Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Περιοχή
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Καλησπέρα σας,
    ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. ΄Χαιρομαι γιατι ισως μου δώσετε απαντήσεις σε αυτα που τόσο καιρό με προβληματιζουν.
    Φετος τον Μαρτιο εκανα αιτηση για fiber to the home στην Cosmote γιατι ειναι ο παροχος μου μεχρι στιγμης.Μενω Βυρωνα και δικαιουμαι επιδοτηση με κουπονι.Πραγματι με καλεσαν απο την εταιρεια και μου εκλεισαν ραντεβού για να περάσει μηχανικος να δει τον χωρο να φέρει την οπτική ινα απο το δρόμο μέσα στην πολυκατοικια.Γιατι ετσι συνηθιζεται να μπει σε ολους τους οροφους.Ηρθε λοιπον,ξεκινησαν οι εργασιες ,εφεραν την οπτικη ινα μεχρι μεσα το χωρο του καθε ορόφου.Μετα απο δεκα ημερες με πηραν τηλεφωνο να έρθει τεχνικός να φέρει την οπτική ινα απο το χωρο εξω απο το διαμερισμα μου, μεσα στο σπιτι μου μεχρι ενα σημειο κοντα σε πριζα τηλεφωνου και ηλεκτρισμου.Πραγματι ετσι εγινε.Ολα αυτα τελειωσαν τον ΙΟΥΝΙΟ.
    Και ερχόμαστε τώρα στο δια ταυτα!!Μου είπε ο τεχνικός οτι θα ερχόταν άλλος για να μου φέρει το ρουτερ και να ενεργοποιησει την οπτικη ινα.Και ακόμη τον περιμένουμε!!Εφτασε Οκτωβριος και ακομη τιποτα.Τηλεφωνα απειρα στον ΟΤΕ κανεις δεν μου λεει μια απαντηση υπευθυνη.Ετσι καθυστερει το τελευταιο σταδιο ενεργοποιησης της οπτικης ινας??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flora : 26-10-19 στις 14:01.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ να δεις πως θα λυθεί το πρόβλημα σου. Έτσι ταλαιπωρούσαν και εμένα

  3. #3
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Περιοχή
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Αυτό θα κάνω ,δεν πάει αλλο ,το σκέφτηκα αλλά είπα να μην φτάσω μέχρι εκεί.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-08-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20 FTTH
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Έχω κάνει και εγώ σχετική καταγγελία στην ΕΕΤΤ και δεν ίδρωσε το αυτί τους .... Αύριο λήγει η ημερομηνία που μου έδωσε η ΕΕΤΤ ως καταληκτική για να απαντήσουν και δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση.
    Θα τους πάρω το πρωί ένα τηλέφωνο να δω πως κινούμαστε από εδώ και πέρα γιατί μου φαίνεται πέφτει μεγάλο δούλεμα από την COSMOTE.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-10-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    εμένα μέσα σε 3 ημέρες από την υποβολή της καταγγελίας με πήραν τηλ και ήρθαν. 2 εβδομάδες πριν την καταληκτική ημερομηνία της ΕΕΤΤ με κάλεσαν να μου προσφέρουν 2 μήνες χωρίς πάγιο σαν "αποζημίωσή" μου για την ταλαιπωρία

  6. #6
    Εγγραφή
    26-10-2019
    Περιοχή
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Μήπως παίζει ρόλο η περιοχή? Εχουν σπάσει τα νεύρα μου πια.Πόσο υπομονή να κάνω? τι χρειάζεται στην καταγγελία?το ιστορικό μόνο η στέλνεις και χαρτιά?

  7. #7
    Εγγραφή
    08-08-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20 FTTH
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ως δια μαγείας (τελευταία μέρα της καταγγελίας στην ΕΕΤΤ) σήμερα ήρθαν και ξεκίνησαν τα έργα για το εξωτερικό κανάλι που θα συνδέσει τις πολυκατοικίες του δρόμου με το backbone ... νομίζω ότι είναι προφανές πως Vodafone και COSMOTE μας δουλεύουν ψιλό γαζί και έχουν χάσει την μπάλα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας