Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    18-02-2013
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Γεια σας

    Εχω την HYUNDAI 32HYN3205 στην οποια στο κομματι SMART το YOUTUBE επαιζε μια χαρα εδω και 1.5 χρονο που την εχω. Σε καποια στιγμη το YOUTUBE εδειχνε αλλα οχι την αρχικη κλασσικη εικονα και με καποιο τροπο με τα κουμπια καταφερνα να δω θεματα που ζηταγα απο την αναζητηση. Τελος παντων η διαδικασια να παρακολουθησεις το YOUTUBE ειχε ουσιαστικα αλλαξει. Ξαφνικα πριν 10 μερες αρχησε παλι να δειχνει την αρχικη κλασσικη εικονα του YOUTUBE αλλα δεν πηγαινε παρακατω δειχνει αυτη την εικονα χωρις να μπορεις να δεις περιεχομενο. Στην τηλεοραση αυτη μπορεις να πας στο YOUTUBE με 2 τροπους η πατωντας ενα κουμπι στο τηλεχειρηστηριο και σε παει κατευθειαν η αλλο κουμπι που σε παει στην γενικη εικονα ολων των προγραμματων και απο εκει επιλεγεις YOUTUBE και συνεχιζεις. Η με τον ενα η με τον αλλο τροπο τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια. Χθες στην γενικη εικονα των προγραμματων βρηκα τον τροπο πως να προσθεσω και αλλα προγραμματα και μεσα σε αυτα ηταν και το YOUTUBE οποτε το προσθεσα παλι χωρις να αφαιρεσω το αλλο (δεν ξερω αν μπορουσα να το αφαιρεσω) αλλα και παλι τα ιδια. Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει σε κατι που να μην περναει απο το μυαλο μου ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2013
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Γεια σας.

    Εγω εκανα την ερωτηση και ειδα οτι κανεις δεν ξερει κατι. Ωστοσο δεν καθομουν με σταυρωμενα χερια αλλα το εψαχνα συνεχως το θεμα. Και ετσι εμαθα οτι στο μοντελο αυτης της τηλεορασης η GOOGLE σταματησε την χρηση του YOUTUBE. Ετσι το ερωτημα τωρα γινεται το εξης. Εχει κανεις αλλος σε παρομοια μοντελα τηλεορασης καποια παρομοια περιπτωση . Δηλαδη ενω εβλεπε και δουλευε το YOUTUBE να σταματησει αποτομα οπως σε μενα την λειτουργια του ; ειναι αραγε σωστη η πληροφορια που μου ειπαν ; Δια σταυρωση πληροφοριων για να δουμε την αληθεια.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Συμβαίνει συνεχώς και σε άλλες συσκευές όχι μόνο στις τηλεοράσεις πχ σε fritzbox 7270 δεν συγχρονίζει πλέον τις επαφές της Google, σε ferguson ariva τηεοπτικό δέκτη, σε media player fantec κλπ κλπ
    Δεν υπάρχει λύση δυστυχώς καθώς δεν είναι θέμα συσκευών αλλά θέμα της Google που αλλάζει πράγματα για ασφάλεια.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.013
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Συμβαίνει συνέχεια.

    Ο x vendor, βγάζει μια smart-tv (ή ένα smart-phone, ή ένα smart-whatever),
    βάζει πάνω ένα linux/android τσάτρα-πάτρα + τα όποια custom mods/drivers/blobs/whatever
    θέλει για να παίξει με το linux το soc.
    To υποστηρίζει όσο μπορεί λιγότερο, συνήθως για 1-2 χρόνια ώστε τουλάχιστον να κάνει ότι γράφει στα specs.
    Αν έχεις όρεξη να το ψάξεις θα βρεις χιλιάδες αμπάλωτες τρύπες σε iot συσκευές.
    Δεν έχει κανέναν λόγο να το υποστηρίζει επί μακρόν, διότι:
    α) κοστίζει, άσε που οι devs (που είναι λίγοι και ακριβοί) είναι απασχολημένοι με την αυριανή πανέξυπνη tv.
    β) το ζητούμενο είναι να αγοράσεις καινούργια zuper-duper extra-smart genius TV.

    Από την πλευρά του έχει και τα δίκια του καθότι τα περιθώρια κέρδους είναι εξαιρετικά περιορισμένα (όσο μιλάμε για consumer συσκευές).

    Μιλάμε για κολοσσιαία σπατάλη πόρων, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα...

    Δεδομένου ότι μιλάμε για πρόσβαση σε on-line υπηρεσίες (που μοιραία αλλάζουν κάθε τόσο...),
    αν δεν είναι θέμα hardware και το έχει φτιάξει ο vendor με firmware update, οκ,
    αλλιώς είτε αγοράζεις καινούργια τηλεόραση,
    είτε βάζεις ένα media player που έχει υποστήριξη ώστε να αναλάβει αυτό το smart μέρος της υπόθεσης.

    Προσωπικά έχω βάλει ένα pi με libreelec και έχω πάψει να ασχολούμαι με το smart μέρος της tv.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-11-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα φίλε

    Έχω την ίδια τηλεόραση και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

    Βρήκες καμία λύση;

    Επίσης ψάχνω υποστήριξη για hyundai τηλεοράσεις στην Ελλάδα και δεν βρίσκω κάποιο τηλέφωνο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας