Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 86

Θέμα: Office 2019

  1. #31
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν έχει USB drivers, πως θα κάνεις δουλειά; Δεν χρειάζεται να παίζουμε με τις λέξεις.

    Θα βάλεις PS/2 keyboard; Και ποντίκι πως; Δεν μπορείς να χειριστείς PC με τηλεπάθεια.


    ΟΚ, με κάλυψες.
    Βάζεις κάρτα pcie σε usb

  2. #32
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις κάρτα pcie σε usb
    Δηλαδή κόστος μεγαλύτερο από €2.

    Δεν έχουν νόημα τέτοια πειράματα για μένα... πριν 10+ χρόνια ίσως να το έκανα.

  3. #33
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί σου. Δεν έχει νόημα η πειρατεία πια. Για €2 θα καθόμαστε να κάνουμε tinkering με USB drivers; Γεράσαμε για αυτά.

    Στα του Office προσωπικά προτιμώ την offline έκδοση, γιατί οι συνδέσεις στην Ελλάδα έχουν πολύ δρόμο να κάνουν ακόμα.
    Μα και το O365 download το κάνεις. Δεν το τρέχεις online. Έχει πακέτα με 10 ευρώ για 6 άτομα αν μιλάμε για σπίτι και από 9 ευρώ για εταιρεία ανά χρήστη. Δηλαδή ντροπή.
    Αντί να σου προσφέρει η εταιρεία σου τα βασικά να σε έχει με σπασμένα και ότι νάνε λειτουργικά.

    Εγώ έχω καμιά 5-6 MSDN subscriptions αλλά για τους φίλους/οικογένεια τους αγοράζω. Με έχει σώσει το Onedrive, ειδικά για τη γυναίκα μου με τις 5000 φωτό το Σ/Κ.

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή κόστος μεγαλύτερο από €2.

    Δεν έχουν νόημα τέτοια πειράματα για μένα... πριν 10+ χρόνια ίσως να το έκανα.
    Αφού θα είσαι παράνομος και στις δυο περιπτώσεις τότε πας στην επιλογή των €0 που είναι καλύτερη

  5. #35
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού θα είσαι παράνομος και στις δυο περιπτώσεις τότε πας στην επιλογή των €0 που είναι καλύτερη
    Το ξεκαθαρίσαμε ότι δεν υπάρχει παρανομία για οικιακή χρήση με αγορασμένο κλειδί, μην κάνει λούπες η συζήτηση άδικα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα και το O365 download το κάνεις. Δεν το τρέχεις online. Έχει πακέτα με 10 ευρώ για 6 άτομα αν μιλάμε για σπίτι και από 9 ευρώ για εταιρεία ανά χρήστη. Δηλαδή ντροπή.
    Αντί να σου προσφέρει η εταιρεία σου τα βασικά να σε έχει με σπασμένα και ότι νάνε λειτουργικά.

    Εγώ έχω καμιά 5-6 MSDN subscriptions αλλά για τους φίλους/οικογένεια τους αγοράζω. Με έχει σώσει το Onedrive, ειδικά για τη γυναίκα μου με τις 5000 φωτό το Σ/Κ.
    €3 έχει το κλειδί για Office 2019.

  6. #36
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξεκαθαρίσαμε ότι δεν υπάρχει παρανομία για οικιακή χρήση με αγορασμένο κλειδί, μην κάνει λούπες η συζήτηση άδικα...


    €3 έχει το κλειδί για Office 2019.
    Παράνομος είσαι ,το οτι δεν ασχολείται κανένας μαζί σου δεν αλλάζει το γεγονός. Μην παίζουμε με τις λέξεις. Για να μην είσαι παράνομος θα πρέπει να αγοράσεις από επίσημο Store και τις επίσημες εκδόσεις. Όταν λέω αγοράζω εννοώ Office 365 ΕΠΙΣΗΜΑ. Όχι από τον Thai.

  7. #37
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράνομος είσαι ,το οτι δεν ασχολείται κανένας μαζί σου δεν αλλάζει το γεγονός. Μην παίζουμε με τις λέξεις.
    ΟΚ, ας ρίξουν ban τότε (για να παίξουμε με τις λέξεις) και κατάργηση όλων των 25ψήφιων κωδικών χθες.

    - - - Updated - - -

    Μετά το γυρνάμε σε Linux OS/OpenOffice ή smartphone/tablet (η μάζα δεν έχει PC, αλλά iOS/Android πλατφόρμες) και κονσόλα Sony/Nintendo για video games, αφού το XBOX βολοδέρνει σε αυτή την γενιά... ποιός θα χάσει από αυτό είπαμε;

  8. #38
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, ας ρίξουν ban τότε (για να παίξουμε με τις λέξεις) και κατάργηση όλων των 25ψήφιων κωδικών χθες.

    - - - Updated - - -

    Μετά το γυρνάμε σε Linux OS/OpenOffice και κονσόλα Sony/Nintendo για video games, αφού το XBOX βολοδέρνει σε αυτή την γενιά... ποιός θα χάσει από αυτό είπαμε;
    Μπορείς να το γυρίσεις όπου θέλεις. Το έχω πει σε έναν πελάτη μου πριν 10 χρόνια και με κοιτούσε σα χάνος. Δεν είναι συζήτηση αυτή. Είσαι παράνομος , τέλος. Απλά δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί σου. Το ίδιο παράνομος θα ήσουν αν αγόραζες OEM και το έκανες Setup σε άλλο PC. Απλά δεν ασχολούνται.

  9. #39
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράνομος είσαι ,το οτι δεν ασχολείται κανένας μαζί σου δεν αλλάζει το γεγονός. Μην παίζουμε με τις λέξεις. Για να μην είσαι παράνομος θα πρέπει να αγοράσεις από επίσημο Store και τις επίσημες εκδόσεις. Όταν λέω αγοράζω εννοώ Office 365 ΕΠΙΣΗΜΑ. Όχι από τον Thai.

  10. #40
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να το γυρίσεις όπου θέλεις. Το έχω πει σε έναν πελάτη μου και με κοιτούσε σα χάνος. Δεν είναι συζήτηση αυτή. Είσαι παράνομος , τέλος. Απλά δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί σου. Το ίδιο παράνομος θα ήσουν αν αγόραζες OEM και το έκανες Setup σε άλλο PC. Απλά δεν ασχολούνται.
    Με την ίδια λογική που είναι παράνομοι οι CEOs πολυεθνικών για τα καρουζέλ και τα κράτη κωφεύουν;

    Στην πράξη θέλω να δω τιμωρία, όχι στην θεωρία, ούτε στην μεταθανάτιο ζωή. Real talk.

    Αν αύριο κλείσουν φυλακή τους μπαγαπόντηδες CEOs, κανένα πρόβλημα να ρίξει και η MS ban σε accounts. Ποιός θα χάσει περισσότερα είναι το θέμα...

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Κλασικές ατάκες, ας πιάσουνε πρώτα τους άλλους και μετά εμένα που παρανομώ, για αυτό πάμε κατα διαόλου

  12. #42
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικές ατάκες, ας πιάσουνε πρώτα τους άλλους και μετά εμένα που παρανομώ, για αυτό πάμε κατα διαόλου
    Ναι μωρέ Σπυράκο, πάμε κατά διαόλου γιατί πουλάνε εκατομμύρια κλειδιά σε κόστος τυρόπιτας... ξέχασες και το 30% με τις κάρτες.

  13. #43
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ίδια λογική που είναι παράνομοι οι CEOs πολυεθνικών για τα καρουζέλ και τα κράτη κωφεύουν;

    Στην πράξη θέλω να δω τιμωρία, όχι στην θεωρία, ούτε στην μεταθανάτιο ζωή. Real talk.

    Αν αύριο κλείσουν φυλακή τους μπαγαπόντηδες CEOs, κανένα πρόβλημα να ρίξει και η MS ban σε accounts. Ποιός θα χάσει περισσότερα είναι το θέμα...
    Τι σχέση έχει η Microsoft με το τι μπορεί να κάνει ένας CEO; Γιατί τα μπλέκεις; Ποιος να χάσει λες; Κανένας. Ο καθένας κάνει ότι τον βολεύει. Λες και θα βάλει τα κλάματα η Microsoft αν το γυρίσεις σε Linux.

    By the way , όπως είπα έχω 5-6 MSDN που έχουν από 10 κλειδιά Home/Pro και Office 365. Κάθε φορά που ανανεώνω κάποια Certification μου δίνουν και απο ένα. Αν τα πουλούσα τόσα χρόνια θα είχα βγάλει κάνα 1000άρικο. Κάτι τέτοιοι τα πουλάνε. Όταν πάω σε φίλους / οικογένεια τους αγοράζω ή τους βάζω να αγοράζουν. Δεν σπάω τους όρους. Από το 2008. Ποιο πριν ήμουν και εγώ ο μαύρος πειρατής.

  14. #44
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει η Microsoft με το τι μπορεί να κάνει ένας CEO; Γιατί τα μπλέκεις; Ποιος να χάσει λες; Κανένας. Ο καθένας κάνει ότι τον βολεύει. Λες και θα βάλει τα κλάματα η Microsoft αν το γυρίσεις σε Linux.
    Η αλαζονεία είναι κακός οδηγός να ξέρεις...

    2,5 δις κόσμου έχουν Linux (Android) και FreeBSD (iOS), κι ας μην το ξέρουν. Μακράν περισσότερα σε πλήθος από τα PC με Windows και x86.

    Ξαναλέω: δεν ζούμε πια στα 90s. Υπάρχει ισχυρός ανταγωνισμός σε πλατφόρμες και οικοσυστήματα. Οι μαξιμαλισμοί δεν περνάνε πλέον και το ξέρεις.

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μωρέ Σπυράκο, πάμε κατά διαόλου γιατί πουλάνε εκατομμύρια κλειδιά σε κόστος τυρόπιτας... ξέχασες και το 30% με τις κάρτες.
    Είσαι μάστερ στο trolling πάντως

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας