να λεμε πετα τα λεφτα σου στα σκουπιδια γιατι τοτε δουλευε στα μισα ΑΑΑ games (πιο μετα σε ακομη λιγοτερα) και παλι επρεπε να περιμενεις 2-3 μηνες για να παιξεις.Την ειχε λεφτας κολλητος μου οποτε ξερω απο 1ο χερι για τι μιλαω,οντως ειχε πολυ γελιο...>>Οποτε συγκρινεις σκετη 600 ευρω gpu του 2009 με το ps3 των 500 ευρω του 2006.Και μετα αποκαλεις εμενα παραλογο.Ακομα και o q6600 δεν επεσε εδω κατω απο 300 ευρω ως το 2008 (καλα οταν πρωτοηρ8ε το καλοκαιρι του 2007 ειχε 600) οποτε ο κα8'ενας μπορει να φανταστει ποσο 8α εφτανε ολο το pc.
    Όταν συγκρίνουμε κόστος απόκτησης του PS3 των 600 ευρώ το 2006, μου λες όοοοχι 500 ευρώ είχε η 20GB έκδοση. Αλλά το 2011ο δίσκος ήταν φθηνός. Καταλαβαίνεις ότι έχεις πλάκα,ε;
    Καταλαβαινεις οτι κανεις δεν σε υποχρεωνε να αναβα8μισεις τον σκληρο του ps3.Ακομα και το 43gb uncharted 3 που και καλα <<8α το επαιζα στο κεφαλι μου>> δεν απαιτουσε εγκατασταση γι'αυτον τον λογο.Απο την αλλη εχω πλακα επειδη προτεινα να δωσεις 40 ευρω για αναβα8μιση σε κονσολα 5 ετων οταν στο pc 8α εδινες ανετα τα δεκαπλασια.
    Όπως και να έχει RGB scart είχε και η Amiga.
    Ναι μωρε δεν ειχες παρα να περιμενεις 10-15 χρονια ωσπου πρωτοεμφανιστηκαν τα συγκεκριμενα καλωδια στην αγορα.Αλλα ειπαμε αν οντως ασχολιοσουν με αυτα οπως λες τοτε 8α τo ηξερες ηδη.
    Μόνο εσύ θα έψαχνες να βρεις οποιοδήποτε παράλογο επιχείρημα, για να δικαιολογήσεις 10fps gaming! Σοβαρά όμως ρε φίλε, τόσο θράσος; Συγκρίνεις 30fps gaming του 1996 με 10fps gaming και μου λες vfm;
    Δηλαδη ειναι παραλογο το επιχειρημα οτι επειδη το pc χρειαστηκε 2 χρονια (απο το 1994) για να αποκτησει πανακριβες gpus (που κοστιζαν μοναχες τους ακριβοτερα απο ολη την κονσολα),τοτε δεν ειχε ουτε πριν αλλα και ουτε μετα ιδιο vfm?Ασε που η συγκεκριμενη 1η voodoo δεν εβγαζε που8ενα 30 fps μην κουραζεσαι.Αυτα τα ειδαμε με τη voodo 2 του 1998 και επειτα κι ως τοτε αγοραζες ολοκληρο το sega dreamcast με αυτα τα λεφτα.Κι εγω ειχα pc κι αγορασα voodoo αλλα δεν 8α προσποιη8ω οτι ειχαν το value for money των κονσολων.
    Σας έδειξα παραπάνω και τον i7 860 που έτρεχε το Arkham Knight σφαίρα. Και ο Q6600 εξαίρεση ήταν. Και όλοι οι ενδιάμεσοι μαζί με τις κάρτες τους.
    Οι i7 860 και q6600 αντεξαν 5-6 χρονια κι οχι 9 που 8α εχει του χρονου ο 2500κ.Επισης σε αντι8εση με τον 2500κ δεν κοστιζαν εδω 250 ευρω οταν πρωτοβγηκαν.Αρα οχι δεν ηταν εξαιρεση ουτε αυτοι κι ουτε οι ενδιαμεσοι τους,χωρια τις καρτες τους που συνη8ως η8ελαν αλλαγη κα8ε 2 χρονια αν δεν αγοραζες ναυαρχιδες.
    Το ότι ο FX έχει ας πούμε κάπως αποδεκτά framerates, αν και χάνει κατά κράτος, τον κάνει καλό αντίπαλο των κονσολών, όχι καλό επεξεργαστή, μη μπερδεύεσαι.
    Δεν ισχυριστηκα κατι αλλο,για console grade gaming μιλουσα.Αφου απεδιδε αρχικα με την 7850 οσο το ps4 κι υστερα με την 290χ οσο το ps4 pro,ευχαριστημενος ημουν.Και για τα λεφτα τους οι 6300/8300 και 8320 ηταν καλες cpus πως να το κανουμε.
    Εγώ απλά σου είπα xcopy, τέλος.
    Οχι εσυ αρχισες με σαπουνοπερα τυπου...
    Αν εξαλειφόταν το PC και μαζί η πειρατεία, αμέτρητα εκατομμύρια φτωχού κόσμου θα έμενε χωρίς gaming, άρα χωρίς εκτόνωση, άρα περισσότερο έγκλημα, περισσότερη βία, περισσότερες αυτοκτονίες, περισσότερη δυστυχία γενικότερα.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...55#post6710555
    Ε τι να σχολιάσω; Πάλι Amiga με οθόνη μου λες, Mega drive χωρίς.
    Οκ οποτε λες δωσε 90.000 δραχμες για μεταχειρισμενη amiga 500 σε blurry composite σημα (αν εχει rf adapter αλλιως παμε στα 100.000) αντι για 40.000 δραχμες για μεταχειρισμενο mega drive.Αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι ηδη εχεις προφανως χειροτερα γραφικα και με συνδεση στην τηλεοραση τα κανεις ακομη πιο μαπα,και παλι μιλαμε για υπερδιπλασια τιμη.Οποτε τοτε αντι για 1 χρονο 8α μαζευα λεφτα για 2+,οποτε καλωσηρ8ε το 1994 που αγοραζες ηδη μεταχειρισμενο super nintendo με 10 παιχνιδια για τα λεφτα αυτα.
    Παπάδες 5fps! Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα!
    Για 8 bit console προφανως.8ες να δουμε πως ετρεχαν το sf2 οι 8 bit computers?
    https://www.youtube.com/watch?v=BiufDI8cBkU
    https://www.youtube.com/watch?v=hS7HYsOEccw

  7. #622
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #623
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Μόλις έβαλα το RDR2. nVidia driver 441.66 . Windows 10 1909. 1080p ανάλυση.
    Quality Preset Level (Favor Quality), η μπάρα στο τέρμα. Καμία custom ρύθμιση.

    Έτρεξα το in game bench. Στα 4.8 GHz offset oc, είχα crash του παιχνιδιού (όχι του συστήματος). Δεν είμαι σίγουρος ότι έφταιξε το OC αλλά για καλό και για κακό το έριξα στα 4.6GHz. Στο spoiler το benchmark log (4,6ghz η CPU και η GPU stock, στο factory overclock της δηλαδή).

    Spoiler:

    Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
    Pass 0, 46.074032, 50.763481, 48.350029
    Pass 1, 51.650490, 57.213470, 54.416130
    Pass 2, 47.968300, 55.802322, 51.820900
    Pass 3, 46.498219, 51.222157, 48.472347
    Pass 4, 36.835938, 67.150597, 56.434429

    Time in milliseconds(ms). (Lower is better). Min, Max, Avg
    Test 0, 19.699202, 21.704201, 20.682510
    Test 1, 17.478401, 19.360901, 18.376904
    Test 2, 17.920401, 20.847101, 19.297234
    Test 3, 19.522802, 21.506201, 20.630320
    Test 4, 14.891900, 27.147402, 17.719679

    Frames under 16ms (for 60fps):
    Test 0: 0/1110 frames (0.00%)
    Test 1: 0/1249 frames (0.00%)
    Test 2: 0/1187 frames (0.00%)
    Test 3: 0/1113 frames (0.00%)
    Test 4: 489/7447 frames (6.57%)

    Frames under 33ms (for 30fps):
    Test 0: 1110/1110 frames (100.00%)
    Test 1: 1249/1249 frames (100.00%)
    Test 2: 1187/1187 frames (100.00%)
    Test 3: 1113/1113 frames (100.00%)
    Test 4: 7447/7447 frames (100.00%)

    Percentiles in ms for pass 0
    50%, 20.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 20.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 21.00
    94%, 21.00
    95%, 21.00
    96%, 21.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    Percentiles in ms for pass 1
    50%, 18.00
    75%, 18.00
    80%, 18.00
    85%, 18.00
    90%, 18.00
    91%, 19.00
    92%, 19.00
    93%, 19.00
    94%, 19.00
    95%, 19.00
    96%, 19.00
    97%, 19.00
    98%, 19.00
    99%, 19.00

    Percentiles in ms for pass 2
    50%, 18.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 20.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 20.00
    94%, 20.00
    95%, 20.00
    96%, 20.00
    97%, 20.00
    98%, 20.00
    99%, 20.00

    Percentiles in ms for pass 3
    50%, 20.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 21.00
    90%, 21.00
    91%, 21.00
    92%, 21.00
    93%, 21.00
    94%, 21.00
    95%, 21.00
    96%, 21.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    Percentiles in ms for pass 4
    50%, 17.00
    75%, 18.00
    80%, 19.00
    85%, 19.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 20.00
    94%, 20.00
    95%, 20.00
    96%, 20.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    === SYSTEM ===
    CPU: Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz
    Physical Cores: 4
    Logical Cores: 8

    GPU: GeForce GTX 1080 API: VULKAN VRAM: 8272896 MB

    System RAM: 16717620 MB


    === SETTINGS ===


    Minimum fps 36. Average fps 56 και κάτι ψιλά. Λόγω G-Sync, μια χαρά θα μπορούσα να παίξω και έτσι. Αλλά πριν ξεκινήσω να παίζω, θα κάνω optimize τα settings για more FPS.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlag : 02-01-20 στις 19:30.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  9. #624
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -



    Πόσο κοστίζει ένα PC σήμερα με το hardware του XSX; Τα διπλάσια; Μήπως τα τριπλάσια;

  10. #625
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Του χρονου θα κανεις τη σύγκριση. Εκτιμώ ότι θα κάνει το πολύ τα διπλάσια του χρόνου, σε καμία περίπτωση τριπλάσια.

    - - - Updated - - -

    μετά το optimization στο RDR2 έχουμε και λέμε.
    Minimum fps : 55
    Average fps : 76

    Οι μόνες αλλαγές από το Quality Preset Level (Favor Quality) οι εξής:
    Shadows : Medium
    Far Shadows : Medium
    Volumetrics Quality : Medium
    Reflections Quality : Medium

    Spoiler:

    Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
    Pass 0, 63.511013, 70.985924, 67.249817
    Pass 1, 66.823036, 78.007378, 71.878868
    Pass 2, 64.512802, 74.714966, 70.195930
    Pass 3, 58.271660, 73.427910, 67.606705
    Pass 4, 54.733341, 99.621437, 75.762627

    Time in milliseconds(ms). (Lower is better). Min, Max, Avg
    Test 0, 14.087300, 15.745300, 14.869929
    Test 1, 12.819301, 14.964899, 13.912294
    Test 2, 13.384199, 15.500799, 14.245840
    Test 3, 13.618800, 17.161001, 14.791432
    Test 4, 10.038000, 18.270399, 13.199120

    Frames under 16ms (for 60fps):
    Test 0: 1543/1543 frames (100.00%)
    Test 1: 1648/1648 frames (100.00%)
    Test 2: 1609/1609 frames (100.00%)
    Test 3: 1550/1551 frames (99.94%)
    Test 4: 9312/9820 frames (94.83%)

    Frames under 33ms (for 30fps):
    Test 0: 1543/1543 frames (100.00%)
    Test 1: 1648/1648 frames (100.00%)
    Test 2: 1609/1609 frames (100.00%)
    Test 3: 1551/1551 frames (100.00%)
    Test 4: 9820/9820 frames (100.00%)

    Percentiles in ms for pass 0
    50%, 14.00
    75%, 15.00
    80%, 15.00
    85%, 15.00
    90%, 15.00
    91%, 15.00
    92%, 15.00
    93%, 15.00
    94%, 15.00
    95%, 15.00
    96%, 15.00
    97%, 15.00
    98%, 15.00
    99%, 15.00

    Percentiles in ms for pass 1
    50%, 13.00
    75%, 14.00
    80%, 14.00
    85%, 14.00
    90%, 14.00
    91%, 14.00
    92%, 14.00
    93%, 14.00
    94%, 14.00
    95%, 14.00
    96%, 14.00
    97%, 14.00
    98%, 14.00
    99%, 14.00

    Percentiles in ms for pass 2
    50%, 14.00
    75%, 14.00
    80%, 14.00
    85%, 14.00
    90%, 14.00
    91%, 14.00
    92%, 14.00
    93%, 14.00
    94%, 14.00
    95%, 14.00
    96%, 14.00
    97%, 15.00
    98%, 15.00
    99%, 15.00

    Percentiles in ms for pass 3
    50%, 14.00
    75%, 15.00
    80%, 15.00
    85%, 15.00
    90%, 15.00
    91%, 15.00
    92%, 15.00
    93%, 15.00
    94%, 15.00
    95%, 15.00
    96%, 15.00
    97%, 15.00
    98%, 15.00
    99%, 15.00

    Percentiles in ms for pass 4
    50%, 13.00
    75%, 14.00
    80%, 14.00
    85%, 15.00
    90%, 15.00
    91%, 15.00
    92%, 15.00
    93%, 15.00
    94%, 15.00
    95%, 16.00
    96%, 16.00
    97%, 16.00
    98%, 16.00
    99%, 17.00

    === SYSTEM ===
    CPU: Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz
    Physical Cores: 4
    Logical Cores: 8

    GPU: GeForce GTX 1080 API: VULKAN VRAM: 8272896 MB

    System RAM: 16717620 MB


    === SETTINGS ===

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  11. #626
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις έβαλα το RDR2. nVidia driver 441.66 . Windows 10 1909. 1080p ανάλυση.
    Quality Preset Level (Favor Quality), η μπάρα στο τέρμα. Καμία custom ρύθμιση.

    Έτρεξα το in game bench. Στα 4.8 GHz offset oc, είχα crash του παιχνιδιού (όχι του συστήματος). Δεν είμαι σίγουρος ότι έφταιξε το OC αλλά για καλό και για κακό το έριξα στα 4.6GHz. Στο spoiler το benchmark log (4,6ghz η CPU και η GPU stock, στο factory overclock της δηλαδή).

    Spoiler:

    Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
    Pass 0, 46.074032, 50.763481, 48.350029
    Pass 1, 51.650490, 57.213470, 54.416130
    Pass 2, 47.968300, 55.802322, 51.820900
    Pass 3, 46.498219, 51.222157, 48.472347
    Pass 4, 36.835938, 67.150597, 56.434429

    Time in milliseconds(ms). (Lower is better). Min, Max, Avg
    Test 0, 19.699202, 21.704201, 20.682510
    Test 1, 17.478401, 19.360901, 18.376904
    Test 2, 17.920401, 20.847101, 19.297234
    Test 3, 19.522802, 21.506201, 20.630320
    Test 4, 14.891900, 27.147402, 17.719679

    Frames under 16ms (for 60fps):
    Test 0: 0/1110 frames (0.00%)
    Test 1: 0/1249 frames (0.00%)
    Test 2: 0/1187 frames (0.00%)
    Test 3: 0/1113 frames (0.00%)
    Test 4: 489/7447 frames (6.57%)

    Frames under 33ms (for 30fps):
    Test 0: 1110/1110 frames (100.00%)
    Test 1: 1249/1249 frames (100.00%)
    Test 2: 1187/1187 frames (100.00%)
    Test 3: 1113/1113 frames (100.00%)
    Test 4: 7447/7447 frames (100.00%)

    Percentiles in ms for pass 0
    50%, 20.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 20.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 21.00
    94%, 21.00
    95%, 21.00
    96%, 21.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    Percentiles in ms for pass 1
    50%, 18.00
    75%, 18.00
    80%, 18.00
    85%, 18.00
    90%, 18.00
    91%, 19.00
    92%, 19.00
    93%, 19.00
    94%, 19.00
    95%, 19.00
    96%, 19.00
    97%, 19.00
    98%, 19.00
    99%, 19.00

    Percentiles in ms for pass 2
    50%, 18.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 20.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 20.00
    94%, 20.00
    95%, 20.00
    96%, 20.00
    97%, 20.00
    98%, 20.00
    99%, 20.00

    Percentiles in ms for pass 3
    50%, 20.00
    75%, 20.00
    80%, 20.00
    85%, 21.00
    90%, 21.00
    91%, 21.00
    92%, 21.00
    93%, 21.00
    94%, 21.00
    95%, 21.00
    96%, 21.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    Percentiles in ms for pass 4
    50%, 17.00
    75%, 18.00
    80%, 19.00
    85%, 19.00
    90%, 20.00
    91%, 20.00
    92%, 20.00
    93%, 20.00
    94%, 20.00
    95%, 20.00
    96%, 20.00
    97%, 21.00
    98%, 21.00
    99%, 21.00

    === SYSTEM ===
    CPU: Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz
    Physical Cores: 4
    Logical Cores: 8

    GPU: GeForce GTX 1080 API: VULKAN VRAM: 8272896 MB

    System RAM: 16717620 MB


    === SETTINGS ===


    Minimum fps 36. Average fps 56 και κάτι ψιλά. Λόγω G-Sync, μια χαρά θα μπορούσα να παίξω και έτσι. Αλλά πριν ξεκινήσω να παίζω, θα κάνω optimize τα settings για more FPS.


  12. #627
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του χρονου θα κανεις τη σύγκριση. Εκτιμώ ότι θα κάνει το πολύ τα διπλάσια του χρόνου, σε καμία περίπτωση τριπλάσια.
    Ισχύει, πέφτουν γρήγορα οι τιμές στα PC parts
    Κάπου στα διπλάσια το βλέπω και εγώ.

  13. #628
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    @gogeta01
    thanks για τα video guides, θα τα τσεκάρω για further optimization

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  14. #629
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Για ιδια αποδοση μπορει και φ8ηνοτερα αλλα για αισ8ητα καλυτερη το χ3 στην τιμη 8α ειναι standard κι αυτο αν παρακολου8εις την αγορα κι αγορασεις συγκεκριμενα vfm parts που εννοειται 8α συναρμολογησεις μονος σου γιατι δεν 8α τα βρεις σε ετοιμα builds με ανταγωνιστικες τιμες...

  15. #630
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων



    Πόσο κοστίζει ένα PC σήμερα με το hardware του XSX; Τα διπλάσια; Μήπως τα τριπλάσια;
    O Phil Spencer είπε ότι στοχεύουν σε διπλάσια GPU power σε σχέση με το ΧΒΟΧ one X και τετραπλάσια CPU. Καλά για τη CPU δεν είναι κατόρθωμα το Χ4 γιατί σε λίγο και τα κινητά θα φτάσουν εκεί (υπερβολές ).

    Η GPU του XBOX one X είναι όντως 6tflops, όπως και η rx 580. Βέβαια αυτή του XBOX one X έχει αρκετά περισσότερο bandwidth.

    Δεν χρειάζεται όμως ντε και καλά 12tflops για να διπλασιαστεί η απόδοση. Πχ η 2070 Super, με 9tflops είναι ήδη παραπάνω από 2Χ ταχύτερη της rx 580.

    https://www.techpowerup.com/review/m...ming-x/27.html

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  relative-performance_1920-1080.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  55,1 KB 
ID: 210247 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  relative-performance_3840-2160.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  55,7 KB 
ID: 210248

    Αυτό είναι κάτι που είναι αντικείμενο διαξιφισμού στα ξένα forums. Φυσικά μακάρι να είναι 12tflops πράγματι. Βρε ας είναι και 20. Κανείς δε θέλει αδύναμες κονσόλες πάλι. Μακάρι να υπάρχει πανύψηλο baseline για να γίνεται το scaling προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω, όπως με το PS3 που παίζαμε χλωρίνες και ας είχαμε Χ2 η Χ4 video ram. Δυνατές κονσόλες, σημαίνει καλό Cyberpunk 2077 καθώς και τα υπόλοιπα.

    Να το δούμε όμως, γιατί η Nvidia έχει δαπανήσει 13.6BIO transistors για αυτά τα 9tflops, μαζί με το RT. Να δούμε και τι RT θα έχει, πόσα Gigarays δηλαδή, γιατί από αυτά που ξέρω και καταλαβαίνω, από τα ήδη 251mm2 της 5700ΧΤ, με τα 9.8tflops και τα 220W, χωρίς RT και χωρίς CPU δε ξέρω τι περιθώρια έχουμε για 12tflops. Το κουτάκι που έδειξαν είναι αρκετό για να περιέχει μια καλή ψύκτρα βέβαια, οπότε τα μηνύματα είναι ελπιδοφόρα.

    Πέρα από αυτό, ακούγεται και μικρό XBOX μαζί με το Series X, που θα είναι 4tflops...; Γιατί να βγει νέα κονσόλα με 4tflops τη στιγμή που το XBOX one X είναι στα 6tflops; Μπορεί να τη δίνουν 250 ευρώ βέβαια, που θα είναι οκ, αλλά τα 4tflops δε μου φαίνονται αρκετά για 1080p, όπως δε μου φαίνονται αρκετά και τα 12tflops για 4Κ της προκοπής. Ελπίζω να μην είναι αυτό το lowest common denominator, αλλά να κάνουν scale down σε αυτό και όχι scale up από αυτό. Τουλάχιστον και βασικότερο να μη κουτσουρέψουν την CPU.

    Υπάρχουν και θετικά από αυτό το μικρό XBOX πάντως.

    α) προφανώς μικρότερο κόστος απόκτησης ενώ θα παρέχει πρόσβαση σε next gen @1080p
    β) δεν έχουν όλοι 4Κ οθόνες, ούτε όρεξη να πάνε να σκάσουν 700αρια για οθόνες
    γ) μικρότερα συστήματα με κάρτες γραφικών δε θα πάνε στα σκουπίδια, ούτε οι κάρτες τύπου rx 5500/5600, γιατί καλά είναι τα έσοδα από XBOX και PS για την AMD, αλλά την medium range σειρά καρτών γραφικών, τι θα την κάνει; Καμία εταιρεία δε θέλει να χάνει έσοδα.

    Το να κάνει κάποιος σχόλια για το πόσο στοιχίζει ένα PC σήμερα, σε σχέση με κονσόλα που θα βγει σε ένα χρόνο και δεν ξέρουμε ακόμα πλήρη specs, είναι....κάπως...! Εγώ πάντως με τα όσα δεδομένα είχα, μια προσπάθεια την έκανα πριν από λίγο καιρό και με 2070Super έβγαινε στα 950 ευρώ. Ποσό που θα μικρύνει αν μιλάμε για Χ2 Xbox one GPU power και θα παραμείνει ίδιο αν μιλάμε για Χ3 Xbox one GPU power.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    @gogeta01
    thanks για τα video guides, θα τα τσεκάρω για further optimization
    Μπορείς να μας πεις με τα infamous XBOX one X settings τι απόδοση έχεις;

    https://www.youtube.com/watch?v=D1iNSyvIPaY


    Από το πρώτο σχόλιο για να μη ψάχνεις.

    - - - Updated - - -

    In other news...

    Senua’s Saga: Hellblade II Will Be an Xbox and PC Exclusive

    Παιχνίδια που βγαίνουν στο PS, έρχονται στο PC αλλά όχι στο XBOX. Παιχνίδια που βγαίνουν στο XBOX, έρχονται στο PC, αλλά όχι στο PS. Profit?

    Τουλάχιστον τούτο μοιάζει όντως next gen, όχι σα την άλλη τη βλακεία το Godfall πως το λέγανε.



    - - - Updated - - -

    In other other news....

    Nvidia Ampere Purportedly 50% Faster Than Turing At Half The Power Consumption

    key word Purportedly, αλλά δε ξέρω, τι περιμένουμε από Nvidia @7nm ρεαλιστικά;

    - - - Updated - - -

    Για το χαβαλέ, υπάρχει και αυτό το claim της Nvidia συγκρίνοντας την 2080 (10tflops) σε σχέση με κάποια(?) next get console.

    https://www.youtube.com/watch?v=uPOI4T2SwOo&t=1276s

    Βέβαια να μου πεις τι θες να σου πει η Nvidia; Αλλά μήπως κάτι ξέρουν...δε ξέρω....

    - - - Updated - - -

    Για τα υπόλοιπα (amiga, fx κλπ) θα απαντήσω εν ευθέτω χρόνω, γιατί δε θέλω να τσακώνομαι χρονιάρες μέρες! Άσε που το ξεχειλώσαμε ήδη και σε λίγο θα τσακωνόμαστε και για το Atari 2600.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 42 από 190 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας