Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα! Θέλω να ρωτήσω γιατί ύστερα από αναζήτηση στο google δε μπορώ να βρω κάτι κατατοπιστικό. Έχω 2 m2 και θέλω να τους τοποθετήσω στη μητρική η οποία έχει απαγωγέα θερμότητας. Το κακό είναι πως και οι 2 έχουν επάνω τους ετικέτα που λέει πως αν αφαιρεθεί, θα χαθεί η εγγύηση. Η πρότασή σας ποια είναι; Να αφήσω την ετικέτα και να προχωρήσω στην εγκατάστασή τους ή να την βγάλω προσεκτικά, να την κολλήσω κάπου ώστε να μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε φάση εγγύησης και όλα καλά;
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  2. #2
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Εγω με εναν intel m.2 sata την ειχα αφησει την ετικετα για να μην χασω την εγγυηση. Μια χαρα ηταν απο θερμοκρασιες, η ψύκτρα εκανε δουλεια.

    Βασικα εκεινο που σε ενδιαφερει ειναι να ψυχεται ο controller του m.2 ssd.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Το ρωτάω γτ η μητρική μου έχει patch pad που λέει πως πρέπει να εφάπτεται πάνω στον m2 και σκέφτηκα πως το αυτοκόλλητο δεν θα έκανε καλή επαφή. Επειδή βιαζόμουν να στήσω το σύστημα μου, έβγαλα με προσοχή τα αυτοκόλλητα από τους δίσκους και τους έβαλα στη θέση τους. Οι controllers των δίσκων έχουν ψύκτρα από τη μητρική, έχει δίπλα τους ένα ανεμιστηράκι που κάνει δουλειά. 38 με 40 βαθμούς βλέπω θερμοκρασία μέχρι τώρα. Τα αυτοκόλλητα τα έχω κρατήσει σε περίπτωση που χρειαστούν να τα ξανακολλήσω επάνω και ότι γίνει.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Θέλω να ρωτήσω γιατί ύστερα από αναζήτηση στο google δε μπορώ να βρω κάτι κατατοπιστικό. Έχω 2 m2 και θέλω να τους τοποθετήσω στη μητρική η οποία έχει απαγωγέα θερμότητας. Το κακό είναι πως και οι 2 έχουν επάνω τους ετικέτα που λέει πως αν αφαιρεθεί, θα χαθεί η εγγύηση. Η πρότασή σας ποια είναι; Να αφήσω την ετικέτα και να προχωρήσω στην εγκατάστασή τους ή να την βγάλω προσεκτικά, να την κολλήσω κάπου ώστε να μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε φάση εγγύησης και όλα καλά;
    Ποια μητρικη εχεις και ποιους δισκους?

    Εγω τους 970 evo plus ουτε ψηκτρες εχω ουτε ανεμιστηρες και ειναι μια χαρα απο θερμοκρασιες.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια μητρικη εχεις και ποιους δισκους?

    Εγω τους 970 evo plus ουτε ψηκτρες εχω ουτε ανεμιστηρες και ειναι μια χαρα απο θερμοκρασιες.
    Ακριβώς το ίδιο.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Μητρική έχω αυτή : MSI Prestige X570 Creation και σκληρούς έχω : SSD KINGSTON SA2000M8/250G A2000 250GB M.2 2280 PCIE GEN 3.0 X 4 NVME και SSD PATRIOT SCORCH PS128GPM280SSDR 128GB M.2 2280 PCI-E GEN 3 X 2 NVME 1.2.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μητρική έχω αυτή : MSI Prestige X570 Creation και σκληρούς έχω : SSD KINGSTON SA2000M8/250G A2000 250GB M.2 2280 PCIE GEN 3.0 X 4 NVME και SSD PATRIOT SCORCH PS128GPM280SSDR 128GB M.2 2280 PCI-E GEN 3 X 2 NVME 1.2.
    Απο οτι εριξα μια ματια δεν χρειαζοταν να βγαλεις τα χαρτακια τους. Anyway αφου το εκανες δεν πειραζει.

    Αληθεια εχεις μια παρα πολυ αξιολογη μητρικη και εχεις παρει μετριους προς κακους SSD. Με ποια λογικη το εκανες αυτο? Ειδικα ο patriot εχει Write Speed 415 MB/s

    Αν "επενδυσεις" σε ενα samsung evo plus θα δεις τις διαφορες. και αν μπορεις σε SSD να παιρνεις την μεγαλυτερη χωρητικοτητα που μπορεις για να αποφυγεις το ware out
    The gr81 .

  8. #8
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Ο patriot είναι βασικά για να περάσω επάνω linux και δε θα ξαναγράψω τίποτα πάνω σε αυτόν. Μια φορά θα γραφτεί και θα κρυπτογραφηθεί και τέλος. Ssd θα πάρω για να τον έχω βοηθητικό στο win 10, το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα μέχρι σήμερα. Αν δω πως δε μου κάνουν δουλειά, ίσως τους αλλάξω στο μέλλον, αλλά για αυτό που έχω στο μυαλό μου να κάνω πιστεύω πως μου κάνει δουλειά. Ο kingston στο win 10 πάει μπάλα. Το λειτουργικό δεν τον βοηθάει καθόλου, αλλά ως δίσκος πάει του σκοτωμού...
    The quieter you become, the more you are able to hear...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας