Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-11-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα.Οντας ενας ικανοποιημένος ,σε γενικές γραμμές ,πελάτης της Cosmote ολα αυτα τα χρονια εγω καθώς και η οικογένεια μου ,σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αναβάθμιση της 24 adsl γραμμής μου σε 50 Vdsl. Ενώ σκεφτόμουν λοιπόν την βαρετή διαδικασία επίσκεψης κάποιου καταστήματος ωστε να κάνω αίτηση, σκάει ουρανοκατεβατη κλήση από 13888 με σκοπό to suggest στην αναβαθμιση που ήθελα. (Καρμικο?). Μιλαω λοιπον με την ευγενέστατη υπάλληλο της Cosmote στις 11/10 η οποία με διαβεβαιώνει πως σε 5 εργάσιμες του πολυ θα έχει γίνει η μετάβαση από Adsl σε Vdsl χωρίς να χρειαστεί να κανω το παραμικρό καθώς ο εξοπλισμός μου (Speedport Entry 2i) είναι συμβατό με το vdsl connection.Φτάνουμε στο χθες 20 μέρες μετά την συμφωνία μας για τν αναβαθμιση 31/10 ωρα 13:30μ.μ.οπου και νεκρώνει η γραμμή και διακόπτεται κάθε λειτουργία τηλεφώνου και Internet. Καλώ αμέσως το 13888 και πληκτρολογώντας τον αριθμό της τηλεφωνικής μου γραμμής, ο τηλεφωνητής με ενημερώνει πως γίνονται εργασίες απο τους τεχνικούς κατόπιν του αιτήματος για αναβάθμιση της γραμμής μου. Καθησυχαζοντας με ο τηλεφωνητης (Wtf?),θεώρησα ότι μέσα σε λίγες ώρες η αναβάθμιση θα πραγματοποιηθεί. ΜΑΤΑΙΑ
    .Από τις 13:30 η μόνη λυχνία που αναβει μόνιμα στο router είναι το Power καθώς και το Wlan , ενώ η λυχνία του Dsl αναβει κάποιες φορές και επιτόπου σβήνει ξανά. Καλώ δεύτερη φορά στο 13888 γυρω στις 21:30 μ.μ .Αυτη την φορα ο τηλεφωνητής μου αποκρίνεται πως η αίτηση για την παραγγελία μου βρίσκεται σε εξελιξη και συνδέομαι κατευθείαν με εκπρόσωπο (το κατευθείαν μεταφράζεται με 20λεπτη αναμονη). Για να μην μακρηγορω αλλο ο εκπρόσωπος με ενημέρωσε ,πως η μετάβαση από Adsl σε Vdsl εχει πραγματοποιηθει αλλα έχει εντοπιστεί βλαβη χωρίς να ξέρει ακριβώς τιβλάβη είναι αυτή και πως προωθήσει το αίτημα μου για επίλυση. Πώς έγινε η μετάβαση σε Vdsl χωρίς να μου σταλθει ενημερωτικό SMS της Cosmote οπως με διαβεβαίωσε η υπαλληλος με την οποία προχώρησα το αίτημα?Εν έτει 2019 είναι κριμα να προκαλειται ολόκληρη σύγχυση και να διακοπτεται κάθε υπηρεσία απο μια εταιρία που υποτίθεται ότι παίζει μπάλα μονη της.Ξερει κάνεις πως μπορώ να κινηθω στην περίπτωση μου? Το συμφωνητικό του συμβολαίου είναι δεσμευτικό για 24 μήνες καθώς είναι προϊόν προσφοράς. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.747
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παιζει μπαλα μονη της? Μυθος φυσικά. Αν κάτι στραβώσει, επειδή εμπλέκεται πολύς κόσμος, από όπου και να ψωνίσεις, ειναι να μην σου τυχει.
    Σου ειπαν, βλαβη. Δεν το εκανε κανείς επιτηδες, και η διαδικασια προβλέπει η μετάβαση να γίνεται χωρίς ουσιαστικα μετρησιμο downtime.
    Στην όλη διαδικασία δεν υπραχει κάτι που απο μόνο του απαιτεί χρόνο. Ειναι μια-δυο αλλαγες μεικτονόμησης και το πάτημα ενός κουμπιου για το service.
    Συνολικος χρόνος απασχόλησης (χωρις το χρονο μεταβασης σε kv κλπ) της ταξεως των 120 δευτερολέπτων.
    Κανεις υπομονη, δεν υπαρχει κάτι αλλο.

    Και μιας και το εθεσες, 2019, και ακομα σκέφτεσαι τη βαρετή διαδικασία να πάς σε κατάστημα?? Οσο προλαβαίνεις, πηγαινε βγαλε καμμια selfie στο κατάστημα, (ξεκινα απο την τραπεζα διπλα στο cosmote μαγαζι) να της εχεις να τις δειχνεις και να λες
    Να, τοτε που ειχαμε και καταστηματα που πουλαγανε τηλεπικοινωνιες και βαριόμασταν και να παμε

    ΥΓ καλως ηλθες.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας