Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 88
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί εφόσον η εταιρία προσφέρει αυτή την δυνατότητα πληρωμής πρέπει να την υποστηρίζει στο 100% λαμβάνοντας υπόψιν την καθυστέρηση που υπάρχει στο να εμφανιστεί στα συστήματα της. Δεν λέω πως έχει άδικο η vodafone βάση των όρων της λέω πως αυτό πρέπει να αλλάξει και πρέπει πάντα να λειτουργεί προς εξυπηρέτηση του καταναλωτή.
    Μάλλον δουλευόμαστε, χρωστάει έναν λογαριασμό, πόσους λογαριασμούς πιστεύεις οτι θα πρέπει να το αφήσει;

    Να μου έλεγες πως το κάνει με τον που λήξη ο λογαριασμός να συμφωνήσω μαζί σου, εδώ αφήνει εναν να λήξει και αφήνει και τον 2ο να λήξει, πριν στο κόψει μάλιστα σε ενημερώνει πως θα προβεί σε διακοπή.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δουλευόμαστε, χρωστάει έναν λογαριασμό, πόσους λογαριασμούς πιστεύεις οτι θα πρέπει να το αφήσει;

    Να μου έλεγες πως το κάνει με τον που λήξη ο λογαριασμός να συμφωνήσω μαζί σου, εδώ αφήνει εναν να λήξει και αφήνει και τον 2ο να λήξει, πριν στο κόψει μάλιστα σε ενημερώνει πως θα προβεί σε διακοπή.
    Τι σημασία έχει πόσους χρωστάει; Αφού οι ΕΤΑΙΡΙΑ επιτρέπει την πληρωμή με όλους τους παραπάνω τρόπους και δίνει μια Χ ΔΙΟΡΙΑ πρέπει να φροντίσει να είναι ελαστική σε περίπτωση που επιλέξει ο ΠΕΛΑΤΗΣ(ΤΟ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ) να πληρώσει εντός προθεσμίας με οποιονδήποτε τρόπο. Θέλει 5 μέρες να επιβεβαιωθεί η πληρωμή μέσω ΕΛΤΑ; Δώσε έξτρα 5 μέρες προθεσμία μέχρι να μπορείς να επιβεβαιώσεις αν πλήρωσε στην ώρα του η όχι. Τόσο παράλογο είναι;

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σημασία έχει πόσους χρωστάει; Αφού οι ΕΤΑΙΡΙΑ επιτρέπει την πληρωμή με όλους τους παραπάνω τρόπους και δίνει μια Χ ΔΙΟΡΙΑ πρέπει να φροντίσει να είναι ελαστική σε περίπτωση που επιλέξει ο ΠΕΛΑΤΗΣ(ΤΟ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ) να πληρώσει εντός προθεσμίας με οποιονδήποτε τρόπο. Θέλει 5 μέρες να επιβεβαιωθεί η πληρωμή μέσω ΕΛΤΑ; Δώσε έξτρα 5 μέρες προθεσμία μέχρι να μπορείς να επιβεβαιώσεις αν πλήρωσε στην ώρα του η όχι. Τόσο παράλογο είναι;

    Πραγματικά τώρα ρωτάς τι σημασία έχει πόσους χρωστάει και μου λες για περιθώριο 5 ημερών όταν του έχει δώσει πάνω από μήνα; η προθεσμία πληρωμής τουλογαριασμού ήταν πριν έναν μήνα

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δηλαδή ζητάμε να αρχίσει την φραγή σε Χ+5 μέρες αντί να το πληρώσουμε Χ-5 μέρες όπως μας ενημερώνει (αυτό γιατί το προσπερνάς?).
    Σε άλλο ακραίο παράδειγμα, μην πας νωρίτερα στο check-in της αεροπορικής εταιρείας, αλλά ακριβώς την τελευταία στιγμή και μετά κατηγόρησε την ότι δεν πέταξες, διότι δεν ήταν ελαστική στο χρονοδιάγραμμα.

  5. #20
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι τρόποι πληρωμής που υποστηρίζει η κάθε εταιρεία έχουν φτιαχτει για να υποστηρίζουν εμπρόθεσμους λογαριασμούς. Στις περιπτώσεις αυτές ακόμα και με ταχυδρομικό περιστέρι να στείλεις τα χρήματα υπάρχει αρκετός χρόνος για να περάσει η πληρωμή και να φανεί στα συστήματα της vodafone. Τώρα το αν η κάθε εταιρεία έχει την δυνατότητα και την θέληση να αλλάξει τον συγκεκριμένο μηχανισμό αυτό είναι άλλη κουβέντα

    Οταν λοιπόν έχουμε ληξιπρόθεσμες οφειλές καλό είναι να πληρώνουμε όσο πιο άμεσα μπορούμε είτε σε κατάστημα του παρόχου (αν υπάρχει η δυνατότητα) είτε με χρεωστική κάρτα

    Προφανώς η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται να ασχοληθεί με καμμία ανάλογη καταγγελία

  6. #21
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του έδωσε 1 μήνα και κάτι ημέρες, αμα διαβάσεις το μήνυμα του αναφέρει πως πλήρωσε και τον επόμενο μήνα, είχε δηλαδή εναν μηνά/λογαριασμό που είχε λήξει και έληξε και ο 2ος λογαριασμός.

    Αν τώρα εσύ θέλεις να κόψουν την δυνατότατα πληρωμής μέσω ebanking Μπορείς να το ζητήσεις, αυτοί όμως σου αναφέρουν ξεκάθαρα πως μέσω ebanking έχει καθυστέρηση, στην περίπτωση λοιπόν που χρωστάς είδη εναν λογαριασμό δεν περιμένεις την λήξη και του επόμενου.


    Θέλω να το δώ αυτό να πηγαίνει σε καταγγελία
    Πόσες φορές θέλετε να το γράψω;; Σε όλα τα post έχω αναφέρει ότι πλήρωσα πολλές μέρες ΠΡΙΝ την λήξη τον δεύτερο λογαριασμό. ΕΛΕΟΣ

  7. #22
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ζητάμε να αρχίσει την φραγή σε Χ+5 μέρες αντί να το πληρώσουμε Χ-5 μέρες όπως μας ενημερώνει.
    Σε άλλο ακραίο παράδειγμα, μην πας νωρίτερα στο check-in της αεροπορικής εταιρείας, αλλά ακριβώς την τελευταία στιγμή και μετά κατηγόρησε την ότι δεν πέταξες, διότι δεν ήταν ελαστική στο χρονοδιάγραμμα.
    Αν μου πει η αεροπορική check in στις 10:00 και πάω 09:59:59 περιμένω φυσικά να κάνω κανονικά check in.

    Sdkir μιλάμε για Ελλάδα ποιος ξέρει τι συμβαίνει σε κάθε νοικοκυριό. Ο παραπάνω κύριος ΠΛΗΡΩΣΕ εντός προθεσμίας!

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μου πει η αεροπορική check in στις 10:00 και πάω 09:59:59 περιμένω φυσικά να κάνω κανονικά check in.
    Σε ενημερώνει εκ των προτέρων ότι πρέπει να πας πολύ νωρίτερα. Και ναι, Χ+5' θα χάσεις την πτήση.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μου πει η αεροπορική check in στις 10:00 και πάω 09:59:59 περιμένω φυσικά να κάνω κανονικά check in.

    Sdkir μιλάμε για Ελλάδα ποιος ξέρει τι συμβαίνει σε κάθε νοικοκυριό. Ο παραπάνω κύριος ΠΛΗΡΩΣΕ εντός προθεσμίας!
    Οχι δεν το έκανε, ο λογαριασμός είχε λήξει στις 13/10

  10. #25
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    1) Η vodafone αποδείχθηκε 100% αναξιόπιστη, η συγνώμη της είναι άνευ ουσίας.

    2) Ακολούθησα πιστά το χρονοδιάγραμμα εξόφλησης της οφειλής μου. Πλήρωσα ΕΝΤΟΣ προθεσμίας και μάλιστα 24 ώρες νωρίτερα από ότι με προέτρεπαν τα sms τους.

    3) Να σταματήσουν κάποιοι να στηρίζουν τα επιχειρήματα τους διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου. ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ο δεύτερος λογαριασμός, δεν είχαν περάσει ούτε 3 βδομάδες από την λήξη του πρώτου. Το έχω πει σε όλα τα post


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν το έκανε, ο λογαριασμός είχε λήξει στις 13/10
    ΤΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΟΡΙΣΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 13/10;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  11. #26
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες φορές θέλετε να το γράψω;; Σε όλα τα post έχω αναφέρει ότι πλήρωσα πολλές μέρες ΠΡΙΝ την λήξη τον δεύτερο λογαριασμό. ΕΛΕΟΣ
    Σωστά μεν, αλλά προσπερνάς ότι έπρεπε να το κάνεις νωρίτερα σύμφωνα με την ενημέρωση που είχες εγκαίρως, λόγω του τρόπου εξόφλησης που διάλεξες.

  12. #27
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν το έκανε, ο λογαριασμός είχε λήξει στις 13/10
    H vodafone του είπε πλήρωσε εως τις 13/11 αλλιώς σου το κόβουμε. Ο κύριος πλήρωσε 12/11!

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Η vodafone αποδείχθηκε 100% αναξιόπιστη, η συγνώμη της είναι άνευ ουσίας.

    2) Ακολούθησα πιστά το χρονοδιάγραμμα εξόφλησης της οφειλής μου. Πλήρωσα ΕΝΤΟΣ προθεσμίας και μάλιστα 24 ώρες νωρίτερα από ότι με προέτρεπαν τα sms τους.

    3) Να σταματήσουν κάποιοι να στηρίζουν τα επιχειρήματα τους διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου. ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ο δεύτερος λογαριασμός, δεν είχαν περάσει ούτε 3 βδομάδες από την λήξη του πρώτου. Το έχω πει σε όλα τα post



    ΤΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΟΡΙΣΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 13/10;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Τι ημερομηνία πληρωμής είχε ο προηγούμενος (ο πρώτος και όχι ο δεύτερος)

  14. #29
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά μεν, αλλά προσπερνάς ότι έπρεπε να το κάνεις νωρίτερα σύμφωνα με την ενημέρωση που είχες εγκαίρως, λόγω του τρόπου εξόφλησης που διάλεξες.
    Τα γεγονότα ειναι ξεκάθαρα. 13/11 το πρωί μου κόψαν τις υπηρεσίες. 13/11 το πρωί η οφειλή μου απέναντι στην εταιρεία ήταν μηδενική. Μου κόψαν τις υπηρεσίες χωρίς να χρωστάω ούτε διφραγκάκι. Αναγνωρίζοντας το λάθος τους θα μου αφαιρέσουν από το πάγιο του επόμενου μήνα το ποσό που αναλογεί σε μία ημέρα. Έπρεπε να τους πιεσω όμως να μου επιστρέψουν όλο το πάγιο.

  15. #30
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Η vodafone αποδείχθηκε 100% αναξιόπιστη, η συγνώμη της είναι άνευ ουσίας.

    2) Ακολούθησα πιστά το χρονοδιάγραμμα εξόφλησης της οφειλής μου. Πλήρωσα ΕΝΤΟΣ προθεσμίας και μάλιστα 24 ώρες νωρίτερα από ότι με προέτρεπαν τα sms τους.

    3) Να σταματήσουν κάποιοι να στηρίζουν τα επιχειρήματα τους διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενα μου. ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ο δεύτερος λογαριασμός, δεν είχαν περάσει ούτε 3 βδομάδες από την λήξη του πρώτου. Το έχω πει σε όλα τα post
    1. Όχι κάνει λάθος.
    2. Και πάλι όχι. Είχες ενημέρωση πότε έπρεπε να πληρώσεις εγκαίρως ανάλογα τον τρόπο εξόφλησης που θα ακολουθούσες. Η εταιρεία καλά υπενθυμίζει με το sms, αλλά δεν είναι Πυθία να ξέρει ποιον τρόπο εξόφλησης θα εφαρμόσεις.
    3. Δεν διαστρεβλώνουμε τίποτα. Ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΝ πληρώθηκε ΠΟΤΕ στην ώρα του. Δεν ξέρω τι αποφάσισε η εταιρεία, αλλά ήσουν γνώστης του παρακάτω:
    Όροι εξόφλησης λογαριασμών
    Παρακαλούμε να εξοφλείτε το λογαριασμό σας μέχρι την αναγραφόμενη στην μπροστινή σελίδα προθεσμία πληρωμής. Σε περίπτωση καθυστέρησης, η VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ. δικαιούται χωρίς άλλη ειδοποίηση να προβεί σε φραγή των υπηρεσιών σας μετά την πάροδο 15 ημερών από την προθεσμία πληρωμής κάθε οφειλής και σε οριστική διακοπή μετά την πάροδο 60 ημερών από την επιβολή της φραγής. Σε περίπτωση φραγής υπηρεσιών λόγω ληξιπρόθεσμης οφειλής, θα επιβαρυνθείτε με τέλος επανασύνδεσης €6,05 (συμπ. ΦΠΑ) μετά την επανασύνδεση των υπηρεσιών σας. Η χρέωση θα εφαρμόζεται ανά λογαριασμό και θα περιλαμβάνεται στο τιμολόγιο του επόμενου μήνα.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας