Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 86

Θέμα: Office 2019

  1. #16
    Εγγραφή
    25-09-2012
    Μηνύματα
    626
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/100Mbit
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX
    https://answers.microsoft.com/el-gr/...5-ba4382f163de

    Aναφορικά με το ερώτημα που θέτεις σχετικά με τη νόμιμη αγορά Κλειδιού Προϊόντος για ενεργοποιήση των Windows, οφείλω να σε ενημερώσω ότι δεν ενδείκνυται η αγορά μέσω ebay, καθώς το προϊόν μπορεί να μην είναι νόμιμο ή να πρόκειται για μη γνήσια άδεια χρήσης.
    Στο τηλεφωνο έχει περισσοτερο ενδιαφέρον αμα ακούσεις τις απαντήσεις τους οτι γίνεται για το "καλό" σου αυτή η σύσταση.

    Μη νόμιμο εννοει να ειναι σπασμένο οποτε κατεβάζεις ολο το software μαζί (που οντως κυκλοφορουν πολλα τετοια).

    Η μη γνήσια αδεια χρησης δεν εχει εφαρμογή εδώ αφου γινεται απο αυτούς verification των δυνατοτήτων του κλειδιου.
    I'm getting low on beans and marmalade..

  2. #17
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πτώση τιμών στο παράνομο;; αφού μπορείς και εντελώς τζάμπα.......
    Πες τα, γιατί χορτάσαμε από εξυπνάδες από τους συνήθεις υπόπτους (κρίμα, γιατί νόμιζα τα fora είναι για αλληλοβοήθεια, όχι κομπλεξισμό). Από που κι ως που το €0 (torrents, warez) μπορεί να γίνει φθηνότερο; Σε λίγο θα μάθουμε και νέα μαθηματικά εδώ μέσα...

    Η ερώτηση μου πάντως αφορούσε οικιακή χρήση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lady_in_black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δενονται με την motherboard.
    Είσαι σίγουρος για αυτό; Από όσο ξέρω το κλειδί δένεται με το PC/mobo.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lady_in_black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω αγοράσει αρκετά και οποτε κάποιο ενεργοποιείται απο κάποιον άλλον (κανει δηλ την επόμενη διαδικασία) παιρνω τελ στην microsoft και μου το γυριζει παλι σε μενα
    Αυτό είναι περίεργο, εκτός αν πουλάνε το ίδιο κλειδί σε πολλά άτομα (και όποιος προλάβει, κάνει redeem πρώτος).

    Εν πάσει περιπτώσει, αν ήταν όντως παράνομο αυτό που συζητάμε (ξαναλέω: στυλ torrents/warez) θα είχε πέσει λουκέτο ήδη, δεν έχω δει να χαρίζεται κανείς εδώ μέσα για πειρατικό λογισμικό.

    - - - Updated - - -

    Άμα δεν τους αρέσει, καταργούν όλα τα κλειδιά αύριο (μιλάω γενικά ΚΑΙ για Steam κλπ.) και αγορά μόνο από το επίσημο store με κάρτα.

    Δεν το κάνουν όμως...

    Το θέμα είναι να μην έχουν αγοραστεί με κλεμμένη πιστωτική και γίνει chargeback. Άλλο ρίσκο πέραν αυτού δεν υπάρχει για να φας ban στον λογαριασμό (για οικιακή χρήση όπως είπα).

  3. #18
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lady_in_black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 70% σε επαγγελματικους χωρους είναι χωρις καθολου αδειες χρήσης σύμφωνα με την BSA.

    Λες να κυνηγήσουν το 30% που έχει κάνει αγορά με αποδειξη και ηχογραφημένη επικοινωνία με την microsoft για ενεργοποίηση?
    Είσαι 100% παράνομος.
    Το ότι κάποιος σου πουλάει άδειες που δεν επιτρέπεται δεν απαλλάσσει εσένα από το να είσαι νόμιμος. Είναι σαν να λες αγόρασα από έναν κλεπταποδόχο αλλά δεν έχω καμία ευθύνη , ας πάει αυτός μέσα. Αυτός που σου μιλάει στο τηλέφωνο δε μπορεί να ξέρει από ποιον αγόρασες το κλειδί , εξ ου και η σύσταση ως προς το ποιοι είναι οι νόμιμοι μεταπωλητές.
    Έχω πετύχει τέτοιο σκηνικό με δικαιολογίες του στυλ ο developer φταίει που δεν μας ενημέρωσε κτλ. Το πρόστιμο έπεσε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Το πρώτο νούμερο ήταν επταψήφιο, μετά κατέβηκε αρκετά.

    Αν νομίζεις πως όλα θα είναι ΟΚ αν περάσει η BSA, στείλε μια ένα όνομα/διεύθυνση και θα τα ξαναπούμε.
    Τώρα να μου πεις και τι θα σου κάνουν; Ε τίποτα απλά θα αγοράσεις και τα νόμιμα. Επίσης θα πρέπει να αποδώσεις το ΦΠΑ στο Ελληνικό κράτος. Ψιλολεπτομέρειες δηλαδή ειδικά για το ΦΠΑ που είναι και ποινικό αδίκημα.... μη δίνεις σημασία....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giotis1982 : 21-11-19 στις 15:44.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι 100% παράνομος.

    Αν νομίζεις πως όλα θα είναι ΟΚ αν περάσει η BSA, στείλε μια ένα όνομα/διεύθυνση και θα τα ξαναπούμε.
    Τώρα να μου πεις και τι θα σου κάνουν; Ε τίποτα απλά θα αγοράσεις και τα νόμιμα. Επίσης θα πρέπει να αποδώσεις το ΦΠΑ στο Ελληνικό κράτος. Ψιλολεπτομέρειες δηλαδή μη δίνεις σημασία....
    Μιας και δουλεύεις στην MS, δεν μας λες γιατί κάνουν τα στραβά μάτια τόσα χρόνια; Ειλικρινή απορία το έχω.

    Τα Windows 10 τα δίνανε δωρεάν ακόμα και σε PC (Win7) με DAZ loader... πως το εξηγείς αυτό; Ακόμα και τώρα αν πας στα accessibility settings παίρνεις δωρεάν upgrade, άσχετα που αν φτιάξεις νέο PC με Zen2 και βάλεις Win7 δεν μπουτάρουν ούτε για πλάκα.

    Μήπως λέω μήπως γιατί έτσι εδραίωσαν το Windows Store (razor & blades business model) για να πουλάνε άλλα πράγματα (ξέρεις, παιχνίδια, εφαρμογές, συνδρομές) και για να παραμένουν ανταγωνιστικοί στην αγορά; Γιατί δεν είμαστε πια στα 90s όπου υπήρχε μόνο Windows/Office ως σκέτο consumer προϊόν με μηδέν cloud υποδομές.

    Για πες;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κάποιος σου πουλάει άδειες που δεν επιτρέπεται δεν απαλλάσσει εσένα από το να είσαι νόμιμος. Είναι σαν να λες αγόρασα από έναν κλεπταποδόχο αλλά δεν έχω καμία ευθύνη , ας πάει αυτός μέσα. Αυτός που σου μιλάει στο τηλέφωνο δε μπορεί να ξέρει από ποιον αγόρασες το κλειδί , εξ ου και η σύσταση ως προς το ποιοι είναι οι νόμιμοι μεταπωλητές.
    Η λύση είναι πολύ απλή και την έχω γράψει ήδη:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα δεν τους αρέσει, καταργούν όλα τα κλειδιά αύριο (μιλάω γενικά ΚΑΙ για Steam κλπ.) και αγορά μόνο από το επίσημο store με κάρτα.

    Δεν το κάνουν όμως...

    Το θέμα είναι να μην έχουν αγοραστεί με κλεμμένη πιστωτική και γίνει chargeback. Άλλο ρίσκο πέραν αυτού δεν υπάρχει για να φας ban στον λογαριασμό (για οικιακή χρήση όπως είπα).
    - - - Updated - - -

    Δεν μπορεί να κάνει τον αστυνομικό ο απλός πολίτης τι είναι ο καθένας. Είναι σαν να λέμε ότι είναι κλεπταδόχος όποιος αγοράζει από skroutz-ο-μάγαζα φαντάσματα που εξαφανίζονται και δεν αποδίδουν τον ΦΠΑ στο κράτος. Είναι δουλειά άλλων να ερευνούν τέτοια φαινόμενα και να τα πατάσσουν (αν θέλουν, που μάλλον ΔΕΝ...).

  5. #20
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    1ον.) Έχεις αγοράσει πολλά πράγματα από το Store;
    2ον) Το μοντέλο έχει αλλάξει σε συνδρομητικό σχεδόν στα πάντα.
    3ον) Οι εξαιρετικοί μηχανικοί και developers δε θα ασχολούνται με κλειδώματα , για αυτά υπάρχουν οι δικηγόροι.
    4ον) Τα Windows 7 πάπαλα ,τέλος πως το λένε. Εδώ και χρόνια βασικά, απλά για κάποιο λόγο όλοι πιστεύουν πως είναι μια χαρά.
    5ον) Δεν μπορείς να πάρεις πλέον δωρεάν και νόμιμα Windows 10
    6ον) Το Upgrade θα περνούσε κανονικά αφού ήταν ενεργοποιημένα έστω και πλαγίως. Παραμένουν παράνομα , βλέπε το 3ον, το activation απλά βοηθά στο να μην έχεις Crack από 3ους , όχι στο να μην είσαι παράνομος. Φαντάζομαι ξέρεις πως ο SQL Server Enterprise που κάνει αρκετές δεκάδες χιλιάδες ευρώ δεν κάνει καν Activation. Τι σημαίνει;Μπορείς να πάρεις το κλειδί και να το περάσεις όπου γουστάρεις;
    7ον) Άλλο ο ΦΠΑ που έδωσες και τον έφαγε το ντόπιο λαμόγιο και άλλο ο Ταιλανδέζος που δεν υπάγεται στην ίδια κατηγορία. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά. Είναι σαν να λες έφερα και πέρασα στα μουλωχτά χωρίς τελωνείο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giotis1982 : 21-11-19 στις 15:57.

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον.) Έχεις αγοράσει πολλά πράγματα από το Store;
    2ον) Το μοντέλο έχει αλλάξει σε συνδρομητικό σχεδόν στα πάντα.
    3ον) Οι εξαιρετικοί μηχανικοί και developers δε θα ασχολούνται με κλειδώματα , για αυτά υπάρχουν οι δικηγόροι.
    4ον) Τα Windows 7 πάπαλα ,τέλος πως το λένε. Εδώ και χρόνια βασικά, απλά για κάποιο λόγο όλοι πιστεύουν πως είναι μια χαρά.
    5ον) Δεν μπορείς να πάρεις πλέον δωρεάν και νόμιμα Windows 10
    6ον) Το Upgrade θα περνούσε κανονικά αφού ήταν ενεργοποιημένα έστω και πλαγίως. Παραμένουν παράνομα , βλέπε το 3ον.
    Θες ειλικρινή απάντηση στο 1; Ναι, αρκετά, πολύ παραπάνω από την αξία (€150-200) άδειας Windows 10 Pro (με βάση τις τιμές στο skroutz). Ελπίζω να μην θες copy/paste transaction history για να πειστείς...

    Και θα συνεχίσω να τα σκάω εφόσον η MS δεν έχει καμία φαεινή ιδέα να ρίξει ban σε εμένα και πολλούς άλλους.

    Ευχαριστημένος τώρα; Έτσι για να ξέρεις δηλαδή ποιοί πληρώνουν τα μισθά σας.

    Άρα συμφωνούμε για το razor & blades business model και ότι τα Windows δεν είναι ένα απλό consumer προϊόν όπως τα παλιά τα χρόνια;

    Δεν είναι ηλίθιος ο Nadella, έξυπνος άνθρωπος φαίνεται με την cloud μεταστροφή της MS. Πάλι καλά να λέμε που έφυγε ο χοντρομπαλάς Ballmer, γιατί θα το βούλιαζε το καράβι.

    Οι δικηγόροι θα ασχοληθούν με οικιακούς χρήστες άραγε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    7ον) Άλλο ο ΦΠΑ που έδωσες και τον έφαγε το ντόπιο λαμόγιο και άλλο ο Ταιλανδέζος που δεν υπάγεται στην ίδια κατηγορία. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά. Είναι σαν να λες έφερα και πέρασα στα μουλωχτά χωρίς τελωνείο.
    Η παγκοσμιοποίηση (με τα καλά της και τα στραβά της) φίλε μου είναι για όλους, ακόμα και για την πλέμπα και πόσο μάλλον αν μιλάμε για άυλο προϊόν που διακινείται μέσω internet, που εκ φύσεως δεν έχει σύνορα (άρα για ποιά τελωνεία μιλάς?).

    Δεν είναι μόνο για τα λαμόγια CEOs που έχουν ειδικευτεί σε καρουζέλ/τριγωνικές συναλλαγές και φορολόγηση σε πλυντήρια στυλ Λουξεμβούργου.

    Σε κάλυψα; Το ελπίζω, γιατί δεν μ' αρέσει να μασάω τα λόγια μου.

    Καμία απάντηση στο γιατί δεν καταργούν τα κλειδιά, έτσι ώστε να έχουν τον απόλυτο έλεγχο στην ψηφιακή διανομή;

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και δουλεύεις στην MS, δεν μας λες γιατί κάνουν τα στραβά μάτια τόσα χρόνια; Ειλικρινή απορία το έχω.

    Τα Windows 10 τα δίνανε δωρεάν ακόμα και σε PC (Win7) με DAZ loader... πως το εξηγείς αυτό; Ακόμα και τώρα αν πας στα accessibility settings παίρνεις δωρεάν upgrade, άσχετα που αν φτιάξεις νέο PC με Zen2 και βάλεις Win7 δεν μπουτάρουν ούτε για πλάκα.

    .
    Επιμένεις οτι δεν μπαίνει ο zen2

    Το πρόβλημα δεν είναι στον επεξεργαστή, είναι στα usb,gpu για τα όποια υπάρχουν workarounds, όπως παλιότερα υπήρχανε για τα xp για να μπορέσουν να μπούνε σε νέωτερο hardware.

    Αυτό με τις άδειες με την προσβασιμότητα έχει λήξει εδώ και καιρό.

    Πάλι δεν είσαι μόνιμος, η Ms δίνει την άδεια με συγκεκριμένο τρόπο, εσύ δηλώνεις ψευδός οτι πλήρεις αυτές τις προϋποθέσεις.

  8. #23
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις οτι δεν μπαίνει ο zen2

    Το πρόβλημα δεν είναι στον επεξεργαστή, είναι στα usb,gpu για τα όποια υπάρχουν workarounds, όπως παλιότερα υπήρχανε για τα xp για να μπορέσουν να μπούνε σε νέωτερο hardware
    Επιμένω, γιατί το έχω ψάξει αρκετά.

    Ξαναλέω: Zen2, όχι Zen1/Zen+. Έχει διαφορά.

    Κολπάκια slipstreaming με USB drivers δεν δουλεύουν πια.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένω, γιατί το έχω ψάξει αρκετά.

    Ξαναλέω: Zen2, όχι Zen1/Zen+. Έχει διαφορά.

    Κολπάκια slipstreaming με USB drivers δεν δουλεύουν πια.
    Το πρόβλημα όμως δεν είναι δεν κάνει boot που λες, είναι δεν εχει οδηγούς για το usb3,

  10. #25
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες ειλικρινή απάντηση στο 1; Ναι, αρκετά, πολύ παραπάνω από την αξία (€150-200) άδειας Windows 10 Pro (με βάση τις τιμές στο skroutz). Ελπίζω να μην θες copy/paste transaction history για να πειστείς...

    Και θα συνεχίσω να τα σκάω εφόσον η MS δεν έχει καμία φαεινή ιδέα να ρίξει ban σε εμένα και πολλούς άλλους.

    Ευχαριστημένος τώρα; Έτσι για να ξέρεις δηλαδή ποιοί πληρώνουν τα μισθά σας.

    Άρα συμφωνούμε για το razor & blades business model και ότι τα Windows δεν είναι ένα απλό consumer προϊόν όπως τα παλιά τα χρόνια;

    Δεν είναι ηλίθιος ο Nadella, έξυπνος άνθρωπος φαίνεται με την cloud μεταστροφή της MS. Πάλι καλά να λέμε που έφυγε ο χοντρομπαλάς Ballmer, γιατί θα το βούλιαζε το καράβι.

    Οι δικηγόροι θα ασχοληθούν με οικιακούς χρήστες άραγε;


    Η παγκοσμιοποίηση (με τα καλά της και τα στραβά της) φίλε μου είναι για όλους, ακόμα και για την πλέμπα και πόσο μάλλον αν μιλάμε για άυλο προϊόν που διακινείται μέσω internet, που εκ φύσεως δεν έχει σύνορα (άρα για ποιά τελωνεία μιλάς?).

    Δεν είναι μόνο για τα λαμόγια CEOs που έχουν ειδικευτεί σε καρουζέλ/τριγωνικές συναλλαγές και φορολόγηση σε πλυντήρια στυλ Λουξεμβούργου.

    Σε κάλυψα; Το ελπίζω, γιατί δεν μ' αρέσει να μασάω τα λόγια μου.

    Καμία απάντηση στο γιατί δεν καταργούν τα κλειδιά, έτσι ώστε να έχουν τον απόλυτο έλεγχο στην ψηφιακή διανομή;

    Εμένα προσωπικά δεν με πληρώνεις εσύ. Το οτι αγόρασες πράγματα αντί να τα κατεβάζεις "free" μπράβο σου και μαγκιά σου, σε τιμάει. Οι δικηγόροι δε νομίζω ποτέ να ασχοληθούν με οικιακούς χρήστες. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως υπάρχουν εταιρείες που σκάνε κάτι εκατομμύρια σε άδειες και απλά ΔΕΝ είναι συνδεδεμένες στο Internet. Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις τα κλειδιά για τους enterprise πελάτες. Στην τελική πολλά Enterprise πράγματα δεν έχουν καν κλειδί.

    Για την οικιακή χρήση έχεις δει πολλά λάπτοπ με κλειδί πλέον; Όλα γίνονται Digital. Θα πάρει χρόνο όμως. Προφανώς και κάποιος που θέλει να αγοράσει Windows 10 προς το παρόν έχει την επιλογή να το τρέξει με κλειδί, δε ξέρω αν θα είναι για πάντα όμως έτσι ή αν κάποτε θα γίνει μόνο με Account. Δε ξέρω τα νούμερα πωλήσεων των Windows 10 αλλά φαντάζομαι θα είναι κάπως 99% πώληση μέσω OEM και 1% αγορά από το Store ή από μαγαζί.

    Τώρα για το ΦΠΑ τι να σου πω και ο CEO και ο πλέμπας παράνομοι είναι. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις όπως είπα.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα όμως δεν είναι δεν κάνει boot που λες, είναι δεν εχει οδηγούς για το usb3,
    Αφού δεν έχει USB drivers, πως θα κάνεις δουλειά; Δεν χρειάζεται να παίζουμε με τις λέξεις.

    Θα βάλεις PS/2 keyboard; Και ποντίκι πως; Δεν μπορείς να χειριστείς PC με τηλεπάθεια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τα νούμερα πωλήσεων των Windows 10 αλλά φαντάζομαι θα είναι κάπως 99% πώληση μέσω OEM και 1% αγορά από το Store ή από μαγαζί.
    ΟΚ, με κάλυψες.

  12. #27
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν έχει USB drivers, πως θα κάνεις δουλειά; Δεν χρειάζεται να παίζουμε με τις λέξεις.

    Θα βάλεις PS/2 keyboard; Και ποντίκι πως; Δεν μπορείς να χειριστείς PC με τηλεπάθεια.


    ΟΚ, με κάλυψες.
    Τα Windows 7 δεν πωλούνται πλέον, τι κόλλημα έχεις φάει;

  13. #28
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Windows 7 δεν πωλούνται πλέον, τι κόλλημα έχεις φάει;
    Εννοώ και να θες να βάλεις (πειρατικά ή μη) Windows 7, απλά δεν γίνεται.

    Όχι ότι έχει νόημα με Win10 κλειδιά των €2 (μην είμαστε και γύφτοι), αλλά λέμε τώρα...

  14. #29
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ και να θες να βάλεις (πειρατικά ή μη) Windows 7, απλά δεν γίνεται.

    Όχι ότι έχει νόημα με Win10 κλειδιά των €2 (μην είμαστε και γύφτοι), αλλά λέμε τώρα...
    Δεν έχει νόημα γενικά , με τα Windows 10 αγοράζεις μια φορά λειτουργικό μέχρι να πεθάνει το Hardware. Είτε από Ebay είτε από official store. Και με την ίδια λογική μπορείς να έχεις Office με πολύ λίγα χρήματα στο Office 365. Σιγά σιγά δε θα έχει νόημα ύπαρξης το πειρατικό αφού θα μπορείς να το αγοράσεις με συνδρομή, όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές λογισμικού θα περάσουν σε αυτή τη φιλοσοφία. Ακόμη και αν δεν το θέλουν το Cloud θα τους αλλάξει.

  15. #30
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει νόημα γενικά , με τα Windows 10 αγοράζεις μια φορά λειτουργικό μέχρι να πεθάνει το Hardware. Είτε από Ebay είτε από official store. Και με την ίδια λογική μπορείς να έχεις Office με πολύ λίγα χρήματα στο Office 365. Σιγά σιγά δε θα έχει νόημα ύπαρξης το πειρατικό αφού θα μπορείς να το αγοράσεις με συνδρομή, όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές λογισμικού θα περάσουν σε αυτή τη φιλοσοφία. Ακόμη και αν δεν το θέλουν το Cloud θα τους αλλάξει.
    Μαζί σου. Δεν έχει νόημα η πειρατεία πια. Για €2 θα καθόμαστε να κάνουμε tinkering με USB drivers; Γεράσαμε για αυτά.

    Στα του Office προσωπικά προτιμώ την offline έκδοση, γιατί οι συνδέσεις στην Ελλάδα έχουν πολύ δρόμο να κάνουν ακόμα.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας