Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα στο φορουμ
    Πέρα απ το τεχνικό μέρος το ανεβάζω και εδώ να δείτε την περιπέτεια μου !Τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη έστειλα τα χαρτιά για νέα γραμμή στην Νόβα
    Μετά από 25 μέρες και την ολοκλήρωση του βρόγχου οι τεχνικοί σας ήρθα ( το ραντεβού κλείστηκε τουλάχιστον μια βδομάδα μετά)
    Λογο κολληματων ήρθαν 3 φορές. Την Τρίτη φορά είδαν ότι θεωρητικά έχει κάνει λάθος ο ΟΤΕ στην γραμμή ( ότι έβαλε το βρόγχο αλλού) και δηλώθηκε βλάβη. Ο ΟΤΕ δεν βρίσκει βλάβη και μου λέτε ότι πρέπει να γίνει συνδιαστικο ραντεβού. Σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ μετά από καταγγελία στην εεττ μου είπαν ότι το τρέξανε και ότι ακύρωσε το ραντεβού ο τεχνικός της Νόβα. Τέλος πάντων το αποτέλεσμα είναι να είμαι 2 μήνες χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο, να μην μπορώ να διαβάσω για το μεταπτυχιακό δεν υπάρχει καμία ενημέρωση όσο και αν προσπαθώ στα τηλέφωνα να βρω άκρη μου λένε υπομονή. Ζήτησα να ακυρωθεί το συμβόλαιο να πάω στον οτε εφόσον δεν έχω υπηρεσίες και ζητάνε ρητρα. Εγώ απλά θέλω να λύσω το πρόβλημα μου είναι ανεπίτρεπτο να είμαι 2 μήνες χωρίς ίντερνετ παιδιά και να με γράφετε. Το θέμα έπρεπε να τρέχει με προτεραιότητα είναι υπερβολικά πολύς καιρός. Πρέπει να μου δώσουν καταλυτική ημερομηνία που θα λυθει το πρόβλημα!
    Επίσης η εεττ δεν λέει ότι αν έχουν περάσει 2 μήνες και δεν έχω τις υπηρεσίες μπορώ να διακόψω χωρίς ρητρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ionas1992 : 26-10-19 στις 12:48.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Πωω έμπλεξες! Σε περιπτώσεις νεας γραμμής έχω διαπιστώσει ότι το καλύτερο είναι να ξεκινάς με OTE , ή χωρίς δέσμευση ή με συμβολαιο για κάνα χρόνο και μετά να κάνεις φορητότητα.
    Διάβασε το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει αν προβλέπει κάτι για διακοπη απο μέρους σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα, με πήραν χθες μετά απο 2 βδομάδες που είχαμε καταλάβει τι έχει γίνει και λένε, τελικά έβαλε το βρόγχο ο ΟΤΕ αλλού πρέπει να περιμένετε άλλες 20 μέρες για καινούργιο. Απάντησα ότι δεν υπάρχει περίπτωση γιατί δεν θα είναι 20 αλλά τουλάχιστον 40 και θα προχωρήσω με ΟΤΕ που το φτιάχνει σε καμία βδομάδα. Απάντησαν ότι δεν υπάρχουν τέλη αποσύνδεσης εφόσον δεν έχω υπηρεσίες
    Πάλι καλά λέω εγώ και θα μιλήσουμε την Τρίτη για την διακοπή.
    Ο εεττ κάνει την δουλειά του αλλιώς δεν νομίζω να με αφηνανε

  4. #4
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και τώρα λένε ότι έκανα αίτηση για μετακόμιση της γραμμής παιδιά δεν βγάζεις άκρη πραγματικά

  5. #5
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ionas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τώρα λένε ότι έκανα αίτηση για μετακόμιση της γραμμής παιδιά δεν βγάζεις άκρη πραγματικά
    Γιατί δεν κάνεις στην κοσμοτε τη γραμμή σου? Αφού αυτοί έχουν δίκτυο, καλή ποιοτητα στις πλείστες περιπτώσεις, σέρβις δυνατό.
    Προτιμάς για μια διαφορά χρημάτων, να μπαίνεις σε κάτι τέτοιου είδους περιπέτειες, να καταφέρεις τι?
    Στην ουσία η διαφορά είναι ένας καφές το μήνα.
    Πήγαινε εκεί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Τουλάχιστον αν υπάρξει και πρόβλημα να ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι....
    Τώρα τρως τσάμπα ταλαιπωρία...
    Σκέψου το.
    Ελεύθερος.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνεις στην κοσμοτε τη γραμμή σου? Αφού αυτοί έχουν δίκτυο, καλή ποιοτητα στις πλείστες περιπτώσεις, σέρβις δυνατό.
    Προτιμάς για μια διαφορά χρημάτων, να μπαίνεις σε κάτι τέτοιου είδους περιπέτειες, να καταφέρεις τι?
    Στην ουσία η διαφορά είναι ένας καφές το μήνα.
    Πήγαινε εκεί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Τουλάχιστον αν υπάρξει και πρόβλημα να ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι....
    Τώρα τρως τσάμπα ταλαιπωρία...
    Σκέψου το.
    Εδώ γελάμε. Για δες λίγο σε θέματα εδώ μέσα πόσο αργούν να σου κλείσουν ραντεβού για να έρθει ο τεχνικός να σου συνδέσει την γραμμη. Ξεπερνάνε τον μήνα. Έχει αναφερθεί ότι υπάρχει έλλειψη τεχνικών και τρέχουν και δεν φτάνουν τα παιδιά (τεχνικοί) του ΟΤΕ.Και μετά μιλάμε αν αξίζει να σπαταλάς παραπάνω χρήματα.
    Μερικά παραδείγματα:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B5%CF%83%CE%B7


    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%BC%CE%B7

    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%B7%CF%82

    https://www.adslgr.com/forum/threads...7-%CE%BF%CE%BA
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alex24 : 15-11-19 στις 00:30.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ γελάμε. Για δες λίγο σε θέματα εδώ μέσα πόσο αργούν να σου κλείσουν ραντεβού για να έρθει ο τεχνικός να σου συνδέσει την γραμμη. Ξεπερνάνε τον μήνα. Έχει αναφερθεί ότι υπάρχει έλλειψη τεχνικών και τρέχουν και δεν φτάνουν τα παιδιά (τεχνικοί) του ΟΤΕ.Και μετά μιλάμε αν αξίζει να σπαταλάς παραπάνω χρήματα.
    Μερικά παραδείγματα:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B5%CF%83%CE%B7


    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%BC%CE%B7

    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%B7%CF%82

    https://www.adslgr.com/forum/threads...7-%CE%BF%CE%BA
    Σε πολλές εκατοντάδες χιλιάδες συνδέσεις, εστιάζεις σε λίγα προβλήματα.
    Από τον τρόπο σκέψης σου λοιπόν, κατανοώ γιατί κανείς αυτά που κάνεις.
    Καλά ξεμπερδέματα.
    Ελεύθερος.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πολλές εκατοντάδες χιλιάδες συνδέσεις, εστιάζεις σε λίγα προβλήματα.
    Από τον τρόπο σκέψης σου λοιπόν, κατανοώ γιατί κανείς αυτά που κάνεις.
    Καλά ξεμπερδέματα.
    Γιατί το κάνω λοιπόν; Ώντας συνδρομητής της εταιρείας Cosmote με δύο σταθερές συνδέσεις 2 κινητής και cosmote tv; Για να φέρω συνδρομητές στην εταιρεία μου; Μου απευθύνεσαι λέγοντας μου καλά ξεμπερδεματα χωρίς να με γνωρίζεις; Μήπως τα κάνεις εσύ για κάποιο σκοπό αυτά που κάνεις;Όπως και να έχει να κάνει οι ενεργοποιήσεις καθυστερούν σε σχέση με το παρελθόν τα ραντεβού κλείνονται αρκετά μετά και αυτό δεν αλλάζει. Τουλάχιστον εγώ έχω αποδείξεις με εστίαση σε ελάχιστα προβλήματα. Για δείξε μου εσύ ότι δεν ισχύει αυτή η αναμονή.
    Eπιτελους VDSL

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Λίγο δύσκολα να σου βρεί εδώ ποστ που να λένε ναι με συνδέσανε σε 2 ημέρες, συνήθως εδώ ο κόσμος γράφει τα παράπονα του

  10. #10
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί το κάνω λοιπόν; Ώντας συνδρομητής της εταιρείας Cosmote με δύο σταθερές συνδέσεις 2 κινητής και cosmote tv; Για να φέρω συνδρομητές στην εταιρεία μου; Μου απευθύνεσαι λέγοντας μου καλά ξεμπερδεματα χωρίς να με γνωρίζεις; Μήπως τα κάνεις εσύ για κάποιο σκοπό αυτά που κάνεις;Όπως και να έχει να κάνει οι ενεργοποιήσεις καθυστερούν σε σχέση με το παρελθόν τα ραντεβού κλείνονται αρκετά μετά και αυτό δεν αλλάζει. Τουλάχιστον εγώ έχω αποδείξεις με εστίαση σε ελάχιστα προβλήματα. Για δείξε μου εσύ ότι δεν ισχύει αυτή η αναμονή.
    Μπά δεν θα το έλεγα ..... Ο ΟΤΕ έχει όντως πρόβλημα τεχνικών. Η υποστήριξή ήταν κάποτε καλή. Πλέον δεν είναι. Είναι το ίδιο με τους άλλους.. Λόγω της δουλειάς μιλάω με όλους με τους παρόχους και βλέπω διάφορα. Απλά στον ΟΤΕ οι υποδομές τους δουλεύουν καλύτερα οπότε δεν βγάζει βλάβες τόσες όσες στους άλλους. Το θέμα είναι ότι μας σου κάτσει η στραβή και σου σκάσει περίεργη βλάβη όπου και να είσαι μπορεί να τραβηχτείς για καιρό..

    Εγώ εστιάζω σε περιοχές το θέμα.. Υπάρχουν περιοχές που θα βγουν θέματα και άλλες που παίζουν καλύτερα τα πράγματα..

  11. #11
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο δύσκολα να σου βρεί εδώ ποστ που να λένε ναι με συνδέσανε σε 2 ημέρες, συνήθως εδώ ο κόσμος γράφει τα παράπονα του
    Δεν φέρνω αμφιβολία ότι εδώ υπάρχουν πολλά παράπονα για αυτό και υπάρχουν και άτομα που δίνουν λύσεις γιατί το θέλουν. Επισημαίνω ότι πλέον αργούν δεν ήταν πάντα έτσι θυμάμαι παλιότερα ακόμα και σε μια μέρα γινόταν η σύνδεση και ήταν ταχύτατοι στην εξυπηρέτηση. Απλά δεν μπορεί να μην αναφερθεί ότι υπάρχει θέμα όσο καλά και να είναι τα πράγματα σε θέμα υποδομών.
    Eπιτελους VDSL

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας