Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazos_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη λάθος δικό μου.
    Μιλάω για το κατάστημα και τον έλεγχο της Cosmote όπου δεν δίνει 200 στην περιοχή μου γενικά, αλλά ζήτησα 35b μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την τεχνική υποστήριξη τους και το έκαναν.
    Η Nova δεν δίνει καθόλου 200 οπότε δεν νομίζω να μπορεί να παίξει με 35b , πάντως μια ερώτηση δεν κοστίζει τίποτα. Απλά λέω πως όταν έκανα φορητότητα γραμμής στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους για τον λόγο που φεύγω δεν μου πρότειναν κάτι τέτοιο, παράνομο δωρεάν τεχνικός στο σπίτι για έλεγχο και χαμηλότερη τιμή στα 36.90 (30.90 πλήρωνα , ποιος τους ξέρει.)
    αν γνωρίζεις που είναι η καμπίνα σου, βάλε στον έλεγχο της Cosmote την οδό και τον αριθμό ακριβώς μπροστά από την καμπίνα. Ούτε εκεί δίνει 200?.

    Αν ούτε έτσι δείχνει διαθεσιμότητα για 200 τότε και στο Κιλκίς θα μπορούσαν να δώσουν 35b και ας μην δίνουν 200. Αν ισχύει αυτό πολύ καλό, δεν το γνώριζα.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-02-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Μόλις το έκανα, στην οδό απέναντι από το καφάο που παίρνω εγώ, με αριθμό 21 δίνει μέχρι 50, στο δίπλα σπίτι με αριθμό 19 δίνει μέχρι 100. Όπως και να έχει δεν δίνει 200 και γενικά στα Γιαννιτσά δεν νομίζω να δίνουν σε κανέναν 200 παρά μόνο στο τοπικό κανάλι για ευνόητους λόγους. Από ότι ξέρω θα δώσουν 200 όταν μπει η οπτική στα σπίτια, υποθέτω πως εσκεμμένα το κάνουν γιατί άμα γεμίσει 200αρες αυτή την στιγμή θα εμφανίσει cross talk και στην τιμή που ζητάνε δεν συγχωρούνται λάθη.
    35b πάντως μου έδωσαν σχετικά εύκολα, με ρώτησαν απλά τον λόγο που το θέλω και τους είπα ότι από τα 86 που ήμουν αρχικά, μετά τον έλεγχο του τεχνικού που ήρθε σπίτι όπου τραβήξαμε καινούριο καλώδιο απευθείας από το υπόγειο του ΟΤΕ που έρχεται στην κολόνα πήγα στα 92 και πλέον θέλω 35b για να μπορέσω να τερματίσω το down, μου είπαν πως το καταχωρούν και σε 2 μέρες με πήραν τηλέφωνο από την τεχνική υποστήριξη να με ενημερώσουν πως το αίτημα μου πραγματοποιήθηκε.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας