Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    καλησπερα! 17/10 εκανα αιτηση φορητοτητας για να ξανα γυρισω στην κοσμοτε! 29 του μηνος μου αποστελεται το μοντεμ το συνδεω στην πριζα , δουλεψε κατευθειαν , επιανα 35mbps , και απο οτι μου ειπαν η ταχυτητα θα βελτιωθει μολις μου σταλθει μυνημα οτι η γραμμη ενεργοποιηθεικε! το αποτελεσμα ειναι οτι 30 του μηνος το ιντερνετ και το τηλεφωνο κοπηκε λογο βλαβης στην ευρυτερη περιοχη απο οτι μου ειπαν απο την κοσμοτε , και οτι προβλεπεται να αποκατασταθει μεχρι τις 12/11 (περιπου) δεν ειναι σιγουροι! θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω για να τους πιεσω γιατι το ιντερνετ το χρειαζομαι για την σχολη μου + οτι εχουμε σπιτι καμερες συνδεδεμενες με το ιντερνετ για παρακολουθηση οταν λοιπουμε! η κοσμοτε δεν ξερει καν που ειναι η ζημια απο οτι μου λενε , και εγω εχω σκασει ! υποτιθεται σαν κοσμοτε θα επρεπε να επισκευαζει τις βλαβες πιο γρηγορα απο αλλους παροχους! ευχαριστω και συγνωμη αν εχω κανενα ορθρογραφικο λαθος!

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ζήτα να σου στείλουν gb στό κινητό, τώρα γιά νά σού φτιάξουν τη βλάβη άν ξέρεις κάπιον μέσα από πΟΤΕ αλλιός κάνεις υπομονή και κάνεις δουλειά με gb μέχρι νά σού φτιάξουν τη βλάβη...

  3. #3
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subk1ller Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα! 17/10 εκανα αιτηση φορητοτητας για να ξανα γυρισω στην κοσμοτε! 29 του μηνος μου αποστελεται το μοντεμ το συνδεω στην πριζα , δουλεψε κατευθειαν , επιανα 35mbps , και απο οτι μου ειπαν η ταχυτητα θα βελτιωθει μολις μου σταλθει μυνημα οτι η γραμμη ενεργοποιηθεικε! το αποτελεσμα ειναι οτι 30 του μηνος το ιντερνετ και το τηλεφωνο κοπηκε λογο βλαβης στην ευρυτερη περιοχη απο οτι μου ειπαν απο την κοσμοτε , και οτι προβλεπεται να αποκατασταθει μεχρι τις 12/11 (περιπου) δεν ειναι σιγουροι! θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω για να τους πιεσω γιατι το ιντερνετ το χρειαζομαι για την σχολη μου + οτι εχουμε σπιτι καμερες συνδεδεμενες με το ιντερνετ για παρακολουθηση οταν λοιπουμε! η κοσμοτε δεν ξερει καν που ειναι η ζημια απο οτι μου λενε , και εγω εχω σκασει ! υποτιθεται σαν κοσμοτε θα επρεπε να επισκευαζει τις βλαβες πιο γρηγορα απο αλλους παροχους! ευχαριστω και συγνωμη αν εχω κανενα ορθρογραφικο λαθος!
    10GB δώρο μέχρι να φτιαχτεί η βλάβη και κάθε φορά που τελειώνουν παίρνεις ξανά... Κάνεις tethering το κινητό και δίνεις και στο laptop ίντερνετ ας πούμε... Έδωσαν στο γαμπρό μου 90GB σε 5 μέρες. Κάθε φορά που τελειώνουν τα 10GB καλείς ξανά 13788 τους λες δεν έχω ίντερνετ έχω εκτιμώμενη ημερομηνία 12 του μήνα θα είμαι για πόσες μέρες χωρίς ίντερνετ και μου έχετε πει κάθε φορά που τελειώνουν τα γιγα να παίρνω, εννοείται θα πεις ότι έχεις εργασίες για τη σχολή κλπ.. Στα βάζουν επιτόπου... Επίσης αν δε τελειώσουν μέχρι και το τελευταίο MB δεν μπορείς να σου δώσουν ξανά.. Οπότε έλεγχο συνεχόμενο στο υπόλοιπο να μη φας ΤΑ δικά σου MB και μόλις τελειώνουν τα 10 πήρες επιτόπου τηλέφωνο να στα βάλουν ξανά...

    Για εμένα ξεκάθαρα όταν χαλάει η γραμμή η σταθερή θα έπρεπε στο κινητό να σου δίνουν ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ δεδομένα για να έχεις tethering σε όλες τις συσκευές του σπιτιού. Και τα 10-10 τη φορά σαν απεριόριστο είναι αλλά πρέπει αν τα τρως συχνά να είσαι κάθε τρεις και λίγο στο τηλέφωνο βάλτε και βάλτε. Θα έπρεπε όταν υπάρξει βλάβη και δηλωθεί επιτόπου απεριόριστα δεδομένα στον εκάστοτε συνδρομητή. Όταν έρχονται γιορτές και δίνουν απεριόριστα με 3€ σε εκατοντάδες κόσμο δεν έχουν θέμα, θα έχουν πρόβλημα σε μεμονωμένους χρήστες με δηλωμένη βλάβη να δώσουν απεριόριστα; δε νομίζω...

  4. #4
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    Δευτέρα σήμερα και δεν έχει φανεί κάνεις για να σκάψει!

    - - - Updated - - -

    Τελικά ήρθε ο ΟΤΕ και διαπίστωσε βλαβη στο καλώδιο έξω και θα σκάψουν για να το αλλάξουν, το θέμα είναι ότι εγώ σκοπεύω να ανεβάζω καινούργια παροχή ethernet από την είσοδο μέχρι το σπιτι αλλά σε άλλη θέση από εκεί που είναι το κουτί τηλεφώνου! Η κοσμοτε μπορεί ν μου ανεβάσει ξεχωριστό καλώδιο μέχρι το καινούργιο κουτί μου; τι να τους πω για να τους διευκολύνει;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας