Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Καλησπέρα ADSLGR

    Πρόσφατα μετακόμισα και κάνοντας αίτηση μεταφοράς στην COSMOTE αυτοί μου λένε ότι μου έχουν κλείσει ραντεβού με τεχνικό στα μέσα Δεκεμβρίου!.

    Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση εκτός από προσευχές στον αγαπημένο του θεό;

    Αν κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικά η κατάσταση η όλοι πάνε μέσω του OTE; Βλέπω υπάρχουν πολλές καμπίνες της WIND κοντά μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από discrete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα ADSLGR

    Πρόσφατα μετακόμισα και κάνοντας αίτηση μεταφοράς στην COSMOTE αυτοί μου λένε ότι μου έχουν κλείσει ραντεβού με τεχνικό στα μέσα Δεκεμβρίου!.

    Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση εκτός από προσευχές στον αγαπημένο του θεό;

    Αν κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικά η κατάσταση η όλοι πάνε μέσω του OTE; Βλέπω υπάρχουν πολλές καμπίνες της WIND κοντά μου.
    Δυστυχώς στον ΟΤΕ δεν μπορείς να επισπευσεις το ραντεβού σου με τον τεχνικό για την σύνδεση... Μου είχε τύχει και εμένα στον ΟΤΕ η αναμονή να είναι τόσο μεγάλη. Τώρα οι άλλοι πάροχοι λειτουργούν αυτόνομα στο πότε θα έρθουν να σε συνδέσουν. Από τον ΟΤΕ εξαρτάται η κατασκευή του βρόχου.
    Eπιτελους VDSL

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    δεν πιστεύω να είσαι Καλαμάτα ? γνωστός μου στην Καλαμάτα ραντεβού για βλάβη 15 μέρες μετά και ο τεχνικός της cosmote ήρθε από την ΑΘΗΝΑ στην Καλαμάτα για να το φτιάξει. ΩΡΑΙΆ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕΡΤ 2019

  4. #4
    Εγγραφή
    29-10-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τον ΟΤΕ εξαρτάται η κατασκευή του βρόχου.
    Άρα και στις άλλες εταιρίες τα ίδια θα πρέπει να περιμένω, βρε που πήγα και έμπλεξα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πιστεύω να είσαι Καλαμάτα ? γνωστός μου στην Καλαμάτα ραντεβού για βλάβη 15 μέρες μετά και ο τεχνικός της cosmote ήρθε από την ΑΘΗΝΑ στην Καλαμάτα για να το φτιάξει. ΩΡΑΙΆ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕΡΤ 2019
    Αντίστροφα, εγώ στην Άθήνα είμαι. Τώρα αν ο τεχνικός θα είναι καλαματιανός θα δείξει

  5. #5
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι ο ΟΤΕ θα κατασκευάσει την γραμμή σου θα την παραδόσει στην εταιρεία και η εταιρεία θα στείλει τεχνικό να την συνδέσει στον χώρο σου. Το ραντεβού σύνδεσης στον χώρο σου είναι θέμα παρόχου και όχι ΟΤΕ.Οποτε δεν είναι το ίδιο.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    OTE χρόνια μπροστά στην εξύπηρέτηση..
    Πέρα από την πλάκα δυο τρόποι υπάρχουν :
    Α. Σίγουρος τρόπος. Αν είσαι γνωστός με δυνατές διασυνδέσεις νομίζω μπορείς έως τέλος της ημέρας να είσαι ενεργοποημένος.. Στη χειρότερη αυριο.
    Β. Όχι τόσο σίγουρος.. Αν είσαι κοινός θνητός παίρνεις τηλ συνέχεια.. τους τα πρήζεις ζητάς να μιλήσεις με τον υπευθυνο βάρδιας του λες ότι καίγεσαι κλπ κλπ.. αν σε λυπηθεί ίσως να σε ενεργοποιήσει εντός του Νοεμβρίου..

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας