Αγαπητοί φίλοι καλησπέΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.JPG 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  66,2 KB 
ID: 208352ρα. Μετά από 10 μέρες από την καταχώρηση της αίτησης στη Nova, η γραμμή ενεργοποιήθηκε. Αρχικός συγχρονισμός περίπου στα 84000 kbps. Μετά από πειραματισμούς κατάφερα να φτάσω περίπου στα 90000 kbps. H συνδεσμολογία έχει ως εξής: Η κεντρική μπρίζα βρίσκεται στον 7ο όροφο της πολυκατοικίας και είναι διπλή. Στο ένα μπριζάκι έρχεται ατόφια η γραμμή και το άλλο μπριζάκι είναι "γεφυρωμένο" για να δίνει τηλέφωνο σε όλες τις συσκευές του σπίτιού. Δεν έχω βάλει πουθενά vdsl splitter ή φίλτρα. Με ένα κοντό καλώδιο δίνω από τη μπρίζα στο ρούτερ τη vdsl και από την έξοδο phone1 του ρούτερ δίνω τηλεφωνία σε μία τηλ συσκευή κοντά στο ρούτερ καθώς και στη "γεφυρωμένη" είσοδο της διπλής μπρίζας (με τη βοήθεια ενός "ταφ"). Όσες φορές δοκίμασα να βάλω την τηλ. συσκευή στπ phone2, δε μού έδωσε τόνο. Δεν ξέρω αν είναι κλειδωμένο/απενεργοποιημένο από τη Nova σε αυτό το ρούτερ.Εκανα δοκιμές και χωρίς καθόλου τηλέφωνα πάνω στο router αλλά οι διαφορές ήταν ελάχιστες.Επειδή δεν είμαι γνώστης, θα ήθελα τη γνώμη σας για τα στατιστικά της γραμμής μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων