Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 85
  1. #31
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορεί να δηλωθεί ξανά βλάβη. Η βλάβη έκλεισε και το πόρισμα είναι ότι απέχω 300 μέτρα από την καμπίνα και είναι φυσιολογικός αυτός ο συγχρονισμός....αναφορά για τις μετρήσεις στην καμπίνα ? Ούτε κατά διάνοια....
    Πόσα μέτρα -καλωδιακά- είσαι από την καμπίνα ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #32
    Εγγραφή
    02-10-2017
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45280/129371
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor
    Καλησπέρα στην παρέα.

    Εγώ με σύνδεση 100 και με το κουτί του ΟΤΕ στα 20 μέτρα από την πολυκατοικία κλειδώνω από την αρχή της μετάβασης, σε 10/83,25. Σε VDSL κλείδωνε στα μέγιστα 5/50. Πήρα Wind, ήρθε τεχνικός και είδε ότι και στην είσοδο της πολυκατοικίας τα ίδια έδινε, οπότε το θέμα καλωδίωση ξεχάστηκε άμεσα. Μου λέει «είναι κάτω από 88 οπότε το δίνω σαν βλάβη».

    Το έδωσαν βλάβη στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ είπε ότι τόσο δίνει το ΚΑΦΑΟ οπότε δεν έχει θέμα βλάβης... Από εκεί και πέρα άρχισα τα τηλέφωνα και τα email στην Wind (μου το πρότειναν και υπάλληλοι από διάφορα καταστήματα να τους ζαλίσω). Μέχρι στιγμής δεν έχω βγάλει άκρη, αλλά δεν το εγκαταλείπω.. Είναι απαράδεκτο για τόση απόσταση και σε περιοχή που "υποστηρίζει" 20/200 να μην έχω καθαρή 10/100.

    Θεωρώ ότι ο ΟΤΕ δεν ασχολείται από την στιγμή που δεν είμαι δικός του πελάτης. Σχετικά με το θέμα 35b επειδή δεν το γνωρίζω, λέτε να το αναφέρω, μην και τυχόν κερδίσω κάτι;;

  3. #33
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η 199άρα παίζει σε 17a. Στην περίπτωση σου μπορεί να φταίει το καλώδιο από το ΚΑΦΑΟ στην εισαγωγή σου. Το ΚΑΦΑΟ πόση απόσταση έχει ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #34
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσα μέτρα -καλωδιακά- είσαι από την καμπίνα ?
    Γύρω στα 120 μέτρα...αλλά τι σχέση έχει αυτό από τη στιγμή που το ρούτερ καρφωμένο στην καμπίνα δε μπορεί να συγχρονίσει πάνω από 150 ? Κι επίσης όπως ανέφερα στο αρχικό ποστ, η απώλεια μεταξύ καμπίνας - τελικής πρίζας σπιτιού είναι 0, αφού ότι παίρνει η καμπίνα, το δίνει ατόφιο και στο σπίτι. 150 καμπίνα ? 150 σπίτι!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ikarak : 07-11-19 στις 02:23.

  5. #35
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ερώτηση πάει στον άλλο φίλο παραπάνω....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #36
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δυστυχώς είμαστε beta testers μιας και είναι σε βρεφικό στάδιο ακόμα πιστεύω το όλο με τις καμπίνες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παίδες σοβαρά τώρα αν φύγω από τους απατεώνες και πάω στον ΟΤΕ, πιστεύετε ότι θα μπορέσει να λυθεί το θέμα ? Πραγματικά δε θέλω να το αφήσω ετσι...είναι εξαιρετικά ανεύθυνοι και ταυτοχρόνως παράνομοι. Μιλάμε ότι γράψανε ψεύτικη έκθεση για να μην ασχοληθούν με καθαρό πρόβλημα στον εξοπλισμό τους διότι στάθηκαν τυχεροί που συγχρονίζω στα 150mbps και θεωρείται αποδεκτό.
    Και στον οτε η όποιον άλλο πάροχο να πας..αν πάρεις πάλι από την καμπίνα της wind μπορεί να έχεις τα ίδια.. Η wind μόνο έχει βάλει καμπίνες στην περιοχή; Την έχει αναλάβει αυτή δλδ;
    Αν δεν βρίσκεις λύση πίεσε για έκπτωση στο πάγιο όπως αναφέρθηκε..η πέσε στα 100.. Πιο πολύ θα τους ενοχλήσει η υποβάθμιση με το μικρότερο πάγιο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-11-19 στις 16:49.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #37
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκι, μόλις ξαναμίλησα μαζί τους και μάλιστα επειδή τους έχω πάρει τόσα τηλέφωνα ο τεχνικός μου είπε ότι ήταν αυτός που ξαναμιλήσαμε και χθες στο 13700. Όπως ακριβώς το είπες, κασετούλα αυτοί κασέτα κι εγώ. Γράψανε στην έκθεση ότι η καμπίνα είναι 300 μέτρα από το σπίτι μου και είναι φυσιολογικό να συγχρονίζω στα 150mbps για να τη σκαπουλάρουν. Εν τω μεταξύ που-θε-νά δεν ανέφεραν ότι πήγε ο τεχνικός στην καμπίνα με το router κουμπωμένο απευθείας επάνω και δε μπορούσε να συγχρονίσει πάνω από 150mbps κι επίσης η καμπίνα είναι το πολύ 80 μέτρα από το σπίτι και όχι 300 ( Ψεύτες και απατεώνες ). Του λέω "εσύ" σαν τεχνικός θέλεις να μου πεις ότι είναι φυσιολογικό να μη μπορεί να συγχρονίσει το router πάνω από 150mbps κουμπωμένο στην καμπίνα ? Η απάντησή του - "έχετε δίκιο" αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο...έχετε κάποια άλλη ερώτηση ? Μιλάμε για μια ψωροκώσταινα εταιρία.....απατεώνες....άπαξ και αντιμετωπίσεις πρόβλημα είσαι φτερό στον άνεμο. Του λέω ρε αγόρι μου θες να με τρελάνεις ???? Έχω φωτογραφίες με τον τεχνικό και τις μετρήσεις του router πάνω στην καμπίνα. Είστε σοβαρή εταιρία ? Και του το κλείνω....

    Ρε παίδες σοβαρά τώρα αν φύγω από τους απατεώνες και πάω στον ΟΤΕ, πιστεύετε ότι θα μπορέσει να λυθεί το θέμα ? Πραγματικά δε θέλω να το αφήσω ετσι...είναι εξαιρετικά ανεύθυνοι και ταυτοχρόνως παράνομοι. Μιλάμε ότι γράψανε ψεύτικη έκθεση για να μην ασχοληθούν με καθαρό πρόβλημα στον εξοπλισμό τους διότι στάθηκαν τυχεροί που συγχρονίζω στα 150mbps και θεωρείται αποδεκτό.
    όχι, και σε άλλη εταιρεία να πας το πρόβλημα θα παραμείνει, γιατί η καμπίνα θα είναι η ίδια, ιδιοκτησία της Wind, έχει πρόβλημα η κάρτα, και η Wind κάνει την πάπια.

    να πιέσεις να αλλάξεις πρόγραμμα και χρέωση και να πας στο 100αρι, και θα τους λες το ίδιο, οτι κατα δική σας υπαιτιότητα δεν μπορεί ο ίδιος ο εξοπλισμός σας (καμπίνα) να δώσει 200mbps.

    αν δείς οτι δεν συγκινούνται, κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ με το τι έχει γίνει, και πάρτους τηλέφωνο και πεστους πάλι τι θέλεις, οτι για πολλοστή φορά ζητάς το ίδιο και σε ταλαιπωρούνε, και οτι αναγκάστηκες να τους κάνεις καταγγελία, να το τονίσεις αυτό.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι άσχετο το αν είχε ο προηγούμενος ένοικος σύνδεση, αν έχουν όλοι άλλοι της οικοδομής, με το να μην υπάρχει ακραίο δίκτυο. Δεν αναφέρεται στο ζεύγος που συνδέει την οικοδομή με το κεντρικό καλώδιο του ΟΤΕ, αλλά στο ίδιο το κεντρικό καλώδιο από την καμπίνα. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα ειδικά σε περιοχές που αυξήθηκε ο πληθυσμός και οι συνδέσεις με το πέρασμα του χρόνου αλλά δεν έγινε ταυτόχρονα αναβάθμιση του χάλκινου δικτύου. Και δεν είναι θέμα ευθύνης του όποιου παρόχου, αλλά συγκεκριμένα του ΟΤΕ αφού δικό του είναι αυτό το δίκτυο. Ακόμη και στον ίδιο να αποτανθεί για σύνδεση, την ίδια απάντηση θα πάρει. Υπομονή μέχρι να ελευθερωθεί κάποιο ζεύγος. Και καταγγελία να κάνει στην ΕΕΤΤ, την ίδια απάντηση θα πάρει από αυτήν. Το αναφέρει εξάλλου και στην ιστοσελίδα της.
    ναι τα ξέρω αυτά. αν και γενικά μιλώντας, εν έτει 2019 στην Πυλαία (Α/Κ Χαριλάου υπάγεται), μιλάμε για μέσα στην Θεσσαλονίκη τώρα, να μην υπάρχει ακραίο δίκτυο δύσκολα να παίξει τέτοιο σενάριο.


    σε πρακτικό επίπεδο και ειδικά στην περίπτωση του εργοδότη μου, είναι πλέον ευθύνη και αθλιότητα της Wind, εξηγώ και κρατηθείτε για το ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ :

    πήγε για πολλοστή φορά χθες ο άνθρωπος από κατάστημα της wind, και -σημειώστε- ,

    του έδειξε υπάλληλος από δικό τους pc εκεί,μέσα από το εσωτερικό πληροφοριακό σύστημα της εταιρείας, την καρτέλα πελάτη του με όλα τα στοιχεία του και όλα,και το αίτημα μεταφοράς τη γραμμής, με σχόλιο : Δεν υπάρχει διαθέσιμη πόρτα στην καμπίνα.
    Απλά του ζήτησε ο υπάλληλος να μην πεί στο τηλέφωνο οτι το είδε αυτό, πόσο δε μάλλον οτι του έδειξε αυτός! Γιατί του είπε οτι θα βρεί πολύ άσχημα τον μπελά του!

    Και τόσο καιρό του λέγανε από το τηλέφωνο ξεδιάντροπα ψέμματα, σε λίγο θα είναι έτοιμο και τέτοια, και στο τέλος οτι δεν υπάρχει βρόχος και περιμένουν τον ΟΤΕ και οτι πρέπει να κατασκευαστεί βρόχος και άλλα κουραφέξαλα!

    Προφανώς περιμένουν να μαζευτούν μερικοί ακόμα πελάτες και μετά θα νοικιάσει πάλι πόρτες από την καμπίνα του ΟΤΕ, εκτός και αν έχει γεμίσει τελείως η καμπίνα. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό,να πιτώσει τελείως, ας μας ενημερώσει όποιος συμφορουμίτης ξέρει.


    Αυτή είναι η Wind κύριοι. Ένα άθλιο καφενείο με αισχρές πρακτικές που δεν την νοιάζει αν έχεις πρόβλημα και δεν της καίγεται και καρφί, και το μόνο που την νοιάζει είναι να τα αρπάξει και να πουλήσει συμβόλαια και ανανεώσεις, ακόμα και εκβιάζοντας σε να ανανεώσεις σε VDSL σαμποτάροντας την ADSL γραμμή σου αν τους έχεις διαμηνύσει οτι δεν θα παραμείνεις στην εταιρεία αμα τη λήξει του συμβολαίου σου.

    Προσωπικά περιμένω πως και πως να έρθει ο Γενάρης ή ο Φλεβάρης και να φύγω από αυτούς, άγνωστο το πότε ακριβώς είναι, γιατί ούτε και αυτό δεν με είπαν ξεκάθαρα και ΑΚΟΜΑ έρχεται το συστημένο με το αντίγραφο του εν ισχύ συμβολαίου μου
    Με φαίνεται θα τους πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να τους πω μια "καλημέρα" .



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορεί να δηλωθεί ξανά βλάβη. Η βλάβη έκλεισε και το πόρισμα είναι ότι απέχω 300 μέτρα από την καμπίνα και είναι φυσιολογικός αυτός ο συγχρονισμός....αναφορά για τις μετρήσεις στην καμπίνα ? Ούτε κατά διάνοια....
    απατεώνες, ψεύτες και κλέφτες.

    πίεσε για να σε κατεβάσουν σε 100αρι πρόγραμμα. κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και πέστους το.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα.

    Εγώ με σύνδεση 100 και με το κουτί του ΟΤΕ στα 20 μέτρα από την πολυκατοικία κλειδώνω από την αρχή της μετάβασης, σε 10/83,25. Σε VDSL κλείδωνε στα μέγιστα 5/50. Πήρα Wind, ήρθε τεχνικός και είδε ότι και στην είσοδο της πολυκατοικίας τα ίδια έδινε, οπότε το θέμα καλωδίωση ξεχάστηκε άμεσα. Μου λέει «είναι κάτω από 88 οπότε το δίνω σαν βλάβη».

    Το έδωσαν βλάβη στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ είπε ότι τόσο δίνει το ΚΑΦΑΟ οπότε δεν έχει θέμα βλάβης... Από εκεί και πέρα άρχισα τα τηλέφωνα και τα email στην Wind (μου το πρότειναν και υπάλληλοι από διάφορα καταστήματα να τους ζαλίσω). Μέχρι στιγμής δεν έχω βγάλει άκρη, αλλά δεν το εγκαταλείπω.. Είναι απαράδεκτο για τόση απόσταση και σε περιοχή που "υποστηρίζει" 20/200 να μην έχω καθαρή 10/100.

    Θεωρώ ότι ο ΟΤΕ δεν ασχολείται από την στιγμή που δεν είμαι δικός του πελάτης. Σχετικά με το θέμα 35b επειδή δεν το γνωρίζω, λέτε να το αναφέρω, μην και τυχόν κερδίσω κάτι;;

    στα 20 μέτρα είναι η καμπίνα, αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι η γραμμή σου διανύει μόνο 20 μέτρα μέχρι εκεί.

    απο κει και πέρα, κοίτα θα στο πώ φιλικά αλλά και στα ίσια, σιγά την απώλεια, αντί για 100 -> 83 . πλάκα κάνουμε τώρα?

    το μόνο σίγουρο , με την Wind μην περιμένεις να βγάλεις άκρη.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς είμαστε beta testers μιας και είναι σε βρεφικό στάδιο ακόμα πιστεύω το όλο με τις καμπίνες..

    - - - Updated - - -


    Και στον οτε η όποιον άλλο πάροχο να πας..αν πάρεις πάλι από την καμπίνα της wind μπορεί να έχεις τα ίδια.. Η wind μόνο έχει βάλει καμπίνες στην περιοχή; Την έχει αναλάβει αυτή δλδ;
    Αν δεν βρίσκεις λύση πίεσε για έκπτωση στο πάγιο όπως αναφέρθηκε..η πέσε στα 100.. Πιο πολύ θα τους ενοχλήσει η υποβάθμιση με το μικρότερο πάγιο..

    καθόλου beta testers, το FTTC VDSL υπάρχει σαν υλοποίηση εδώ και χρόνια στο εξωτερικό, και ακόμα και εδώ μετράμε κάποια χρόνια πρακτικής εφαρμογής.

    οι Ελληνικοί ISP , δείχνουν άσχημα σημάδια επιστροφής στις άσχημες παλιές τους συνήθειες, στο κακό αμαρτωλό τους παρελθόν.

    και ναι, κάθε περιοχή, δηλαδή κάθε Α/Κ (Αστικό Κέντρο σημαίνει) , το αναλαμβάνει μια εταιρεία .

  8. #38
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι τα ξέρω αυτά. αν και γενικά μιλώντας, εν έτει 2019 στην Πυλαία (Α/Κ Χαριλάου υπάγεται), μιλάμε για μέσα στην Θεσσαλονίκη τώρα, να μην υπάρχει ακραίο δίκτυο δύσκολα να παίξει τέτοιο σενάριο.
    Άσχετα ποιο είναι το πραγματικό πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση, αυτό που αναφέρεις παραπάνω μόνο δύσκολο δεν είναι να παίξει ειδικά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές.
    Ψάξε για "έλλειψη ακραίου δικτύου" (ειδικά σε τεχνολογικά φόρουμ όπως εδώ και θα σου αποκαλύψει την πραγματικότητα.
    Τουλάχιστον σήμερα έχουμε μόνο αυτό το πρόβλημα και σχεδόν εξαλείφθηκαν οι περιπτώσεις όπου η γραμμή ήταν σε PCM, οπότε ξεχνάς διαπαντός το Internet (εκτός του κλασσικού Dial-Up) έχοντας μόνο τηλεφωνία.

  9. #39
    Εγγραφή
    10-03-2011
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι, και σε άλλη εταιρεία να πας το πρόβλημα θα παραμείνει, γιατί η καμπίνα θα είναι η ίδια, ιδιοκτησία της Wind, έχει πρόβλημα η κάρτα, και η Wind κάνει την πάπια.

    να πιέσεις να αλλάξεις πρόγραμμα και χρέωση και να πας στο 100αρι, και θα τους λες το ίδιο, οτι κατα δική σας υπαιτιότητα δεν μπορεί ο ίδιος ο εξοπλισμός σας (καμπίνα) να δώσει 200mbps.

    αν δείς οτι δεν συγκινούνται, κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ με το τι έχει γίνει, και πάρτους τηλέφωνο και πεστους πάλι τι θέλεις, οτι για πολλοστή φορά ζητάς το ίδιο και σε ταλαιπωρούνε, και οτι αναγκάστηκες να τους κάνεις καταγγελία, να το τονίσεις αυτό.




    ναι τα ξέρω αυτά. αν και γενικά μιλώντας, εν έτει 2019 στην Πυλαία (Α/Κ Χαριλάου υπάγεται), μιλάμε για μέσα στην Θεσσαλονίκη τώρα, να μην υπάρχει ακραίο δίκτυο δύσκολα να παίξει τέτοιο σενάριο.


    σε πρακτικό επίπεδο και ειδικά στην περίπτωση του εργοδότη μου, είναι πλέον ευθύνη και αθλιότητα της Wind, εξηγώ και κρατηθείτε για το ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ :

    πήγε για πολλοστή φορά χθες ο άνθρωπος από κατάστημα της wind, και -σημειώστε- ,

    του έδειξε υπάλληλος από δικό τους pc εκεί,μέσα από το εσωτερικό πληροφοριακό σύστημα της εταιρείας, την καρτέλα πελάτη του με όλα τα στοιχεία του και όλα,και το αίτημα μεταφοράς τη γραμμής, με σχόλιο : Δεν υπάρχει διαθέσιμη πόρτα στην καμπίνα.
    Απλά του ζήτησε ο υπάλληλος να μην πεί στο τηλέφωνο οτι το είδε αυτό, πόσο δε μάλλον οτι του έδειξε αυτός! Γιατί του είπε οτι θα βρεί πολύ άσχημα τον μπελά του!

    Και τόσο καιρό του λέγανε από το τηλέφωνο ξεδιάντροπα ψέμματα, σε λίγο θα είναι έτοιμο και τέτοια, και στο τέλος οτι δεν υπάρχει βρόχος και περιμένουν τον ΟΤΕ και οτι πρέπει να κατασκευαστεί βρόχος και άλλα κουραφέξαλα!

    Προφανώς περιμένουν να μαζευτούν μερικοί ακόμα πελάτες και μετά θα νοικιάσει πάλι πόρτες από την καμπίνα του ΟΤΕ, εκτός και αν έχει γεμίσει τελείως η καμπίνα. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό,να πιτώσει τελείως, ας μας ενημερώσει όποιος συμφορουμίτης ξέρει.


    Αυτή είναι η Wind κύριοι. Ένα άθλιο καφενείο με αισχρές πρακτικές που δεν την νοιάζει αν έχεις πρόβλημα και δεν της καίγεται και καρφί, και το μόνο που την νοιάζει είναι να τα αρπάξει και να πουλήσει συμβόλαια και ανανεώσεις, ακόμα και εκβιάζοντας σε να ανανεώσεις σε VDSL σαμποτάροντας την ADSL γραμμή σου αν τους έχεις διαμηνύσει οτι δεν θα παραμείνεις στην εταιρεία αμα τη λήξει του συμβολαίου σου.

    Προσωπικά περιμένω πως και πως να έρθει ο Γενάρης ή ο Φλεβάρης και να φύγω από αυτούς, άγνωστο το πότε ακριβώς είναι, γιατί ούτε και αυτό δεν με είπαν ξεκάθαρα και ΑΚΟΜΑ έρχεται το συστημένο με το αντίγραφο του εν ισχύ συμβολαίου μου
    Με φαίνεται θα τους πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να τους πω μια "καλημέρα" .





    απατεώνες, ψεύτες και κλέφτες.

    πίεσε για να σε κατεβάσουν σε 100αρι πρόγραμμα. κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και πέστους το.





    στα 20 μέτρα είναι η καμπίνα, αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι η γραμμή σου διανύει μόνο 20 μέτρα μέχρι εκεί.

    απο κει και πέρα, κοίτα θα στο πώ φιλικά αλλά και στα ίσια, σιγά την απώλεια, αντί για 100 -> 83 . πλάκα κάνουμε τώρα?

    το μόνο σίγουρο , με την Wind μην περιμένεις να βγάλεις άκρη.





    καθόλου beta testers, το FTTC VDSL υπάρχει σαν υλοποίηση εδώ και χρόνια στο εξωτερικό, και ακόμα και εδώ μετράμε κάποια χρόνια πρακτικής εφαρμογής.

    οι Ελληνικοί ISP , δείχνουν άσχημα σημάδια επιστροφής στις άσχημες παλιές τους συνήθειες, στο κακό αμαρτωλό τους παρελθόν.

    και ναι, κάθε περιοχή, δηλαδή κάθε Α/Κ (Αστικό Κέντρο σημαίνει) , το αναλαμβάνει μια εταιρεία .
    συμφωνώ και επαυξάνω σε όσα λες για την wind

  10. #40
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    @Artemius

    Ο εργοδότης σου που λες..νέα γραμμή αφορά, φορητότητα από άλλο πάροχο η αναβάθμιση πακέτου;
    Απ'ότι κατάλαβα..έχει wind αλλά παίρνει από εξοπλισμό οτε.. Μετακόμισε και περιμένει να μπει η γραμμή..
    Η οποία δεν μπαίνει επειδή δεν έχει ο οτε διαθέσιμη πόρτα.. Ούτε adsl μπορούν να του δώσουν;
    Αν τα έχω καταλάβει σωστά..έπρεπε η wind να του παρέχει σε κινητό wind data & ομιλία..
    Σε δική μου γραμμή wind τουλάχιστον έτσι έκαναν σε περίπτωση καλωδιακής βλάβης ευθύνης οτε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #41
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα Data και χρόνος ομιλίας σε κινητά, δίδονται σε περίπτωση βλάβης.
    Εδώ υπάρχει αδυναμία σύνδεσης κατά την μεταφορά και ο νόμος επιτρέπει να γίνει αζημίως διακοπή του συμβολαίου μετά από 2μηνο, εφόσον το πρόβλημα δεν είναι θέμα του παρόχου.

  12. #42
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Data και χρόνος ομιλίας σε κινητά, δίδονται σε περίπτωση βλάβης.
    Εδώ υπάρχει αδυναμία σύνδεσης κατά την μεταφορά και ο νόμος επιτρέπει να γίνει αζημίως διακοπή του συμβολαίου μετά από 2μηνο, εφόσον το πρόβλημα δεν είναι θέμα του παρόχου.
    I see...
    Θεωρητικά ούτε πάγιο θα χρεώνεται αφού δεν έχει καθόλου υπηρεσία..
    Μετά μόνο αν κοιτάξει adsl ο άνθρωπος..αν δεν υπάρχει διαθέσιμη vdsl πόρτα..
    Τι στο καλό..να μην έχουν ούτε adsl; Ξέμειναν από ζεύγη;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #43
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι θεωρητικά. Δεν πρέπει να έχει καμία χρέωση όσο δεν είναι ενεργή η σύνδεση.
    ADSL μπορεί να έχει, από το αστικό κέντρο, αλλά θα πρέπει να ζητήσει ο ίδιος την αλλαγή του πακέτου που έχει.
    Εκτίμηση δικιά μου είναι ότι δεν υπάρχει ακραίο δίκτυο για να γίνει η σύνδεση και όχι έλλειψη πόρτας. Και αν ισχύει, ούτε ADSL μπορεί να έχει.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι θεωρητικά. Δεν πρέπει να έχει καμία χρέωση όσο δεν είναι ενεργή η σύνδεση.
    ADSL μπορεί να έχει, από το αστικό κέντρο, αλλά θα πρέπει να ζητήσει ο ίδιος την αλλαγή του πακέτου που έχει.
    Εκτίμηση δικιά μου είναι ότι δεν υπάρχει ακραίο δίκτυο για να γίνει η σύνδεση και όχι έλλειψη πόρτας. Και αν ισχύει, ούτε ADSL μπορεί να έχει.
    Για διευκρίνισε μου λίγο τον όρο "ακραίο δίκτυο".. Το κεντρικό προς το α.κ είναι;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #45
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είτε σπανιότερα το κεντρικό (Α/Κ - KV) είτε συνηθέστερα το απερχόμενο (KV - οικοδομή).
    Αν μιλάμε για FTTC, το δεύτερο.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας