Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 85
  1. #16
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά το 35b φθάνει μέχρι 8192 carriers σε αντίθεση με το 17a που τερματίζει στα 4096.
    Έχει δίκιο ο jkoukos σε αυτό που λέει με τα carriers, ίσως να είμαστε και οι 2 σε 17a, απλά ο @nnn να βρίσκεται σε κοντινότερη απόσταση από την καμπίνα!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  carriers.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  58,3 KB 
ID: 208186

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    35b έχω, τσεκαρισμένο με router που το δείχνει. Δεν μπορείς να συγχρονίσεις πάνω από 150 με 17a και εγώ συγχρονίζω στα 242.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #18
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    35b έχω, τσεκαρισμένο με router που το δείχνει. Δεν μπορείς να συγχρονίσεις πάνω από 150 με 17a και εγώ συγχρονίζω στα 242.
    Σωστό κι αυτό που λες, οπότε πολύ πιθανόν να είμαι σε 17a. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο router που να δείχνει το προφίλ.
    Από το 13700 που κάλεσα, δεν έχουν πρόσβαση στο σύστημα για να μπορούν να αλλάξουν προφίλ κλπ και γι' αυτό θα με καλέσει εξειδικευμένος τεχνικός εντός 2 ωρών.
    Κάτι μου λέει πάντως ότι το πρόβλημα μάλλον βρίσκεται στην καμπίνα, διότι όταν είχε έρθει ο τεχνικός στην καμπίνα, μιλούσε με εξειδικευμένο τμήμα και κάνανε "πειράματα" .... βέβαια μου είπε επίσης ότι δεν είχαν και πολύ μεγάλη ιδέα του τι έκαναν.......

  4. #19
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν σε πάρει γνώστης, θα στο φτιάξει επιτόπου. Για σιγουριά, κάνε reset to defaults το router και βάλε το επάνω να ξαναπάρει τα στοιχεία της σύνδεσης.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #20
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά ήρθα σε επικοινωνία με το δευτεροβάθμιο τεχνικό τμήμα της Wind και μου είπαν ότι είμαι σε 35B και ότι υπάρχει πρόβλημα στην καμπίνα η οποία "δυστυχώς" μπορεί να δώσει μέχρι 150mbps.
    Μου είπαν επίσης ότι θα γίνουν ενέργειες για την επίλυση του θέματος, ωστόσο δεν έχουν ακόμη εικόνα για το πότε.
    Θέλω να ζητήσω καλύτερη τιμή στο συμβόλαιο, διότι πληρώνω 49 ευρώ το μήνα και πιάνω 150 από τα 200 και το πρόβλημα είναι καθαρά δικό τους + το ότι με έχει κουράσει πάρα πολύ όλη αυτή η διαδικασία με τα τηλέφωνα και τα ραντεβού με τους τεχνικούς.

    Καμιά ιδέα στην τιμή που να τους ζητήσω ? Εγώ λέω να μου το αφήσουν 30-35 ευρώ, όσο είναι δηλαδή το 100ρι τους σε προσφορά. Τι λέτε ?

    p.s. Εννοείται πως θα ανανεώσω το θέμα όταν και αποκατασταθεί το πρόβλημα.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προσπάθησέ το, αλλά εκ του κανονισμού έχουν δικαίωμα και υποχρέωση αν το ζητήσεις, να σε γυρίσουν αζημίως σε χαμηλότερο πακέτο σύνδεσης.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ζήτησε να σε γυρίσουν στην 100άρα, με το μειωμένο κόστος μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #23
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα και πάλι. Έπειτα από πολλά ακόμη τηλέφωνα στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Wind, κανείς δε θέλει να ασχοληθεί με τη βλάβη που υπάρχει στην καμπίνα.
    Γράψανε ως έκθεση ότι είμαι στα 150mbps κι αυτό είναι αποδεκτό κι έτσι κλείσανε τη βλάβη (για να μην ασχοληθούν περαιτέρω), ενώ πουθενά δεν ανέφεραν ότι ο τεχνικός με το ρούτερ κουμπωμένο στην καμπίνα, δε μπορούσε να συγχρονίσει πάνω από 150mbps. Στην τεχνική υποστήριξη δε μπορούν να δουν τίποτα όσον αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά της γραμμής μου, ενώ αμφιβάλλω και για το αν όντως την προηγούμενη φορά από το δευτεροβάθμιο τεχνικό τμήμα είδαν ότι όντως είμαι σε profil 35B και δεν το είπαν απλά για να μην τους ξαναενοχλήσω. Έχω κουραστεί πολύ και δυστυχώς δεν έχω ένα ρούτερ της προκοπής να πάρω stats και να δω σε τι προφίλ παίζω ( επίσης είναι κι άχρηστο να πάρω διότι δε θα παίζει το Voip ).

    Υπάρχει υλικό με τον τεχνικό που βρίσκεται στην καμπίνα με το ρούτερ κουμπωμένο και τις μετρήσεις στα 150MBPS. Δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς με τη ν περίπτωσή μου.
    Αυτό είναι καθαρά ανευθυνότητα της εταιρίας να μου λένε ότι δε μπορώ να πιάσω πάνω από 150mbps επειδή η καμπίνα δε μπορεί να δώσει παραπάνω. Ε τότε ας φτιάξουν πακέτο στα 150mbps.

    Τι προτείνετε να κάνω ? Καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. ?

    *Επίσης, βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. Εάν κάποιος διαθέτει ρούτερ που υποστηρίζει 35b και μπορεί να δει stats, θα του ήμουν πολύ ευγνώμων. Έχω username και password κανονικά για να γίνει δοκιμή.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Πως θα δει κάποιος stats στη δική σου γραμμή; Πρέπει να έρθει στο σπίτι σου να πιείτε καφέ!

    Καλά μη περιμένεις να ασχοληθούν παραπάνω. Η ΕΕΤΤ δε θα κάνει τίποτα. Μόνο να σε ρίξουν στα 100 και να σε πάνε σε αυτό το πακέτο.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  10. #25
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα δει κάποιος stats στη δική σου γραμμή; Πρέπει να έρθει στο σπίτι σου να πιείτε καφέ!

    Καλά μη περιμένεις να ασχοληθούν παραπάνω. Η ΕΕΤΤ δε θα κάνει τίποτα. Μόνο να σε ρίξουν στα 100 και να σε πάνε σε αυτό το πακέτο.
    Ας έρθει ρε φίλε να κεράσω και καφεδάκι....και....μπουγάτσα!!! Εγώ απλά το αναφέρω μήπως και το δει κάποιος.....ποτέ δεν ξες!

  11. #26
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξαναδήλωσε βλάβη.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #27
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναδήλωσε βλάβη.
    τριπλέ μας , δε θα βγάλει άκρη με την wind.



    Ζήτα να σε κατεβάσουν στο 100αρι συμβόλαιο και θα τους λες το ίδιο κάθε φορά μέχρι να το κάνουν.

    Κάθε μέρα.

    Κασέτα αυτοί? Κασέτα και εσύ.

    Ναι είναι ψυχόφθορο, αλλά αλλιώς δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τους απατεώνες, και θα δεχτείς και εν γνώσει σου την απατεωνιά τους, να σε κοροιδεύουν και να σε κλέβουν κατ ουσία.

    Μην το αφήσεις να τους περάσει.

    Και εννοώ στο ακέραιο,κάθε άνωθεν χαρακτηρισμό για την Wind.
    Πέρα και εγώ ο ίδιος από την προσωπική μου ταλαιπωρία με τους απατεώνες αυτούς,που ευτυχώς θα τελειώσει σχετικά σύντομα,

    ο εργοδότης μου με 50αρι VDSL WIND στο Α/Κ Ροσταν (VDSL ΟΤΕ), μετακόμισε πριν 1 μήνα+, και υπάγεται τώρα στο Α/Κ Χαριλάου (πάλι VDSL ΟΤΕ),

    και εδώ και πάνω από 1 μήνα ακόμα του κάνουν φορητότητα και τον έχουν αφήσει 1 μήνα+ χωρίς υπηρεσίες, ούτε τηλέφωνο,ούτε internet,
    τον κοροιδεύουν στεγνά, κοντεύει να τρελαθεί, γιατί προφανώς χρειάζετε οπωσ-και-δηποτε internet για να δουλεύει ibank,
    δεν του δίνουν καν κάποια πρόχειρη λύση μέσω 4G,
    και από τα λίγα που του έχουν πεί ή τους έχουν ξεφύγει μετά από ΑΠΕΙΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ και αισιως βρισίματα,

    το συμπέρασμα που έχουμε βγάλει είναι οτι ή δεν έχει η WIND άλλη πόρτα στην καμπίνα του ΟΤΕ και δεν λέει να νοικιάσει,τουλάχιστο μέχρι να μαζευτούν και άλλοι πελάτες της,και ΑΡΝΕΙΤΑΙ να τον συνδέσει έστω προσωρινά σε ADSL,

    ή δεν υπάρχει ενεργός βρόχος στο διαμέρισμα,δεν υπάρχει δηλαδή καν γραμμή, και η WIND απλά αδιαφόρησε να κινήσει την διαδικασία ως όφειλε, γιατί κάτι τέτοιο του είπαν την τελευταία φορά που μίλησε μαζί τους.
    πράγμα που το βρίσκω απίθανο, μιας και η οικοδομή και το διαμέρισμα δεν χτίστηκαν τώρα, και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κανονικά τηλέφωνο,όπως και όλα τα υπόλοιπα διαμερίσματα έχουν κανονικά τηλέφωνο.

    Το αστείο της υπόθεσης? Τόσο το site της COSMOTE, όσο και της Voda, του δίνουν διαθεσιμότητα για 200αρι VDSL, είναι και 35b η καμπίνα του.

    Τον έχω πεί να κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αλλά φοβάται μην πάνε και άλλο πίσω οι διαδικασίες.


    Τι να πεί κανείς για αυτήν την εταιρεία, τις πρακτικές της και το πως έχει καταντήσει. Προσωπικά με θυμίζει Forthnet στις χειρότερες της εποχές, τότε που ξέμενε από bandwith στο διεθνές uplink.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Artemius : 06-11-19 στις 15:46.

  13. #28
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    τριπλέ μας , δε θα βγάλει άκρη με την wind.



    Ζήτα να σε κατεβάσουν στο 100αρι συμβόλαιο και θα τους λες το ίδιο κάθε φορά μέχρι να το κάνουν.

    Κάθε μέρα.

    Κασέτα αυτοί? Κασέτα και εσύ.

    Ναι είναι ψυχόφθορο, αλλά αλλιώς δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τους απατεώνες, και θα δεχτείς και εν γνώσει σου την απατεωνιά τους, να σε κοροιδεύουν και να σε κλέβουν κατ ουσία.

    Μην το αφήσεις να τους περάσει.

    Και εννοώ στο ακέραιο,κάθε άνωθεν χαρακτηρισμό για την Wind.
    Πέρα και εγώ ο ίδιος από την προσωπική μου ταλαιπωρία με τους απατεώνες αυτούς,που ευτυχώς θα τελειώσει σχετικά σύντομα,

    ο εργοδότης μου με 50αρι VDSL WIND στο Α/Κ Ροσταν (VDSL ΟΤΕ), μετακόμισε πριν 1 μήνα+, και υπάγεται τώρα στο Α/Κ Χαριλάου (πάλι VDSL ΟΤΕ),

    και εδώ και πάνω από 1 μήνα ακόμα του κάνουν φορητότητα και τον έχουν αφήσει 1 μήνα+ χωρίς υπηρεσίες, ούτε τηλέφωνο,ούτε internet,
    τον κοροιδεύουν στεγνά, κοντεύει να τρελαθεί, γιατί προφανώς χρειάζετε οπωσ-και-δηποτε internet για να δουλεύει ibank,
    δεν του δίνουν καν κάποια πρόχειρη λύση μέσω 4G,
    και από τα λίγα που του έχουν πεί ή τους έχουν ξεφύγει μετά από ΑΠΕΙΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ και αισιως βρισίματα,

    το συμπέρασμα που έχουμε βγάλει είναι οτι ή δεν έχει η WIND άλλη πόρτα στην καμπίνα του ΟΤΕ και δεν λέει να νοικιάσει,τουλάχιστο μέχρι να μαζευτούν και άλλοι πελάτες της,και ΑΡΝΕΙΤΑΙ να τον συνδέσει έστω προσωρινά σε ADSL,

    ή δεν υπάρχει ενεργός βρόχος στο διαμέρισμα,δεν υπάρχει δηλαδή καν γραμμή, και η WIND απλά αδιαφόρησε να κινήσει την διαδικασία ως όφειλε, γιατί κάτι τέτοιο του είπαν την τελευταία φορά που μίλησε μαζί τους.
    πράγμα που το βρίσκω απίθανο, μιας και η οικοδομή και το διαμέρισμα δεν χτίστηκαν τώρα, και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κανονικά τηλέφωνο,όπως και όλα τα υπόλοιπα διαμερίσματα έχουν κανονικά τηλέφωνο.

    Το αστείο της υπόθεσης? Τόσο το site της COSMOTE, όσο και της Voda, του δίνουν διαθεσιμότητα για 200αρι VDSL, είναι και 35b η καμπίνα του.

    Τον έχω πεί να κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αλλά φοβάται μην πάνε και άλλο πίσω οι διαδικασίες.


    Τι να πεί κανείς για αυτήν την εταιρεία, τις πρακτικές της και το πως έχει καταντήσει. Προσωπικά με θυμίζει Forthnet στις χειρότερες της εποχές, τότε που ξέμενε από bandwith στο διεθνές uplink.
    Φιλαράκι, μόλις ξαναμίλησα μαζί τους και μάλιστα επειδή τους έχω πάρει τόσα τηλέφωνα ο τεχνικός μου είπε ότι ήταν αυτός που ξαναμιλήσαμε και χθες στο 13700. Όπως ακριβώς το είπες, κασετούλα αυτοί κασέτα κι εγώ. Γράψανε στην έκθεση ότι η καμπίνα είναι 300 μέτρα από το σπίτι μου και είναι φυσιολογικό να συγχρονίζω στα 150mbps για να τη σκαπουλάρουν. Εν τω μεταξύ που-θε-νά δεν ανέφεραν ότι πήγε ο τεχνικός στην καμπίνα με το router κουμπωμένο απευθείας επάνω και δε μπορούσε να συγχρονίσει πάνω από 150mbps κι επίσης η καμπίνα είναι το πολύ 80 μέτρα από το σπίτι και όχι 300 ( Ψεύτες και απατεώνες ). Του λέω "εσύ" σαν τεχνικός θέλεις να μου πεις ότι είναι φυσιολογικό να μη μπορεί να συγχρονίσει το router πάνω από 150mbps κουμπωμένο στην καμπίνα ? Η απάντησή του - "έχετε δίκιο" αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο...έχετε κάποια άλλη ερώτηση ? Μιλάμε για μια ψωροκώσταινα εταιρία.....απατεώνες....άπαξ και αντιμετωπίσεις πρόβλημα είσαι φτερό στον άνεμο. Του λέω ρε αγόρι μου θες να με τρελάνεις ???? Έχω φωτογραφίες με τον τεχνικό και τις μετρήσεις του router πάνω στην καμπίνα. Είστε σοβαρή εταιρία ? Και του το κλείνω....

    Ρε παίδες σοβαρά τώρα αν φύγω από τους απατεώνες και πάω στον ΟΤΕ, πιστεύετε ότι θα μπορέσει να λυθεί το θέμα ? Πραγματικά δε θέλω να το αφήσω ετσι...είναι εξαιρετικά ανεύθυνοι και ταυτοχρόνως παράνομοι. Μιλάμε ότι γράψανε ψεύτικη έκθεση για να μην ασχοληθούν με καθαρό πρόβλημα στον εξοπλισμό τους διότι στάθηκαν τυχεροί που συγχρονίζω στα 150mbps και θεωρείται αποδεκτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ikarak : 06-11-19 στις 16:09.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή δεν υπάρχει ενεργός βρόχος στο διαμέρισμα,δεν υπάρχει δηλαδή καν γραμμή, και η WIND απλά αδιαφόρησε να κινήσει την διαδικασία ως όφειλε, γιατί κάτι τέτοιο του είπαν την τελευταία φορά που μίλησε μαζί τους. πράγμα που το βρίσκω απίθανο, μιας και η οικοδομή και το διαμέρισμα δεν χτίστηκαν τώρα, και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κανονικά τηλέφωνο,όπως και όλα τα υπόλοιπα διαμερίσματα έχουν κανονικά τηλέφωνο.
    Είναι άσχετο το αν είχε ο προηγούμενος ένοικος σύνδεση, αν έχουν όλοι άλλοι της οικοδομής, με το να μην υπάρχει ακραίο δίκτυο. Δεν αναφέρεται στο ζεύγος που συνδέει την οικοδομή με το κεντρικό καλώδιο του ΟΤΕ, αλλά στο ίδιο το κεντρικό καλώδιο από την καμπίνα. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα ειδικά σε περιοχές που αυξήθηκε ο πληθυσμός και οι συνδέσεις με το πέρασμα του χρόνου αλλά δεν έγινε ταυτόχρονα αναβάθμιση του χάλκινου δικτύου. Και δεν είναι θέμα ευθύνης του όποιου παρόχου, αλλά συγκεκριμένα του ΟΤΕ αφού δικό του είναι αυτό το δίκτυο. Ακόμη και στον ίδιο να αποτανθεί για σύνδεση, την ίδια απάντηση θα πάρει. Υπομονή μέχρι να ελευθερωθεί κάποιο ζεύγος. Και καταγγελία να κάνει στην ΕΕΤΤ, την ίδια απάντηση θα πάρει από αυτήν. Το αναφέρει εξάλλου και στην ιστοσελίδα της.

  15. #30
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναδήλωσε βλάβη.
    Δε μπορεί να δηλωθεί ξανά βλάβη. Η βλάβη έκλεισε και το πόρισμα είναι ότι απέχω 300 μέτρα από την καμπίνα και είναι φυσιολογικός αυτός ο συγχρονισμός....αναφορά για τις μετρήσεις στην καμπίνα ? Ούτε κατά διάνοια....

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας